| 02.07.2014 | 42 НС | Сто и Тридесето заседание | Да ги призовем да се появят и да повторим гласуването. Все пак – да дадем възможност да изразят волята си. Благодаря. |
| 02.07.2014 | 42 НС | Сто и Тридесето заседание | Не го и правя. Оспорвам гласуването и Ви умолявам, господин председател, да натиснете звънеца. Видимо много колеги се мотаят по коридорите. |
| 02.07.2014 | 42 НС | Сто и Тридесето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги, няма да злоупотребявам с процедурата – да продължавам да Ви агитирам за това, че този законопроект е много важен. |
| 02.07.2014 | 42 НС | Сто и Тридесето заседание | Благодаря, господин председател. Става въпрос за инвестиции в сероочистки, уловители на вредни газове, които, ако централите не ги извършват, трябва да плащат на така наречения „Национален фонд за зелени инвестиции”. Ако не приемем този законопроект, рискувам… |
| 02.07.2014 | 42 НС | Сто и Тридесето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги народни представители! Направих това предложение за включване в седмичната програма, тъй като става въпрос за нещо, което е от изключителна важност за и без това изстрадалата Национална електрическа компания. Ста… |
| 13.06.2014 | 42 НС | Сто Двадесет и шесто заседание | Ако имаше подобно искане от някоя друга компания или друга държава, дали щяхте толкова истински да искате да се разкриват търговски тайни? Силно се съмнявам. Господин министър-председател, продължавайте да изпълнявате проекта във Вашите компетенции, с пълното… |
| 13.06.2014 | 42 НС | Сто Двадесет и шесто заседание | Уважаеми колеги, конструкцията на „Южен поток” и въобще на всички договори и споразумения е много дълга. Всичко започва с междуправителствено споразумение между България и Русия; продължава с акционерен договор между Българския енергиен холдинг и „Газпром” и … |
| 13.06.2014 | 42 НС | Сто Двадесет и шесто заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми господин министър-председател, уважаеми господин министър, драги колеги! Нашето мнение е, че „Южен поток” е изключително важен за развитието не само на държавата, но и на целия юг на Европейския съюз. Всички процедури, к… |
| 28.05.2014 | 42 НС | Сто и Деветнадесето заседание | Ще бъда много кратък. Преди 15 години имахме пак една шайка хора, които спряха „Син поток”. В момента има една група хора, които искат да спрат „Южен поток”. Убеден съм, че колегите от ГЕРБ, ако ги командироваме в Германия за половин година, ще спрат и „Север… |
| 28.05.2014 | 42 НС | Сто и Деветнадесето заседание | Аз вземам, госпожо председател, за разликата от колегите, които се държат крайно невъзпитано и хулигански, процедура. Ще бъде насочена към Вас – моля, отнемайте думата на хора, които не спазват процедурата. Когато искат лично обяснение и не говорят лично обяс… |
| 28.05.2014 | 42 НС | Сто и Деветнадесето заседание | Забавното е защо ме кефите. Уникално готини сте – всички един по един, от Делян Добрев, Ивайло Московски, Цецка Цачева, Андон Андонов, Ненков станахте енергетици! Аман вече от енергетици в тази държава, още повече от такива като Вас! (Шум и реплики от ГЕРБ: „… |
| 28.05.2014 | 42 НС | Сто и Деветнадесето заседание | Точно това правя, само че те се хилят като репи. (Реплики от ГЕРБ.) |
| 28.05.2014 | 42 НС | Сто и Деветнадесето заседание | Нещо друго ще Ви кажа, госпожо Цачева. Вие сте много симпатичен човек, обаче ето това Ви е манипулацията – когато излезе някой от Вас и някой от нас се обади, тук правите сцени. Ние Ви търпим номерата и ще продължим да ги търпим, защото сме възпитани, за разл… |
| 28.05.2014 | 42 НС | Сто и Деветнадесето заседание | Уважаема госпожо председател! Уважаеми господин Ненков, уникални сте всичките дами и господа отдясно. Ще си позволя един пό уличен израз – кефите ме, защото сте уникални манипулатори. Излизате на трибуната един по един, говорите безсмислици, плашите хората и … |
| 28.05.2014 | 42 НС | Сто и Деветнадесето заседание | Уважаеми господин Андонов, продължавам да не проумявам защо заблуждавате българските граждани. Няма такава цена в Турция и в Гърция – многократно по-висока е цената на електроенергията за гръцки и турски граждани. Това, което казвате, е абсолютна манипулация,… |
| 28.05.2014 | 42 НС | Сто и Деветнадесето заседание | Не е 8 стотинки и недейте да лъжете. (Реплика от народния представител Делян Добрев.) Лъжете! Нещо повече, през 2011 г., когато господин Добрев толкова се гордее от големия износ, да не влизаме в големи подробности точно сега, но тогава цената, която сте прод… |
| 28.05.2014 | 42 НС | Сто и Деветнадесето заседание | Наистина съм силно изненадан от упоритото Ви желание да лъжете, да лъжете и да лъжете. Цената в Гърция и Турция за гражданите е многократно по-висока от цената в България. |
