| 26.05.2009 | 40 НС | Петдесет и първо извънредно заседание | Заповядайте утре на трибуната, а тук не говорете празни приказки за закона. Но ако наистина аз съм първият, който е казал, че в България законодателството е лошо, ще е лично гордост, а май наистина господин Божинов ме провъзгласи за първия. Благодаря ви. (Рък… |
| 26.05.2009 | 40 НС | Петдесет и първо извънредно заседание | Има, нали не искате да чуете дефектите на същия този закон. Тогава не губете парламентарно време. Една минута парламентарно време струва може би 300, или 500, или 1000 лв. Вие за тези години доста държавни пари сте изхарчили от тази трибуна. |
| 26.05.2009 | 40 НС | Петдесет и първо извънредно заседание | Говорим за закона - Законът за собствеността и земеделските земи е работен в продължение на години на принципа – кой за каквото се сети, или на когото и за каквото му е интересът. Мога да Ви го докажа даже и с ваши творения, но не на Вас, защото очевидно тази… |
| 26.05.2009 | 40 НС | Петдесет и първо извънредно заседание | Аз каня господин Божинов, защото времето е така избрано, че днес да претупаме това, което ние наричаме обсъждане на един доклад, на трибунката или горе в една заличка. Там да обсъждаме проблема – има ли в България лошо законодателство, или аз съм първият, кой… |
| 26.05.2009 | 40 НС | Петдесет и първо извънредно заседание | Ще ги съобщя и минавам към приключване. Искам да ви кажа и втория факт, който днес също превърна обществото в равнодушно. България ще се класираме, може би в уникалния случай, когато държава в ХХІ век, през 2009 г., продава улици, площади и републикански път.… |
| 26.05.2009 | 40 НС | Петдесет и първо извънредно заседание | Уважаеми председателю, уважаеми колеги народни представители, като член на Временната комисия, чиито доклад днес обсъждаме, аз почти бях против доклада – да гласувам за неговото приемане и за проекторешението. Не защото човек като мен непременно трябва да се … |
| 13.04.2009 | 40 НС | Четиридесет и седмо извънредно заседание | Уважаеми колеги, в рамките на две минути вие се опитвате да промените онова принципно положение с постулат, който се изучава поне в България повече от 130 години. Не може да промените същността на мажоритарната система, като сега изтъквате прилагателни, оценъ… |
| 13.04.2009 | 40 НС | Четиридесет и седмо извънредно заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! С моята парламентарна група отчитаме изключителната значимост на този закон и затова сме в залата. Нашите аргументи няма да бъдат прагматични, нито политически, още по-малко и някакви групови. Ние ще се спрем са… |
| 19.02.2009 | 40 НС | Четиристотин Шестдесет и четвърто заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги народни представители! От името на моята парламентарна група искам да кажа, че гласувахме против. Аз гласувах против, защото проектът се разминава с основните изводи и факти от доклада. Не се касае за инцидент, ка… |
| 18.02.2009 | 40 НС | Четиристотин Шестдесет и трето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър, уважаеми колеги народни представители! Декларирам интереси по Правилника за организацията и дейността на Народното събрание, и по Закона за обявяване конфликт на интереси, че аз имам интерес, по-висш,… |
| 19.11.2008 | 40 НС | Четиристотин Тридесет и трето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър-председател, уважаеми министри и народни представители! В резюме: в хода на дискусията доминиращо бе становището, че представеният законопроект отразява обективно и аналитично процесите на развитието н… |
| 12.09.2008 | 40 НС | Четиристотин и пето заседание | Господин министър, справедливостта изисква да призная лично (в конкретния случай не се ръководя от политически съображения), че Вие като бивш народен представител от Бургас и като министър положихте доста персонални усилия, но резултатът е отчайващ – не защот… |
| 12.09.2008 | 40 НС | Четиристотин и пето заседание | Уважаеми господин министър, ако питането не беше се забавило във времето (това не зависи от Вас), може би един от основните уточняващи въпроси, който Вие имате, нямаше да го задам, защото стана постфактум, но аз ще го прочета, за да се чуе: поучихме ли се вси… |
| 12.09.2008 | 40 НС | Четиристотин и пето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър! Това питане не трябваше да бъде в този вид и до Вас конкретно. То е формулирано до министър-председателя и е разширено в по-широк аспект, защото преди това в продължение на три години от нашата парлам… |
| 12.09.2008 | 40 НС | Четиристотин и пето заседание | Благодаря Ви, господин министър. Не е нужно да правя уговорка, че проблемът е наслагван с години. Надявах се, че Вие ще бъдете първият министър, който за цяло поколение особено в обучението на бургаските деца най-сетне ще видят кораб. Но забраната не е съвсем… |
