| 18.05.2005 | 39 НС | Четиристотин Осемдесет и осмо заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми госпожи и господа народни представители, уважаеми господин министър! Предложеният от правителството законопроект, предмет на настоящото обсъждане в т. 8 от седмичната програма, има принципно две цели, облечени в три член… |
| 18.05.2005 | 39 НС | Четиристотин Осемдесет и осмо заседание | Нека да продължа, защото очевидно не съм изслушан добре. Аз го казах много ясно това – откъде произтича тази лихва? Откъде възниква, че да бъде като допълнение и изменение в съществуващото споразумение това? Каква е причината за възникването на тази лихва – д… |
| 18.05.2005 | 39 НС | Четиристотин Осемдесет и осмо заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми дами и господа народни представители! Моята процедура е във връзка с това, че отсъства представител на вносителя тук. Възникват някои въпроси, които трябва компетентно и отговорно да бъдат изяснени и аз ви моля да бъде п… |
| 29.03.2005 | 39 НС | Седемдесето извънредно заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми колеги! Действително този законопроект, както изтъкна и проф. Кушлев, е резултат на това, че ние приехме едно решение, в което една от точките е, че трябва да се въведат някои промени в смисъл на изменения и допълнения… |
| 24.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и седмо заседание | Уважаеми господа, аз няма да приписвам на никого намерения или цели за прилагането на закона. Чета определени текстове и ги коментирам. Тези текстове ме озадачават и смятам, че не са коректни и не трябва да бъдат приети в този вид. Що се касае до удължаването… |
| 24.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и седмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър, уважаеми госпожи и господа народни представители! Аз ще се изкажа и по трите законопроекта, но искам преди това да кажа, че имам известни резерви по отношение на първия законопроект. Някои неща ме оза… |
| 27.01.2005 | 39 НС | Четиристотин Четиридесет и шесто заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Моето предложение по 3.1. го оттеглям. По предложение 3.2. исках да не се разпределя квотата на максимално количество 1/3, а да бъде една четвърт, за да могат да участват повече участници в изпълнение на този вн… |
| 27.01.2005 | 39 НС | Четиристотин Четиридесет и шесто заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги, аз само искам да се обоснова защо ще оттегля моето предложение. В създадената т. 11 на същия § 2 е включено, че райони с екологични ограничения ще бъдат подпомагани. Така че текстът на т. 2 се премества в т. 11.… |
| 15.10.2004 | 39 НС | Четиристотин и Единадесето заседание | Уважаеми господин Моллов, аз съм съгласен с Вас. Вие добросъвестно информирахте пленарната зала за това как се проведоха дебатите в комисията по този въпрос. Точно така беше, но аз искам да изтъкна само, че предложеният трети вариант, който предлага най-добри… |
| 15.10.2004 | 39 НС | Четиристотин и Единадесето заседание | Това кой го каза? Някой от мнозинството! (Смях.) Продължавам по темата. Дай, Боже, това да е един от последните случаи. Господин Кушлев разви необходимостта от един такъв законопроект, тъй като вече приключиха преговорите по Глава “Земеделие” с Европейския съ… |
| 15.10.2004 | 39 НС | Четиристотин и Единадесето заседание | Това е отделен въпрос, уважаеми господин председател, имам ли готовност или не. Но аз станах, за да защитя един принцип – ако ще правим програма за работата на Народно събрание за дадена седмица, то тя трябва да бъде действително обмислена програма, а не да с… |
| 15.10.2004 | 39 НС | Четиристотин и Единадесето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Тази практика един път да гласуваме определен дневен ред и след това да правим размествания говори много лошо за самото Народно събрание, да не споменавам и ръководството. Не може така! Как става така, че ние вс… |
| 13.10.2004 | 39 НС | Четиристотин и девето заседание | Да считаме, че моето предложение е за отлагане. |
| 13.10.2004 | 39 НС | Четиристотин и девето заседание | Разбира се, че в един закон няма да бъдат изброени всички, но те попадат в определена категория – че той отговаря за реда и сигурността в залата или в обекта. И с това се изчерпва. Затова смятам, че текстът трябва да се допълни. Но това си е ваше задължение, … |
| 13.10.2004 | 39 НС | Четиристотин и девето заседание | Какво ще е единодушна комисията, аз лично смятам, че това не може да предизвика единодушие – един текст, който поражда най-малко двоумение. Така ли е? Затова предлагам или да се запише, че чл. 13 има своите алинеи и т.н., или да се допълни и чл. 13 с други за… |
