| 12.03.2013 | 41 НС | Тридесет и шесто извънредно заседание | Всичките ги оттеглям. |
| 12.03.2013 | 41 НС | Тридесет и шесто извънредно заседание | Госпожо председател, официално оттеглям направените от мен предложения по закона. |
| 12.12.2012 | 41 НС | Четиристотин Двадесет и първо заседание | Госпожо председател, без да искам да влизам в прекален конфликт и да засягам никого, отбелязвам Вашето човечно отношение и бих казала убийствено търпение, но то е убийствено, защото убива работата на Народното събрание. Вие тук позволихте няколко преждеговори… |
| 06.07.2012 | 41 НС | Триста Седемдесет и второ заседание | Госпожо министър, абсолютно съм съгласна с повечето от данните, които споделихте. И съм много доволна (за първи път от много години) от начина, по който се стопанисва магистрала „Хемус” в участъците, които споменахте – не само като цяло. Едва след задаване на… |
| 06.07.2012 | 41 НС | Триста Седемдесет и второ заседание | Госпожо министър, госпожо председател! С тревога наблюдаваме непрекъснатото влошаване състоянието на пътната настилка на главен път Е-772, по който пътувам непрекъснато до избирателния си район. На места пътят изобщо липсва – без преувеличение. Особено тревож… |
| 04.05.2012 | 41 НС | Триста Четиридесет и седмо заседание | Радвам се, че вървим към някакво решение на този въпрос. Става ясно, че са предприети мерки, но може би не съществува ефективен механизъм за координация между институциите във връзка с предоставянето на медицински изделия. Тук организациите, с които работим, … |
| 04.05.2012 | 41 НС | Триста Четиридесет и седмо заседание | От Вашия отговор стана ясно, че са предприети някакви мерки. Моето лично мнение, след като се запознах подробно с жалбата и документацията по този въпрос, е, че може би мерките са малко закъснели. Аз така и не разбрах, господин министре, дали е актуализиран с… |
| 03.05.2012 | 41 НС | Триста Четиридесет и шесто заседание | Само едно уточнение, госпожо председател. Моля да обърнете внимание на факта, ами ако евентуално се окаже, че установяването на факта, че цената не е действително посочената, ами е продадено на по-високо от действително посочената? Това също е възможно. Тук п… |
| 23.03.2012 | 41 НС | Триста Тридесет и трето заседание | Ще цитирам вече бивш министър, който от тази трибуна каза: „Няма угодия”. Очевидно е, че и сега няма угодия, при условие, че предложението на опозицията за Анкетна комисия бива обругано от същата тази опозиция. Именно тя се тревожи какво ще направи или какво … |
| 16.02.2012 | 41 НС | Триста и Седемнадесето заседание | Уважаеми колеги, във връзка с това решение, за което и в двете комисии има почти пълно положително становище, искам да заявя, че аз съм човекът, който гласува „против” на заседанието на Комисията по здравеопазване. Моите аргументи са много сериозни и независи… |
| 26.10.2011 | 41 НС | Двеста Седемдесет и девето заседание | Уважаеми колеги, преди всичко искам да обърна внимание на важния момент, че в никакъв случай не бива да свързваме сурогатното майчинство с осиновяването. Това са две съвършено различни явления, съвършено различни процедури. При сурогатното майчинство става въ… |
| 26.10.2011 | 41 НС | Двеста Седемдесет и девето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Изказването ми цели да опровергае с аргументи някои от изказванията, които чухме дотук. Изненадах се, когато чух, че е ужасно лошо да се зачеват деца под формата на договор. Нека не забравяме, че бракът, този све… |
| 31.08.2011 | 41 НС | Двеста Шестдесет и трето заседание | Уважаеми колеги, аз лично съм изненадана от способността на определена група от хора, вътре или извън политическа формация, но в управлението на страната, да прави всякакви опити да настройва българските граждани срещу себе си! Ако наистина Народното събрание… |
| 22.07.2011 | 41 НС | Двеста Петдесет и девето заседание | Благодаря Ви, господин вицепремиер за отговора. Той беше изчерпателен и отговори на всички мои въпроси. Като личен коментар мога да заявя, че като гражданин на републиката останах удовлетворена от експедитивността на отделните служби, които са подопечни на Ва… |
| 22.07.2011 | 41 НС | Двеста Петдесет и девето заседание | Уважаеми господин вицепремиер, във връзка с инцидента с цистерна – турска регистрация, превозваща незаконно отровни вещества, преобърнала се до гр. Дебелец, общ. Велико Търново, и причинила екологична катастрофа с последствия за мнозина, и действията на МВР, … |
| 21.07.2011 | 41 НС | Двеста Петдесет и осмо заседание | Колеги, бих искала да започна с един бърз коментар и с молба за малка редакционна поправка в текста, който предлагам относно § 55а – за създаването на нов чл. 266б. В ал. 1 след израза „специални потребности на пациенти” предлагам да отпаднат следващите четир… |