| 12.09.2008 | 40 НС | Четиристотин и пето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър! От официалното откриване на 18 май 1903 г. от княз Фердинанд бургаското пристанище е и с национално, и с международно, и то значимо, транспортно и икономическо значение. Но като всяко пристанище във в… |
| 25.07.2008 | 40 НС | Четиристотно заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър-председател, господа министри, уважаеми народни представители! На вчерашното си заседание Комисията по парламентарна етика взе решение да предложим нашето днешно заседание да продължи със следното проц… |
| 16.07.2008 | 40 НС | Триста Деветдесет и пето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми народни представители! Предложението ми е процедурно. Трябваше да го направя, когато започна обсъждането на законопроекта. Въздържах се като мислех, че няма да се наложи, но от това, както се разви дискусията, очевидно … |
| 18.06.2008 | 40 НС | Триста Осемдесет и трето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин Цонев! Съвършено вярно е, че не мога да упреквам председателя за това, че народните представители не идват на заседания на комисията – в никакъв случай. Соча го като принцип. Може би ще дойде времето, когато На… |
| 18.06.2008 | 40 НС | Триста Осемдесет и трето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър, уважаеми колеги! Точно преди година дискусиите по Закона за устройството на Черноморското крайбрежие бяха много горещи. И тези от вас, които си спомнят, една от нашите тези беше, че едва ли има по-важ… |
| 16.05.2008 | 40 НС | Триста и Седемдесето заседание | Господин министър, приемам, че са много въпросите за толкова краткото време, но аз смятам, че това беше начало, за да започнем държавно обсъждане по темата. Благодарни сме на младите хора, които правят концерти, които правят обществени акции и на обществени о… |
| 16.05.2008 | 40 НС | Триста и Седемдесето заседание | Господин министър, дано началото на дейността Ви като министър да съвпадне с началото на промяна в отношението на държавата към този страшен бич. Човек трябва да е болен, да е човек от семейство на болен или да е лечител, за да разбере проблема. От тази трибу… |
| 16.05.2008 | 40 НС | Триста и Седемдесето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър! Декларирам личен и семеен интерес по темата “Диабет”. Уведомявам наблюдаващите ме последните дни парламентарни и медийни специалисти по зависимостите, че този път наистина съм зависим. Признавам си, з… |
| 11.04.2008 | 40 НС | Триста Петдесет и девето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър-председател! За трети пореден път в залата по време на мандата на нашето Народно събрание и на Вас като министър-председател поставяме тази изключително важна за народа и държавата ни тема. В изказване… |
| 26.03.2008 | 40 НС | Триста Петдесет и първо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги народни представители! Днес Бургас е в траур за смъртта на бургаските моряци и за украинския моряк. Предлагам да се присъединим към скръбта на близките, на България и да уважим паметта на загиналите моряци с едно… |
| 26.03.2008 | 40 НС | Триста Петдесет и първо заседание | Процедура преди програмата! |
| 30.11.2007 | 40 НС | Триста и Дванадесето заседание | Уважаеми господин министър-председател, и на първото питане преди две години с моя колега проф. Станилов ние изразихме нашето разбиране, че на Вас Ви е сложно и трудно да отговаряте еднозначно за проблем, който е трупан в българската държава повече от 80 годи… |
| 21.11.2007 | 40 НС | Триста и седмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър-председател, уважаеми министри, уважаеми народни представители! Разбира се, че ще стигна до решението. Ще пропусна всичко, съгласно уточняването, но не мога да спестя критиките. “Критиките се отнасят д… |
| 03.10.2007 | 40 НС | Двеста и Деветдесето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Откакто съм дошъл в Народното събрание, чета протоколите на Народното събрание. Давам си сметка, че никой с убеждение не е постигнал кой-знае какво, но днес мислех, че ние няма да направим тази грешка, когато то… |
| 03.10.2007 | 40 НС | Двеста и Деветдесето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Нито е моя идея, нито е оригинално, основава се на нашето законодателство, започвайки с Конституцията, с основния текст за равните права и задължения и особено чл. 10, където е въплътен принципът за всеобщо равн… |
| 14.09.2007 | 40 НС | Двеста Осемдесет и трето заседание | Уважаеми господин министър, явно е станало многогодишен навик на министрите вместо да отговарят, да се държат като политици, а Вие сте дошли пред Народното събрание да отговаряте на конкретен въпрос. Щеше да е слух, ако преди две години, когато питахме Вас и … |
| 14.09.2007 | 40 НС | Двеста Осемдесет и трето заседание | Уважаеми господин министър, за съжаление се сбъднаха страховете на първите еколози на България, че бившата перла на световната природа – крайбрежието от с. Емона до Резово, вече е почти изградена бетонова система. Най-печален образец е т. нар. селищно образув… |
