| 10.05.2005 | 39 НС | Седемдесет и четвърто извънредно заседание | Добре, извинявам се. Благодаря. |
| 10.05.2005 | 39 НС | Седемдесет и четвърто извънредно заседание | Тоест в хипотезата на чл. 55, ал. 2? |
| 10.05.2005 | 39 НС | Седемдесет и четвърто извънредно заседание | Благодаря, госпожо председател. Приехме един път, в чл. 55, че в съвета има и заместник-председател: “Чл. 55. (1) Съветът на камарата се избира в състав най-малко от петима основни и двама резервни членове, като председателят и неговият заместник се избират м… |
| 27.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Осемдесет и първо заседание | Благодаря, господин председател. Действително трябваше да изляза за малко от залата, не очаквах, че ще се води този закон, мислех, че има точки, които ще предизвикат повече дебат, явно съм сбъркал. Предполагам, че предложения, които бяха по-напред в текста, н… |
| 27.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Осемдесет и първо заседание | "Оборудването" си остава в текста. Тоест текстът ще стане: "Движимото имущество, архивите, базата данни и софтуерните модули, оборудването и другите активи и пасиви, права и задължения на Националния статистически институт, свързани с регистър БУЛСТАТ, се пое… |
| 27.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Осемдесет и първо заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми колеги, този закон е консенсусен. Факт за това е доказателството, че досега нямаше нито едно изказване с изключение на малкото "въздържали се" – предполагам, че това са колеги, които просто от разсеяност са натиснали … |
| 13.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и пето заседание | Председател беше! |
| 07.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и трето заседание | Ти не познаваш закона тогава! |
| 07.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и трето заседание | Благодаря, госпожо председател. Искам да се извиня на Вас и на цялата зала, че може би одеве аз внесох смут, воден от желанието да има евентуално по-малко невалидни бюлетини. Но това, което предлага господин Кенаров може да звучи много убедително, но действит… |
| 07.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и трето заседание | Да. |
| 07.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и трето заседание | Благодаря, господин председател. Това е старият текст на сега действащия закон – чл. 90, ал. 3, т. 3. Точка 1 е отпаднала. Това не е нещо ново. Когато казваме, че “гласът по ал. 1 е действителен и когато”, това означава, че ако намерим едно драскане, ще го на… |
| 07.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и трето заседание | И сега правят така! |
| 07.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и трето заседание | Благодаря, господин председател. Господин Аталай, от 1991 г. съм участвал при организацията на всички видове избори. Когато числото беше 800 и стана 1000, организаторите имахме безпокойство, че може би ще има някакво сътресение. Нямаше такова нещо. Числото 10… |
| 07.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и трето заседание | Да, в ал. 1 да се добави нова т. 6 с текст: "печат на секционната избирателна комисия", а т. 6 да стане т. 7. |
| 07.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и трето заседание | Предлагам това да бъде т. 6, а т. 6 да стане т. 7. |
| 07.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и трето заседание | Явно, че не сте ме разбрали, господин председател. Аз предложих текст: "печат на секционната избирателна комисия". |
| 07.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и трето заседание | Ние изреждаме: избирателни кутии, бюлетини, избирателни пликове, формуляри. А няма, че се получава печат. Да има и една точка – "печат на секционната избирателна комисия". |
| 07.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и трето заседание | Благодаря Ви, господин председател. Предложението ми е само едно. Тъй като казваме в какъв вид се получава печатът, кой подписва плика и т.н., но никъде не казваме, че печатът се получава. В ал. 1 изреждаме материалите, които се получават за изборния ден. Пре… |
| 06.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и второ заседание | Ще я откаже. |
| 06.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и второ заседание | Защото за студентите правим друга отстъпка. Що се отнася до редовната форма на обучение, господин Китов, смятам, че като се каже редовна форма на обучение, е ясно, че това е и платено, и неплатено, държавна поръчка. Между другото държавната поръчка отдавна ве… |
| 06.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и второ заседание | Благодаря, госпожо председател. Уважаеми господин Миков! Той излезе. Искам да му кажа, че паметта на студентите не е толкова кратка. Те помнят и годините 1994-1997 и затова през 1997 г. излязоха и подкрепиха тези, които сега са начело на десницата. Така че ни… |
| 06.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и второ заседание | Благодаря, госпожо председател. Уважаеми дами и господа народни представители! Аз вземам думата, по-скоро за да направя две предложения за редакционни промени в окончателния текст на комисията на стр. 10. Воден съм от това – да се избегнат някои неточности. Ч… |
| 05.04.2005 | 39 НС | Седемдесет и първо извънредно заседание | Уважаема госпожо председател, този парламент отдавна вече е за смях и добре, че в момента няма директно предаване, за да се види как работи. От четири параграфа два отложихме, един отхвърлихме и един само приехме. Явно, че така върви и следващият § 5, който г… |
| 01.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и първо заседание | Тогава нямаше да правя реплика. Но трябва да има възможност за конкуренция между общините. |
| 01.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и първо заседание | Пак си противоречите. Вие за 500 или за 600 метра сте? |
| 01.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и първо заседание | Грешка от тая трибуна не може да се прави. Но все пак само това, че ще увеличим броя на общините – 14 общини, по данни на статистиката. Но парите няма да се изсипят така, на куп: давайте за тая община, за оная община. Парите ще се изсипват за проекти. И най-д… |
| 01.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и първо заседание | Уважаема госпожо Цветкова, уважаема госпожо Дикова, преди малко забравих да засвидетелствам и аз моето уважение към вас. Винаги сме работили добре. Госпожо Цветкова, с това, което казахте, Вие самата си противоречите. Вдигайки границата на 600 м, няма да ги у… |
