| 10.07.2014 | 42 НС | Сто Тридесет и второ заседание | Уважаеми колеги, знам, че на финала на този закон няма проблем.Да не си създадем проблем. Ако същественият проблем се нарича дали да повторим, конкретизирайки в закона ангажимента на държавата да ограмотява и да дава квалификации на отпаднали от системата на … |
| 10.07.2014 | 42 НС | Сто Тридесет и второ заседание | Благодаря, господин председател. Аз ще бъда много кратка, защото слушах опасенията на госпожа Дамянова и искам да се договорим за следното. Първо, начинът по който ще се обучават професионално този тип лица, на които трябва да дадем всякаква възможност да при… |
| 10.07.2014 | 42 НС | Сто Тридесет и второ заседание | Благодаря Ви, господин председател. След конкретните въпроси и отговори на двете репликиращи ме, аз няма да изпадам в друга конкретика. Поспорихме, Вие ни чухте! Само че, уважаеми госпожи и господа, госпожа Дамянова питаше кой е органът. Разбира се, че органъ… |
| 10.07.2014 | 42 НС | Сто Тридесет и второ заседание | В края на краищата ситуацията може да бъде променяна, господин председателю, поради това ние даваме възможност на Министерския съвет да прецени възможностите, които има, и да вземе ежегодни такива решения. Защо предлагаме на областно ниво? Вижте, България мож… |
| 10.07.2014 | 42 НС | Сто Тридесет и второ заседание | Ако чухте това, което сподели колегата Дамянова, ние нямаме съществени различия по идеите за това, че трябва да има професии, които да бъдат защитени – към които държавата да има особено отношение и да инвестира допълнително, когато те са изключително необход… |
| 10.07.2014 | 42 НС | Сто Тридесет и второ заседание | Уважаеми господин председател, аз ще помоля коментарите по това какво означава дуално обучение или обучение чрез работа – да не ги водим повече, защото в комисията ние достатъчно сериозно коментирахме част от текстовете. |
| 02.07.2014 | 42 НС | Сто и Тридесето заседание | Уважаема госпожо председател, аз лично ще предложа точката, която я има в дневния ред, да остане последна в седмичната програма, тъй като си давам сметка, че част от текстовете, които трябва да бъдат гледани след ратификациите, са важни. По тях обсъждането и … |
| 02.07.2014 | 42 НС | Сто и Тридесето заседание | Благодаря Ви, господин председателю. Уважаеми колеги, законопроектът, за който ще моля всички да позволят да влезе в седмичната програма, беше приет на второ четене в Комисията по образованието и науката миналата седмица, така че той не е заседявал дълго врем… |
| 02.07.2014 | 42 НС | Сто и Тридесето заседание | Благодаря Ви. Господин председателю, уважаеми госпожи и господа! Колега Маринова, абсолютно съм съгласна с Вас, че до края на месец юли парламентарната зала би следвало да се занимава и с образование. Също като Вас аз също имам интерес към отговорите на минис… |
| 27.06.2014 | 42 НС | Сто Двадесет и девето заседание | Много моля тогава, когато колеги получават думата дори и за лично обяснение на едно мое чисто професионално изказване, да им предложите, че могат да оспорят всякакъв тип поведение в тази зала, без да се заплашваме, без злоба, ако може, и без емоция повече отк… |
| 27.06.2014 | 42 НС | Сто Двадесет и девето заседание | Госпожо председател, процедурата ми е по начина на водене. |
| 27.06.2014 | 42 НС | Сто Двадесет и девето заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Уважаеми колеги, искам да се обърна към тези, които не са дошли заради поправката в Наказателния кодекс, а заради това наистина сериозно да аргументираме решение, което предполага консенсус. Ще кажа на господин Абу Мелих, че… |
| 18.06.2014 | 42 НС | Сто Двадесет и седмо заседание | ...но аз предлагам на всички мои колеги да се държим сериозно. Очевидно е, че идеята как днес ще изслушаме министър Клисарова, а след това ще намерим достатъчно парламентарно време да приемем 400 текста от Вашия проект на Закона за предучилищното и училищното… |
