| 04.06.2014 | 42 НС | Сто Двадесет и второ заседание | Благодаря, госпожо председател. Моята реплика, всъщност това не е реплика – аз знам, че „Топлофикация София” е едно общинско предприятие и знам, че то ще бъде източвано и съсипвано, докато Столична община се управлява от ГЕРБ, това е ясно. (Реплики от ГЕРБ.) … |
| 04.06.2014 | 42 НС | Сто Двадесет и второ заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми господин премиер, уважаема госпожо вицепремиер, уважаеми колеги! В дните след поредния вот на недоверие средствата за масова антиправителствена пропаганда, ако мога така да се изразя, вещаят енергиен апокалипсис за стран… |
| 04.04.2014 | 42 НС | Сто и Единадесето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми господин министър, колеги! Благодаря за изчерпателния отговор. Не ми казахте само ще притиснете ли синдика като представител на кредиторите и кога ще бъде насрочен вторият търг. Пожелавам Ви успех в начинанията. Дано да … |
| 04.04.2014 | 42 НС | Сто и Единадесето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми господин министър, уважаеми шестима колеги! Въпросът ми отлежава от един месец по независещи причини, господин министър. Нещата се промениха. Зная, че имаше насрочен търг на 19 февруари за „Химко” – Враца. Зная, че никой… |
| 02.04.2014 | 42 НС | Сто и девето заседание | Там е заровено кучето, там са големите разходи. Тук, в момента, става дума за разминавания от порядъка на 250 хил. лв., не повече – 250 хил. лв. не са нищо на фона на обекта и мащабите на това строителство. Освен това е направено всичко възможно повече да не … |
| 02.04.2014 | 42 НС | Сто и девето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Благодаря за направените реплики. От тях стана ясно още нещо – начинът на мислене на ГЕРБ. Как Вие, ако бяхте на власт, щяхте да направите нещата така, че да краднете, да свиете и да уредите Ваши фирми. (Възглас… |
| 02.04.2014 | 42 НС | Сто и девето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър, господа генерали, уважаеми колеги! Позицията на партия „Атака” остава непроменена – ние категорично няма да подкрепим създаването на временна анкетна комисия за съоръженията по границата. Искам да при… |
| 14.03.2014 | 42 НС | Сто и второ заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Уважаеми господин министър, благодаря Ви за лекцията, която изнесохте, по конституционно право и Вашите виждания за конституциите на Украйна. Обаче така и не разбрах за коя Конституция става дума – онази, върнатата под дулат… |
| 14.03.2014 | 42 НС | Сто и второ заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми господин министър, уважаеми колеги! На 11 март 2014 г. в интервю пред „Дойче Веле” Вие заявявате, господин министър, по повод на насрочения референдум в Автономна република Крим, буквално цитирам: „По начина, по който се… |
| 12.03.2014 | 42 НС | Стотно заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! От партия „Атака” сме категорично против създаването на такава анкетна комисия. Аргументът е простичък. Когато има някакъв проблем и той трябва да се неглижира, се създава комисия. За нас е важно да имаме работе… |
| 05.03.2014 | 42 НС | Деветдесет и седмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Уважаеми господин Имамов, много хубава хронология изредихте на грабежа на „Кремиковци” – напълно съм съгласен с тези факти, но не мога да приема, че основният въпрос, който Вие поставяте, е „Как?”. Този въпрос б… |
| 07.02.2014 | 42 НС | Осемдесет и седмо заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Благодаря за изчерпателния отговор, господин вицепремиер. Съгласен съм с края на Вашите думи – наистина проблемът не е от сегашното правителство. Вашият предшественик – господин Цветанов, също имаше екшън план, но в един мом… |
| 07.02.2014 | 42 НС | Осемдесет и седмо заседание | Уважаема госпожо председател, господин вицепремиер, уважаеми колеги! Въпросът ми вече остаря. Ставаше дума за зверското убийство в село Баница, извършено на 25 януари 2014 г. Няколко дни след този кървав акт убиецът е заловен. Чест прави на служителите на ОДП… |
| 20.12.2013 | 42 НС | Седемдесет и пето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги, днес е една тъжна дата – навършват се 70 години от гибелта на поручик, а после посмъртно и капитан Димитър Списаревски. На днешния ден, в неравна битка срещу 150 американски бомбардировачи В-24 „Либърейтър” и 50… |
| 12.12.2013 | 42 НС | Седемдесет и първо заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги, уважаеми господин Кърджалиев! Прекрасна лекция – 18 минути, достойна за едновремешното дружество „Георги Кирков”! (Оживление.) Чудесни неща казахте. Напълно споделям Вашите научни виждания. Но репликата ми е в дв… |
| 11.12.2013 | 42 НС | Седемдесето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър, уважаеми колеги! Искам да Ви запозная със становището на Партия „Атака” по обсъжданите промени в Законопроекта за отбраната и въоръжените сили. На първо място, ние сме категорично против преминаването… |
