| 17.06.2005 | 39 НС | Тържествено Четиристотин Деветдесет и първо заседание | Накрая пожелавам на бъдещите народни представители да бъдат не само политици, но малко повече българи и държавници и да защитават по-добре интересите на България, отколкото ние тук, в това Народно събрание. Благодаря ви за вниманието. (Ръкопляскания от блока … |
| 17.06.2005 | 39 НС | Тържествено Четиристотин Деветдесет и първо заседание | Уважаеми господин президент, уважаеми господин председател на Народното събрание, уважаеми министри, Ваши Превъзходителства, дами и господа народни представители! Тридесет и деветото Народно събрание на Република България ще остане в историята най-вече с прис… |
| 20.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и осмо заседание | Аз не мога да говоря за това как се е проявявал господин Костов след това в сферата на търговските банки. Аз коментирам това, което той със своите действия или бездействия е допуснал да се случи в България при най-голямата финансова криза на тази страна. По н… |
| 20.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и осмо заседание | Аз знам, че по това време е имало и пропуски в законодателството, но задължението на ръководството на банката е било да алармира и да предложи начини да бъде спрян този грабеж. По това време се вихреха така наречените застрахователни компании, които застрахов… |
| 20.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и осмо заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми дами и господа народни представители! Парламентарната група на Съюза на демократичните сили няма да подкрепи тази кандидатура по ред причини. Българската народна банка е важна институция, която до голяма степен определя … |
| 19.04.2005 | 39 НС | Седемдесет и второ извънредно заседание | По-малко – казва господин Миков. Тоест ние правим едно упражнение, което ще повторим в следващото Четиридесето Народно събрание и тези неща, както всички знаем, трябва да започнат отначало. Това ме навежда на мисълта, че ние правим нещо, за да покажем на няко… |
| 19.04.2005 | 39 НС | Седемдесет и второ извънредно заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Днес ни се представят пет важни законопроекта на първо четене. За нас всички в тази зала е пределно ясно, че тези законопроекти няма да се приемат в Тридесет и деветото Народно събр… |
| 13.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и пето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Преди повече от една година, на 1 април 2004 г., от името на парламентарната група ние сме внесли също две достойни кандидатури за членове на тази комисия, подредени в реда, в който… |
| 13.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и пето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Днес е предложено да бъде извършен избор на ръководители на висши държавни институции, важни държавни институции. Трябва наистина да бъдат предложени хора, които са професионалисти,… |
| 07.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и трето заседание | Предложил съм тук два варианта, единият от които съвпада напълно с този на комисията. Затова оттеглям първия вариант и ще подкрепя варианта, който е втори и всъщност съвпада с това, което предлага комисията – да се избере отново за тези избори нова комисия. |
| 07.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и трето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Изключително важно е значението на Сметната палата и аз тук искам да благодаря на досегашния й състав за усилията, които положи през тези години - първо, да утвърди тази важна инсти… |
| 06.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и второ заседание | Господин председател, моля текстът да бъде прегласуван. |
| 06.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и второ заседание | Второто предложение го оттеглям! |
| 06.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и второ заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители, текстът на вносителите е добър и ние ще го подкрепим, но искаме там да допълним нещо, което според нас е изпуснато и може да предизвика проблеми при регистрациите на коалициите. Ста… |
| 06.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и второ заседание | Оттеглям го. |
| 23.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и шесто заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми дами и господа народни представители, сега действащият Закон за избор на народни представители има много дефекти, които ние всички знаем. Първо има текстове, които затрудняват гласуването, особено на ученици, студенти… |
| 22.03.2005 | 39 НС | Шестдесет и девето извънредно заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Законопроектът, който представям на вашето внимание, е внесен преди пет месеца в Народното събрание и неговата цел е да защити миньорите, които се съкращават от закрити рудници. Проведени бяха много срещи през миналата годин… |
| 16.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и трето заседание | Уважаеми господин председател, моето предложение е тази точка да стане точка трета от седмичната програма. |
