| 15.11.1996 | 37 НС | Двеста и Тридесето заседание | Както и очаквах, господин министър, нещата вървят стихийно и конюнктурно. Искам да се обоснова защо казвам това. Една работа се извършва тогава, когато се знае каква е нейната цел. Това скеле е построено, по всичко изглежда, без да се съобразява строежът с на… |
| 15.11.1996 | 37 НС | Двеста и Тридесето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги, уважаеми господин министър! Миналата година ние зададохме един актуален въпрос на ексминистъра проф. Костов за състоянието и конструкцията, която се прави към Мадарския конник. Заедно с него ние ходихме на място… |
| 16.10.1996 | 37 НС | Двеста и Двадесето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми господин министър, уважаеми колежки и колеги! Аз няма да се спирам на значението на двата законопроекта. То е очевидно. Тук се изказаха преди мен доста колеги. Аз искам само да кажа, че като член на Комисията по образова… |
| 30.07.1996 | 37 НС | Тридесет и седмо извънредно заседание | Да, да остане 22 млн. 900 хил.лв. |
| 30.07.1996 | 37 НС | Тридесет и седмо извънредно заседание | Целевата субсидия да се повиши с 5 млн.лв., не както е в нашето предложение... |
| 30.07.1996 | 37 НС | Тридесет и седмо извънредно заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Това предложение, което аз внасям е не само от мое име, то е от името на всички депутати от всички парламентарни групи в 30.Шуменски избирателен район. По-надолу под N 5 господин Колев от БСП също има внесено та… |
| 28.06.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и първо заседание | Моля ви се, аз говоря с господин министъра в края на краищата. И тук аз ще кажа само едно изречение, ще прочета от това писмо, господин министре: "Частните фирми нямат договорени задачи за осигуряване на населението при стихийни бедствия и аварии". Ето, това … |
| 28.06.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и първо заседание | Какво няма? На самата мелница е наредено да не дава на частните хлебари брашно. Ето това е писмо, подписано от самия кмет на град Шумен. (Реплика на госпожа Мариела Митева от място, която не се разбира) |
| 28.06.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и първо заседание | Сега аз говоря, после идете и говорете вие. Тоест в писмото се казва, че той не осигурява... |
| 28.06.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и първо заседание | Извинявам се, но все пак аз искам, уважаеми господин министре, да оспоря вашето твърдение, тъй като аз притежавам едно писмо, лично подписано от господин кмета на община Шумен, в което писмо изрично е казано, че той не може да доставя зърно и брашно на частни… |
| 21.06.1996 | 37 НС | Сто Осемдесет и осмо заседание | Уважаеми господин министър Дачев! Аз не съм съвсем доволен от вашия отговор. Първо, може би и вас са ви подвели така, както вие казвате, че мен са подвели стачкуващите. Към този въпрос аз се отнасям като към една извънредна ситуация, която трябваше час по-ско… |
| 21.06.1996 | 37 НС | Сто Осемдесет и осмо заседание | Трябва да кажа, че те произвеждат плочки като най-голямо предприятие на Балканския полуостров, но административният блок е постлан с италиански плочки. |
| 21.06.1996 | 37 НС | Сто Осемдесет и осмо заседание | Сега стачкуващите питат: 1. Защо Вие, господин министър, нарушихте закона и не поканихте в законоустановения срок стачкуващите на преговори и защо не вземате мерки срещу фирменото ръководство въпреки ефективните стачни действия? До днес те са вече над 20 дни.… |
| 21.06.1996 | 37 НС | Сто Осемдесет и осмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги, уважаеми господин министър Дачев! В последно време социалното напрежение във фирма "Фаянс" непрекъснато расте. От 29 май т. г. колективът е в ефективна безсрочна стачка. Тази кризисна обстановка е резултат от бе… |
| 14.06.1996 | 37 НС | Сто Осемдесет и пето заседание | Само една реплика. Искам да кажа, че аз умишлено го написах така, тъй като смятам, че това е проблем на самото министерство и там има заместници на министъра. Аз очаквах, че там може да има смяна, имах такива съмнения и поради тази причина не съм фиксирал точ… |
| 14.06.1996 | 37 НС | Сто Осемдесет и пето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Аз бях задал актуален въпрос на министъра на промишлеността без да посочвам кой е министър в момента. Става дума за актуален въпрос, свързан с безсрочна стачка във фирма"Фаянс" - Каспичан. За съжаление, няма отг… |
| 30.05.1996 | 37 НС | Сто Седемдесет и осмо заседание | Уважаеми господин председател, аз все пак моля, ако може, тъй като времето е много малко до 1-ви, ако може да помолим господин Митрев да каже няколко думи относно моя въпрос - накратко да обясни възможно ли е това или не е възможно, за да знаят хората все пак… |
| 30.05.1996 | 37 НС | Сто Седемдесет и осмо заседание | Аз разбирам, че на този въпрос мястото му не е тук, както казах от самото начало, но все пак ние имаме една нова възможност от 1 до 9 юни да се получат още бонови книжки и тези хора могат да получат някакви облекчения, ако това е възможно, да получат с облекч… |