| 18.06.2014 | 42 НС | Сто Двадесет и седмо заседание | Благодаря Ви, господин председателю. Госпожи и господа народни представители! Уважаеми колеги от ГЕРБ, няма лошо и в такава ситуация от парламентарната трибуна да започваме началото на своята предизборна кампания (възгласи: „Е-е-е!” от ГЕРБ), ... |
| 05.06.2014 | 42 НС | Сто Двадесет и трето заседание | Благодаря Ви, господин председателю. Вярно е, че правя обратно предложение, тъй като, ако колегата Михов не е успял да разбере, че този проект за закон, освен двата параграфа, по които наистина подкрепям искането за отпадането им, има и други текстове, и той … |
| 08.05.2014 | 42 НС | Сто и Седемнадесето заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Уважаеми госпожи и господа! Господин Вучков, аз няма да споря за аргументите Ви. Искам само да Ви предложа да спестите многото емоция в своето изложение, защото българската законодателна практика познава ред на ограничаване,… |
| 30.04.2014 | 42 НС | Сто и Петнадесето заседание | Благодаря Ви, господин председателю. Уважаеми госпожи и господа, въвеждането на комбинираната форма на обучение сме подкрепили и ние, и аз персонално. Само че си мисля, че когато Народното събрание насрочва изслушване на министър в тази зала, следва да бъдат … |
| 12.03.2014 | 42 НС | Стотно заседание | Благодаря Ви, господин председателю. Господин Младенов, моите отношения с премиера не са тема за разискване. Аз обаче твърдя, че Вие сте абсолютно прав за възможностите, които предлагат и „Ролман” и „Либхер”, и „Овергаз” и това е чудесно. Това е възможността … |
| 12.03.2014 | 42 НС | Стотно заседание | Благодаря, господин председателю. Госпожи и господа народни представители, аз предлагам да изговорим това, което мислим по двата законопроекта. Затова поисках думата първа. Защото стана ясно, че ние в една част от текстовете нямаме особен спор. Казвам това, з… |
| 12.03.2014 | 42 НС | Стотно заседание | Благодаря Ви, господин председателю. Уважаеми госпожи и господа, аз изчаквах, защото мислех, че по реда на внасянето на законопроектите коректно би било госпожа Дамянова да бъде първа, но няма значение как ще подредим представянето на двата законопроекта, тъй… |
| 20.02.2014 | 42 НС | Деветдесет и второ заседание | ...мажоритарен елемент нямаше, преференциално гласуване – нямаше. Днес Вие седите и се опитвате на наш гръб да изкупите цялата драма на своето, извинявайте, нелепо изборно законодателство. Можете ли Вие да се сърдите на мен, че сте отменили текстове, в които … |
| 20.02.2014 | 42 НС | Деветдесет и второ заседание | Благодаря Ви, господин председателю. Госпожи и господа народни представители! Господин Иванов, аз предлагам целият драматизъм, който върви в тази зала, да бъде прочетен ясно – ГЕРБ в предишния мандат преди малко повече от година прие свой Изборен кодекс. В не… |
| 06.02.2014 | 42 НС | Осемдесет и шесто заседание | Благодаря Ви, господин председателю. Господин министър, колеги! Благодаря на колегата Кънев, но поисках думата, за да внеса малко пояснение след позицията и на колегата Гьоков във връзка с нашето отношение към внесените законопроекти от Министерския съвет и о… |
| 15.01.2014 | 42 НС | Седемдесет и шесто заседание | Аз си мисля, че когато приемането на един закон е свързано с щастлив край, това не е добър знак. За мен, приемането на един закон трябва да бъде гаранция за ефективно начало. Затова ми се ще да кажа няколко неща, които задължително трябва да прозвучат в тази … |
| 15.01.2014 | 42 НС | Седемдесет и шесто заседание | Благодаря Ви, господин председателю. Госпожи и господа народни представители, опасявам се, че тази дискусия вече сме я водили. Очевидно ще се наложи да я повторим. Преди малко в залата прозвуча призив за хепиенд при приемането на закона. |
