| 11.04.2001 | 38 НС | Петстотин и второ заседание | Уважаеми господин председател, колеги! Виждаме каква конфронтация става по гласуването на този законопроект. Виждаме, че току-що беше изписано, че над 200 души са гласували, а в залата, естествено, няма толкова хора, няма, бих казал, и една четвърт от тях. Ощ… |
| 04.04.2001 | 38 НС | Четиристотин Деветдесет и девето заседание | То не е късно и сега. |
| 04.04.2001 | 38 НС | Четиристотин Деветдесет и девето заседание | Използвам възможността да отговоря на господин Миков. Господин Миков, сигурно Вие сте разбрали, че аз не възприемам теорията за финансовия план като основа за бюджета. Единадесет години съм в този парламент и винаги съм се борил това да стане закон и наистина… |
| 04.04.2001 | 38 НС | Четиристотин Деветдесет и девето заседание | Извинявам се. Значи съм пропуснал. Хубаво е, че сте го казали. Това наистина е важно. Защо? Важно е за цялото Народно събрание, важно е за управляващото мнозинство, важно е за Министерския съвет, важно е и за министъра на финансите - да знаят какво мисли Наро… |
| 04.04.2001 | 38 НС | Четиристотин Деветдесет и девето заседание | Господин председателю, колеги! Мисля, че за пръв път в това Народно събрание, а и всички така смятат, защото е така, се занимаваме с отчет на приет от това Народно събрание държавен бюджет. Доколкото знам, в предишното Народно събрание даже не се занимавахме … |
| 04.04.2001 | 38 НС | Четиристотин Деветдесет и девето заседание | Всичките години е така, Муравей, за лекарствата. |
| 04.04.2001 | 38 НС | Четиристотин Деветдесет и девето заседание | Това не е така. |
| 03.04.2001 | 38 НС | Осемдесето извънредно заседание | Господин Марков, понеже ме репликирате от място, ще кажете, че взех закона от професора. Ето, той ще Ви го даде, за да видите, че там няма нищо развито. Аз все пак имам малко акъл да прочета закона и да го коментирам. За това, което каза господин Клявков. Гос… |
| 03.04.2001 | 38 НС | Осемдесето извънредно заседание | Аз съм културен човек и обичам да говоря на хората в лицето. Но Вие може би обичате хората да Ви говорят със задните си части. Така че, колеги, обръщам ви внимание, така не се поправят нито данъчни, нито осигурителни закони. Иначе идеята е добра. Бих гласувал… |
| 03.04.2001 | 38 НС | Осемдесето извънредно заседание | Господин председателю, напомням Ви правилника. Ако искате да вземете отношение по моето изказване, излезте на трибуната, направете ми реплика или се изкажете, обаче не от позицията на по-висшестоящия от мен и да ми правите забележки отзад. |
| 03.04.2001 | 38 НС | Осемдесето извънредно заседание | Вие сигурно се каните да ставате шеф на Конституционния съд? |
| 03.04.2001 | 38 НС | Осемдесето извънредно заседание | Аз разбирам, че от икономика не разбирате, може да разбирате от бракоразводни дела и т.н., обаче от финанси... |
| 03.04.2001 | 38 НС | Осемдесето извънредно заседание | Вие сте толкова добър юрист, че даже не можете да разберете за какво става дума. |
| 03.04.2001 | 38 НС | Осемдесето извънредно заседание | Как ще го отхвърли? |
| 03.04.2001 | 38 НС | Осемдесето извънредно заседание | Точно за това Ви говоря, господин председател. Конкретният закон е същият - 60 на сто. Да не говорим за другата част, че не може за данъчни цели да му се приспадат 35 на сто, за целите на общественото осигуряване, за вноските - 60 на сто. Направете и другата … |
| 03.04.2001 | 38 НС | Осемдесето извънредно заседание | Същото е. |
| 03.04.2001 | 38 НС | Осемдесето извънредно заседание | Вижте, колеги, данъчните закони, вноските за обществено осигуряване са също един вид данък, доколкото хората не ги ползват директно, а ги ползват други, има един принцип в цивилизованите страни и в нашата страна ние непрекъснато през последните десет години с… |
| 03.04.2001 | 38 НС | Осемдесето извънредно заседание | Моят е доста по-висок от Вашия. Така че не се притеснявайте. |
