| 13.02.1997 | 37 НС | Двеста Петдесет и шесто заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми колеги! И гласуваната току-що силово 3-процентна бариера няма да ви спаси от абсолютното мнозинство, което ще имат демократичните сили в Тридесет и осмото Народно събрание. Това ви е големият дерт. Всякакви ваши мутант… |
| 13.02.1997 | 37 НС | Двеста Петдесет и шесто заседание | Да. |
| 13.02.1997 | 37 НС | Двеста Петдесет и шесто заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми колеги! Аз искам да изразя несъгласие с текста на § 9. Вчера се опитах да го обоснова защо. Мисля, че ако е в състояние, а сигурен съм това е така, органите, които би трябвало да изработят избирателните списъци, биха м… |
| 12.02.1997 | 37 НС | Двеста Петдесет и пето заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми колеги! Стана ясно, че два дни ще бъдат дните до края на Народното събрание - днешният, който тече, и утрешният. Няма никакъв смисъл сега да се прибързва и да се върви към гласуване на второ четене. Независимо че има н… |
| 12.02.1997 | 37 НС | Двеста Петдесет и пето заседание | Има възражения! Имам контрапроцедура! |
| 12.02.1997 | 37 НС | Двеста Петдесет и пето заседание | Нека да излезе на микрофоните и да каже, че го е оттеглил! |
| 12.02.1997 | 37 НС | Двеста Петдесет и пето заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми колеги! Аз държа да бъде гласуван и внесеният от господин Вълканов законопроект, защото той не е оттеглен по съответния, изискващ се от правилника ред. И затова моля, поставете го на гласуване! |
| 12.02.1997 | 37 НС | Двеста Петдесет и пето заседание | Моля, процедура! |
| 12.02.1997 | 37 НС | Двеста Петдесет и пето заседание | Вие сбъркахте процедурата! Моля, господин председател, объркахте нещата! |
| 12.02.1997 | 37 НС | Двеста Петдесет и пето заседание | Писмено ли е оттеглил законопроекта си този човек?... |
| 12.02.1997 | 37 НС | Двеста Петдесет и пето заседание | Благодаря Ви, господин председател! Уважаеми господин Кисьов, с всичките ми уважения, които имам към Вас, си позволявам да направя една дуплика и тя е свързана със следното. Не се чувствувам привилегирован, но знайте, че тук с падането на 2-процентовата барие… |
| 12.02.1997 | 37 НС | Двеста Петдесет и пето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! За съжаление, когато имах притеснението, че когато с най-добри чувства парламентарната група на СДС тръгва да коригира технически несъвършенства на закона, по който са избирани Тридесет и шестото и Тридесет и се… |
| 12.02.1997 | 37 НС | Двеста Петдесет и пето заседание | Да заприходите тоягата на всенародната любов, господин председател. Господин Савов дойде по-късно и затова не разбра посланието. |
| 12.02.1997 | 37 НС | Двеста Петдесет и пето заседание | Щом са незначителни, откажете се, господин Гайтанджиев. |
| 12.02.1997 | 37 НС | Двеста Петдесет и пето заседание | Не сте схванали посланието, господин председател. |
| 12.02.1997 | 37 НС | Двеста Петдесет и пето заседание | Уважаеми господин председателю, аз Ви моля да прегласуваме предложението за проекторешение за членство на нашата държава в НАТО, тъй като много от колегите ми - може би защото отдавна не сме заседавали - не бяха в залата или пропуснаха да чуят, че става дума … |
| 12.02.1997 | 37 НС | Двеста Петдесет и пето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! След като ние ще работим в продължение на два дни, има приоритети, които наистина стоят за решаване в края на Тридесет и седмото Народно събрание. Изхранването на българския народ, даването възможност на служебн… |
| 12.02.1997 | 37 НС | Двеста Петдесет и пето заседание | И Вие, господин председател, я притежавате вече. Аз изпълних своята мисия. Както се казва, дадох ясно посланието от студентите. Оттук насетне тоягата, наистина, вероятно тук не й е мястото и тук господин Савов е прав. Може би мястото й е на друго, подходящо з… |
| 12.02.1997 | 37 НС | Двеста Петдесет и пето заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми колеги! Това не е моята тояга, а това е тоягата на народната любов, дадена ми от студентите, които не са ничии, а са студентите на България. |
| 12.02.1997 | 37 НС | Двеста Петдесет и пето заседание | Вие, уважаеми господин председателю, прочетохте в началото така дневния ред и внесените законопроекти, като че нищо не се е случило. Само че вярно е, че моята процедура, уважаеми господин председател, която ще направя, е необичайна. Но и последният ден от раб… |
| 12.02.1997 | 37 НС | Двеста Петдесет и пето заседание | Че това е така, на всички е ясно. |
| 12.02.1997 | 37 НС | Двеста Петдесет и пето заседание | Започвате лошо, господин председател! |
| 12.02.1997 | 37 НС | Двеста Петдесет и пето заседание | Вие ми дадохте думата. |
| 12.02.1997 | 37 НС | Двеста Петдесет и пето заседание | Процедура! |
| 20.12.1996 | 37 НС | Двеста Четиридесет и пето заседание | Лично обяснение. |
| 20.12.1996 | 37 НС | Двеста Четиридесет и пето заседание | Това е един социално значим въпрос - като учебниците по история и география. |