| 13.10.2004 | 39 НС | Четиристотин и девето заседание | Защо, имаме практика да отлагаме текстове, когато те не са... |
| 13.10.2004 | 39 НС | Четиристотин и девето заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Уважаеми колеги! Все пак един закон трябва да бъде ясен, точен и конкретен, за да могат да се търсят отговорности и да се знае към кого са отнесени, какви са неговите задължения, които трябва да изпълнява. В случая, както ка… |
| 29.06.2004 | 39 НС | Петдесет и четвърто извънредно заседание | Минава 19,00 ч. Трябва да ударите камбаната. |
| 22.06.2004 | 39 НС | Петдесет и трето извънредно заседание | Затова моля да се прегласува. |
| 22.06.2004 | 39 НС | Петдесет и трето извънредно заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Все пак трябва да се помисли върху това предложение, тъй като ние всички ще приемем доклада и решението в трите му точки, от които т. 2 казва, че докладът трябва да се предостави на главния прокурор. Обаче този … |
| 22.06.2004 | 39 НС | Петдесет и трето извънредно заседание | Уважаеми господин Чауш, искам да Ви кажа следното нещо: няма, не е имало никога необходимост в този период да се внася зърно, да се деблокира държавният резерв и да се интервенира на пазара. Това правителство, което беше тогава, създаде една действаща пазарна… |
| 22.06.2004 | 39 НС | Петдесет и трето извънредно заседание | Ще го напиша и ще Ви го предложа. Благодаря ви за вниманието, дами и господа! |
| 22.06.2004 | 39 НС | Петдесет и трето извънредно заседание | Искам в проекторешението в т. 2 след думите “държавните органи” да се добави и текстът “особеното мнение към него, както и всички материали и справки, намиращи се във Временната анкетна комисия и протоколите от нейните заседания”. |
| 22.06.2004 | 39 НС | Петдесет и трето извънредно заседание | Оставете тази 1998 г. Работата на комисията е за 2002-2004 г. Ако искате да проверявате от времето на 1939 г., създайте комисия. В състояние сте. Комисията пак ще си свърши работата. Искате да пренаписвате историята. Ето ти схемичките. Ясни и категорични! Оба… |
| 22.06.2004 | 39 НС | Петдесет и трето извънредно заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми господа министри, уважаеми дами и господа народни представители! Този дълъг доклад беше резултат на една шестмесечна работа, в която, вярвайте ми, бяха положени огромни усилия и невинаги комисията беше снабдявана с необх… |
| 18.06.2004 | 39 НС | Триста Седемдесет и трето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Моето предложение беше в т. 1, буква “а”, т.е. в текста на комисията става т. 4, буква “а”, думите “независимо дали са генетично модифицирани или не” да отпаднат. Текстът да завърши… |
| 16.06.2004 | 39 НС | Триста Седемдесет и първо заседание | Господин председател, моля прегласуване. |
| 16.06.2004 | 39 НС | Триста Седемдесет и първо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми госпожи и господа народни представители! Близо преди един месец в пленарната зала беше раздаден докладът на временната анкетна комисия с това дълго название, което господин председателят прочете, съкратено да го кажем в… |
| 21.05.2004 | 39 НС | Триста Шестдесет и първо заседание | "Смешен плач". Вие знаете много добре много неща, които се мъчите да ги прикривате. Много са нещата. Неведнъж сме ги казвали тук. Едно от последните неща, които обаче вие трудно ще прикриете, защото обстановката вече не е тази, в която се замазваха нещата, то… |
| 21.05.2004 | 39 НС | Триста Шестдесет и първо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин Димитров! Слушам една поляризация на мненията и си мисля, че така да се хвърляте пред амбразурата, за да защитавате яростно това комисията да прекрати своята дейност, без да е свършила своята работа, сигурно им… |
| 27.04.2004 | 39 НС | Четиридесет и девето извънредно заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми госпожи и господа народни представители! Преждеговорившите колеги изтъкнаха значението на отрасъла. Това е един от основните отрасли, който заедно със зърнопроизводството, лозарството и тютюнопроизводството са стълбовете… |
| 16.03.2004 | 39 НС | Четиридесет и шесто извънредно заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Аз смятах, че този въпрос бързо ще мине в пленарна зала, но очевидно тук се пренесе част от дебатите, които провеждаме в комисията. Необходимо ли е да се удължи срокът? Ние бяхме дясната парламентарна група тога… |
