| 12.03.2013 | 41 НС | Тридесет и шесто извънредно заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Повече от ясно е, че тази съпротива и тук, и от определени поръчкови организации, които са олигархични граждански организации, най-вече около кръга Прокопиев, се опитват да се противопоставят на това, което общес… |
| 07.03.2013 | 41 НС | Четиристотин Петдесет и първо заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Законът за публичност на имуществото на лица, заемащи висши държавни длъжности, има антикорупционна насоченост и въвежда принципите на прозрачност по отношение на имущественото състояние на лицата, изпълняващи ва… |
| 07.03.2013 | 41 НС | Четиристотин Петдесет и първо заседание | Хайде стига! (Силен шум и реплики.) |
| 06.03.2013 | 41 НС | Четиристотин и Петдесето заседание | Госпожо Цачева, само още миг. Много е важно българският народ да разбере всъщност и какви са доходите на шефовете на ЕРП-тата – на всички дружества, контролирани от ДКЕВР. |
| 06.03.2013 | 41 НС | Четиристотин и Петдесето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Несправедливостта, която съществуваше от приемането на закона до днес, трябва да бъде незабавно коригирана и в навечерието на парламентарните избори българските граждани трябва да знаят кои са кандидатите за наро… |
| 27.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и седмо заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! АЕЦ „Белене” е финансовата сатурнова дупка на прехода. АЕЦ „Белене” е най-голямото корупционно посттоталитарно блато, което Вие сътворихте! АЕЦ „Белене” не е най-голямата черна каса на комунистическата мафия на Б… |
| 27.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и седмо заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Необходимостта от провеждането на референдум и приемането на нова Конституция е повече от доказана. След всички събития, които се случиха в страната, е повече от ясно, че българските граждани не желаят да са част… |
| 20.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и четвърто заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Внесъл съм този проект за решение по съответния ред. Парламентарната комисия трябва да има още малко време, за да си свърши работата докрай. Предстои още тази седмица да бъдат окомплектовани нови документи и дока… |
| 14.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и второ заседание | Госпожо председател, уважаеми колеги, изказването на лидера на ДПС е изключително опасно и провокативно и едно към едно ми прилича на това, което преди години представители на албанското малцинство започнаха да пледират в Република Македония. С това Ваше изка… |
| 24.01.2013 | 41 НС | Четиристотин Тридесет и трето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Наистина през тези повече от двадесет и няколко години образно се получаваше така, че съответният президент идва и взема на концесия две от службите – разузнаването и Националната служба за охрана, а съответният … |
| 11.01.2013 | 41 НС | Четиристотин Двадесет и осмо заседание | И огромни комисионни, разбира се. |
| 11.01.2013 | 41 НС | Четиристотин Двадесет и осмо заседание | ...които са хвърлени до момента в „Белене” – над два милиарда, са постигнали някакъв жизнен стандарт в Белене! Идете и питайте хората какво направи тройната коалиция в градчето Белене за тях! Какво направи? Мизерия и глад! |
| 11.01.2013 | 41 НС | Четиристотин Двадесет и осмо заседание | ...на този, който говореше преди малко, той сега иска да каже, че тези пари, ... |
| 11.01.2013 | 41 НС | Четиристотин Двадесет и осмо заседание | По начина на водене – да не позволявате тук да се води партийна пропаганда (силен шум и реплики от КБ), защото законът го забранява! Според закона само и единствено граждански комитети могат да агитират! Това, което чухме тук преди малко, е свързано с нещо, к… |
| 11.01.2013 | 41 НС | Четиристотин Двадесет и осмо заседание | Уважаема госпожо председател, според Закона за допитването политическа партия няма право да прави пропаганда. (Шум и реплики от КБ.) Това е противоконституционно! Моля Ви да не позволявате от парламентарната трибуна партийци да правят партийна пропаганда – в … |
| 13.12.2012 | 41 НС | Четиристотин Двадесет и второ заседание | Може би около 60 - 70 000, защото секциите са около 11 500 – 11 600 секции. Така че ако на всички тези хора се изчисли сумата, ще стане ясно, че няма как това да се случи без поправка и в бюджета, и в Кодекса на труда. Ако Вие сте били чак толкова загрижени, … |
| 13.12.2012 | 41 НС | Четиристотин Двадесет и второ заседание | Уважаеми колеги, тук става въпрос за право, а не задължение. Всеки, който пожелае, може да ползва това право. Що се отнася до самата редакция, тя на този етап няма как да се случи, защото е трябвало още преди време да се промени Кодексът на труда. Защото, ако… |
