| 05.12.1996 | 37 НС | Двеста Тридесет и осмо заседание | "...вземат необходимите мерки за предотвратяване и снижаване интензивността на шума в границите на хигиенните норми и носят съответната отговорност при нарушаването им." |
| 05.12.1996 | 37 НС | Двеста Тридесет и осмо заседание | "Държавните органи, стопанските и обществените организации..." |
| 05.12.1996 | 37 НС | Двеста Тридесет и осмо заседание | Може би трябва да е: "... и носят съответната отговорност". |
| 05.12.1996 | 37 НС | Двеста Тридесет и осмо заседание | Аз имам предложение за малко по-друг вид на текста. "Държавните органи, стопанските и обществените организации и другите юридически и физически лица вземат необходимите мерки за предотвратяване и снижаване интензивността на шума в границите на хигиенните норм… |
| 05.12.1996 | 37 НС | Двеста Тридесет и осмо заседание | Колеги, когато сме включили този текст, сме имали предвид, че едноличните търговци, които притежават заведения, не са юридически, а са физически лица. Затова го включваме в текста. |
| 05.12.1996 | 37 НС | Двеста Тридесет и осмо заседание | Разместено е, господин председател. Става въпрос за назначаванията на ректорите на болниците. |
| 05.12.1996 | 37 НС | Двеста Тридесет и осмо заседание | Не, не този текст. Не този текст. |
| 05.12.1996 | 37 НС | Двеста Тридесет и осмо заседание | Процедурното ми предложение, господин председателю, е точно по този въпрос. Тъй като има известна неяснота в този текст, аз моля сега да не го гласуваме. Да си направим допълнителните консултации с лицата, с които трябва да ги направим, и след това на друго з… |
| 04.12.1996 | 37 НС | Двеста Тридесет и седмо заседание | Не говоря за жилищата, точно за вещите говоря, не говоря и за сумите, които са им върнати, депозитите и т.н. Това съществува. Ако някой се интересува, може да отиде в Министерския съвет и да потърси тази нормативна база. Защото не е само постановлението, има … |
| 04.12.1996 | 37 НС | Двеста Тридесет и седмо заседание | Колеги, аз ще бъда съвсем кратка, защото не бих искала да повторя това, което каза госпожа Караиванова по отношение на текстовете на закона и неговото качество като закон. Госпожа Садък ни припомни историята на тези законопроекти, които не за първи път влизат… |
| 16.10.1996 | 37 НС | Двеста и Двадесето заседание | Колеги, много неща бяха казани от преждеговорившите. Аз само бих искала да кажа отношението си по въпроса към кого трябва да бъдат комисиите и по-точно Централната комисия за борба с противообществените прояви на малолетните и непълнолетните. 15 години съм се… |
| 13.06.1996 | 37 НС | Сто Осемдесет и четвърто заседание | Аз мисля, че министър Виткова ще отговори по-подробно на въпроса за експертната комисия. И още един път искам да кажа, че ние не сме нужните специалисти, които бихме могли да кажем точно тази апаратура ли трябва да бъде или не. Затова се назначи експертна ком… |
| 13.06.1996 | 37 НС | Сто Осемдесет и четвърто заседание | Колеги!Аз съм член на Комисията по здравеопазването и съм участвала във всички заседания, които са провеждани, по повод обсъждането проблема за този кредит, който се отпуща от фирма "Сименс". Ако вие внимателно бяхте слушали становището на комисията, което пр… |
| 02.05.1996 | 37 НС | Сто Шестдесет и седмо заседание | Колеги, аз поддържам текста, който съм предложила на комисията, тъй като имам следните съображения: Във ведомствените жилища на министерствата и различните ведомства не живеят само министри. Там живеят и обикновени служители на тези ведомства. Съгласна съм, ч… |
| 05.04.1996 | 37 НС | Сто Шестдесет и първо заседание | Колеги, аз ще взема отношение също по чл. 29, ал. 3, защото смятам, че тук се прави манипулация с общественото мнение и спекулация по отношение на български граждани, които придобиха второ гражданство, всъщност българското им е второ гражданство, а станаха ту… |
| 03.04.1996 | 37 НС | Сто Петдесет и девето заседание | Господин Атилла, аз Ви моля, когато застанете на тази трибуна друг път, да не забравяте, че се намирате в българския парламент. И когато говорите за българския народ, говорете като за български народ, а не за български народ и турски граждани. Защото всички с… |
| 20.03.1996 | 37 НС | Сто Петдесет и трето заседание | Ако трябва - и до 100. Дано да са живи и здрави! |
| 20.03.1996 | 37 НС | Сто Петдесет и трето заседание | Колеги, въпросът наистина е коментиран в много комисии. Освен това във връзка с разработването на предстоящото изменение на Закона за здравеопазването ние проведохме десетки срещи със специалисти в здравеопазването, включително и с такива кадри - доценти, про… |