| 01.04.2026 | 51 НС | Шесто извънредно заседание | Госпожо Председател, късно си влязохте във функциите, защото можехме и ние да излизаме с Божидар Божанов, който говори глупости на процедури, но не го направихме. Сега, „Продължаваме Промяната“ и Божидар Божанов в изявлението си, в отношението си по-скоро, пр… |
| 01.04.2026 | 51 НС | Шесто извънредно заседание | Кой ти посочи Калин Стоянов? |
| 01.04.2026 | 51 НС | Шесто извънредно заседание | Какво си видял? |
| 01.04.2026 | 51 НС | Шесто извънредно заседание | Я го докажи, отворко! Докажи го! |
| 01.04.2026 | 51 НС | Шесто извънредно заседание | Благодаря, госпожо Председател. По темата на изслушването. Ще прочета нещо от телефона си, защото то излезе в медиите, тъй като ние имаме сериозни съмнения, че министърът е обвързан с цялата тая петроханска гадост. Имейлът е от 9 февруари 2026 г., тоест преди… |
| 01.04.2026 | 51 НС | Шесто извънредно заседание | Благодаря, госпожо Председател. Въпросът ми беше към старши комисар Кремена Илиева. Сега, по думите на незаконния министър на вътрешните работи Дечев, той каза, че…, тоест тя в изложението си каза, че е била освободена от него без анализ на дейността ѝ. (Учен… |
| 01.04.2026 | 51 НС | Шесто извънредно заседание | Забележка, да, за пеперудка, но е вярна. Това е вярна забележка, както е верен и терминът. Ние имаме сериозно съмнение, че политици от Вашата групировка са забъркани около „Петрохан“. И затова Вие искате... (Реплики от ПП-ДБ: „Кой?“) Кой ли? Ами Терзиев, Санд… |
| 01.04.2026 | 51 НС | Шесто извънредно заседание | Току-що председателката ми каза, че не може да има лично обяснение, защото било на процедура. Добре, това е тогава процедура по начина на водене, което може да го направим. Но Вие, госпожо Председател, при целия Ви юридически опит оставихте човек да приказва … |
| 01.04.2026 | 51 НС | Шесто извънредно заседание | …както и на партията, която го е издигнала – ПП-ДБ. Колеги, знаете, че няколко пъти е присъствал министър Дечев тук, винаги по въпрос, свързан с прикриване на следите за разследването на педофилската секта в Петрохан, в която има обвързани представители на „П… |
| 01.04.2026 | 51 НС | Шесто извънредно заседание | Благодаря. Ще бъда кратък, защото не за първи път викаме тук министъра на вътрешните работи по една и съща тема, с една и съща мотивация. Днес между другото е 1 април – професионалният празник на министъра, който е уникален лъжец... (Шум и реплики.) |
| 01.04.2026 | 51 НС | Шесто извънредно заседание | Да, за процедура. Уважаеми колеги! Предлагам в изслушването освен на вътрешния министър, да добавим към точката – да поканим и главния секретар Георги Кандев да присъства на изслушването на точка втора заедно с министъра, защото и той има голямо отношение към… |
| 01.04.2026 | 51 НС | Шесто извънредно заседание | Пусна ли камерите? |
| 01.04.2026 | 51 НС | Шесто извънредно заседание | Процедура! |
| 01.04.2026 | 51 НС | Шесто извънредно заседание | Благодаря, господин Председател. От „Има Такъв Народ“ предлагаме процедура за пряко излъчване на днешното заседание по БНТ 1 и по БНР „Хоризонт“. |
| 01.04.2026 | 51 НС | Шесто извънредно заседание | Процедура! |
| 19.03.2026 | 51 НС | Сто Петдесет и девето заседание | Благодаря, госпожо Председател – по начина водене. Искам да Ви благодаря за това, че подложихте на гласуване да включим камерите на БНТ. В момента всеки български гражданин, който иска, може да гледа на живо и да види факта, че в това решение, с което забраня… |
| 19.03.2026 | 51 НС | Сто Петдесет и девето заседание | Уважаема госпожо Председател, искам прегласуване, но преди това искам да направим процедура за включване на камерите на БНТ, за да види цялата държава кой гласува за спасяването на нашите въглищни централи и как. И тук тази част от залата с хората, които иска… |
| 19.03.2026 | 51 НС | Сто Петдесет и девето заседание | Прегласуване. |