| 18.02.2004 | 39 НС | Триста Двадесет и осмо заседание | Дайте възможност по един процедурен въпрос да се реши продължаване дейността на комисията. |
| 18.02.2004 | 39 НС | Триста Двадесет и осмо заседание | Абсолютно съм против да подменяте. |
| 18.02.2004 | 39 НС | Триста Двадесет и осмо заседание | Господин председател, уважаеми господин Аталай! Случва се точно това, от което се опасявах в първата си реплика, която направих. Тази комисия, повтарям, е във финалния етап. Очевидно, че някои политически сили тук искат да спрат този финален етап да стигне до… |
| 18.02.2004 | 39 НС | Триста Двадесет и осмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги народни представители! Уважаеми господин Божинов, работата на комисията е влязла вече в заключителния и решаващ етап и всяко забавяне или създаване на пречки за приключване на този решителен етап може да доведе д… |
| 12.02.2004 | 39 НС | Триста Двадесет и шесто заседание | Уважаема госпожо председател, уважаема госпожо министър, уважаеми дами и господа! Аз внимателно изслушах госпожа Арсенова в нейното встъпително експозе в защита на този законопроект и трябва да кажа, че съм съгласен с нея по отношение на необходимостта от тоз… |
| 23.01.2004 | 39 НС | Триста и Осемнадесето заседание | Първо, 450-550 хил. т пшеница не са достатъчни до нова реколта за изхранване на населението, камо ли за фураж. Просто, който Ви е подал тази цифра, четиридесет и кусур години се занимавам със земеделие, ако съм в това министерство, не мога да Ви лъжа с такива… |
| 23.01.2004 | 39 НС | Триста и Осемнадесето заседание | Уважаеми господин Дикме, репликата е само 2 мин. и аз не мога да Ви отговоря много пълно, но ще Ви кажа, че, първо, не е точно така. |
| 23.01.2004 | 39 НС | Триста и Осемнадесето заседание | Да, ама Вие отнехте 20 секунди! Очевидно, че прогнозите и предупрежденията още през пролетта и лятото, които Ви отправяхме както лично аз, така и моите колеги, относно критичния недостиг от пшеница, който се очертава, и отрицателните последици от това, които … |
| 23.01.2004 | 39 НС | Триста и Осемнадесето заседание | Моля Ви, господин председател! |
| 23.01.2004 | 39 НС | Триста и Осемнадесето заседание | Прогнозите и предупрежденията, които Ви отправяхме още от пролетта и лятото… |
| 23.01.2004 | 39 НС | Триста и Осемнадесето заседание | Уважаеми господин председател, господин министър! Много въпроси, близки по значение и характер се насъбраха към Вас, защото Вие вече почти три месеца по една или друга причина отсъствате от тази зала, очевидно грижите Ви за земеделието и за неговото развитие … |
| 12.12.2003 | 39 НС | Триста и девето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми народни представители! Аз поставям въпроса относно установяването реда на отговорите на министрите към нашите актуални въпроси и питания. Вече четвърта седмица господин Дикме няма да отговаря на нашите въпроси. Те се нас… |
| 04.12.2003 | 39 НС | Триста и пето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми господин Моллов! Аз по принцип съм съгласен с Вас, но ми се струва, че т. 1, така както я изменяме, трябва да намери отражение и в заглавието на документа, за да няма дисхармония между двата текста. Това е моята реплика. |
| 04.12.2003 | 39 НС | Триста и пето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Очевидно е, че тук въпросът се състои в това дали да се разшири обхватът на комисията или да се стесни до Държавната агенция, държавния резерв и военновременните запаси. В своето изложение аз изтъкнах, че този пр… |
| 04.12.2003 | 39 НС | Триста и пето заседание | “Проект! Р Е Ш Е Н И Е за създаване на Временна анкетна комисия за проверка дейността по закупуване, съхраняване, обмен и продажби на хлебно и фуражно зърно на Държавна агенция “Държавен резерв и военновременни запаси” Народното събрание, на основание чл. 86,… |
| 04.12.2003 | 39 НС | Триста и пето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Като един от вносителите на проекторешението за създаването на временна анкетна комисия за проверка дейността по закупуване, съхраняване, обмен и продажби на хлебно и фуражно зърно … |
| 06.11.2003 | 39 НС | Двеста Деветдесет и трето заседание | Грешката е моя, моля залата и господин Димитров да ме извинят. След като го има, вече става ясно за какви остатъци става въпрос. Благодаря. |
| 06.11.2003 | 39 НС | Двеста Деветдесет и трето заседание | Искам да взема отношение по т. 9 от ал. 3 – “остатъците и замърсителите”. Не зная какво са имали предвид вносителите под термина “остатъците” – остатъците от хранителната промишленост или остатъците от растениевъдството, или животновъдството, или остатъци от … |