| 23.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и девето заседание | Да, действително много малко останаха, но принципът е важен. Този принцип не трябва отново и отново да се възпроизвежда в нашето общество, защото, казвам ви още един път, това е непрекъсната рана, която вие непрекъснато чоплите. Ще ви кажа нещо, което много д… |
| 23.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и девето заседание | Господин председателю, колеги! Колеги от БСП, съжалявам, че действително ви отегчаваме с нашите приказки – виждам го по реакцията ви. Нямаше да се изказвам, но бях провокиран от една реплика, която чух между вас - че изказванията били на някакви фашизоидни ти… |
| 05.03.2009 | 40 НС | Четиристотин и Седемдесето заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми колеги! Първо, радвам се, че председателстващият действително забеляза сериозните пропуски в този законопроект. Опасявам се, че те не могат да бъдат оправени между първо и второ четене. Този законопроект страда от реди… |
| 13.02.2009 | 40 НС | Четиристотин Шестдесет и второ заседание | Уважаеми господин министър-председател, тъй като непрекъснато в отговора на нашия въпрос се говори за усилия, които са били оценени, искам да цитирам говорителя на Европейската комисия, който твърди, че докладът отразява усилията, положени от различните власт… |
| 13.02.2009 | 40 НС | Четиристотин Шестдесет и второ заседание | Благодаря, господин председател. Ще се възползвам от тази възможност и то под формата на повторение на моя въпрос, уважаеми господин министър-председател. Пред мен е графикът за мерките на правителството по отношение на правосъдието и борбата срещу престъпнос… |
| 13.02.2009 | 40 НС | Четиристотин Шестдесет и второ заседание | Благодаря Ви, господин председател. Преди да развия питането ще направя едно уточнение, че то е депозирано преди около две седмици. Логично е към настоящия момент, когато вече е излязъл докладът на Еврокомисията, то да е не съвсем актуално. Но в него има въпр… |
| 10.04.2008 | 40 НС | Триста Петдесет и осмо заседание | Благодаря Ви, господин председателю. Парламентарната група на БНД няма комплекс, че е свързана с името Иван Костов. Парламентарната група на БНД беше един от инициаторите за внасяне на този вот, а поредността на подписите няма никакво значение по отношение на… |
| 21.02.2008 | 40 НС | Триста Тридесет и седмо заседание | Става дума за прословутия и злополучен закон, който безропотно беше приет тук от мнозинството, в тази парламентарна зала – Закона за частната охранителна дейност. Това изменение, което беше абсолютно клиентелистко и вкарано в тази парламентарна зала, само за … |
| 21.02.2008 | 40 НС | Триста Тридесет и седмо заседание | Имам ли думата вече? |
| 21.02.2008 | 40 НС | Триста Тридесет и седмо заседание | Това е проблем на администрацията. |
| 21.02.2008 | 40 НС | Триста Тридесет и седмо заседание | Е, това вече не е мой проблем. |
| 21.02.2008 | 40 НС | Триста Тридесет и седмо заседание | Съжалявам. Моля да ме извините, колеги! Бих предложил на министър-председателя едно законодателно бездействие във връзка с неговото предложение и констатация, която видях. |
| 21.02.2008 | 40 НС | Триста Тридесет и седмо заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми дами и господа! Съжалявам, че го няма министър-председателя, за да вземе отношение по това, което той каза, да му дам едно предложение, свързано с констатацията му, че не е забелязал нито една разумна законодателна ини… |
| 19.12.2007 | 40 НС | Триста и Деветнадесето заседание | Считаме, че това политическо поведение е в противоречие с Конституцията и закона, както и с очакванията на българските граждани. То бламира независимостта на този орган и обезсмисля очакванията за неговата добра работа. “Българска нова демокрация” е категорич… |
| 19.12.2007 | 40 НС | Триста и Деветнадесето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Парламентарната група “Българска нова демокрация” активно участва в работата на Комисията по правни въпроси за сформирането на Инспектората към Висшия съдебен съвет. Без да имаме свое предложение, направихме тов… |
