| 04.05.2005 | 39 НС | Четиристотин Осемдесет и трето заседание | Да стане две седмици. |
| 04.05.2005 | 39 НС | Четиристотин Осемдесет и трето заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Правя процедурно предложение от името на Парламентарната група на Новото време срокът по предложенията по Закона за меценатството между първо и второ четене да бъде две седмици. |
| 28.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Осемдесет и второ заседание | Благодаря, господин председател. Аз ще направя процедурно предложение за прегласуване със следния аргумент: дори и да има наистина притеснения по законопроекта и дори и да трябва да се направят много процедурни предложения между първо и второ четене ми се стр… |
| 28.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Осемдесет и второ заседание | Засрами се малко! |
| 28.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Осемдесет и второ заседание | Като е друг, къде е? Вие даже го нямате. (Шум, реплики от КБ.) Затова, много ви се моля! Призовавам всички народни представители да подкрепят Законопроекта за меценатството. Той се подкрепя и от българската култура. Дано, дай, Боже, той да бъде приет! |
| 28.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Осемдесет и второ заседание | Господин Данаилов, и Вие много тънко се опитвате да минете. Ако беше толкова лош този закон и тази идея, защо сте сложили на първо място във вашата културна програма Закона за меценатството, като първа точка да го правите в следващото Народно събрание? Защо с… |
| 28.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Осемдесет и второ заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми колеги, уважаема госпожо Андреева! Ще се опитам да перифразирам един бивш председател на Народното събрание и да кажа, че днес е един добър ден за българската култура. Вашето изказване, госпожо Андреева, беше: лошо… |
| 06.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и второ заседание | Благодаря Ви, господин председател. Искам да направя процедурно предложение да удължим с още пет дни срока за предложения между първо и второ четене по Законопроекта за независимите оценители, който изтича днес в 18,00 ч. Тъй като върви още техническа работа … |
| 25.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и осмо заседание | Няма я в дневния ред! |
| 25.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Петдесет и осмо заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми колеги! Уважаеми господин министър, абсолютно сте прав, че въпросът и отговорът са закъснели, но вината за това не е в нас. Възможно е да не е и във Вас. Под формата на реплика бих искал да кажа, че ние с колежката До… |
| 25.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Петдесет и осмо заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми колеги, уважаеми господин министър! Парламентарната група на Новото време ще подкрепи тази програма и в аванс казвам, че ще подкрепим и следващата стратегия. По няколко причини. Първо, тези две точки са част от спораз… |
| 03.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Четиридесет и осмо заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Уважаеми колеги, уважаеми министри! Най-напред да кажа своето възмущение, че въпреки че вчера в 9 ч. гласувахме днес да има заседание и меморандумът да ни бъде раздаден, меморандумът беше внесен в Секретно деловодство вчера … |
| 11.12.2004 | 39 НС | Шестдесет и второ извънредно заседание | Госпожо председател, аз бих помолил, ако не е някакво нарушение на процедурата, в крайна сметка нашите гости от социалното министерство да вземат някакво отношение. Тук е управителят на НОИ, да кажат как е по света, как е по-справедливо, затова защото на мен … |
| 11.12.2004 | 39 НС | Шестдесет и второ извънредно заседание | А по изказването на госпожа Масларова. Аз много добре знам, госпожо Масларова, че е по-добре да влезе още тази година. Но си давам ясна сметка, че ако продължаваме да настояваме за това нещо, то няма да бъде прието. И не е вярно, че няма практика да се правят… |
| 11.12.2004 | 39 НС | Шестдесет и второ извънредно заседание | Благодаря, госпожо председател, уважаеми колеги! Бих Ви помолил, госпожо председател, когато се взима реплика и тя не е по съществото на изказването на преждеговорившия, да спирате репликиращия, тъй като господин Миков си позволи да прави политически изказван… |
| 11.12.2004 | 39 НС | Шестдесет и второ извънредно заседание | Отправям молба към колегите да бъде подкрепено това предложение с уговорката, че сме съгласни то да влезе в сила от 1 януари 2006 г., което да бъде записано в последния параграф - § 8: “Законът влиза в сила от 1 януари с изключение на…” и да се добави “този т… |