| 03.04.2001 | 38 НС | Осемдесето извънредно заседание | Вие не се чувствате, но аз се чувствам. Разбира се, че Вие не се чувствате и затова рейтингът Ви е в края на класацията. |
| 03.04.2001 | 38 НС | Осемдесето извънредно заседание | Господин председател, колеги! Гледаме един доста абсурден закон, внесен от представител на управляващото мнозинство три-четири дена преди изтичане мандата на Народното събрание, за който някакъв заместник-министър, за когото знаем, че е специалист по правенет… |
| 30.03.2001 | 38 НС | Четиристотин Деветдесет и осмо заседание | Ръкопляскайте му и Вие, бе. |
| 30.03.2001 | 38 НС | Четиристотин Деветдесет и осмо заседание | Ще ти стане ясно. Не позволявайте министър-председателят да напада народните представители. Защо позволявате? |
| 30.03.2001 | 38 НС | Четиристотин Деветдесет и осмо заседание | Само че кой ще влезе после не е ясно. |
| 30.03.2001 | 38 НС | Четиристотин Деветдесет и осмо заседание | Соколов, и ти ще напуснеш парламента. И ти няма да влезеш. |
| 30.03.2001 | 38 НС | Четиристотин Деветдесет и осмо заседание | Как "Пазете тишина!"? |
| 30.03.2001 | 38 НС | Четиристотин Деветдесет и осмо заседание | Какво "Моля Ви се"? Защо позволявате да напада? |
| 30.03.2001 | 38 НС | Четиристотин Деветдесет и осмо заседание | Това ли е висшата истина на СДС? |
| 30.03.2001 | 38 НС | Четиристотин Деветдесет и осмо заседание | Хубаво е, че Вие поне сте опазили администрацията на Народното събрание от тая глупост. И там наистина се дават маса пари, които обаче не се и осчетоводяват, защото се осчетоводяват чрез работно време и т.н. Накарайте тия хора да работят по предназначение, на… |
| 30.03.2001 | 38 НС | Четиристотин Деветдесет и осмо заседание | Можеше, разбира се, но не съм получил. Разбирате ли, ако беше по лична инициатива? А то се използва в служебните канали, господин Костов. Как Вие си обяснявате, че областният управител ще пише на кметските наместници да пращат такива картички? Това лично ли е… |
| 30.03.2001 | 38 НС | Четиристотин Деветдесет и осмо заседание | Аз наистина не мога да възприема тоя отговор като нормален за един министър-председател, още повече, че се оказа, че такова лице въобще не съществува в момента - Джон Крейк. Но това е отделен въпрос. Ако наистина господин Михайловски искаше да си прави лична … |
| 30.03.2001 | 38 НС | Четиристотин Деветдесет и осмо заседание | Естествено, че харчат държавни пари. Нека да чуем какво ще каже министър-председателят, но пак подчертавам... (Председателят изключва микрофоните.) |
| 30.03.2001 | 38 НС | Четиристотин Деветдесет и осмо заседание | Господин председателю, колеги, господин министър-председателю! Малко ме е срам да задавам такъв въпрос, защото той е много смешен, обаче той същевременно е и много тъжен, господин Агов, затова реших да го задам на министър-председателя в качеството му и на ми… |
| 30.03.2001 | 38 НС | Четиристотин Деветдесет и осмо заседание | Ако го отхвърлите, значи си нарушавате правата. Значи Вие не сте за това място. Точно така е. (Силен шум и реплики, тропане по банките от ДЛ.) |
| 30.03.2001 | 38 НС | Четиристотин Деветдесет и осмо заседание | От името на Парламентарната група на Обединението за национално спасение имам процедурно предложение: поименна проверка на кворума да се направи веднага. И Вие не можете да го отхвърлите. |
| 30.03.2001 | 38 НС | Четиристотин Деветдесет и осмо заседание | Има и следващи решения. |
| 29.03.2001 | 38 НС | Четиристотин Деветдесет и седмо заседание | Уважаеми колеги, аз наистина се чудя за какво стои този член в Закона за изборите. Вярно, че Законът за изборите има някаква история, някой го е написал и сигурно е имал такива идеи. Но след като самата комисия е решила, че този член няма да действа на тези и… |