| 15.03.2005 | 39 НС | Шестдесет и осмо извънредно заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа министри, уважаеми колеги! Този дебат по същество беше воден съвсем наскоро както в пленарната зала, когато се предлагаха структурните промени в правителството, така и в българското общество и сред органи… |
| 10.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и първо заседание | Аз знам какво гласи Правилникът за организацията и дейността на Народното събрание, но ако самият вносител желае това нещо да стане, нали може да не иска да се разглежда този закон, с тези на другите вносители, но да има за протокола потвърждение, тъй като пр… |
| 10.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и първо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър, уважаеми дами и господа народни представители! Тук, госпожа Лечева изчете становището на комисията по трите законопроекта, но съм длъжен за протокола и във връзка с правилника на Народното събрание да… |
| 09.03.2005 | 39 НС | Четиристотин и Шестдесето заседание | Уважаеми господин председател, колеги! Аз искам да благодаря. Има надежда към края на мандата. Искам да ви благодаря за подкрепата. Сега предлагам като точка трета от дневния ред да бъде включено създаването на тази комисия. |
| 09.03.2005 | 39 НС | Четиристотин и Шестдесето заседание | Уважаеми господин председател, колеги! Смятам, че е нормално да подкрепите това предложение. Знам, че е притеснително, но то трябва да притесни някои, които стоят зад тези фирми. Предполагам, че цялото парламентарно мнозинство не стои зад тези фирми. И хората… |
| 09.03.2005 | 39 НС | Четиристотин и Шестдесето заседание | Уважаеми господин председател, колеги! Съюзът на демократичните сили прави предложение за създаване на временна анкетна комисия, която да разследва злоупотребите в държавния резерв с течни горива. Каква е базата, за да направим това предложение, каква е причи… |
| 23.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Петдесет и шесто заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми господин министър-председател, уважаеми господа министри, дами и господа народни представители! Според Съюза на демократичните сили изборът на нов председател на Тридесет и деветото Народно събрание на Република България… |
| 16.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Петдесет и трето заседание | Уважаеми господин Корнезов, ако наистина вие бяхте искрени в това, което говорехте, още при приемането на Конституцията през 1991 г. тук, в този парламент, нямаше да оставите вратички, по които и досега хиляди чужденци имат земя, като регистрират фирми, които… |
| 16.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Петдесет и трето заседание | Аз съм доволен от позицията на Българската социалистическа партия, защото имаше години, когато тя искаше да предостави цялата тази територия на една друга държава. (Единични ръкопляскания.) |
| 16.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Петдесет и трето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Парламентарната група на Съюза на демократичните сили ще подкрепи § 2, чл. 22, така както е предложен от комисията, поради следните съображения. Аз няма да се връщам към патоса на г… |
| 04.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Четиридесет и девето заседание | Уважаеми господин председател, чувствам се длъжен, тъй като аз съм вносител на тези процедурни правила, от името на всички опозиционни парламентарни групи - волята е била точно такава и затова ние сме се позовали точно на чл. 45 от правилника. Затова, господи… |
| 04.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Четиридесет и девето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми дами и господа народни представители! Проектът за процедура за предсрочно освобождаване на председателя на Народното събрание включва четири точки: "1. Представяне на мотивите и проекта за решение от името на вносителите… |
| 03.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Четиридесет и осмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители, уважаеми господа министри! Откъдето и да погледнем всичко това, което се случва около “Булгартабак” и провалената сделка, отвсякъде виждаме, че това е абсолютен провал! Провал е, за… |
| 01.02.2005 | 39 НС | Шестдесет и шесто извънредно заседание | За да разберем дали можем да работим нормално в оставащите 3-4 месеца или отново ще блокираме работата на парламента. Защото, доколкото на мен ми е известно, всички опозиционни политически сили имат политически решения в противен случай да поискат вот на недо… |
| 01.02.2005 | 39 НС | Шестдесет и шесто извънредно заседание | Уважаеми господин министър-председател! В началото на парламентарната сесия Вие и представители на Вашата парламентарна група обявиха редица приоритети, които парламентът трябва да свърши до края на мандата си в оставащите 3-4 месеца, сред които промяна на Ко… |
| 01.02.2005 | 39 НС | Шестдесет и шесто извънредно заседание | Нашият проект гласи следното: “1. Вносителят на искането за изслушване прави изложение на въпросите в рамките на 5 минути. 2. Изслушваните лица информират Народното събрание по въпросите на изслушването в рамките на 10 минути. 3. До трима народни представител… |