| 13.12.2012 | 41 НС | Четиристотин Двадесет и второ заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Аз имам чувството, че има колеги, които на всяка цена искат да бламират всеки разумен диалог, всяка разумна дискусия. Особено от ДПС са хора, които правят избори по 10-15 години вече и знаят, че ден преди изборит… |
| 12.12.2012 | 41 НС | Четиристотин Двадесет и първо заседание | Уважаема госпожо председател! Уважаеми господин Бисеров, знаете ли какво е престъпление по изборния процес? Вие сте юрист. Би следвало, когато говорите за престъпление, да се позовавате на решение на компетентния орган – българският съд. Единствената партия, … |
| 12.12.2012 | 41 НС | Четиристотин Двадесет и първо заседание | Изглежда в „Информационно осигуряване” е бил лично Станишев и е видял разни прашки, от които възникна и СПИН скандалът. (Смях и реплики.) Този СПИН скандал тресе вече месеци наред Социалистическата партия. Този СПИН скандал беше повод да създаде и моята Комис… |
| 12.12.2012 | 41 НС | Четиристотин Двадесет и първо заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги, забавно е да се гледа тук как някои хора са забравили какво са правили преди по-малко от четири години и че същите правила, които днес се обсъждат тук, бяха прилагани от Вас с охота, когато бяхте управляващи. Сег… |
| 12.12.2012 | 41 НС | Четиристотин Двадесет и първо заседание | На игричките, които са скрити от избирателите. Ако Вие имате поне малко спомени и това, което сте правили с изборното законодателство в предишни периоди, ще се срамувате. Припомнете си кой пръв въведе това разграничение по отношение на избора на селските кмет… |
| 12.12.2012 | 41 НС | Четиристотин Двадесет и първо заседание | Опозиция задкулисна. |
| 12.12.2012 | 41 НС | Четиристотин Двадесет и първо заседание | И не ми говорете така, госпожо Манолова, че ние сме подкрепяли ГЕРБ, защото ние сме критикували така ГЕРБ, както Вие по никакъв повод няма да посмеете да гъкнете, дори за критики вътре в самата Ваша партия, поради простата причина, че Вие не сте истинска опоз… |
| 12.12.2012 | 41 НС | Четиристотин Двадесет и първо заседание | На практика с Вашите изказвания от БСП и от ДПС потвърждавате правотата на нашата теза, и ако внимателно се вгледате в текстовете ще се убедите, че ги предлагате само, за да има някакво предложение, в тях няма никаква логика. Аз се чудя, господин Курумбашев, … |
| 12.12.2012 | 41 НС | Четиристотин Двадесет и първо заседание | Концептуално е сбъркана тезата на левицата. Как може да искаш пряк избор на районен кмет, когато районният кмет няма бюджет и няма никакви правомощия?! Избира го народът, дава му правомощия и след това той отива със скръстени ръце и се чуди какво да прави. Ви… |
| 12.12.2012 | 41 НС | Четиристотин Двадесет и първо заседание | Уважаема госпожо председател, обръщайте се надясно, недейте да се вторачвате само в левицата, защото още в самото начало на дебата тук сме свидетели на общи приказки и на завъртането на перката на популизма на сто и осемдесет градуса. (Шум и реплики от ГЕРБ. … |
| 05.12.2012 | 41 НС | Четиристотин и Осемнадесето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги, бюджетът на Република България е сложна материя и би следвало народните представители да бъдат достатъчно подготвени и да говорят по същество. Затова Ви моля да ограничите импровизациите от страна на някои аграрн… |
| 20.09.2012 | 41 НС | Триста Осемдесет и седмо заседание | Уважаеми господин председател, моето име беше споменато многократно, сигурно повече от 20-30 пъти. Може ли поне по половин минута на споменаване, иначе ако Вие ми дадете въпросните две минути, аз какво да кажа за тези, които тук избълваха един куп глупости в … |
| 20.09.2012 | 41 НС | Триста Осемдесет и седмо заседание | „Проект РЕШЕНИЕ Народното събрание на основание чл. 79, ал. 1 и 3 и чл. 80 от Конституцията на Република България, и чл. 34 от Правилника за организацията и дейността на Народното събрание |
| 20.09.2012 | 41 НС | Триста Осемдесет и седмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Както всички знаете, в последния мониторингов Доклад на Европейската комисия за напредъка на България по механизма за сътрудничество и проверка изрично се посочва, че резултатите от борбата с корупцията по висок… |
| 19.09.2012 | 41 НС | Триста Осемдесет и шесто заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Предлагам като точка първа от дневния ред в заседанието на парламента за четвъртък да бъде включен Проект за решение на Народното събрание за създаване на Парламентарна анкетна комисия за проучване на случаи, при… |
| 04.09.2012 | 41 НС | Тридесет и второ извънредно заседание | На репликата има дуплика и затова се възползвам от нея. Искам да Ви кажа, първо, да направите систематичен анализ на последния доклад на омбудсмана и на този, който сега е представен, за да видите, че над 85% от текстовете се припокриват дословно, направо са … |