| 11.12.2004 | 39 НС | Шестдесет и второ извънредно заседание | Нали накрая във всеки закон последната разпоредба е: “Законът влиза в сила от…”. Предлагам колегите да подкрепят това предложение и след това да добавим, че то ще влезе в сила от 1 януари 2006 г. |
| 11.12.2004 | 39 НС | Шестдесет и второ извънредно заседание | Да, но ако влезе в сила от 1 януари 2006 г., ще хване индексирането от 1 юли 2006 г. спрямо пенсиите към 31 декември 2005 г. |
| 11.12.2004 | 39 НС | Шестдесет и второ извънредно заседание | Благодаря, госпожо председател. Уважаеми колеги, аз ще се опитам да защитя едно предложение на господин Севлиевски, направено по § 4, което касае начина, по който се индексират пенсиите. Това предложение не е прието от комисията и в момента ситуацията е следн… |
| 25.11.2004 | 39 НС | Четиристотин Двадесет и осмо заседание | Не, той беше, прочете едно, написано от неговите служители, изявление и си тръгна. Да се говори опозиционно на гърба на Новото време според мен е неуместно. Ако някой иска да бъде опозиция, би следвало да подкрепи най-опозиционния закон, внасян някога в това … |
| 25.11.2004 | 39 НС | Четиристотин Двадесет и осмо заседание | Благодаря, госпожо председател. Уважаеми дами и господа министри, уважаеми колеги! Последните години след 1989 г. приемането на бюджета минава по един и същи начин – опозицията, независимо коя е тя, а тук повечето от колегите са били и в опозиция, и в управле… |
| 24.11.2004 | 39 НС | Четиристотин Двадесет и седмо заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми господин министър, уважаеми колеги! Искам да благодаря на представителите на Висшия съдебен съвет, които вече са в залата и правя процедурно предложение да бъде дадена думата на господин Андрей Икономов, който е предс… |
| 24.11.2004 | 39 НС | Четиристотин Двадесет и седмо заседание | Благодаря, госпожо председател. Аз ще направя процедурно предложение за прегласуване. Уважаеми колеги, става въпрос за 10 мин., в които и според Конституцията Народното събрание трябва да вземе становище по предложението, което Висшият съдебен съвет прави. Та… |
| 24.11.2004 | 39 НС | Четиристотин Двадесет и седмо заседание | Благодаря Ви, уважаема госпожо председател. Уважаеми господин министър, уважаеми колеги! Правя процедурно предложение Народното събрание да покани представители на Висшия съдебен съвет, които те определят, най-вероятно членовете на Бюджетната им комисия, да п… |
| 16.11.2004 | 39 НС | Шестдесето извънредно заседание | Благодаря, господин председател. Искам да призова колегите да подкрепим предложението на господин Севлиевски. Многократно при обсъждането на данъчните закони и в дискусиите относно бюджета и финансирането на науката стана ясно, че българската наука и научноиз… |
| 11.11.2004 | 39 НС | Четиристотин Двадесет и второ заседание | Въпреки всичко правя процедурно предложение това нещо да се отложи, докато министърът на финансите не каже своето становище по този въпрос – ясно и отговорно, подкрепя ли се или не. Благодаря. |
| 11.11.2004 | 39 НС | Четиристотин Двадесет и второ заседание | Благодаря, госпожо председател. Уважаеми колеги, при цялото ми уважение към Министерството на финансите искам да кажа, че становището на министър Тасев е, меко казано, несериозно. Въпросът беше за финансовия ефект. Министърът не каза нито една цифра, също и з… |
| 05.11.2004 | 39 НС | Четиристотин и Двадесето заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаема госпожо вицепремиер, уважаеми колеги! За да разсея всякакви съмнения и спекулации най-напред категорично трябва да заявя, че Новото време е за бърза и успешна приватизация на “Булгартабак холдинг” и поради тази при… |
| 05.11.2004 | 39 НС | Четиристотин и Двадесето заседание | В такъв случай, господин председател, правя процедурно предложение да гласуваме да бъде поканена вицепремиерът Лидия Шулева. |
| 05.11.2004 | 39 НС | Четиристотин и Двадесето заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми колеги, най-напред искам да поставя въпроса, след като ще правим разисквания по питането на господин Ангел Найденов, къде е ресорният вицепремиер госпожа Лидия Шулева, в чието присъствие ние трябва да правим тези р… |
| 03.11.2004 | 39 НС | Четиристотин и Осемнадесето заседание | Дайте да не се лъжем и да не си говорим. Плюс това има разлика между това да са публични по Интернет и да са публични и затворени в касата на кмета. Разликата е огромна. Не е задължително на всичкото отгоре общината да има Интернет, за да публикува този регис… |
| 03.11.2004 | 39 НС | Четиристотин и Осемнадесето заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми колеги, ами, ето това е разликата между старото време и новото време. Ето това е разликата между старото време и новото време! (Шум и реплики в залата.) Правителството готви стратегия във всяко училище да има компю… |