| 06.12.2013 | 42 НС | Шестдесет и девето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър, уважаеми колеги! Подкрепям току-що направеното предложение. От името на партия „Атака” също сме „за” премахването на тази несправедливост. Колеги, обръщам се към Вас отляво, главно защото от Вас завис… |
| 04.12.2013 | 42 НС | Шестдесет и седмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Уважаеми господин Дедев, благодаря Ви, че ще подкрепите нашето предложение, но моята реплика е в две насоки. Първото е, че не сте прав, когато казвате, че проблемът бил законодателен и така наречените „бежанци” … |
| 21.11.2013 | 42 НС | Шестдесет и второ заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми господин Рашидов, много добро предложение, с пълно основание – стана ясно, че авиоотрядът е превозвал фолкпевици, обърнете внимание. (Ръкопляскания от КБ.) Няма лошо, ако наистина това е основната му дейност, той д… |
| 21.11.2013 | 42 НС | Шестдесет и второ заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! По същество разглеждаме и двете предложения – дали Авиоотряд 28 да бъде към Транспортното министерство, или да премине към Министерството на отбраната. Световната практика показва, че и двата варианта са възможн… |
| 06.11.2013 | 42 НС | Петдесет и пето заседание | Кой плати? Ние платихме, Партия „Атака” плати. (Реплика от народния представител Цветомир Михов.) Обаче не е ползвала тези изгодни условия за партийни цели, както е била практиката при Вас. Благодаря Ви. |
| 06.11.2013 | 42 НС | Петдесет и пето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Уважаеми господин Цветанов, разбирам патоса Ви, и както казах на господин Горанов, така ще кажа и на Вас – Вие също сте в кюпа. Нека да припомним Ваш полет до Хелзинки на стойност 15 хил. 111 лв. – за няколко ча… |
| 06.11.2013 | 42 НС | Петдесет и пето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин Горанов! Хубаво, че сте схванали основното внушение на доклада – летяло се е безразборно главно за да се режат лентички. Това ли е целта на Авиоотряд 28? Това ли е целесъобразността, при положение че, както каз… |
| 06.11.2013 | 42 НС | Петдесет и пето заседание | Изчислението дойде от само себе си – един, близо два пъти разстоянието до Луната. Колко пъти е обиколил екватора, можете да сметнете сами. Всичко това – за сметка на българския данъкоплатец. Това е болката, която тук обсъждаме. Колкото до въпроса „Кой трябва … |
| 06.11.2013 | 42 НС | Петдесет и пето заседание | Общият брой денонощия във въздуха е 37. Смятайте по 24 часа. |
| 06.11.2013 | 42 НС | Петдесет и пето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин Кутев! Мисля, за съжаление, че Парламентът не успя да изслуша господин Бойко Борисов. Ето копие от обратната разписка, с която го канихме. Канихме го по линия на ГЕРБ, по линия на Парламента и на домашен адрес … |
| 06.11.2013 | 42 НС | Петдесет и пето заседание | Работата на комисията беше успешна, защото извади наяве тези недъзи, които са в липсата на закон за съхранение на информацията, в липсата на правилно законодателство за управление и по целесъобразност – нещо, което трябва да се направи. Искам да Ви кажа, че в… |
| 06.11.2013 | 42 НС | Петдесет и пето заседание | За този полет имаме информация. Един от малкото полети, за който имаме пълна информация. |
| 06.11.2013 | 42 НС | Петдесет и пето заседание | Със записи в бордните дневници. |
| 06.11.2013 | 42 НС | Петдесет и пето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Искам, като председател на Временната комисия, да благодаря на членовете, които участваха в работата на комисията, а също и на членовете, които не участваха. Представителите на ГЕРБ се появиха само два пъти, тов… |
| 06.11.2013 | 42 НС | Петдесет и пето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми господин Московски! Сега е модерно да се пита „кой”. Аз попитах кой разреши да се ползва военнотранспортният хеликоптер за предизборни цели? Не получих отговор, кажете в дупликата. Колкото до твърденията, че властта пред… |
| 06.11.2013 | 42 НС | Петдесет и пето заседание | В заключение на представянето на доклада искам да Ви кажа, че общият извод е, че съществува пълен хаос между институциите, които се занимават и организират полетите на властта, че не се пазят документите и няма такова законово изискване да се пазят документит… |
| 06.11.2013 | 42 НС | Петдесет и пето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! По същество трябва да Ви представя три документа. Първият е Доклад за работата на Временната анкетна комисия за проверка на всички данни, факти и обстоятелства при ползването на правителствения Авиоотряд 28 и въ… |
| 09.10.2013 | 42 НС | Четиридесет и трето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги, предлагам разместване в приетия дневен ред: т. 20 – Докладът на Комисията за „Авиоотряд 28”, която аз председателствах и която приключи работата си да мине преди т. 10, която засяга промени в Закона за гражданск… |