| 20.12.1996 | 37 НС | Двеста Четиридесет и пето заседание | Кои неща? Националните приоритети не са "неща". |
| 20.12.1996 | 37 НС | Двеста Четиридесет и пето заседание | България е европейска държава, и с това свършвам, господин председател, и никак не е маловажно нашите ученици да учат истинската българска история, например за Съединението, което се е състояло на 6 септември 1885 година, а не както Вие твърдите - на 18 септе… |
| 20.12.1996 | 37 НС | Двеста Четиридесет и пето заседание | Какво е това? Националните приоритети, господин министър, липсват от вашите учебници... |
| 20.12.1996 | 37 НС | Двеста Четиридесет и пето заседание | И моля ви само нещо друго да спомена... |
| 20.12.1996 | 37 НС | Двеста Четиридесет и пето заседание | С глобален характер ли е? - Очевидно да. Затова пък сигурно, тук ще си позволя да погледна приложението, за което Вие коментирате, има организация за африканското единство. За народа на Нубия, господин министър, сигурно това е приоритет, но едва ли за Българи… |
| 20.12.1996 | 37 НС | Двеста Четиридесет и пето заседание | Благодаря, господин председател. Господин министър, Вие казахте ясно, че наистина е пропусната Световната търговска организация. Никой не може да изброи, разбира се, 2500 организации тук, но аз точно затова говорих за националните приоритети. Ако Световната т… |
| 20.12.1996 | 37 НС | Двеста Четиридесет и пето заседание | Даже ги прилагам. |
| 20.12.1996 | 37 НС | Двеста Четиридесет и пето заседание | В целия учебник, не само в приложението. |
| 20.12.1996 | 37 НС | Двеста Четиридесет и пето заседание | Уважаеми господин председател! Уважаеми колеги! Господа министри! Само на пръв поглед този въпрос е маловажен. За някои може би е маловажен. Истината обаче е съвсем друга. При излизането от Османската империя нашата нация става нация точно защото я има истори… |
| 20.12.1996 | 37 НС | Двеста Четиридесет и пето заседание | По вина на мнозинството е. |
| 20.12.1996 | 37 НС | Двеста Четиридесет и пето заседание | Да, благодаря, господин председател. |
| 20.12.1996 | 37 НС | Двеста Четиридесет и пето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги, господа министри! Процедурното ми предложение е да бъде съответно изяснено, първо, защо министър-председателят в грубо нарушение на правилника няма да отговаря на поставените му актуални въпроси? Тук, в материала… |
| 20.12.1996 | 37 НС | Двеста Четиридесет и пето заседание | Уважаема госпожо председател! Уважаеми колеги! Може би ще ви се стори дребнаво това, което сега ще кажа, но то е много съществено. Не може председател на Народното събрание да не употребява вярно наименованията на парламентарни групи. Има Парламентарна група … |
| 20.12.1996 | 37 НС | Двеста Четиридесет и пето заседание | До провеждането на парламентарен контрол. |
| 20.12.1996 | 37 НС | Двеста Четиридесет и пето заседание | Да, чакат от час и половина, ние, за да не им губим времето и да не губим собственото си време, и да не нарушаваме правилника, предлагаме да се захванем с парламентарния контрол, а когато го изчерпим, да се занимаем и с останалите точки от дневния ред на днеш… |
| 20.12.1996 | 37 НС | Двеста Четиридесет и пето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Наистина имаше някакъв сериозен смисъл в това да се занимаем с промените в Закона за застраховането, тъй като се създаде голяма суматоха в страната ни във връзка с приложението на действащия закон. Това, което тр… |
| 20.12.1996 | 37 НС | Двеста Четиридесет и пето заседание | Вие ми правите реплика, що ли? Това, че Русия е предложила да бъде банката в Солун, се знае от всички. |
| 20.12.1996 | 37 НС | Двеста Четиридесет и пето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Като изказвам категорично подкрепата си за ратификацията, искам сега, защото мисля, че сега му е времето, да спомена за това, че са пропуснати към този момент доста сериозни възможности в полза на нашата държава.… |
| 20.12.1996 | 37 НС | Двеста Четиридесет и пето заседание | Нека мнозинството отхвърли това мое предложение. |
| 20.12.1996 | 37 НС | Двеста Четиридесет и пето заседание | Отлагането ще направи безпредметно моето предложение. |
| 20.12.1996 | 37 НС | Двеста Четиридесет и пето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Съзнавам, че сега е много трудно да се изпълни това, което бих предложил на вашето внимание и на гласуване в пленарна зала, но мисля, че то би съответствало на Народното събрание като институция и би изтрило поз… |
| 20.12.1996 | 37 НС | Двеста Четиридесет и пето заседание | Мисля, че не е нормално да се приеме една такава процедура. |
| 20.12.1996 | 37 НС | Двеста Четиридесет и пето заседание | Исках да прегласуваме процедурното предложение, направено за промяна в дневния ред. Междупрочем, кога се прави промяна, в 11 часа, уважаема госпожо председател? Процедурно предложение, което е противоположно на направеното. В нашия правилник ясно е казано ког… |
| 20.12.1996 | 37 НС | Двеста Четиридесет и пето заседание | Да. |