| 27.09.2000 | 38 НС | Четиристотин Двадесет и шесто заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър, уважаеми господин Нешев! Сега научавам това, което Вие казвате. Сега е 11,00 ч., не мога да Ви кажа дали до 10,00 ч. са взели решение в Съвета на министрите не към Съвета на Европа, вероятно искахте д… |
| 27.09.2000 | 38 НС | Четиристотин Двадесет и шесто заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин министре, дами и господа народни представители! Казва се, че тук става въпрос за принципи, а не за текстове от Хартата, Европейската конвенция и Пакта. Да, за принципи. И аз мисля, че всеобщ принцип е, че когат… |
| 27.09.2000 | 38 НС | Четиристотин Двадесет и шесто заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Първото нещо, което искам да подчертая, е, че внесеният законопроект за тълкуване на съответния закон не е някакъв нов закон и не създава някакво нововъведение. Законът за чужденцит… |
| 21.09.2000 | 38 НС | Четиристотин Двадесет и пето заседание | Сега като се приближих към колегата Пламен Марков, той ме насочи към това, което вероятно се има предвид - слага се стойността на земята. Но ако земята не се залага, защото не е собствена, а се слага в ипотека само суперфицията, тогава ще бъде суперфицията. И… |
| 21.09.2000 | 38 НС | Четиристотин Двадесет и пето заседание | Ето на, и аз, и председателят Джеров също обърна внимание на това. |
| 21.09.2000 | 38 НС | Четиристотин Двадесет и пето заседание | Извинявайте, правото на строеж има стойност, но тази стойност е стойността на това, което се построи, без стойността на земята. А тук Вие казвате "стойността на земята" - Вие или който го е правил, и в скоби казвате "суперфиция". "Суперфиция" е с правото на с… |
| 21.09.2000 | 38 НС | Четиристотин Двадесет и пето заседание | Благодаря Ви. Уважаеми господа народни представители! Ако не е нещо, което е много сложно и аз не мога да го разбера, че е икономическо, след "стойността на земята" в скобите суперфиция нищо не значи. Суперфицията не е стойност на земята, суперфиция е с право… |
| 21.09.2000 | 38 НС | Четиристотин Двадесет и пето заседание | Аз това исках да кажа. |
| 21.09.2000 | 38 НС | Четиристотин Двадесет и пето заседание | Благодаря Ви, господин председателю! За съжаление, тук не може да се създаде наказателната санкция, за която е прав господин Миков. Наказателният закон предвижда само за определена категория да носят наказателна отговорност, а тук мисля, че трябва да помислит… |
| 21.09.2000 | 38 НС | Четиристотин Двадесет и пето заседание | Уважаеми господин председател, дами и господа народни представители! Без ал. 2 не може, ако няма някакво правило, каквото препоръча господин Папаризов. Защото трябва да има някакви правила как се извършва оценката. Дали това ще бъдат някакви лицензирани вещи … |
| 21.09.2000 | 38 НС | Четиристотин Двадесет и пето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа! Аз подкрепям редакцията, дадена от председателя на комисията. Съображенията ми са следните. Поначало ние сме "за" връщане на собствеността на техните собственици. Заедно с това още когато се правеше зако… |
| 14.09.2000 | 38 НС | Четиристотин Двадесет и второ заседание | Благодаря Ви, господин председателю. Аз изпитвам известни съмнения в текста, който се предлага от комисията. Имам предвид хипотезата, при която юридическото лице, самата фондация съди като физически лица членове на управителния съвет. Тогава ако те са тези, к… |
| 27.07.2000 | 38 НС | Четиристотин и Седемнадесето заседание | Това е само за информация. |
| 27.07.2000 | 38 НС | Четиристотин и Седемнадесето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Моля да бъда извинен за закъснението си. Бях в кулоарите, докато разбера, че е започнало заседанието и закъснях. Докладът е раздаден. Предпочитам да не ви го чета, а да ви конспекти… |
| 19.07.2000 | 38 НС | Четиристотин и Тринадесето заседание | Благодаря Ви, господин председател! Уважаеми дами и господа народни представители, отговорът не задоволява. Аз поисках да ми се даде хипотеза. Даде ми се една хипотеза, но тя се покрива или с помагач, или със спомагател. Ние не разглеждаме в момента Закона за… |
| 19.07.2000 | 38 НС | Четиристотин и Тринадесето заседание | Уважаеми господин председател, дами и господа народни представители! Аз ще се върна на началния текст, защото така общо се четоха. "§ 45. Член 226, алинеи 1 и 2 се изменят така: "(1) Административно-наказателно отговорни са лицата, извършили митническо наруше… |
| 29.06.2000 | 38 НС | Четиристотин и пето заседание | Аз искам да подкрепя това, което беше казано преди малко. Първо, искам да се спра на израза "обществени начала". Това е политически израз. В закон такова нещо не може да има. Какво значи "обществени начала"? Или се плаща, или не се плаща, както беше казано пр… |
