| 19.04.2005 | 39 НС | Седемдесет и второ извънредно заседание | Тъй като това са много текстове, това са различни сфери, които са обединени в този проектозакон и ние трябва да имаме възможността да се запознаем и да дадем конкретни предложения. И затова ви моля нека срокът да бъде максималният – от три седмици. Благодаря … |
| 19.04.2005 | 39 НС | Седемдесет и второ извънредно заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Моето процедурно предложение е да използваме максималния срок, който се дава по правилник, от три седмици за предложенията, които трябва да бъдат направени от колегите народни представители между първо и второ ч… |
| 23.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Петдесет и шесто заседание | Благодаря. Уважаеми господин председател, уважаеми господин премиер, дами и господа министри, уважаеми колеги! Господин Сакскобургготски, какво ни предлагате Вие – да сменяме Ваши министри, за да дадем подкрепата си за трето правителство на Ахмед Доган. Защо?… |
| 23.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Петдесет и шесто заседание | Няма “доцент”, има само “господин” Щерев. |
| 27.01.2005 | 39 НС | Четиристотин Четиридесет и шесто заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Тъй като не смятам БСП за опозиция и няма нито един член от опозицията като заместник-председател в тази комисия предлагам прегласуване, за да може в комисията да има един представител от истинската опозиция. (Р… |
| 15.12.2004 | 39 НС | Четиристотин Тридесет и шесто заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми господин министър, уважаеми колеги! Правя моето предложение за прегласуване, защото съм дал във връзка с предложението по чл. 10, ал. 1 увеличение на приходите от ДДС по чл. 1 да се увеличат с 1 млн. и 118 хил. лв. Дал с… |
| 19.11.2004 | 39 НС | Четиристотин Двадесет и шесто заседание | Защо се изказваш тогава? |
| 20.10.2004 | 39 НС | Четиристотин и Дванадесето заседание | Само когато…, тогава когато…, Вие не искате да разберете, че има огромен проблем. Аз изразявам становище на хората, които са пострадали от това и продължават да страдат, заради което сме получили многобройни писма. (Реплики на народния представител Весела Кар… |
| 20.10.2004 | 39 НС | Четиристотин и Дванадесето заседание | Това е проблемът. Добре, плаща се лихва, а за двойния размер? |
| 20.10.2004 | 39 НС | Четиристотин и Дванадесето заседание | Уважаема госпожо Караиванова! Явно Вие наистина не сте разбрали това, което искам да кажа. Точно поради тази причина държавата страда от такива администратори като Вас. |
| 20.10.2004 | 39 НС | Четиристотин и Дванадесето заседание | По кои? |
| 20.10.2004 | 39 НС | Четиристотин и Дванадесето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Според мен не е толкова голям проблемът за данъчната ставка - дали ще бъде 18 или 20%. И аргументите, представени от управляващото мнозинство, че тя не може да бъде 20%, не издържат… |
| 09.06.2004 | 39 НС | Триста Шестдесет и осмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Освен това, което каза господин Чауш, аз също искам да се обоснове, колко са предприятията, и като се намали срокът преди това, какви щети ще понесат те? Да се отговори и на този въ… |
| 09.06.2004 | 39 НС | Триста Шестдесет и осмо заседание | Тогава реплика на господин Чауш. |
| 11.03.2004 | 39 НС | Триста и Тридесет и седмо заседание | Хайде стига, бе! |
| 17.12.2003 | 39 НС | Триста и Десето заседание | Слагаш бурканите. Това е истината. И оттам нататък няма да влизам в такъв диалог, защото ако трябва да защитавам интересите на хората, които живеят в изключително изостаналите райони, не може по такъв начин. Не може да се грижим само за себе си, а да не помаг… |
| 17.12.2003 | 39 НС | Триста и Десето заседание | Това, което казвам, е, че по този начин не можете да помогнете на хората, които живеят в изключително изостанали райони. По този начин вие удовлетворявате единствено вашите си претенции, уважаеми господин Адемов. |
| 17.12.2003 | 39 НС | Триста и Десето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги, господин министър! Моето предложение също е изключително скромно. Аз искам само 3 млн. 900 хил. лв. и смятам, че Вие така, както хубаво ме погледнахте и хубаво се усмихнахте (обръща се към министър Велчев), может… |
| 11.12.2003 | 39 НС | Триста и осмо заседание | Не зная какво сте искали да кажете, но според мен този параграф категорично трябва да отпадне, защото това, което се предлага, просто е една недомислица, която сме пропуснали да разглеждаме в комисията. И аз Ви моля този параграф да отпадне. Благодаря ви. |
| 11.12.2003 | 39 НС | Триста и осмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Бих искал да направя една реплика на госпожа Радева. Не може да се говори, че това е несъществен текст. |
| 11.12.2003 | 39 НС | Триста и осмо заседание | Да отпадне параграфът. Това трябва да стане. |
| 11.12.2003 | 39 НС | Триста и осмо заседание | Да си остане текстът, който е бил досега. |
| 11.12.2003 | 39 НС | Триста и осмо заседание | “… добити при собствено производство”. |
| 11.12.2003 | 39 НС | Триста и осмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Искам да обърна много сериозно внимание на този текст, защото господин Дончев е направил едно предложение, което категорично отнема правото на хората, които искат да си произведат за собствено потребление ракийк… |
