| 07.11.2007 | 40 НС | Триста и първо заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми колеги! От това, което изнесоха нашите колеги от трите комисии, става ясно едно: железопътният транспорт е възникнал много отдавна, с неговото възникване са положени някакви основи. В по-съвременното развитие на то… |
| 14.06.2007 | 40 НС | Двеста Шестдесет и първо заседание | Оттеглям предложението. |
| 03.05.2007 | 40 НС | Двеста Четиридесет и седмо заседание | Господин председател, точно затова исках, преди да гласуваме текстовете от Допълнителната разпоредба, да внеса малко яснота и да направя процедурно предложение. Всички текстове от закона са обсъждани достатъчно много в комисията. Бяха обсъждани и тук, в плена… |
| 25.04.2007 | 40 НС | Двеста Четиридесет и трето заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми колеги, в Глава седемнадесета, още в чл. 274 е казано, че изграждането на електронните съобщителни мрежи се извършва по реда на този закон и Закона за устройство на територията. Ние сме пожелали в тази глава да разшир… |
| 14.03.2007 | 40 НС | Двеста Двадесет и девето заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми колеги, искам малко да поясня, защото от началото на дискусията тук става въпрос за два законопроекта. Един, който е одобрен от комисията, и един, който не е одобрен. Неодобреният е на господин Ралчев и група народ… |
| 01.03.2007 | 40 НС | Двеста Двадесет и четвърто заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми колеги, моето предложение в чл. 155 беше направено с цел да се доизясни позицията на комисията, когато определях своите критерии спрямо операторите. От разписаните по-късно в дискусията правила стана ясно, че този … |
| 29.11.2006 | 40 НС | Сто Деветдесет и трето заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Уважаеми дами и господа народни представители, по мнение на господин Мирчев и мое лично мнение това изменение на законопроекта е необходимост, защото в Преходните и заключителни разпоредби на Закона за пътищата, който приехм… |
| 09.08.2006 | 40 НС | Сто Петдесет и първо заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми колеги, това изменение на Закона за автомобилните превози е една необходимост, която е преди всичко от гледна точка на това, че новите условия в страната и присъединяването ни към Европейския съюз предполагат и нов… |
| 29.06.2006 | 40 НС | Сто Тридесет и четвърто заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги, уважаеми господа министри! Аз ще се спра съвсем накратко на първите два законопроекта на нашите колеги, които бяха представени на първо четене. Вярно е, че въпросът с прилагане на винетната система в своето начал… |
| 22.12.2005 | 40 НС | Шестдесет и шесто заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Естествено, господин Мирчев, трябва да има някаква база за сравнение, но трудно можем да сравним едно летище, където става въпрос за съвсем други принципи за работа и за изпълнение … |
| 22.12.2005 | 40 НС | Шестдесет и шесто заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми колеги, господин министър! Доста дълго дискутираме темата за пристанищата въобще, за това как да бъдат определени таксите и с какви методи да бъдат разпределяни. Този дебат започна още в миналото Народно събрание и… |
| 05.04.2005 | 39 НС | Седемдесет и първо извънредно заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Искам да поясня на всички колеги, че тук става въпрос не за това, че искаме да отделим моторните превозни средства от ремаркетата, а затова защото в ал. 2 на чл. 138 ясно е казано как се пускат на пазара моторните превозни с… |
| 05.04.2005 | 39 НС | Седемдесет и първо извънредно заседание | Благодаря, госпожо председател. Господин Мутафчиев, искам да спомена, че досега в Закона за движение по пътищата беше регламентирано единствено как и по какъв начин става регистрацията на пътни превозни средства и ремаркета – това го има в предишните членове … |
| 25.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Петдесет и осмо заседание | Знаеш ли какво значи геноцид? |
| 14.10.2004 | 39 НС | Четиристотин и Десето заседание | Уважаеми господин председател, господин Дъбов, уважаеми колеги! Струва ми се, че тук отново тръгваме в една неправилна посока – да разсъждаваме върху това дали някой може да плати глобата или не може да плати. Смятам, че деянието "употреба на алкохол" трябва … |
| 10.09.2004 | 39 НС | Триста Деветдесет и седмо заседание | Защо осем, другите седем къде са? |
| 24.03.2004 | 39 НС | Триста Четиридесет и второ заседание | Оттеглям го. |
| 24.03.2004 | 39 НС | Триста Четиридесет и второ заседание | Да бъде като допълнение в Преходните и заключителни разпоредби. |
| 24.03.2004 | 39 НС | Триста Четиридесет и второ заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Аз ще си позволя да направя предложение: § 3 също да бъде гласуван отделно. Той третира материята кога влиза в сила наредбата по чл. 13, ал. 2. Ще се спра именно на тази наредба. В чл. 13 е разписано, че участие… |