| 19.03.2026 | 51 НС | Сто Петдесет и девето заседание | Благодаря, господин Председател. Уважаеми колеги, предлагам удължаване на работния ден до изчерпването и на тази новоприета точка. |
| 19.03.2026 | 51 НС | Сто Петдесет и девето заседание | Благодаря, госпожо Председател. Днес е последният официален ден на това Народно събрание преди началото на изборната кампания и обикновено се прави равносметка на постигнатото. Този път обаче, за съжаление, акцентът е друг, акцентът е върху безумното, неконтр… |
| 18.03.2026 | 51 НС | Сто Петдесет и осмо заседание | „ЗАКОН за изменение и допълнение на Закона за обществените библиотеки § 1. В чл. 11, ал. 1 накрая се добавя „и научна организация по смисъла на чл. 47, ал. 1 от Закона за висшето образование.“ § 2. В чл. 19, ал. 8 накрая се добавя „на които е председател по п… |
| 18.03.2026 | 51 НС | Сто Петдесет и осмо заседание | Благодаря, госпожо Председател. На основание чл. 76, ал. 2 от Правилника за организацията и дейността на Народното събрание предлагам Законопроектът да бъде гласуван и на второ гласуване в това заседание. |
| 18.03.2026 | 51 НС | Сто Петдесет и осмо заседание | Господин Пейков, Вашето мнение може да си е Ваше мнение, но когато този закон е необходим и е полезен, по същия начин беше абсолютно необходимо и полезно българското общество да разбере, че Вашата парламентарна група и нейни представители са обвързани с педоф… |
| 18.03.2026 | 51 НС | Сто Петдесет и осмо заседание | Благодаря, госпожо Председател. При създаването на Закона за обществените библиотеки е допуснат законодателен пропуск. Затова настоящата законодателна инициатива е продиктувана от необходимостта да се създаде правна възможност Националната библиотека „Св. св.… |
| 18.03.2026 | 51 НС | Сто Петдесет и осмо заседание | Благодаря, госпожо Председател! „ДОКЛАД първо гласуване относно Законопроект за изменение и допълнение на Закона за обществените библиотеки, № 51-654-01-19, внесен от Тошко Йорданов Хаджитодоров и група народни представители на 4 февруари 2026 г. На редовно з… |
| 18.03.2026 | 51 НС | Сто Петдесет и осмо заседание | Колеги, хайде поне от време на време да правим нещо за хората, а не само за приятелските си кръгове! (Шум и реплики от ПП-ДБ.) Нали подпомагаме малкия бизнес? Не е към Вас това, не е към ПП-ДБ. Хайде, останалите в залата… Одеве с разплащанията в брой тук се в… |
| 18.03.2026 | 51 НС | Сто Петдесет и осмо заседание | Обръщам съм към колегите от ДБ, а не от ПП. ДБ – при Вас има хора, които мислят икономически в дясната посока, господин Мартин Димитров, дето се разсейват. Вдигането на разплащанията в брой, и то минимално, е дясна икономическа мярка за българските граждани. … |
| 18.03.2026 | 51 НС | Сто Петдесет и осмо заседание | Ние гласувахме против, бе. |
| 18.03.2026 | 51 НС | Сто Петдесет и осмо заседание | Госпожо Траянска, просто не съм съгласен – можете още доводи да дадете. Сега, колеги, преди близо година, или по-малко беше имаше отново военна операция върху Иран – 12 дена. Тогава Министерският съвет се събра няколко часа по-късно, за да вземе мерки, няколк… |
| 18.03.2026 | 51 НС | Сто Петдесет и осмо заседание | Благодаря, господин Председател. Ще говоря по две неща. Ние имаме няколко предложения, колегите също ще вземат отношение към тях. Първо сега, за разплащанията в брой. Не, ще започна с другото. Значи, едното от предложенията ни е за нов параграф и размера на д… |
| 18.03.2026 | 51 НС | Сто Петдесет и осмо заседание | За гражданите, бе мила! |
| 18.03.2026 | 51 НС | Сто Петдесет и осмо заседание | Благодаря, господин представител. Да, ще направя изказване и ще обясня много подробно за кеша. Само да вметна, че ограничаването на разплащанията в брой всъщност облагодетелства банките. Всяко едно плащане, което не е в брой, има такси, които плаща потребител… |
| 18.03.2026 | 51 НС | Сто Петдесет и осмо заседание | Ще направя и изказване, първо реплика. |
| 18.03.2026 | 51 НС | Сто Петдесет и осмо заседание | Реплика! |