| 03.11.2004 | 39 НС | Четиристотин и Осемнадесето заседание | Това правим. |
| 03.11.2004 | 39 НС | Четиристотин и Осемнадесето заседание | Разбира се, господин председател. В първото изречение на ал. 1, след думата “публични” да се добави “включително и по Интернет”. Това е първото предложение. Второто предложение е да отпадне изразът: “освен ако последните не представляват класифицирана информа… |
| 03.11.2004 | 39 НС | Четиристотин и Осемнадесето заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми колеги, аз искам да предложа две редакционни поправки в § 77, който става § 75. В ал. 1, където пише: “Регистрите по този закон са публични”, аз предлагам да се добави, както е по концесионния регистър, изразът “включ… |
| 03.11.2004 | 39 НС | Четиристотин и Осемнадесето заседание | Благодаря, господин председател. Правя предложение за прегласуване на текста. |
| 03.11.2004 | 39 НС | Четиристотин и Осемнадесето заседание | Да. |
| 03.11.2004 | 39 НС | Четиристотин и Осемнадесето заседание | Аз съм съгласен, че те имат права, но те трябва да имат някаква рамка и някакъв минимум в тези права. |
| 03.11.2004 | 39 НС | Четиристотин и Осемнадесето заседание | Благодаря, господин председател. Понеже нямам никакво друго процедурно основание да взема думата, ще направя реплика към господин Осман. Неговите аргументи, че датата не трябва да се фиксира в предложението са основателни и аз си оттеглям процедурата, която н… |
| 03.11.2004 | 39 НС | Четиристотин и Осемнадесето заседание | Благодаря, господин председател. След като всички подкрепяме, че кметът трябва да се отчита, аз не виждам никаква пречка да се запише минималният критерий, а това да бъде един път годишно. Обратното означава, че целият Закон за общинската собственост е излише… |
| 03.11.2004 | 39 НС | Четиристотин и Осемнадесето заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми колеги, това е наше предложение от нашия законопроект и ние сме благодарни на комисията, че го е подкрепила. Аз правя само една редакционна поправка, тъй като от нашето предложение е отпаднало, че ”тези отчети са ежег… |
| 03.11.2004 | 39 НС | Четиристотин и Осемнадесето заседание | Ще го защитим в залата и затова още един път настоявам комисията да бъде подкрепена в случая. |
| 03.11.2004 | 39 НС | Четиристотин и Осемнадесето заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми колеги, уважаеми господин Маринчев! Това, което искам да ви кажа е, че ако остане досегашната система – това, което предлагате Вие, вместо да затормозим общинската администрация, ще затормозим бизнеса, който ще трябва… |
| 03.11.2004 | 39 НС | Четиристотин и Осемнадесето заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми колеги, най-напред да благодаря на комисията, че е подкрепила текста почти в пълния вид – така както сме го предложили. Това наистина е правилното решение. Този спор го водихме, когато приемахме закона на първо четене… |
| 03.11.2004 | 39 НС | Четиристотин и Осемнадесето заседание | Благодаря. |
| 03.11.2004 | 39 НС | Четиристотин и Осемнадесето заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми колеги, аз няма да вземам отношение, по-скоро имам въпрос към председателя на комисията и нейните членове в изброените лица, които имат право да купят жилища, на кого могат да се продават общински жилища. Въпросът … |
| 21.10.2004 | 39 НС | Четиристотин и Тринадесето заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми колеги, този закон, както и всички останали промени, които предлагаме в данъчните закони, имат няколко основни цели. Накратко те са: оставане на повече разполагаем доход в гражданите на страната, опростяване на процед… |
| 06.10.2004 | 39 НС | Четиристотин и шесто заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги, както след малко ще стане ясно, едни от основните критики на Европейския съюз към България са, че все още не са много добре регламентирани финансирането на политическите партии, деловите интереси на управляващит… |
| 01.09.2004 | 39 НС | Единадесета сесия Триста Деветдесет и второ заседание | Благодаря, госпожо председател. Уважаеми колеги, Избирателният кодекс беше приет със 160 гласа през пролетта на 2003 г. на първо четене. Затова се обръщам към всички колеги, които тогава подкрепиха този закон – да подкрепят неговото включване в програмата за … |
| 25.06.2004 | 39 НС | Триста Седемдесет и шесто заседание | Благодаря Ви, уважаема госпожо председател! Уважаеми колеги, уважаеми господин министър! Новото време и в частност колегите, задали този въпрос, сме доволни от отговора, който давате, и най-вече сме доволни от Вашите думи, че Министерството на здравеопазванет… |