| 29.03.2001 | 38 НС | Четиристотин Деветдесет и седмо заседание | Мисля, че не са необходими. А пък и да си представим, че някой излъже, да кажем, някои хора се притесняват да кажат, че нямат образование и ще напишат... Какво ще направи РИК - ще ги касира като кандидати ли? Не, чисто и просто не може да стане това нещо. Сле… |
| 29.03.2001 | 38 НС | Четиристотин Деветдесет и седмо заседание | Аз искам да подкрепя казаното от колегата Миков и бих желал да попитам тези, които защитават този закон: какво ще стане, уважаеми колеги, ако един от кандидатите попълни невярно образование? Пише, примерно, че има висше образование, пък няма висше образование… |
| 29.03.2001 | 38 НС | Четиристотин Деветдесет и седмо заседание | Аз не знам как насила може да стане тази работа, госпожо Митева, и е много хубаво да си доразвиете тезата по следния начин: първата половина от листата да е от жени, втората половина да е от мъже, а посредата може да има и някои от средните. Така че ще трябва… |
| 28.03.2001 | 38 НС | Четиристотин Деветдесет и шесто заседание | Да, господин председателю, то е така, но от резервния фонд могат да се разпределят пари за всички пенсионери. Сега тези пари в резервния фонд не са за някой си, който не се знае какво ще гласува тук - в Народното събрание, а те в края на краищата са за пенсио… |
| 28.03.2001 | 38 НС | Четиристотин Деветдесет и шесто заседание | Господин председателю, колеги, господин министър! Похвално е желанието на някои от нашите колеги да издействат увеличение за някои категории пенсионери. Обаче кой знае защо аз не чух никой от тук говорящите да каже, че тези пари трябва да се вземат отнякъде. … |
| 23.03.2001 | 38 НС | Четиристотин Деветдесет и пето заседание | Уважаеми господин председателю, колеги! Втора седмица вече министър-председателят отказва да отговори на моя актуален въпрос, който въобще не е толкова сложен, че да не може да се ориентира бързо. През седмицата на едно пленарно заседание неговата парламентар… |
| 21.03.2001 | 38 НС | Четиристотин Деветдесет и трето заседание | Може и след две. Ляков, не се притеснявай. Вие да бяхте направили този закон преди две години, а не да се занимавате с най-различни безсмислици. Изборите тропат на вратата, а изборният закон още не е влязъл в пленарна зала за второ четене. Цялата вина предпол… |
| 21.03.2001 | 38 НС | Четиристотин Деветдесет и трето заседание | Уважаеми колеги, искам да взема отношение по някои от повдигнатите въпроси. Аз, господин председателю, не виждам голямо противоречие между това, което предложи колегата Димитър Иванов, и това, което предлага комисията. Комисията предлага да отпаднат параграфи… |
| 21.03.2001 | 38 НС | Четиристотин Деветдесет и трето заседание | Съвсем безусловно не е, но както и да е. Дано да стане наистина в бъдеще безусловно. Но това е извън моето изказване. Искам да направя кратка реплика на господин Янаки Стоилов. Господин Стоилов, репликата е и от процедурно естество, в смисъл, да потвърдя воля… |
| 21.03.2001 | 38 НС | Четиристотин Деветдесет и трето заседание | Самият факт, че съм по-дълго от Вас в парламента, говори, че разбирам повече. |
| 21.03.2001 | 38 НС | Четиристотин Деветдесет и трето заседание | Аз се чудя, господин Драганов, какво ще правите Вие, ако Евролевицата не вземе 1 на сто на тези избори. Вижте, господин Драганов, оставете партиите. Може да има партии от 100 човека, може да има и от двама души. Нали ограниченията ги правите в изборния закон?… |
| 21.03.2001 | 38 НС | Четиристотин Деветдесет и трето заседание | Какво е то? Какво беше то? |
| 14.03.2001 | 38 НС | Четиристотин и Деветдесето заседание | Не е така, господин Куртев. Така че, не ме учете мен кой спазва правилника и кой - не. Аз съм доста по-дълго време от Вас в това Народно събрание, господин председателю, и знам, че Вие сте за последен път. |
| 14.03.2001 | 38 НС | Четиристотин и Деветдесето заседание | Участва, защото обменя думи с Вас и по някакъв начин Ви влияе. Точно така е. |