| 22.06.2000 | 38 НС | Четиристотин и второ заседание | Аз казах, че това финансиране в последна сметка ще доведе до печалба, то няма да доведе до източване. Кажи ми кой застраховател губи в света? |
| 22.06.2000 | 38 НС | Четиристотин и второ заседание | Но при лицензирането на всяка една от застрахователните институции се вижда какъв капитал има. Ще се източи държавният бюджет. Държавният бюджет ще се източва, ако никой не плаща застрахователните вноски. Но всеки, който се застрахова, плаща застрахователната… |
| 22.06.2000 | 38 НС | Четиристотин и второ заседание | Уважаеми господин председател, благодаря Ви. Уважаеми колега Школагерски, Вашата реплика ме убеди в едно, че категорично сте против закона, без оглед на аргументите защо сте против закона. Защото това, което казвате: какъв ще бъде капитала? има ли примерно в … |
| 22.06.2000 | 38 НС | Четиристотин и второ заседание | Не Ви чух. |
| 22.06.2000 | 38 НС | Четиристотин и второ заседание | С това впечатление останах, защото се каза, че и този закон ще действа малко време. Няма никаква пречка материята да бъде уредена със закон и уреждането е по-стабилно тогава, когато е уредена със закон. Каза се, че този закон противоречи - аз разбирам, че цел… |
| 22.06.2000 | 38 НС | Четиристотин и второ заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители. От това, което чух - част от дискусията чух, всъщност и преди всичко от това, което беше казано от моя колега Школагерски, аз мисля, че противопоставянето по-скоро е към действащия … |
| 21.06.2000 | 38 НС | Четристотин и първо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа! Аз мисля, че е по-добре да остане текстът, както е в първоначалната редакция. Първо е по какъв ред ще става това нещо - да се спази редът, и вече спазеният ред трябва да бъде при условия, които се дават.… |
| 09.06.2000 | 38 НС | Триста Деветдесет и седмо заседание | Уважаеми господин председателю, дами и господа народни представители! Аз ще продължа това, което казах първия път. Какво значи достъпът се осъществява при спазване и балансиране на принципите за прозрачност? Ами просто едни думи, едни фрази. И икономическа св… |
| 09.06.2000 | 38 НС | Триста Деветдесет и седмо заседание | Аз правя предложение за отпадане и на втората алинея. |
| 09.06.2000 | 38 НС | Триста Деветдесет и седмо заседание | Уважаеми господин председателю, дами и господа народни представители! Преди да бъда поканен от председателя аз споделих с колегата Тоткова, че и с този текст, и без този текст все е същото. За мен закон е, когато има хипотези, диспозиция и санкции. Това означ… |
| 07.06.2000 | 38 НС | Триста Деветдесет и пето заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми дами и господа народни представители! Този текст беше предмет на задълбочено и колегиално разглеждане в Комисията по правни въпроси и законодателство срещу корупцията. Наистина се постигна този резултат, който беше док… |
| 07.06.2000 | 38 НС | Триста Деветдесет и пето заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми господин Стоилов! Като доскорошен министър на правосъдието не мога да премълча оскърблението, което нанесохте към българския съд. Българският съд не е политически пристрастен. И Вие не можете да ми дадете нито един при… |
| 07.06.2000 | 38 НС | Триста Деветдесет и пето заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми господин Миков! Вашата реплика не беше по темата и не е свързана с текста, който се приема. Тя може да бъде една широка тема на дискусия, ако някъде пред група избиратели или журналисти пледирате, както и може да бъде … |
| 07.06.2000 | 38 НС | Триста Деветдесет и пето заседание | Благодаря Ви, господин председател! Дами и господа народни представители! Първото, което искам да кажа, уважаеми дами и господа народни представители, е всъщност още веднъж да повторя, че текстът не е само срещу кметовете, а срещу всички длъжностни лица. Прим… |
| 01.06.2000 | 38 НС | Триста Деветдесет и трето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Законопроектът е изменение и допълнение на един стар закон, който съществува и който закон е в добро съответствие с международното право и с международното морско и търговско право.… |
| 01.06.2000 | 38 НС | Триста Деветдесет и трето заседание | Благодаря Ви, господин председателю! Уважаеми колега Стоилов, аз нямам времето, с което разполагахте Вие, за да анализирам всичко онова, което казахте и което почти нямаше нищо общо с проблема, който третираме. Дали държавата се меси или не в икономиката, Вие… |