| 13.07.2007 | 40 НС | Седемдесет и четвърто заседание | Уважаеми колеги, съкратеното ми почти четири пъти изказване не даде възможност наистина за едно спокойно аргументиране. Но аз ще кажа следния аргумент - дали ще го наречете философски или нефилософски, аз си служа с аргументи. Съдиите говорят само чрез съдебн… |
| 13.07.2007 | 40 НС | Седемдесет и четвърто заседание | Ако бяха го осъдили, нямаше да има днешният ден, защото днешния ден не дължим на себе си. Дължим го на тези хора, които господин Ралчев само дето не ги кръсти екомафиоти, както ги кръщават. Ние сме длъжни днес да приемем този закон и по последния ми аргумент,… |
| 13.07.2007 | 40 НС | Седемдесет и четвърто заседание | Да го изнесем на една правна дискусия. Възразявам срещу начина, по който вечно няма време. Разбирам, че днес ще гласуваме и ще се откажа от пространно и аргументирано изказване. Мога само в рамките на тези три-четири минути да кажа: първи правен аргумент, ако… |
| 13.07.2007 | 40 НС | Седемдесет и четвърто заседание | Аз трябва да му противопоставя нещо. Отговорът ми е следният: след изказването на господин Ралчев разбирам, че не трябва да поднасям извинения. Господин Ралчев каза, че това е чисто правен въпрос. Ако е чисто правен въпрос, какво прави парламентът? |
| 13.07.2007 | 40 НС | Седемдесет и четвърто заседание | Моля Ви, господин председателю, по законопроекта е, защото ние слушахме дългите излияния на господин Ралчев. |
| 13.07.2007 | 40 НС | Седемдесет и четвърто заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Бях подготвил извинение към Народното събрание за това, че преди два дни сравних Народното събрание с негодниците сеирджии в йеменското пристанище, когато на 6 октомври 2002 г. българските и френските морячета г… |
| 20.06.2007 | 40 НС | Двеста Шестдесет и трето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Право на всеки народен представител е да гласува както намери за необходимо, но аз се обръщам към хората, които гласуват “въздържал се”: сигурно не знаете какво става там. Мога само да ви посоча един факт от 10-… |
| 20.06.2007 | 40 НС | Двеста Шестдесет и трето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Нямам пристрастеност към мораториумите нито личен, материален или финансов интерес от предлагания проект. Напротив, от него ще бъдат засегнати роднините ми, приятели и много от моите избиратели от черноморските … |
| 14.06.2007 | 40 НС | Двеста Шестдесет и първо заседание | Оттеглям предложението. |
| 14.06.2007 | 40 НС | Двеста Шестдесет и първо заседание | Естествено! |
| 14.06.2007 | 40 НС | Двеста Шестдесет и първо заседание | Да. |
| 01.06.2007 | 40 НС | Двеста Петдесет и шесто заседание | Финалът беше точно съответствие на начина, по който приемахме в продължение на година и три месеца, нарушавайки клетвата и по чл. 67 от Конституцията, собствения си правилник и всичко останало, което се нарича законодателство. Уважаеми колеги, не могат да се … |
| 01.06.2007 | 40 НС | Двеста Петдесет и шесто заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Идеята в това, което се предлага, в тази редакция, е другият мотив законът да се бави дълго време. Това е концесията на плажовете. Затова бяха кавгите – общински или публична държавна собственост. Идеята е такав… |
| 01.06.2007 | 40 НС | Двеста Петдесет и шесто заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Идеята е тази: § 5 в момента е най-спорният, но и най-важният, защото той може да бъде голямата врата, през която ще изтече всичко смислено в закона. С § 5, както е записан по вносител и от комисията, няма да ва… |
| 01.06.2007 | 40 НС | Двеста Петдесет и шесто заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми народни представители, отново вземам думата. Знам, че това е доста досадно, но се налага да направим едно принципно уточнение. Нашето предложение всъщност е за размера на глобите, които са за нарушение по този закон. Вн… |
| 31.05.2007 | 40 НС | Двеста Петдесет и пето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми народни представители! Вчера, когато молих, настоявах и се опитвах да убеждавам, макар да знам, че това от тази трибуна почти исторически не е възможно, моята идея беше такава: лош е законът, закон, който не може да реши… |
| 30.05.2007 | 40 НС | Двеста Петдесет и четвърто заседание | Предлагам прегласуване, защото в залата не сме повече от 30-40 души, а гласуваме отново нещо, което влиза в противоречие с нашата работа като законодатели. Народното събрание взе решение днес да върви и да приключи дискусията, а ние отново правим процедурни х… |
| 30.05.2007 | 40 НС | Двеста Петдесет и четвърто заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Аз съм адвокат и съм свикнал на много остри сблъсъци в съдебната зала, когато ги правят професионалисти, но Вие употребявате в една кратка реплика три пъти думата „популизъм”, без да я разбирате. Популизъм значи … |