| 21.07.2011 | 41 НС | Двеста Петдесет и осмо заседание | То и тук няма дефиниция на „обстоятелства и факти”. |
| 21.07.2011 | 41 НС | Двеста Петдесет и осмо заседание | Да. |
| 21.07.2011 | 41 НС | Двеста Петдесет и осмо заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Моето изказване също ще касае двете предложения, които бяха направени от колегата Адемов. Заявявам, че ние ще подкрепим това предложение именно с цел даване на възможност на повече хора да участват в тези заседания и повече … |
| 20.07.2011 | 41 НС | Двеста Петдесет и седмо заседание | Уважаеми колеги, причината, поради която те не присъстват до този момент, е, че тогава нямаше регистриран Фармацевтичен съюз – това, първо. Второ, действително не мога да разбера, уважаеми колеги от ГЕРБ, при условие че бяхте подкрепени от целия Фармацевтичен… |
| 20.07.2011 | 41 НС | Двеста Петдесет и седмо заседание | Разбрах Ви, госпожо председател, идеално. Колеги, много ви моля да обърнете внимание. По такъв начин да съществува комисията, особено ако се приеме второто предложение, тази логика не съществува, при условие че всички останали съсловни организации са включени… |
| 20.07.2011 | 41 НС | Двеста Петдесет и седмо заседание | Предложението, което направих на второ четене, не е изписано тук. Ако си спомняте, на второ четене направих същото предложение. |
| 20.07.2011 | 41 НС | Двеста Петдесет и седмо заседание | Не, комисията не подкрепя предложението. |
| 20.07.2011 | 41 НС | Двеста Петдесет и седмо заседание | Уважаеми колеги, изключително съм изненадана от селективността в предложението от Десислава Атанасова и група народни представители за състава на комисията. Има някаква по-здрава логика в предложението на Министерския съвет, което е ал. 2, защото така, както … |
| 20.07.2011 | 41 НС | Двеста Петдесет и седмо заседание | Оттеглям предложението. |
| 20.07.2011 | 41 НС | Двеста Петдесет и седмо заседание | Уважаеми колеги, смисълът на моето предложение, а в частност, макар и наполовина на предложението на колежката Мая Манолова от Коалиция за България, е следният. Практически в момента в България реално не съществува етичен модел на управление на аптеките. Кога… |
| 20.07.2011 | 41 НС | Двеста Петдесет и седмо заседание | Категорично заявявам, че това е една от най-добрите поправки в закона. Благодаря. |
| 20.07.2011 | 41 НС | Двеста Петдесет и седмо заседание | Бих искала да започна изказването си с лека реплика към д-р Адемов. Радвам се, че е забелязал, че в Англия има аптеки на три етажа. Това е похвално – значи е бил там. Господин Адемов, Вие прочели ли сте английския закон, който разписва начина на контрол, рабо… |
| 20.07.2011 | 41 НС | Двеста Петдесет и седмо заседание | Може би не е моя работа да коментирам предложение на други парламентарни групи, в смисъл да ги подкрепям или да заявявам защо и как еди-кой си какво е правил, кой премиер и кой вицепремиер с кого е говорил. Идеята е, че ако по този начин се решават нещата в д… |
| 15.07.2011 | 41 НС | Двеста Петдесет и шесто заседание | Господин министър, Вашият отговор имаше предимно аналитичен характер. Честно казано, не разбрах какъв е отговорът на въпроса ми: има ли воля във вашето ведомство да се работи за постигане на такова годно потребление? Пазарът, особено либералният пазар, не е с… |
| 15.07.2011 | 41 НС | Двеста Петдесет и шесто заседание | Благодаря Ви, господин председателю. Цените на основните продукти от първа необходимост и най-важните услуги за населението, като доставката на електроенергия и вода в домакинствата, постоянно нарастват. В същото време са замразени заплатите и пенсиите в стра… |
| 13.07.2011 | 41 НС | Двеста Петдесет и четвърто заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Тази декларация отговаря обаче напълно на предложение по чл. 43, ал. 3. Желанието на ръководството на Народното събрание да я прехвърли в комисиите единствено цели да смачка тази декларация, да я направи неактуал… |
| 01.07.2011 | 41 НС | Двеста и Петдесето заседание | Уважаеми господин министър, от изключително изчерпателния Ви отговор става ясно следното. В България съществуват множество нормативни документи, които практически се „бият” и се намират в прерогативите на различни отдели на министерствата. Практически ние ням… |
| 01.07.2011 | 41 НС | Двеста и Петдесето заседание | Уважаеми господин министър, според българските закони лицата, получили висше образование в чужбина, имат право на признаване на придобитото образование от българската държава. Дипломите се признават от съответното министерство, най-често Министерството на обр… |