| 04.09.2012 | 41 НС | Тридесет и второ извънредно заседание | Господин председател, мислех да взема отношение по начина на водене, защото не можете за абревиатури да давате право на обяснение. (Реплика от народния представител Мая Манолова.) |
| 04.09.2012 | 41 НС | Тридесет и второ извънредно заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Учудвам се, че така протича дискусията за приемане на доклада на една изключително важна за българското общество институция. Двойно повече се учудвам, че всички парламентарни комисии без изключение са приели еди… |
| 26.07.2012 | 41 НС | Триста и Осемдесето заседание | Уважаема госпожо председател, моля Ви да се възползвате от процедурите, предвидени в правилника, и Вие да дадете 15 минути почивка, а през това време да приканите народните представители от „Атака”, в случая коалиционни партньори на ДПС и БСП, да влязат в зал… |
| 24.07.2012 | 41 НС | Тридесет и първо извънредно заседание | Не говорете за тези, в които Вие сте инвестирали и назначили. Нещо повече, до такава степен падна Вашето ниво, че дори не можете да формулирате две страници вот на недоверие. Внасяте го, за да покажете пред обществото, че съществувате и едва ли не сте живи. Н… |
| 24.07.2012 | 41 НС | Тридесет и първо извънредно заседание | Уважаеми господин председател! Този вот за пореден път доказва, че БСП, ДПС и „Атака” са абсолютно фалирали в политическия смисъл на думата партии. И единственото, и само което ги държи, са олигарсите, които имаха интерес 22 години нищо да не се случи в Бълга… |
| 19.07.2012 | 41 НС | Триста Седемдесет и седмо заседание | Самата процедура на прегласуване не беше използвана по същество, а се отклониха по съвсем друга тема. |
| 19.07.2012 | 41 НС | Триста Седемдесет и седмо заседание | Госпожо председател, Вие преди малко дадохте думата на господин Казак. |
| 19.07.2012 | 41 НС | Триста Седемдесет и седмо заседание | Уважаема госпожо председател, не знам защо толкова толерирахте по време на това заседание ДПС, в това число им дадохте думата за прегласуване без да имат нищо общо със закона, който сме внесли. Все пак се радвам, че разумът надделя. Това, не само че не е гаф,… |
| 19.07.2012 | 41 НС | Триста Седемдесет и седмо заседание | Искам да дам нагледен пример от последните президентски избори, защото виждам, че когато колегите говорят, изобщо не си дават сметка, че говорят ей-така на ангро, наизуст и че от Централната избирателна комисия има конкретни числа. Няма смисъл да повтаряме ед… |
| 19.07.2012 | 41 НС | Триста Седемдесет и седмо заседание | Конституционният съд ще каже. |
| 19.07.2012 | 41 НС | Триста Седемдесет и седмо заседание | Не Ви завиждам, госпожо Манолова, Вие врите в този червен политически ад от доста години. Завряхте и на последните избори в Кюстендил. Видяхте, че се явиха фантомни образования, които само замърсяват политическия терен. Искам да бъда много ясно разбран и лако… |
| 19.07.2012 | 41 НС | Триста Седемдесет и седмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги, ще започна оттам, където свърши господин Костов – предишният вносител. Приемам голяма част от мотивите и смятам, че текстът, който той е внесъл, е коректен и трябва да се прекрати тази порочна практика. Затова н… |
| 18.07.2012 | 41 НС | Триста Седемдесет и шесто заседание | Ние както в Закона за политическите партии, така и в Изборния закон искаме да ограничим съществуването на партии фантоми. Защото, ако една политическа партия не може да допринесе към съответна коалиция 1%, защо е партия? И защо изобщо трябва да има 20 или 30 … |
| 18.07.2012 | 41 НС | Триста Седемдесет и шесто заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Следях с внимание изказванията на огромна част от колегите и констатирам, че някои народни представители, които пуснаха тук корени, защото няколко поредни парламента трият банките, повтарят едно и също. Ако няко… |
| 05.07.2012 | 41 НС | Триста Седемдесет и първо заседание | Не смятах да ползвам право на дуплика, но определени изказвания от чисто ТКЗС-арски тип (смях в ГЕРБ) ме накараха да взема отношение. Би било редно да се подхожда сериозно, а не някои хора, на които още „Аврора” им кънти в главата, да се опитват да пускат реп… |
| 05.07.2012 | 41 НС | Триста Седемдесет и първо заседание | Уважаеми колеги, уважаеми представители на Българската академия на науките! За мен лично е крайно смущаващо, че Докладът за дейността на Българската академия на науките през 2011 г. е приет с пълно единодушие. Този факт е изключително смущаващ, защото показва… |
| 16.05.2012 | 41 НС | Триста Петдесет и първо заседание | Благодаря. Стана ясно и на най-предубедените, че щом като Яне Янев е председател, комисията е противоконституционна, щом не е, значи не е противоконституционна. От този по-голям фарс, аз не съм чувал да има! Така че аз се оттеглям и като председател, и като ч… |