| 13.03.2026 | 51 НС | Сто Петдесет и седмо заседание | Колкото и да не ѝ се иска на една парламентарна група, обвързана с „Петрохан“, ще има изслушвания всеки път, когато излезе информация или има съмнение за информация, за натиск или за скриване на информация. Министърът на вътрешните работи практически не отгов… |
| 13.03.2026 | 51 НС | Сто Петдесет и седмо заседание | Докажи го! Защото тук излизате от ПП-ДБ и хвърляте просто в пространството. А Васил Терзиев не е в пространството? И още нещо. Господин Председател… Ще дойде министърът, спокойно! Ще имаме отношение. Виж сега, в отношението ще обясня специално на тебе, въпрек… |
| 13.03.2026 | 51 НС | Сто Петдесет и седмо заседание | Ами, не! Докажи го! Докажи го, че Орлин Алексиев ми е подал въпрос, Желе! |
| 13.03.2026 | 51 НС | Сто Петдесет и седмо заседание | Господин Председател, той, подвиквайки отдолу абсолютно непочтително… Кой? |
| 13.03.2026 | 51 НС | Сто Петдесет и седмо заседание | Влиянието сте го усещали Вие, седейки му в скута – има цял музей там! Иди ми намери един закон за оня музей на нас с тях! На Вас е страшен проблемът „Кой“, защото му целувахте там – Асен Василев каза, че не е било ръката. Това Ви е страшен проблем. Съжалявам … |
| 13.03.2026 | 51 НС | Сто Петдесет и седмо заседание | Господин Председател, два пъти тук излизат хора от ПП-ДБ, особено сега последното бабаитче. Пред кабинетите, когато има само телефони, иначе си муха, моето момче. Излиза и говори, че някой ни бил давал въпроси. Там са ми листите. (Посочва към банката.) Иди ми… |
| 13.03.2026 | 51 НС | Сто Петдесет и седмо заседание | Имаме двама представители на служебния кабинет „Петрохан“ – и двамата са свързани с ПП-ДБ, и двамата са обвързани със случая „Петрохан“. Единият е бил в онова НПО „Антикорупционен фонд“, което, забележете, е атакувало и МВР, и КПКОНПИ, и… какво беше там – про… |
| 13.03.2026 | 51 НС | Сто Петдесет и седмо заседание | Благодаря, господин Председател. Сега, господин Дечев, Вие излязохте тук и взехте да ни обяснявате как уволнявате хора не защото са начело на разследването за „Петрохан“, а те са, а защото някой не си бил казал, че не си бил платил фишовете. И понеже е скрил … |
| 13.03.2026 | 51 НС | Сто Петдесет и седмо заседание | Забравих само, че по темата бях Ви обещал да завършвам всяка реч по примера на един римски сенатор. И така, педофилската подкрепа, политическа, трябва да бъде унищожена! |
| 13.03.2026 | 51 НС | Сто Петдесет и седмо заседание | Благодаря, госпожо Председател. Уважаеми колеги, знаете, че поискахме изслушване на министъра на вътрешните работи господин Емил Дечев, както и на министъра на правосъдието Андрей Янкулов относно нови данни за оказване на натиск на разследващите екипи по случ… |
| 13.03.2026 | 51 НС | Сто Петдесет и седмо заседание | Благодаря, госпожо Председател. Благодаря, знам, че е към господин Георгиев. Разбира се, че е към него. Аз всъщност искам да му посоча колко прекрасно изказване направи – не изказване, а реплика направи – Елисавета Белобрадова. Изказването ѝ беше Космос! Прос… |
| 13.03.2026 | 51 НС | Сто Петдесет и седмо заседание | Благодаря, госпожо Председател. Колеги, ясно е, че нямаше да сме в тая процедура, ако имахме нормално управление. Изключително забавен е стремежът на кабинета на ПП-ДБ, сегашния „Петрохан“, който внася този удължителен бюджет. В крайна сметка ние сме в тази с… |
| 11.03.2026 | 51 НС | Сто Петдесет и пето заседание | Госпожо Председател, нарушихте Правилника ужасно. Първо, когато се иска почивка, се дава веднага. Второ, имам право да поискам прегласуване и преди това да поискам почивка. Това е практика, която се е случвала, и Вие много добре го знаете, така че Вие тълкува… |
| 11.03.2026 | 51 НС | Сто Петдесет и пето заседание | Имам процедура и по начина на водене. Мога ли и двете, или само едната? |
| 11.03.2026 | 51 НС | Сто Петдесет и пето заседание | Процедура по прегласуване сега! |
| 11.03.2026 | 51 НС | Сто Петдесет и пето заседание | Нарушавате Правилника. |