| 16.01.2004 | 39 НС | Триста и Петнадесето заседание | Господин председател, господин Дъбов, уважаеми колеги! Аз и миналия път се опитах да обясня каква е същността на закона. Тук като че ли господин Дъбов отново не пожела да направи връзката между първата част, тоест въвеждането на специалните такси и изграждане… |
| 21.12.2003 | 39 НС | Четиридесет и четвърто извънредно заседание | То е разписано, но някой трябва да чете целия § 2. Така че, колеги, не се подвеждайте по това, което някой тук иска да ни внуши. Това, което е записано в § 2, е ясно, че са такси по отделни направления на пътната инфраструктура на страната. И никъде в тази пъ… |
| 21.12.2003 | 39 НС | Четиридесет и четвърто извънредно заседание | То е ясно и категорично! Щом го няма разписано в ал. 4… Как можахме да разпишем, че в ал. 3 е записано “автомагистрали”, а тук нямаме абсолютно никакъв разпис за тези автомагистрали! Това трябва да се разбере и трябва да се знае от всички – че за всяка една а… |
| 21.12.2003 | 39 НС | Четиридесет и четвърто извънредно заседание | Уважаема госпожо председател, колеги! Господин Нихризов, естествено е, че когато има възможности този, който желае, да се включи в решаването на проблемите на българската инфраструктура трябва да става по този начин. Господин Соколов, уважавам много Вашето мн… |
| 21.12.2003 | 39 НС | Четиридесет и четвърто извънредно заседание | Защото става въпрос за това, което досега искате да оборите, че за всички пътни превозни средства с българска или чуждестранна регистрация, говоря за ал. 3 и ал. 2, се дава право да се заплаща винетна такса. Искам да ви обърна внимание, че когато се спори за … |
| 21.12.2003 | 39 НС | Четиридесет и четвърто извънредно заседание | Това, което искам да кажа и трябва да се знае, е, че в § 2, ал. 6 ясно е казано, че за един и същи пътен участък не може да се плащат две такси. (Реплики от залата.) |
| 21.12.2003 | 39 НС | Четиридесет и четвърто извънредно заседание | Уважаеми господин председател, народни представители! Аз съм малко изненадан от това, което се дискутира в залата. Първо, защото никой от изказалите се дотук не прочете до края § 2, където ясно са разписани абсолютно всички тези съмнения на колегите. |
| 17.12.2003 | 39 НС | Триста и Десето заседание | Благодаря, господин председател. Господин Калъчев, ако бяхте се задълбочили, макар че сега не е времето да разглеждаме член по член, но в създадения чл. 10в ясно и категорично е казано, че "инвалиди от I до III група инвалидност се освобождават от заплащане н… |
| 17.12.2003 | 39 НС | Триста и Десето заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми колеги, господин министър! Господин Димитров, аз се учудвам затова, защото и в комисията бяха обсъждани на много широка тема тези проблеми и не зная защо се задават въпроси тук, в пленарната зала, за да си губим вр… |
| 07.06.2002 | 39 НС | Сто и Петнадесето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми дами и господа народни представители! Като член на комисията, аз подробно се запознах и господин Димитров да ме извини, но в нашата комисия се работеше извънредно добре, докато той не се появяваше и внасяше смут със свои… |
| 11.04.2002 | 39 НС | Деветдесет и седмо заседание | Да, както е предложението на комисията. Благодаря ви. |
| 11.04.2002 | 39 НС | Деветдесет и седмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Ако направим една аналогия с това, което гласувахме досега, смятам, че ще направим грешка. Ако в предишния параграф ставаше въпрос за това евентуално кой ще участва в изпитните комисии, сега става въпрос за едно… |
| 21.03.2002 | 39 НС | Осемдесет и осмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Предлагам на вашето внимание проекта за решение: "Р Е Ш Е Н И Е Народното събрание на основание чл. 31 от Правилника за организацията и дейността на Народното събрание и Решение на … |
| 15.03.2002 | 39 НС | Осемдесет и шесто заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Господин Николов, аз бих си позволил да не се съглася с Вашите твърдения относно това, че стратегията не дава достатъчно ясни знаци за това какво ще се направи и как ще стане това. … |
| 05.12.2001 | 39 НС | Петдесето заседание | Аз не бих желал да се спирам отново на това, което спомена и господин Мирчев - това, че с този законопроект се приема една нова форма, при която няма да има толкова лицензионни режими, колкото разрешителни. Няма да се спирам на това, че тези лицензии пък, кои… |
| 05.12.2001 | 39 НС | Петдесето заседание | Благодаря Ви, господин председател! Господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! И от доклада, и от самия законопроект за изменение и допълнение на Закона за автомобилните превози става ясно едно - това, което се предлага и от народнит… |
| 15.11.2001 | 39 НС | Четиридесет и второ заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми дами и господа народни представители! Законодателството в далекосъобщенията не прави изключение в общия процес на постепенно сближаване на българското законодателство с това на Европейския съюз. В този смисъл и сегашното… |