| 28.05.2014 | 42 НС | Сто и Деветнадесето заседание | Освен това цената, на която НЕК продава на така наречените крайни снабдители – колко е, господин Добрев? Нали знаете – 9,2. Но това не е най-важното. Лъжете, че цената за тока е 16 ст. В нея влизат пренос, ДДС и най-различни други компоненти. (Реплика от наро… |
| 28.05.2014 | 42 НС | Сто и Деветнадесето заседание | Да, и продължават да плащат, между другото. Прав сте, господин министър. Абсурдно е да говорите по този начин и да лъжете хората, защото няма такава цена – 8 стотинки на границата на България. |
| 28.05.2014 | 42 НС | Сто и Деветнадесето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаема госпожо вицепремиер, господа министри, уважаеми колеги! Преди година и една седмица точно тук водихме подобен дебат. В него говорихме за енергетиката, с една малка разлика, че тогава дебатът беше предизвикан от нас, за д… |
| 28.05.2014 | 42 НС | Сто и Деветнадесето заседание | Нещо друго е много по-тъжно и по-абсурдно, защото вкарахте в енергетиката абсурдни хора. Човек, завършил маркетинг, стана министър. Човек, който продаваше банички, беше заместник-министър. Човек, който беше завършил екология със специализация на тема нещо, св… |
| 28.05.2014 | 42 НС | Сто и Деветнадесето заседание | Уважаеми господин Московски, аз не се обиждам от думичката „мажоретка“, защото трудно си се представям с моя размер с помпони. (Силен смях, оживление.) |
| 28.05.2014 | 42 НС | Сто и Деветнадесето заседание | Благодаря Ви, господин председател. Много Ви моля, когато има изказвания не по темата, защото ставаше въпрос за лично обяснение, тук чухме страшно много глупости, които нямат нищо общо с личното обяснение, затова моля следващия път да прекъсвате изказващия, к… |
| 28.05.2014 | 42 НС | Сто и Деветнадесето заседание | Процедура! |
| 08.05.2014 | 42 НС | Сто и Седемнадесето заседание | Мисълта ми е, че призовавам колегите от ГЕРБ да се хванат за тази сламка, която им подаваме, за да могат да излязат поне веднъж от една ситуация с чест, да си признаят колко много са сбъркали по време на предишното управление и да кажат кои са били виновните … |
| 08.05.2014 | 42 НС | Сто и Седемнадесето заседание | Уважаеми господин председател! Уважаеми господин Кирилов, на мен ми е ясно, че Вие и Вашата парламентарна група упорито и постоянно, с голям плам защитавате ЕРП-тата и сте против българските граждани. Това ми е пределно ясно от заседанията на комисията. Само … |
| 08.05.2014 | 42 НС | Сто и Седемнадесето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Смятам, че нашата група ще подкрепи създаването на въпросната комисия по няколко причини. Една от основните причини е, че през последната година ние успяхме да докажем, че сме за възвръщане на законността и върх… |
| 30.04.2014 | 42 НС | Сто и Петнадесето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Моля процедура по прегласуване – някои от колегите не успяха да гласуват. |
| 03.04.2014 | 42 НС | Сто и Десето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Уважаеми господин Аталай, аз много накратко искам да Ви репликирам, че никой от нас не иска да се стимулира неплащането на сметки. Вие не можете да ме заподозрете точно мен в търсенето на дисбаланс в енергийната … |
| 03.04.2014 | 42 НС | Сто и Десето заседание | Ще бъда много кратък, за да се вместя в рамките на четирите минути. По първия законопроект искам да кажа две основни неща. Едното е, че по презумпция в България всички са невинни до доказване на противното. За мен е загадка защо ЕРП-тата са поставени извън ра… |
| 03.04.2014 | 42 НС | Сто и Десето заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми колеги, уважаеми господин Ненков, нямах намерение да взимам реплика, но ме амбицирахте с лъжите, които говорихте, защото много ми е интересно как бихте реагирали Вие лично и Вашата парламентарна група, когато така … |
| 03.04.2014 | 42 НС | Сто и Десето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Уважаеми господин Асенов, според мен Вие не сте разбрал логиката на точно този параграф, който цитирахте, тъй като там става въпрос за цената на възстановяване на електроенергията. Нито в един текст на предложен… |
| 03.04.2014 | 42 НС | Сто и Десето заседание | Благодаря, уважаема госпожо председател! Уважаеми колеги! Уважаеми господин Добрев, презумпцията за виновност много отдавна е отпаднала в съотношението между хората и между хората и фирмите. Това, което си позволяват понякога ЕРП-тата, е точно да ни третират … |
| 03.04.2014 | 42 НС | Сто и Десето заседание | Благодаря, госпожо председател. Уважаеми колеги! Уважаема госпожо Аврамова, на мен ми е много странно като твърдите, че искате да защитите интересите на клиентите, а отричате, че в момента тази взаимовръзка е тотално порочна. С риск да се повторя, ще Ви кажа … |