| 30.05.1996 | 37 НС | Сто Седемдесет и осмо заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми колеги! Аз искам да повдигна един въпрос, който директно не е свързан със списъка, но той има значение и индиректно все пак има някаква връзка с боновата приватизация. Известно е, че пенсионерите се облекчават при поку… |
| 02.04.1996 | 37 НС | Двадесет и трето извънредно заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Искам да изкажа личното си мнение по един аспект на законопроекта, който се разглежда. Аз мисля, че при избора на президент просто ние сме морално и както искате задължени да имаме някаква гаранция, че този човек… |
| 02.04.1996 | 37 НС | Двадесет и трето извънредно заседание | Аз няма ли да се изказвам? |
| 28.03.1996 | 37 НС | Сто Петдесет и седмо заседание | Господин председател, аз не оспорвам Вашите права, но за мен това е необичайно явление. |
| 28.03.1996 | 37 НС | Сто Петдесет и седмо заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми колеги! Аз съм много обезпокоен от развитието на нещата, когато разглеждаме закони. Господин Стоилов каза, че след месец ще се изнесат нови таблици и че всички вие в комисията сте съгласни, че тези таблици не са добри.… |
| 20.03.1996 | 37 НС | Сто Петдесет и трето заседание | Оттеглям я. |
| 20.03.1996 | 37 НС | Сто Петдесет и трето заседание | Уважаеми колеги, аз мисля, че предложението на комисията днес ще бъде прието. Имам две съображения за това. Днес в 10 часа и 3 минути слънцето мина през екватора от юг на север и вече започва пролетта. Вторият аргумент е - появи се една нова комета, която е м… |
| 20.03.1996 | 37 НС | Сто Петдесет и трето заседание | Добре. Аз съм склонен да приема това, което се предлага от комисията като може би коригираме вместо 68 - 67 години... |
| 20.03.1996 | 37 НС | Сто Петдесет и трето заседание | А, жените, как?! Те са на първо място! (Весело оживление) Така че всъщност това е за доцентите. Що се отнася до професорите аз съм съгласен с Юрий Борисов, който казва, че тази цифра, тази граница е повече или по-малко произволна. Тя не може да бъде обоснован… |
| 20.03.1996 | 37 НС | Сто Петдесет и трето заседание | Уважаеми колеги, аз няма да кажа нищо ново, ако кажа, че този проблем е изключително сложен, заплетен и затова се получава и такава сложна плетеница от мнения при обсъждането му. Вие помните моето изказване. Аз тогава, пък и сега твърдя, че ние, по-възрастнит… |
| 01.03.1996 | 37 НС | Сто Четиридесет и шесто заседание | Аз искам да се солидаризирам с изказването на колегата. Все пак, когато ние разглеждахме Закона за висшето образование, тогава казахме на цялата академична общност, че този въпрос няма да го решим тук, ще го решим в Закона за пенсиите. Сега разглеждаме Закона… |
| 07.02.1996 | 37 НС | Сто Тридесет и пето заседание | Да, направих искане за 10 млн. лева допълнително. |
| 07.02.1996 | 37 НС | Сто Тридесет и пето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Аз направих една обосновка вчера или онзи ден, в началото на обсъждането, но все пак аз бих искал още веднъж да обърна внимание на уважаемите народни представители за много тежкото положение на бюджета на град Ве… |
| 07.02.1996 | 37 НС | Сто Тридесет и пето заседание | Не. Приемам новата формулировка, както е записана. |
| 02.02.1996 | 37 НС | Сто Тридесет и четвърто заседание | Всичко е вярно, но на миналото заседа¬ние започнахме всеки по списъка да излага всичките си предложе¬ния и затова аз сега говоря и за трите си предложения. - Няма проблеми, добре. Националната астрономическа обсерватория на връх Рожен е, казах, едно уникално … |
| 02.02.1996 | 37 НС | Сто Тридесет и четвърто заседание | Казах, че в момента учебните зали са крайно недостатъчни и от почти десет години се строи нов учебен корпус с оглед да се удовлетворят нуждите на универси¬тета. За съжаление строителството върви много бавно, много мъчи¬телно. На всичкото отгоре миналата годин… |
| 02.02.1996 | 37 НС | Сто Тридесет и четвърто заседание | Реших да изчакам дуета. Уважаеми господин председателю, уважаеми колеги! Аз съм внесъл три предложения за увеличаване субсидиите на три институции в България. Първото ми предложение се отнася за субсидиите, които се дават за община Велики Преслав. Едва ли е н… |
| 12.12.1995 | 37 НС | Тринадесето извънредно заседание | Аз имам следното предложение. Господин Борисов да прочете броя на гласовете, кой от вариантите има най-много поддръжка от членовете на комисията. Ясно да го каже и с това да решим. |
| 12.12.1995 | 37 НС | Тринадесето извънредно заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Аз мисля, че текстът, който е приет от комисията, е един добър текст. Действително някъде може да има несъответствия специално за катедрите, но тези хора са избрани. Ние и без това даваме един междинен период за… |
| 12.12.1995 | 37 НС | Тринадесето извънредно заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги, уважаеми професор Кюранов! Аз не съм съгласен с Вашето предложение по една проста причина, че ако ние кажем "по 1 година", което аз приемам, но ние можем ен-пъти да поставим по една година и даже става по-лошо, … |
| 12.12.1995 | 37 НС | Тринадесето извънредно заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Все пак искам и аз да кажа своето мнение по този въпрос, тъй като когато ние говорим за издръжка на обучението, тук ясно и категорично е показано как това става. Примерно казано, определя се въз основа на нормати… |