| 01.06.2000 | 38 НС | Триста Деветдесет и трето заседание | Уважаеми господин председател, дами и господа народни представители! Благодаря на колегата Корнезов за искреността. С него професионално винаги много добре работим. Но и аз ще бъда искрен. Ами като не е приело Народното събрание веднъж едно, ами, няма как, ще… |
| 01.06.2000 | 38 НС | Триста Деветдесет и трето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Аз мисля, че ние днес дискутираме по нещо, което не е съвсем на мястото си. Аз не говоря дали е добре или не е добре да може да се продължава договорът. Ние дискутираме по един текс… |
| 26.05.2000 | 38 НС | Триста Деветдесет и първо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър-председател, госпожо министър, уважаеми дами и господа народни представители! Въпросът за консенсус във външната политика и проблемите на националната сигурност на една страна е въпрос на зрелост на не… |
| 25.05.2000 | 38 НС | Триста и Деветдесето заседание | На 87 години е завършил, но не е бил ръководител на катедра. |
| 25.05.2000 | 38 НС | Триста и Деветдесето заседание | Министър сигурно може. Такава е европейската практика. Аденауер е започнал на 73 и се е оттеглил на 87. А всички знаят, че Аденауер е един от тримата, които създадоха Европа, към която ние се стремим. (Неразбираема реплика от блока на ДЛ.) |
| 25.05.2000 | 38 НС | Триста и Деветдесето заседание | Какво казахте? |
| 25.05.2000 | 38 НС | Триста и Деветдесето заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми професор Стоилов! На мен първо ми прави впечатление, като че ли това е най-важното в този закон. Не съм в дълбочина и не мога да кажа най-важното, но гледам, че около това са въртят нещата. Аз мисля, че не е въпросът н… |
| 18.05.2000 | 38 НС | Триста Осемдесет и осмо заседание | Уважаеми господин председател, дами и господа народни представители! Аз привличам вниманието на комисията да съпостави със Закона за държавния служител и да види има ли понятие "служба" и тази служба пък по Закона за държавния служител и класификатора има ли … |
| 18.05.2000 | 38 НС | Триста Осемдесет и осмо заседание | Уважаеми господин председател, дами и господа народни представители! Няма друг орган освен съда, който да преценява дали в интерес на детето е едно осиновяване или не е, така че да се приеме това, че ще трябва някакъв административен, обществен или какъвто ще… |
| 18.05.2000 | 38 НС | Триста Осемдесет и осмо заседание | Вие го казахте. Това са абсурдни работи. |
| 18.05.2000 | 38 НС | Триста Осемдесет и осмо заседание | Благодаря Ви, господин председателю. Уважаеми народни представители, гласувах "против", тъй като мисля, че е абсурдно да се попречи с оглед превантивната функция на правораздаването на едно момче, което е на 17,5 години и което много добре съзнава това, което… |
| 10.05.2000 | 38 НС | Триста Осемдесет и четвърто заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми дами и господа народни представители! Председателят на Народното събрание преди няколко дни изпрати този законопроект на комисията - Съвет по европейски въпроси, за да се види дали отговаря на съответните директиви на … |
| 10.05.2000 | 38 НС | Триста Осемдесет и четвърто заседание | Благодаря Ви, господин председател! Уважаеми дами и господа народни представители, при това единодушие предлагам законопроектът да се гласува и на второ четене. Господин Стоилов е тука, той ще си поеме комисията. |
| 10.05.2000 | 38 НС | Триста Осемдесет и четвърто заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Аз мисля, че едва ли имаме възможност да влезем в детайлите на текстовете и как те ще бъдат прилагани. Просто без да правя реплика, аз възразявам на виждането, че наистина законът н… |
| 10.05.2000 | 38 НС | Триста Осемдесет и четвърто заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми дами и господа народни представители! Конвенцията е част от поредица конвенции, които са свързани с борбата срещу корупцията. Една от тях се ратифицира преди това, тя е срещу корупцията на чуждестранни длъжностни лица.… |
| 26.04.2000 | 38 НС | Триста Осемдесет и второ заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми дами и господа народни представители! Аз искам да се спра на текстовете от ал. 1. А това, което говори господин Стоилов за търговските дружества, аз мисля, че то се включва изобщо в декларирането, защото тогава, когато… |
| 24.03.2000 | 38 НС | Триста Шестдесет и девето заседание | Уважаеми господин председателю, дами и господа народни представители, господа министри, уважаеми господин Драганов! С това, което завършихте, показва, че упреците, че това е предизборна програма са неоснователни. Никое правителство не би искало да даде една п… |