| 28.11.2007 | 40 НС | Триста и Десето заседание | Не смятам, че тук е мястото да се обсъждат вътрешнопартийните механизми за обсъждане на подобни предложения, но вероятно добре сте чули, уважаеми колеги, че аз протестирам срещу липсата на дебат, и то на задълбочен дебат, за разпределението на тези пари. Нико… |
| 28.11.2007 | 40 НС | Триста и Десето заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми колеги! Вземането на такова сериозно решение, което касае такава огромна сума, винаги трябва да бъде предмет на сериозно обсъждане. Обсъждане, което се прави не само в изпълнителната власт, а и в парламента. Когато на … |
| 17.10.2007 | 40 НС | Двеста Деветдесет и шесто заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми колеги! Изправени сме пред една голяма опасност на тези избори – явлението купуване на гласове да се превърне действително в повсеместно явление. До този момент то като че ли беше локализирано само в ромските махали. П… |
| 17.10.2007 | 40 НС | Двеста Деветдесет и шесто заседание | Да, още не е свършила тази сага. Тъй като хората, които се занимават с този бизнес, срещат известни затруднения поради медиите, интереса на обществото и т.н., бих ви дал един пример. Ако се появи прословут стратегически инвеститор, който наеме цялото имуществ… |
| 17.10.2007 | 40 НС | Двеста Деветдесет и шесто заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Безспорно е за юристите в тази зала, че предложената поправка не дава адекватна и пълна защита на държавния и обществен интерес. Това е така по простата причина, че, както знаят юристите, правото на собственост … |
| 03.10.2007 | 40 НС | Двеста и Деветдесето заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми колеги! Правя процедурно предложение да гласуваме освобождаването на нашия колега Анелия Мингова от Народното събрание на основание на чл. 101 поради несъвместимост с нашия Правилник за организацията и дейността на Нар… |
| 20.07.2007 | 40 НС | Двеста Седемдесет и седмо заседание | Госпожо Касабова, да взема и аз да се изкажа от името на нашата парламентарна група. |
| 16.03.2007 | 40 НС | Двеста Тридесет и първо заседание | Лъжеш, лъжеш! |
| 16.03.2007 | 40 НС | Двеста Тридесет и първо заседание | Лъжеш! |
| 16.03.2007 | 40 НС | Двеста Тридесет и първо заседание | Защо лъжеш? Това не е вярно! Ти лъжеш! |
| 27.09.2006 | 40 НС | Сто Шестдесет и осмо заседание | Благодаря. Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители, аз ще бъда съвсем кратък. Става дума за приемането на един протокол, на един международен документ, който в голяма степен би защитил качеството и опазването на нашето Чер… |
| 19.07.2006 | 40 НС | Сто Четиридесет и второ заседание | Мислех да не се изказвам. Да, има някакво постигнато споразумение в комисията, както ми казаха моите колеги. За мен то е дълбоко неправилно. Като депутат и като човек се вълнувам и се възмущавам от подобно споразумение. Вашите изказвания, господин Кадиев, са … |
| 16.03.2006 | 40 НС | Деветдесет и четвърто заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Вземам думата за процедура, но искам да мотивирам предложението за почивка от страна на Парламентарната група на НДСВ, тъй като е известно на пленарната зала, че е направено предложение на представителите на изп… |
| 20.09.2005 | 40 НС | Трето извънредно заседание | Господин Цеков е на път. |
| 18.08.2005 | 40 НС | Петнадесето заседание | Това не е основание, господин Корнезов, ние гласуваме и в момента този правилник. И, за да смекчим тези явни колизии, които действително настъпват във връзка с това предложение, ние предлагаме този Съвет за административен контрол. Смятам, че това е едно разу… |
| 18.08.2005 | 40 НС | Петнадесето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Тъй като няколко пъти се спомена тук Конституцията, ще си позволя да ви изгубя няколко ценни секунди и да ви прочета текста на чл. 77, ал. 1 от Конституцията, който урежда правомощията на председателя на Народнот… |