| 13.09.2013 | 42 НС | Тридесет и шесто заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господа министри, господин Найденов, уважаеми колеги! От свое име искам да благодаря за взетото решение, едно изключително правилно решение, което отговаря на нуждите на обществеността на Враца, посреща се много добре о… |
| 13.09.2013 | 42 НС | Тридесет и шесто заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър, уважаеми колеги! Въпросът наистина вече не е актуален, но това не го прави маловажен. От името на врачанската общественост и избирателите от Враца искам да благодаря за вече взетото решение за възстан… |
| 03.07.2013 | 42 НС | Осемнадесето заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми колеги, ползвам формата на реплика, за да отговоря на господин Андреев. Направихме усилия да проверим колко са стрували наземните кортежи, съпътствали всеки един полет. Знаете, че кортежите на НСО вървят по земята … |
| 03.07.2013 | 42 НС | Осемнадесето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Уважаеми господин Баташки, ползвам правото на реплика, за да уточня, че предложеното от Вас вече е факт. Имах среща с главния прокурор и му предоставих първите материали, постъпили в комисията. Става дума за слу… |
| 03.07.2013 | 42 НС | Осемнадесето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Проектът за решение, който предлагаме, е за удължаване с един месец работата на комисията с най-дългото име в този Парламент, а и от предишните може би. Това се налага от огромния обем информация, който до момен… |
| 07.06.2013 | 42 НС | Девето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър, уважаеми колеги! Благодаря за изчерпателния отговор. Още в сряда на първото заседание на нашата временна комисия, и членовете на комисията ще се запознаят с фактите, изнесени от Вас. Слагаме едно добр… |
| 07.06.2013 | 42 НС | Девето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господа министри, уважаеми колеги! Господин Найденов, вторият ми въпрос е идентичен на първия, който зададох на господин Орешарски, само че се отнася за ползването на военно-транспортни летателни апарати, имам предвид с… |
| 07.06.2013 | 42 НС | Девето заседание | Благодаря Ви за изчерпателния отговор, господин министър-председател. Давам си сметка, че в краткото време, което имахте, за да се подготвите и краткото време, в което можете да отговаряте тук, не може да се каже всичко. Вие с отговора си поставяте едно добро… |
| 07.06.2013 | 42 НС | Девето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър-председател, господа министри, уважаеми колеги! Има нещо символично и знаково, че „Атака” поставя началото на сезона на парламентарния контрол. Това е хубаво. Хубаво е, че господин министър-председател… |
| 05.06.2013 | 42 НС | Седмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин ексминистър! Искам да Ви направя реплика – да, приемаме. Искаме да установим всички цени, искаме да установим стойността на всеки един летателен час. Но ние ще предложим в анкетната комисия да стане ясно и спис… |
| 05.06.2013 | 42 НС | Седмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! От Партия „Атака” не знаехме за идеята за създаване на Временна анкетна комисия и затова искам да Ви съобщя, че се получи съвсем независимо и случайно съвпадение, но внесох два въпроса по абсолютно същата тема –… |
| 01.03.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и девето заседание | Уважаема госпожо председател! Уважаеми господин министър в оставка, благодаря за отговора, който ми дадохте. Благодарим Ви, че посочихте, че 510 служители са получили допълнително материално стимулиране за постигнати резултати. Резултатите всички ние ги видях… |
| 01.03.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и девето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми господин министър в оставка, уважаеми колеги! Въпросът, който го задавам, е стандартен. Същият го зададох и на господин Аню Ангелов. Той е относно раздадени бонуси на служителите в Министерството на външните работи и по … |
| 01.03.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и девето заседание | Ами, като за последно! |
| 01.03.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и девето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми господин министър в оставка, уважаеми колеги! Въпросът ми е относно раздадени бонуси на служители в Министерството на отбраната на Република България. Господин министър, въпросът е с понижена трудност и, доколкото прочет… |
| 13.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и първо заседание | Уважаеми колеги, уважаема госпожо председател, уважаеми господин министър! От Партия „Атака” настояваме за прегласуване, защото въпросът е изключително важен. Искам да припомня, че от Партия „Атака” съвсем наскоро внесохме сигнали в ДКЕВР за закононарушения, … |