| 27.01.2005 | 39 НС | Четиристотин Четиридесет и шесто заседание | Уважаеми господин председател, от името на парламентарната група предлагам прегласуване на предложението за председател на тази комисия. |
| 26.01.2005 | 39 НС | Четиристотин Четиридесет и пето заседание | Не знам, не уточнявам цвета. Те са изкупили и изкупуват огромни количества земя в най-добрите места на България. Значи тази работа вече е свършена. По-нататък искам да ви припомня, че ние влизаме в Европейския съюз, за да отстраним границите. Между нашата стр… |
| 26.01.2005 | 39 НС | Четиристотин Четиридесет и пето заседание | Уважаеми господин Божинов, аз съм съгласен с Вас, че трябва да намерим формулата за защита на националните интереси на България, но Ви припомням две неща. Първо, и сега чужденци купуват земя, като създават фирми и заобикалят тази пречка. Създават се хиляди фи… |
| 26.01.2005 | 39 НС | Четиристотин Четиридесет и пето заседание | Има ли политическа партия, която няма да призове своите последователи да гласуват за присъединяване в Европейския съюз? Поне до този момент всички партии казват, че са “за” и никой не е казал обратното. Ако има такива партии, редно е още сега, когато гледаме … |
| 26.01.2005 | 39 НС | Четиристотин Четиридесет и пето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Парламентарната група на Съюза на демократичните сили ще подкрепи на първо четене проекта за Закон за изменение и допълнение на Конституцията на Република България, който е предложе… |
| 14.01.2005 | 39 НС | Четиристотин Четиридесет и първо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Аз смятам, че тези два закона, които ние приемаме днес – предишният и този, са изключително важни не само за интеграцията ни в Европейския съюз, но и за реда на българския пазар. Па… |
| 12.01.2005 | 39 НС | Дванадесета сесия Четиристотин Тридесет и девето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър-председател, уважаеми дами и господа народни представители! Пред прага сме на парламентарни избори тази година. Нашата поправка е съвсем кратка и ясна. Много често този закон, който ние предлагаме да с… |
| 19.12.2004 | 39 НС | Шестдесет и пето извънредно заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми господин министър, уважаеми дами и господа народни представители! Парламентарната група на Съюза на демократичните сили не подкрепи проекта за държавен бюджет на Република България нито на първо, нито на второ четене. Ни… |
| 16.12.2004 | 39 НС | Четиристотин Тридесет и седмо заседание | Господин Дойчинов, хубаво е, че Вие също се застъпвате за Перник. Аз също съм направил едно предложение и го казвам в репликата, за да не взимам думата след това – да се увеличат разходите за капиталови вложения с 458 хил. лв., за да може Перник да изгради по… |
| 16.12.2004 | 39 НС | Четиристотин Тридесет и седмо заседание | Уважаеми господин Мутафчиев, за оттук пледирах не за някакви по-добри условия за Софийския университет. Напротив, пледирах за равнопоставеност, защото тази година Софийският университет е неравнопоставен с другите университети. Защото, освен всичко останало, … |
| 16.12.2004 | 39 НС | Четиристотин Тридесет и седмо заседание | Аз не съм възпитаник на този университет, госпожо Радева, но условията, в които го поставяте за следващата година, са унизителни, напълно унизителни. Това го знаят Вашите колеги от Софийския университет, знаят го и студентите. Затова много Ви моля, когато гов… |
| 16.12.2004 | 39 НС | Четиристотин Тридесет и седмо заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми дами и господа народни представители! Вземам думата по повод на средствата, отделени за Софийския университет “Св. Климент Охридски”. На всички е ясно, че през последните десет години Софийският университет е ощетяван вс… |
| 15.12.2004 | 39 НС | Четиристотин Тридесет и шесто заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Аз вече изразих становището на Съюза на демократичните сили, че основно трябва да бъде разглеждано предложението на съдебната власт. Така е по закон. Въпреки това, тъй като предпола… |
| 15.12.2004 | 39 НС | Четиристотин Тридесет и шесто заседание | Уважаема госпожо председател, аз смятам, че преминаването към чл. 3 е изключително нередно, тъй като в чл. 1 се определят най-важните неща – приходите и разходите на държавата, след което може да настъпи още по-голяма бъркотия. А че бъркотия има, е много ясно… |
| 14.12.2004 | 39 НС | Шестдесет и трето извънредно заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми дами и господа народни представители, уважаеми господин министър! След като се запознахме с доклада на уважаеми господин министър на финансите за преизпълнение на приходите в Бюджет 2004 и прогнозите за преизпълнение до … |
| 10.12.2004 | 39 НС | Четиристотин Тридесето и пето заседание | Уважаеми господин председател, уважаема госпожо Шулева! Аз съм обезпокоен от Вашия отговор, тъй като Вие заявихте, че няма ясна представа за времето, в което ще свърши всичко това. Тоест ние не можем да чуем от Вас някакви срокове, в които ще се извърши прива… |