| 18.08.2005 | 40 НС | Петнадесето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Не случайно народните представители Анелия Мингова, Камелия Касабова и Огнян Герджиков предложиха този текст. Този текст е извлечен от опита на предишното Народно събрание, където въпреки всичко, въпреки нашите у… |
| 18.08.2005 | 40 НС | Петнадесето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Вземам думата по повод едно предложение, което по принцип се подкрепя от комисията за работа по правилника. То е разумно предложение, което не намери своето място в доклада, но въпреки всичко има консенсус по тоз… |
| 18.08.2005 | 40 НС | Петнадесето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! От изказванията на преждеговорившите преди мен колеги господин Агов и господин Вигенин останах с впечатление, че те са се заблудили по отношение позицията на Национално движение Симеон Втори. Национално движение … |
| 18.08.2005 | 40 НС | Петнадесето заседание | Не ни прави психоанализа! |
| 16.08.2005 | 40 НС | Второ извънредно заседание | Уважаеми господин председателю, искам думата във връзка с воденето на заседанието, тъй като в настоящото заседание за втори път давате думата на независим народен представител, а според приетата до този момент процедура има малко по-специален ред. Това означа… |
| 16.08.2005 | 40 НС | Второ извънредно заседание | Уважаеми господин председател, Ваши Превъзходителства, уважаеми колеги! Някои колеги смятат, че политиката е една безкрайна поредица от конфликти и че без конфликти няма политика. Това е така, да, но НДСВ като либерална партия вярва в това, че политиката е ре… |
| 16.08.2005 | 40 НС | Второ извънредно заседание | Не сме разливали млякото и не сме ритали хляба, като някои от вас! (Шум в залата.) |
| 16.08.2005 | 40 НС | Второ извънредно заседание | Я се засрами! (Шум в залата.) |
| 11.08.2005 | 40 НС | Дванадесето заседание | Не беше ли това процедурно предложение? |
| 10.08.2005 | 40 НС | Единадесето заседание | Благодаря Ви, господин председател. Какво беше направено с кризата в моя избирателен район, в Пловдив? Както знаете, Марица беше на път да прелее, но Марица не преля! Не преля, защото областният управител девет месеца преди кризата беше почистил устието, беше… |
| 10.08.2005 | 40 НС | Единадесето заседание | Господин председателю, уважаеми министри, уважаеми колеги! Аз няма да споделя фалшивия патос на колежката ни Стела Банкова, защото действително чуваме либрето на една опера в продължение на много месеци и тя започва да омръзва. Трябва да се отнасяме сериозно … |
| 10.08.2005 | 40 НС | Единадесето заседание | Вие сте задължен да го поставите на гласуване, господин председател. |
| 10.08.2005 | 40 НС | Единадесето заседание | Не може да се променя решението за процедурните правила. |
| 04.08.2005 | 40 НС | Девето заседание | Уважаема госпожо председател, моля в рамките на правомощията си да поканите народните представители да влязат в залата, тъй като установяваме, че по този важен закон, по който по принцип на думи има консенсус Търговския закон, всъщност от залата липсват цел… |
| 03.08.2005 | 40 НС | Осмо заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми колеги! Ако трябва да взема повод от думите на преждеговорившата Татяна Дончева, не съм съгласен с нея, че въпросът е технически и юридически, напротив, въпросът е политически. Не трябва да се крием зад техниката и зад… |
| 03.08.2005 | 40 НС | Осмо заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! В този дебат се създава едно впечатление едва ли не, че създаването на техническа възможност за изказване от място е някакъв изключително сложен, тежък технически проблем, който изисква огромни усилия, средства и… |
| 29.07.2005 | 40 НС | Седмо заседание | Трябва да є направите забележка! |
| 29.07.2005 | 40 НС | Седмо заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Знаете, че прекомерното удължаване на заседанията на парламента води действително до сериозни грешки. Практиката на парламента е доказала, че когато се налага удължаване, ние действително по общо съгласие спираме… |
| 27.07.2005 | 40 НС | Шесто заседание | Те са отляво! |