| 18.09.1998 | 38 НС | Сто Седемдесет и четвърто заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господа вицепремиери, дами и господа народни представители! Петнадесети септември остана в календара на есента с много цветя, усмивки, трепетни вълнения, незабравими мигове у деца, учители и родители и още нещо. Едно на… |
| 12.06.1998 | 38 НС | Сто Четиридесет и четвърто заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители, уважаеми господин министър-председател! Аз неслучайно преди няколко дни казах на всички наши избиратели, на целокупното население от двете общини - Павликени и Сухиндол, че аз лично… |
| 12.06.1998 | 38 НС | Сто Четиридесет и четвърто заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители, уважаеми господин министър-председател! С писмо N 854-00-23 от 27 януари 1998 г. всички народни представители от Ловешка област на СДС, включително председателят на Народното събран… |
| 18.03.1998 | 38 НС | Сто и Единадесето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Особено съм щастлив днес, че българският парламент даде зелен семафор за българската просвета към Европейския съюз и към европейските ценности. Благодаря на всички парламентарни групи, които подкрепиха идеята, к… |
| 18.03.1998 | 38 НС | Сто и Единадесето заседание | Тогава от името на парламентарна група. |
| 18.03.1998 | 38 НС | Сто и Единадесето заседание | От името на вносителите искам думата. |
| 18.03.1998 | 38 НС | Сто и Единадесето заседание | На второ място, аз се питам, когато 1995 и 1996 г. призовавах към нещо, което да бъде направено за българския учител, вие какво направихте? Отговорът е: нищо. Подкрепихте ме на думи, а не в пленарна зала. (Реплики от Станка Величкова.) Ще взема разпечатка за … |
| 18.03.1998 | 38 НС | Сто и Единадесето заседание | Момент, нека се изкажа. Ще сравня и с другите съсловия. |
| 18.03.1998 | 38 НС | Сто и Единадесето заседание | Уважаема госпожо Величкова! Дойде време да си разменяме и дуплики и аз ще бъда безпределно ясен и точен. На първо място, това правителство, не друго, не предишно, това правителство доказа, че се отнася с голямо уважение към труда на българския учител. Когато … |
| 18.03.1998 | 38 НС | Сто и Единадесето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Предложението за нов § 30а, което правя, а именно, че: в системата на народната просвета се получава допълнително трудово възнаграждение три пъти годишно по наредба на министъра на образованието и науката, съгла… |
| 18.03.1998 | 38 НС | Сто и Единадесето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги, уважаеми господин Вълканов! Законът, който беше приет от Великото Народно събрание през 1991 г. - мисля, че на 12 октомври, един ден преди парламентарните избори - неговият дух повеляваше за директорска длъжност… |
| 18.03.1998 | 38 НС | Сто и Единадесето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Първо, по въпроса, който господин Славов засегна във връзка с това дали да има административно наказание, глоба или санкция, или да няма. Пак се обръщаме към Конституцията, в която пише, че обучението до 16-годи… |
| 18.03.1998 | 38 НС | Сто и Единадесето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Предложението, което е направено от колегите Ахмед Доган и Лютви Местан, се отнася за частните детски градини и частните училища. Мотивите на комисията да не приеме това предложение са следните. На първо място, … |
| 12.03.1998 | 38 НС | Сто и девето заседание | Предложение на народния представител Юлиян Буров: създава се § 17а: "§ 17а. В чл. 31 да се добави точка 7: "дистанционни"." Комисията подкрепя предложението. |
| 12.03.1998 | 38 НС | Сто и девето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Просто съм възмутен от някои неща и бих казал, че ако това се случваше в края на 1996 г. и началото на 1997 г., аз в такъв спектакъл просто нямаше да играя. И просто ще кажа на някои колеги: долу ръцете от образ… |
| 11.03.1998 | 38 НС | Сто и осмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Започнах да усещам накъде вървят дебатите и в каква посока се опитват някои да ги вкарат. Вижте колко прости аргументи отправям: първо, говорим за държавни образователни изисквания, където визираме професията "у… |
| 11.03.1998 | 38 НС | Сто и осмо заседание | Господин Драганов, не бягайте, аз просто се притеснявам от това, което казвате. Аз не виждам кой не разбира. Ако тръгна аз да изкарвам ПУЦ, вие трябва да се върнете сигурно в девети клас, да не говорим за университетски професор. Вие стеснявате понятията в си… |