| 01.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и първо заседание | Тогава Вашето предложение трябваше да бъде – да отпадне ал. 5. Тогава трябва да последва предложение в § 3, да отпадне точката, която съответства на тази точка – вече не я помня, но мога да кажа коя е – за “изостанал планински”, т. 9 – да отпадне. Но пак иска… |
| 01.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и първо заседание | Значи, ако процедурното предложение е да отпадне този текст – това е едно. Такова предложение аз не чух. Имаше предложение да се промени числото от “600” на “500”, т.е. “500” на “600”. |
| 01.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и първо заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми колеги, аз отново, както казах и в репликата си, стоя зад това, че е по-добре да слезем в границата до 500 м. Няма да повтарям мотивите за Странджа-Сакар и т.н. Ще добавя само още няколко неща. Първо, по време на засе… |
| 01.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и първо заседание | Госпожо Дикова, когато обсъждахме в комисията на второ четене промяната на тези показатели, действително си говорихме, че отиваме към занижение, т.е. към възможност повече общини да попаднат в обхвата на някои от районите. И ако на други места аз можех да се … |
| 31.03.2005 | 39 НС | Четиристотин и Седемдесето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги, уважаеми господин Ралчев! Аз отново, както преди малко в изказването си ще потвърдя, че не можем да преценим целесъобразността на решението без да знаем крайните параметри. Не можем! Аз съм един от хората, които… |
| 31.03.2005 | 39 НС | Четиристотин и Седемдесето заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми колеги, най-напред искам да тръгна от думите на господин Мирчев, който каза, че предложението за удължаване на срока на комисията станало в последния ден от срока за работата на комисията. Чисто формално това не е вяр… |
| 30.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и девето заседание | Господин Стоилов, с едно безспорно се съгласявам с Вас – че трябва да се търси решение на този проблем, да не се поставя единият началник в малко по-привилегировано положение от другия. Но за съжаление не е този начинът, като отменим тази разпоредба. Нещата щ… |
| 30.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и девето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Аз много пъти съм влизал в ролята на защитник на общинските интереси, макар че съм работил като областен управител и там съм влизал неминуемо в конфликт с общините. В дадения случай мисля, че на този етап неправи… |
| 30.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и девето заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Аз ще бъда кратък - действително в едната алинея пише "звено", а в другата пише "управление", но аз смятам, че в случая трябва да остане "управление", защото се касае за Министерството на регионалното развитие и благоустройс… |
| 30.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и девето заседание | Благодаря, госпожо председател. Искам да взема отношение по два момента. Първо, в това изречение второ, което се добавя, “в условията на търг...”, може би трябва да бъде “търга”. Тоест членуване на съществителното. Предполагам, че ще го приемете, то е чисто р… |
| 30.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и девето заседание | В групата, която се събра в почивката и подготви измененията, по принцип имахме съгласие. Възприемам по принцип замисъла на господин Казак, но когато казваме “държавата да апортира”, това означава, че държавата ще апортира. Може би не е точен този израз, койт… |
| 30.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и девето заседание | Отказвам се от процедурното предложение. |
| 30.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и девето заседание | Благодаря, господин председател. Аз искам да взема отношение и по трите предложения на господин Казак. Съгласен съм, че евентуалното апортиране на имоти и вещи в капитала на търговски дружества може би ще бъде съзнателно правено, за да се приватизира нещо – п… |
| 30.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и девето заседание | Благодаря, господин председател. |
| 30.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и девето заседание | Позволете ми да довърша. Случаи, когато се получава така, че месец-два преди покупката на ведомствено жилище той си дарява жилището на сестра, на брат, на пълнолетно дете и изведнъж се оказва, че той купува държавно ведомствено жилище на базисни цени. Предлаг… |
| 30.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и девето заседание | Сега искам да направя едно предложение, което предварително знам, че влиза в разрез с Правилника за организацията и дейността на Народното събрание, но тази година отново избухна скандал с продажба на ведомствени жилища. И тогава имаше публикации, включително… |
| 30.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и девето заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми колеги, очаквах че ще гледаме новите параграфи отделно - параграф по параграф. Може би щеше да бъде по-удобно, тъй като можеха да се направят по-конкретни предложения и изказвания. Взимам думата по това, че е записано… |
| 30.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и девето заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми колеги, уважаема госпожо Мингова! Правя предложение т. 2 на § 19 за чл. 26 да отпадне. С тази точка се предвижда ал. 2 да отпадне, а тя гласи, че с договора за наем може да се приема условието от двете страни, че о… |
| 30.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и девето заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми колеги, уважаема колежке! Не бих се съгласил да подкрепя такова предложение за удължаване на срока до десет години, макар че когато се гледаше Законът за общинската собственост, пледирах за удължаване на този срок.… |
| 30.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и девето заседание | Оттеглям го. |
| 30.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и девето заседание | Има някаква грешка. |
| 30.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и девето заседание | Оттегляме го. |
| 25.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и осмо заседание | Това са само думи. |