| 18.12.2013 | 42 НС | Седемдесет и трето заседание | Благодаря Ви, господин председателю. Господа министри, колеги! Господин Димитров, вярно е, че водим интересна дискусия днес по този законопроект, но бих искала да Ви предложа – когато направите своята дуплика, да не обяснявате на мен и на моите колеги колко д… |
| 05.12.2013 | 42 НС | Шестдесет и осмо заседание | Благодаря Ви, господин председателю. Уважаеми госпожи и господа! Радвам се, че госпожа Коцева цитира мое предложение със споменаване на името. Разликата между мен и Вас, госпожо Коцева, е, че тогава, когато ние правихме предложение за повишаване на бюджета на… |
| 05.12.2013 | 42 НС | Шестдесет и осмо заседание | Лично обяснение. |
| 26.11.2013 | 42 НС | Шесто извънредно заседание | Благодаря, госпожо председател. Господин министър! Благодаря на колегата Янков, че ми предостави възможността да съм първа. Колега Ангелова, този драматизъм, който звучи от трибуната във всичките Ви изказвания особено в последното, е, меко казано, неприличен.… |
| 20.11.2013 | 42 НС | Шестдесет и първо заседание | Благодаря, госпожо председател. Извинявам се на госпожа Ангелова, но аз просто ще й задам един въпрос. Понеже разбирам емоциите, рецитиране на фрази, не към Вас, но това беше част от говоренето по една много човешка тема. И Ви питам: уважаема госпожо Ангелова… |
| 20.11.2013 | 42 НС | Шестдесет и първо заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Колеги, аз се отнасям изключително сериозно към този закон и за втори път ще кажа: много е хубаво, че в тази зала консенсусно ние проявяваме своите чувства на причастност и разбиране, че този проблем трябва да бъде решен. Ис… |
| 14.11.2013 | 42 НС | Петдесет и девето заседание | Второ, всички Вие, които сте се занимавали с образование, които знаете как се формират делегираните бюджети на училищата, много добре знаете, че бюджетът урежда единния разходен стандарт – в него влизат и парите за заплати. Вие, за своите почти четири години,… |
| 14.11.2013 | 42 НС | Петдесет и девето заседание | Благодаря Ви, господин председател. Госпожо министър, дами и господа народни представители! Мисля си, че има теми, по които в тази зала трябва да има приличие, както не намирам за прилично един заместник-министър на образованието и науката, със стаж доста по-… |
| 08.11.2013 | 42 НС | Петдесет и седмо заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Госпожо министър, колеги! Въпросът ми наистина е свързан с причините за освобождаването на директора на Центъра за развитие на човешките ресурси господин Митко Шалев. Аз зададох въпроса си още през месец юли – не го изтеглих… |
| 10.10.2013 | 42 НС | Четиридесет и четвърто заседание | Благодаря Ви, господин председателю. Колеги, страшно любопитно е желанието да правим изразително четене на становища на министерства. Искам да попитам изказалия се преди малко колега, който твърди, че има директно отхвърляне на законопроекта съобразно станови… |
| 10.10.2013 | 42 НС | Четиридесет и четвърто заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми колеги! Колега Караминчева и колега Ангелова, нещо за разума и за ината. Аз не знам дали моето изказване е политическо и дали Вашето е само експертно. Аз знам, че има проблем и че този проблем отказваме да го решим… |
| 10.10.2013 | 42 НС | Четиридесет и четвърто заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Уважаеми госпожи и господа народни представители! Мисля си, че днешната дискусия е важна. Знам с какви аргументи беше отхвърлен законопроектът в предишното Народно събрание. Мога да дам възможност на госпожа Ангелова да се в… |