| 11.03.1998 | 38 НС | Сто и осмо заседание | Уважаеми господин председател, колеги, господин министър! В т. 5 на държавните образователни изисквания, внесени от Министерския съвет като предложения, пише точно и ясно: "системата на оценяване". Аз не виждам какво ново внася господин Драганов с предложение… |
| 11.03.1998 | 38 НС | Сто и осмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Господин Драганов и господин Нешев, става въпрос за следната презумпция. Нека много внимателно да бъда слушан, за да не бъда репликиран. Ние говорим за обслужващи звена по Закона за народната просвета, които впо… |
| 06.03.1998 | 38 НС | Сто и седмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги, уважаеми господин Местан! Във Вашата реч прозвучаха няколко момента, които искам да оборя с факти и аргументи, не с думи, не с пропаганда. Просто моля, нека образованието да не го превръщаме в политически форум.… |
| 06.03.1998 | 38 НС | Сто и седмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги, уважаеми господин Емин! Аз се боя, че Вашето предложение просто е невъзможно да се приеме. Мотивите ми са следните. На първо място, Вие говорите за задължително учебно време при защита и контрол от страна на дър… |
| 06.03.1998 | 38 НС | Сто и седмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Текстът, който е предложен от вносителя - Министерския съвет, е коренно различен от този, който е в стария закон, по следните причини. На първо място, в случая е дадено правилото. А… |
| 18.02.1998 | 38 НС | Стотно заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! На основание чл. 68, ал. 1 от Правилника за организацията и дейността на Народното събрание предлагам срокът за подаване на предложения и поправки за второ четене да бъде намален на 3 дни. |
| 18.02.1998 | 38 НС | Стотно заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Най-после днес, 17 февруари, след няколко години лутания и над българската просвета изгрява лъч надежда, защото днес ние разглеждаме един законопроект, от чието съществуване, предпо… |
| 18.02.1998 | 38 НС | Стотно заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! На основание чл. 41, ал. 2, т. 4 от Правилника за организацията и дейността на Народното събрание правя предложение за отлагане на разискванията по проекта за решение за даване стат… |
| 30.01.1998 | 38 НС | Деветдесет и трето заседание | Уважаеми господин председател! Уважаеми господин вицепремиер! Дами и господа народни представители! Без шум и репортерски светкавици, но с чувство за дълг и отговорност, три дни българският парламент се взира в огледалото на родната просвета и отговаря разноз… |
| 26.06.1996 | 37 НС | Сто Осемдесет и девето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Искам също да внеса яснота във връзка с повдигнатия въпрос за Българския спортен тотализатор. В комисията и работната група, а впоследствие и на самото заседание на комисията, бяха … |
| 13.06.1996 | 37 НС | Сто Осемдесет и четвърто заседание | Уважаема госпожо председател, уважаема госпожо Георгиева! Правя реплика, защото има няколко неща, които просто смущават в този проект, който ни е даден за ратифициране. Става въпрос за следните неща. Първо, ясно е, че договорът е сключен на бартерна основа за… |
| 12.06.1996 | 37 НС | Сто Осемдесет и трето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Имам две конкретни редакционни предложения - чл. 28, ал. 2 - текстът в края - "в тези клубове могат да членуват и невоенизирани лица". Нека този текст да отпадне. Аз просто не знам как е дошъл той, но мисля, че … |
| 12.06.1996 | 37 НС | Сто Осемдесет и трето заседание | Съгласен съм. |
| 12.06.1996 | 37 НС | Сто Осемдесет и трето заседание | Предлагаме ал. 9 да придобие следния вид: "Даването, подновяването, отказът и отнемането на лиценз могат да се обжалват в едномесечен срок по реда на Закона за административното производство"... (Оживление) |
| 12.06.1996 | 37 НС | Сто Осемдесет и трето заседание | Нека да бъде "едномесечен срок". |
| 12.06.1996 | 37 НС | Сто Осемдесет и трето заседание | Двуседмичен! |
| 12.06.1996 | 37 НС | Сто Осемдесет и трето заседание | Моето конкретно предложение: допълвам господин Лучников тук. Става въпрос за следното, госпожо председател. Ал. 9 да бъде: "Ал. 9. Даването, отказът и отнемането на лиценз могат да бъдат обжалвани в двуседмичен срок в Софийски градски съд по Закона за админис… |