| 08.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и четвърто заседание | Благодаря, господин председател. „ДЕКЛАРАЦИЯ по повод 8 април – Международният ден на ромите Уважаеми господин председател, уважаеми колеги народни представители! Днес е 8 април – Международният ден на ромите. Българските роми заявяваме своята международна со… |
| 31.05.2007 | 40 НС | Двеста Петдесет и пето заседание | Уважаеми колеги! Не пожелавам на никого от вас да застава на тази банка като обвиняем пред българското Народно събрание. В продължение на четири месеца по отношение на мен, на моето семейство, на моите приятели, на моите близки, смятам, че и по отношение на б… |
| 14.07.2006 | 40 НС | Четиридесет и първо заседание | Това го правите вие. |
| 23.04.2004 | 39 НС | Триста и Петдесет и първо заседание | Уважаема госпожо министър, има нещо много тревожно в начина и мотивацията ви като правителство в работата ви с малцинствата на България. Всички знаем, че в зората на вашето управление, а и малко преди това – по време на изборите, вие изсипахте цяла каруца с о… |
| 23.04.2004 | 39 НС | Триста и Петдесет и първо заседание | Уважаеми господин председател, госпожо министър, колеги народни представители! С Решение № 693 от 6 октомври 2003 г. Министерският съвет прие план за действие за изпълнение на Рамковата програма за пълноправно интегриране на ромите в българското общество за п… |
| 20.06.2003 | 39 НС | Двеста Петдесет и първо заседание | Уважаеми господин министър, в България има правни норми, които би следвало да се спазват включително и от вашето министерство. Тези проверки, които Вие ми споменавате, не означават, че ние с Вас трябва да уволняваме наред служителите, които заемат отговорни п… |
| 20.06.2003 | 39 НС | Двеста Петдесет и първо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги, уважаеми господин министър! Към Вас имам следния актуален въпрос. На 26 май т.г. със Заповед № 141 от 26 май 2003 г. изпълнителният директор на БДЖ ЕАД господин Георги Нешев освобождава от длъжност на основание … |
| 07.03.2003 | 39 НС | Двеста и Десето заседание | Уважаема госпожо Шулева, благодаря Ви за изчерпателния отговор. Удовлетворени сме от това, което чухме. |
| 07.03.2003 | 39 НС | Двеста и Десето заседание | Уважаеми господин председател, уважаема госпожо вицепремиер! Зимният сезон и кампанията за енергийните помощи са на приключване. През тази година Министерството на труда и социалната политика приложи нова схема за финансиране и снабдяване с горива на социално… |
| 10.07.2002 | 39 НС | Сто Двадесет и осмо заседание | И аз съжалявам. |
| 10.07.2002 | 39 НС | Сто Двадесет и осмо заседание | И все пак, може би ще трябва... |
| 10.07.2002 | 39 НС | Сто Двадесет и осмо заседание | Декларацията е във връзка с включване на нова точка в програмата за работа... |
| 10.07.2002 | 39 НС | Сто Двадесет и осмо заседание | Уважаеми господин председателстващ, уважаеми колеги! Моля Ви в дневния ред до края на седмицата да бъде включена нова точка по програмата за работа на Народното събрание, която да се занимава с нововъзникналите проблеми на ромите в България, в частност положе… |
| 07.06.2002 | 39 НС | Сто и Петнадесето заседание | Господин министър, благодаря Ви за отговора, но не мога да разбера защо назначаването на роми в системата на МВР от Вас се разбира като някакъв вид привилегия. Аз смятам, че назначаването на тези хора би довело до едно сериозно повишаване на нивото на работа … |
| 07.06.2002 | 39 НС | Сто и Петнадесето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господа министри, колеги! Задавам следния актуален въпрос на господин министър Петканов: уважаеми господин министър, през последните 12 години проблемите на ромите в Република България се задълбочиха сериозно. Нарастващ… |
| 05.04.2002 | 39 НС | Деветдесет и пето заседание | Уважаема госпожо министър, въпреки цялото ми уважение към Вас искам да Ви заявя следващия път, когато възлагате на Вашите служители да Ви изготвят такива справки, да се отнасят малко по-сериозно към материята. От всичко, което прочетохте, 75 процента е несбъд… |
| 05.04.2002 | 39 НС | Деветдесет и пето заседание | Искам да чуя какво е отношението на правителството и на Вас като министър по този случай - действията на кмета на град Пловдив. |
| 05.04.2002 | 39 НС | Деветдесет и пето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги, уважаема госпожо министър! С приемането на програмата си вашето правителство постави като един от приоритетите решаването на въпроса с интеграцията на ромите в българското общество. Известно е, че през последните… |
| 06.07.2001 | 39 НС | Второ заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа. Ще се постарая да бъда по-кратък и ще се опитам да говоря по същество. Съгласен съм с всичко това, което беше казано досега от колегите, с важността на правоотношенията и проблемите, които те излагат, но… |