| 03.04.2014 | 42 НС | Сто и Десето заседание | Добре, приключвам, след като не Ви е интересно. Няма проблеми, Ваша работа. |
| 03.04.2014 | 42 НС | Сто и Десето заседание | Благодаря Ви, уважаема госпожо председател. Уважаеми колеги! Уважаеми господин Андонов, ясно ми е, че Вашата парламентарна група и Вашата партия защитават интересите на всички други, но не и на обикновените хора, и че ще гласувате против, както го направихте … |
| 03.04.2014 | 42 НС | Сто и Десето заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Уважаеми колеги, вторият законопроект възникна като необходимост в началото на тази година. Основната му задача е да дефинира що е то „морски газопровод”. В съществуващата в момента уредба в българското законодателство липсв… |
| 03.04.2014 | 42 НС | Сто и Десето заседание | Благодаря, уважаема госпожо председател. Уважаеми колеги, въпросният Законопроект за изменение и допълнение на Закона за енергетиката беше предизвикан от продължаващата много години несправедливост в отношенията между естествените монополи и крайните клиенти.… |
| 05.03.2014 | 42 НС | Деветдесет и седмо заседание | Благодаря за отговора, господин министър-председател. Удовлетворен съм от него и вярвам, че правителството наистина ще осигури сигурността на енергийните доставки за България, още повече че по моя информация и работата по междусистемните връзки не само с Гърц… |
| 05.03.2014 | 42 НС | Деветдесет и седмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър-председател, дами и господа вицепремиери, уважаеми колеги! Всички си спомняме късната зима на 2009 г. – февруари и март, когато поради разногласия между Русия и Украйна в България спря за две седмици д… |
| 19.12.2013 | 42 НС | Седемдесет и четвърто заседание | Благодаря, господин председател. „Ние, народните представители от Коалиция за България, помним черния декември на 1943 г., когато в село Ястребино бяха извършени жестоки убийства без съд и присъда. В онези тежки дни на Втората световна война правителството на… |
| 19.12.2013 | 42 НС | Седемдесет и четвърто заседание | Ще започна отначало: „Ние, народните представители от Коалиция за България”... (Шум и реплики.)” |
| 19.12.2013 | 42 НС | Седемдесет и четвърто заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Ще прочета декларация от името на Парламентарната група на Коалиция за България по повод 70-годишнина от разстрела на шестте ястребинчета. „Ние, народните представители от Коалиция за България помним черния деке… |
| 11.10.2013 | 42 НС | Четиридесет и пето заседание | Добре, благодаря за забележката. В крайна сметка, когато уважавате, уважавайте всички подред. Господин Станишев е председател на Партията на европейските социалисти, Вие не сте! (Шум и реплики от ГЕРБ.) |
| 11.10.2013 | 42 НС | Четиридесет и пето заседание | Идеята е, че наистина станахме свидетели на груба манипулация. Когато някои хора видят, че камерите са включени, започват да се държат като артисти и използват един наистина тъжен факт, който всички почетохме, за да си направят пиар по телевизията, колко са с… |
| 11.10.2013 | 42 НС | Четиридесет и пето заседание | Уважаеми господин председател! Уважаеми господин Чуколов, аз съм съгласен с повечето изводи, които направихте, и това не е реплика на несъгласие, а реплика на съгласие. По-скоро искам нещо да допълня. |
| 04.09.2013 | 42 НС | Тридесет и второ заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър, уважаеми господин Добрев, уважаеми колеги! Изказването на бившия министър на икономиката, енергетиката и туризма е меко казано странно, защото така и не се разбра как точно управлявахте енергетиката, … |
| 16.08.2013 | 42 НС | Първо извънредно заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър-председател, дами и господа министри, уважаеми колеги! Благодаря на дамата от Парламентарната група на ГЕРБ, че ме нарече енергиен експерт. Наистина уважавам Вашето мнение за себе си. (Смях.) От друга … |
| 02.08.2013 | 42 НС | Тридесет и първо заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми господин министър, дами и господа народни представители! Аз продължавам да се изумявам как Вие не можахте да разберете – бивши дами и господа управляващи, че белите, които направихте, са огромни. И не може, когато говори… |
| 02.08.2013 | 42 НС | Тридесет и първо заседание | Уважаема госпожо председател, господин министър, дами и господа народни представители! Уважаеми господин Добрев, аз Ви благодаря за това, което казахте, особено за конструктивизма, но докато продължавате да казвате неистини, няма как да се получи конструктиве… |