| 19.09.2013 | 42 НС | Тридесет и осмо заседание | Уважаема госпожо председател, искам прегласуване. Ние с 69 на 56 гласа можем да си седим тук дълго и много, от което проблемът няма да стане по-малък. Така че аз предлагам на Народното събрание да подкрепи предложението на комисията и да ни даде възможност с … |
| 19.09.2013 | 42 НС | Тридесет и осмо заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Аз Ви предлагам да не правим тази сложна дискусия, която сме на път да очертаем. Да спорим дори и за това дали систематичното място на това изречение е тук – ако сме се докарали до този спор, това означава, че сме го обрекли… |
| 19.09.2013 | 42 НС | Тридесет и осмо заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Тъй като аз съм от тези, които са предложили § 1 да отпадне, искам да кажа следното. Първо, нямаме спор, че предишният Парламент е ратифицирал Конвенцията за хората с увреждания и че приобщаващото образование е важно, само ч… |
| 18.09.2013 | 42 НС | Тридесет и седмо заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Колеги, госпожо Дамянова! Аз твърдя, че анализът ни и приемането на Отчета за работата на Академията е сериозно занятие. Има две неща, по които аз Ви предлагам да не искате емоционално или рационално наше различно поведение … |
| 18.09.2013 | 42 НС | Тридесет и седмо заседание | Благодаря Ви, господин председателю. Госпожи и господа народни представители, акад. Воденичаров! Аз си давам сметка, че тогава, когато с последните поправки на Закона за Българската академия на науките беше предвиден подобен отчет на Академията пред Народното… |
| 11.09.2013 | 42 НС | Тридесет и четвърто заседание | Благодаря Ви, господин председателю. Госпожи и господа народни представители! Аз мисля, че гледането, приемането на тези два законопроекта в пленарна зала може да се случи с обсъждане, а би могло и без обсъждане, тъй като и двата законопроекта предвиждат една… |
| 31.07.2013 | 42 НС | Двадесет и девето заседание | Благодаря Ви, господин председател. Господа министри, дами и господа народни представители! Аз ще си спестя изказването по тази проблематика, но признавам, че след съвместната ни работа в Четиридесет и първото Народно събрание за мен представлява изключителен… |
| 03.07.2013 | 42 НС | Осемнадесето заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Дами и господа народни представители, аз съм един от вносителите на единия от законопроектите, така че няма нужда да повтарям, че проблемът с младежката безработица е изключително важен, че той иска мерки за разрешаването му… |
| 27.06.2013 | 42 НС | Шестнадесето заседание | Благодаря Ви, господин председател. Госпожи и господа народни представители, със симпатия към тримата изказали се вносители на законопроекта, аз ще си призная, че ще се въздържа от подкрепа на този законопроект. Казвам това, защото вярвам, че всички ние сме с… |
| 20.06.2013 | 42 НС | Четиринадесето заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Уважаеми дами и господа народни представители, давам си сметка, че този законопроект беше един от първите, които бяха гледани в Народното събрание, и то в деня, в който беше избрано правителството. Казвам това, защото ще под… |
| 30.05.2013 | 42 НС | Пето заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Господин министър, колеги! Колега Горанов, хубаво е, когато при определени обстоятелства и двамата сме прави. Разликата е в това и аз ще го повторя, че 4 години ние държим да бъде запазен нормативно уреденият ред, според кой… |
| 30.05.2013 | 42 НС | Пето заседание | Благодаря, господин председател. Господин министър, госпожи и господа народни представители! Когато във Временната правна комисия с господин Горанов трябваше да представим двата си законопроекта, аз се пошегувах, че от гледна точка на реда на внасянето на мен… |
| 08.02.2013 | 41 НС | Четиристотин и Четиридесето заседание | Част от проблема съм, защото накарах колегите от ГЕРБ да не го подкрепят. |