| 10.12.2003 | 39 НС | Триста и седмо заседание | Госпожо председател, уважаеми колеги! Аз само искам да направя едно заключение от многото изказвания, които днес прозвучаха в тази зала, че тази така наречена стратегия, този документ, за мен това е един халваджийски тефтер, който категорично трябва да бъде в… |
| 09.12.2003 | 39 НС | Четиридесет и първо извънредно заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Искам да направя само една редакционна поправка, тъй като миналия път, когато обсъждахме този параграф, нашето предложение, господин Герджиков направи бележка, че не може с акта за раждане физическото лице да док… |
| 04.12.2003 | 39 НС | Триста и пето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Съжалявам, че се получи такова объркване и народните представители не разбраха точно за какво става въпрос, но тъй като в предишния текст бяха записани само думите “обществен транспорт”, сега с новия текст се да… |
| 04.12.2003 | 39 НС | Триста и пето заседание | Как не можете да го подложите на гласуване? Има го в текста. |
| 04.12.2003 | 39 НС | Триста и пето заседание | Реплика! |
| 04.12.2003 | 39 НС | Триста и пето заседание | Защото БГА няма кои работници да вози. |
| 04.12.2003 | 39 НС | Триста и пето заседание | Аз имам предложение да се допълни “или по БДЖ”. Благодаря ви. |
| 04.12.2003 | 39 НС | Триста и пето заседание | Защо? |
| 04.12.2003 | 39 НС | Триста и пето заседание | “Отчетените разходи за групов превоз на персонала, включително на наети по договори за управление и контрол, извършван със собствен или наети автомобили, включително и по БДЖ” или може да се каже “обществен превоз”, както е било в предишния текст – обществен … |
| 04.12.2003 | 39 НС | Триста и пето заседание | Аз го чета от основния доклад. Това е ал. 11 на страница 8 от допълнителния доклад. Ние имаме предложение по ал. 11, където предлагаме нова редакция – след думите “наети автомобили” да се допълнят и думите “по БДЖ”. Това, което се дебатираше и в момента. Тъй … |
| 04.12.2003 | 39 НС | Триста и пето заседание | Не от допълнителния доклад, а от законопроекта за второ четене. |
| 04.12.2003 | 39 НС | Триста и пето заседание | На страница 19 от доклада. |
| 04.12.2003 | 39 НС | Триста и пето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Имаме предложение в чл. 23, ал. 11, изречение първо… |
| 24.04.2003 | 39 НС | Двеста и Тридесето заседание | Къде е този закон? Защо не го покажеш? |
| 03.04.2003 | 39 НС | Двеста Двадесет и първо заседание | Вие го прочетете, защото аз не мога да го намеря. (Приятно оживление в залата.) Ако сега гласуваме това, утре това решение, което сега приемаме в момента, може да бъде нищожно и хората, които участват в комисиите, могат категорично да оспорят възнагражденията… |
| 03.04.2003 | 39 НС | Двеста Двадесет и първо заседание | Уважаеми господин председател, прочетох основанието, на което Вие подложихте на гласуване всички решения. Ще ви го прочета и на вас, уважаеми колеги, за да можете да разберете какъв е моят процедурен въпрос: “Решение за увеличаване числеността на съставите на… |
| 14.03.2003 | 39 НС | Двеста и Тринадесето заседание | Вие как имате очи? |
| 27.02.2003 | 39 НС | Двеста и шесто заседание | 48. |
| 20.02.2003 | 39 НС | Двеста и трето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Зам.-министър Ал Джебури според нас не даде отговор на текста на § 9. Ако ние имаме спогодба за избягване на двойното данъчно облагане и тя предвижда в случаите на чл. 116а, както е представен, това да става по … |
| 21.12.2002 | 39 НС | Двадесет и осмо извънредно заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Този текст не беше отложен, уважаеми колеги, а беше отхвърлен. И аз ще ви прочета мотивите за това. Дословно ще цитирам и след това ще ви кажа на кого са тези думи. “Благодаря Ви, госпожо председател. Искам да вн… |
| 20.12.2002 | 39 НС | Сто Осемдесет и шесто заседание | Обяснявам му как да вдига червения флумастер. |
| 18.12.2002 | 39 НС | Сто Осемдесет и четвърто заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги, господин министър! Аз искам да продължа вчерашното си изказване и подкрепям това, което предлагаме в чл. 9. Вие виждате, че общините от Смолянска област не са толкова нахални, за да може с лека ръка да им бъдат … |
| 17.12.2002 | 39 НС | Двадесет и седмо извънредно заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги, господин министър! Много хубав дебат се проведе за болниците. Сега мисля, че трябва да говорим малко за общините и за това, което ние сме предложили за финансиране на общините. Предложението, което съм направил, … |
| 11.12.2002 | 39 НС | Сто Осемдесет и първо заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми дами и господа народни представители! Господин Искров, моето изказване е по повод Вашето обещание да предоставите протокола, който правителството или Министерството на финансите е подписало с производителите и търговците… |
| 11.12.2002 | 39 НС | Сто Осемдесет и първо заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Господин Искров, аз Ви поздравявам за хубавото изказване, но това трябваше да го направите на първо четене, когато внесохте този законопроект. На първо гласуване това не беше направено и аз категорично продължава… |
| 10.12.2002 | 39 НС | Двадесет и четвърто извънредно заседание | Не е обратното. Това е една от възможностите малките търговци или физическите лица, които имат по-малка дейност, по-малко доходи, когато трябва да платят по-висок патентен данък, съгласно това, което ги задължаваме в момента. А в същото време те могат да изпо… |