| 01.07.2011 | 41 НС | Двеста и Петдесето заседание | Уважаеми господин министър, благодаря за изчерпателния отговор, макар че той беше леко встрани от моя въпрос. Не толкова ме касаеше резултатът от проверката – бях абсолютно сигурна, че Вие сте извършили такава, най-малкото защото този случай придоби твърде го… |
| 01.07.2011 | 41 НС | Двеста и Петдесето заседание | Уважаеми господин министър, господин председател, уважаеми колеги! Според въведеното през 2002 г. интегрирано обучение на деца със специални образователни потребности, всяко от тях се обучава в масово училище, но по план, съобразен с индивидуалните му възможн… |
| 10.06.2011 | 41 НС | Двеста Четиридесет и първо заседание | Господин министър, от Вашия за мен крайно неубедителен отговор, на мен ми стана ясно, че или сте подведен, или това е умишлено поведение от страна на министерството. Аз не Ви питах дали е заведено досъдебно производство по това постановление, а Ви цитирах кон… |
| 10.06.2011 | 41 НС | Двеста Четиридесет и първо заседание | Уважаеми господин министър, според постановление на Софийски градски съд, което съм приложила, на 6 януари 2010 г. със заповед на министър Божидар Нанев за началник-отдел „Управление на дружества и обществени поръчки” в Дирекция „Инвестиционна политика” на Ми… |
| 14.12.2010 | 41 НС | Дванадесето извънредно заседание | Моля този текст да бъде подложен на прегласуване. |
| 09.12.2010 | 41 НС | Сто Седемдесет и осмо заседание | С известно забавление установих, че правоприемникът на партията, която смяташе, че социализмът ще продължи най-малко до 3000 г., твърди, че 2035 г. им е ранна граница. Какво да кажа? Едно време си спомням, като бях ученичка, имаше една Заповед 3030, с която с… |
| 09.12.2010 | 41 НС | Сто Седемдесет и осмо заседание | В светлината на това, което се говори доскоро, че политическите решения и политическото управление на държавата винаги е оказвало влияние на това как се избират по конкурси лица за длъжности, как се дават привилегии на определени фирми, нека ви обърна внимани… |
| 09.12.2010 | 41 НС | Сто Седемдесет и осмо заседание | Преходните и заключителни разпоредби са идеална възможност за това. Ще поискаме от опозицията списъка на лицата, които трябва да се привилегироват по този начин и ще ги впишем в Преходните и заключителните разпоредби. Нали това е целта на законодателството? Щ… |
| 09.12.2010 | 41 НС | Сто Седемдесет и осмо заседание | В крайна сметка истината е, че българският народ беше стимулиран от най-високо място, включително тази трибуна, да не се осигурява пенсионно. Днес, тази философия се сменя, сменя се с необходимостта човек да гарантира бъдещето си предварително, включително с … |
| 09.12.2010 | 41 НС | Сто Седемдесет и осмо заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Това е най-трудно спечелената битка до този момент в цялата пенсионна система, която е съществувала до този момент. Дотук ние бяхме свидетели на какво: през 20 те години на тъй наречения преход, защото нито беше … |
| 09.12.2010 | 41 НС | Сто Седемдесет и осмо заседание | Смайващо е как в няколко поредни изказвания тук всичко е само противоречия. От една страна, прекрасно е да има конкурсно начало, но когато то трябва да се доказва отново и отново, значи не е прекрасно. В крайна сметка какво е? Прекрасно ли е да имаме конкурси… |
| 02.12.2010 | 41 НС | Сто Седемдесет и пето заседание | Моят въпрос какво става когато хора, които вчера бяха с правителството, дават едно разумно предложение и всички го подкрепят, а в следващия момент са разпънати на кръст? Аз искам да попитам защо едно изключително добро предложение, подкрепено от всички парлам… |
| 02.12.2010 | 41 НС | Сто Седемдесет и пето заседание | Изключително е обидно това каканижене от червено-тъмносинята, турскосинята мъгла за това, което става днес. Когато най-после това Народно събрание, за разлика от всички други досега – познайте кои! – прие закони, при които парите ще отиват там, където всички … |
| 05.11.2010 | 41 НС | Сто Шестдесет и четвърто заседание | Господин министър, благодаря за този отговор. Очевидно е желанието на Вашето ведомство да създаде такива условия, при които да не се стига до ликвидиране на последиците, а да предотвратим въобще настъпването на такива последици. Най-важното, според мен, е да … |
| 05.11.2010 | 41 НС | Сто Шестдесет и четвърто заседание | Госпожо председател, господин министре! От членове и симпатизанти на „Атака” от цялата страна сме информирани за множество случаи, при които лица биват назначавани във фирми без тяхно знание. Очевидна е причината, поради която отделни фирми извършват такова п… |
| 06.10.2010 | 41 НС | Сто и Петдесето заседание | Отказвам се, няма да взема думата. |