| 01.03.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и девето заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Уважаеми господин министър, ние много добре сме запознати с проблема на военните – правихме много срещи с тях, разбрахме за тази наредба, която е от 2008 г. Всъщност какво се получава? Тези хора, които са получили право да с… |
| 27.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и седмо заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Искам да направя реплика на господин Димитров. Аз съм гласувал „за” да се развива „Белене” и ще кажа защо. Защото България не може да се лиши от това, което всъщност Вие искате да кажете в нашето общество, че еди… |
| 06.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Тридесет и осмо заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Уважаеми дами и господа! Уважаеми господин Иванов, много е лошо, когато исторически не си спомняш решенията тук, в пленарната зала. Не исках да правя реплика на уважаемия от мен господин Методиев, но ще направя на Вас. Аз об… |
| 07.12.2012 | 41 НС | Четиристотин и Двадесето заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Уважаеми дами и господа народни представители! Уважаеми господин Радев, законопроектът за изменение и допълнение, който внасяте и на който доколкото разбирам водеща е Правната комисия, е опит да се замаже гафът, който беше д… |
| 22.11.2012 | 41 НС | Четиристотин и Тринадесето заседание | Уважаеми господин Димитров, ще Ви попитам бързо в рамките на 29 секунди. Смятате ли, че е морално убийството на наркозависимия, който влезе в къщата на Йордан Опиц? Смятате ли, че чрез тази постъпка президентът не отвори вратата на всички тези, които от морал… |
| 22.11.2012 | 41 НС | Четиристотин и Тринадесето заседание | Българският народ – ето, това е истината. Ако Вие имате чувството, че сме присъствали на едно активно мероприятие, моля, кажете кои са тези автори?! |
| 22.11.2012 | 41 НС | Четиристотин и Тринадесето заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми господин Матов, много внимателно слушах Вашето изказване, но искам да спомена нещо, което остана незабелязано от нашата общественост. Когато се създаде настроението срещу президента на Германия, Вие чухте ли някъде… |
| 22.11.2012 | 41 НС | Четиристотин и Тринадесето заседание | …или ще ги нарушаваме? |
| 22.11.2012 | 41 НС | Четиристотин и Тринадесето заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Уважаеми дами и господа народни представители, уважаеми господин Чукарски! Дотук всички, които се изказахте, бяхте юристи. Но аз присъствах на тази клетва и искам да Ви попитам като такъв, защото като ръководител дълги годин… |
| 16.11.2012 | 41 НС | Четиристотин и Единадесето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми дами и господа народни представители, наистина казусът, който трябва да бъде решен, е много сложен. Затова аз предлагам друг начин за решаване на този въпрос. Госпожо председател, Вие трябва да поискате втора дата, за да… |
| 08.11.2012 | 41 НС | Четиристотин и осмо заседание | Благодаря, госпожо председател. Ще бъда кратък с реплика към моя колега, който добре се изказа – „много добър бюджет”. Ние постоянно подкрепяме правителството на ГЕРБ, защото така сме заявили и ще го направим и този път. Не можем да не кажем нашите притеснени… |
| 31.10.2012 | 41 НС | Четиристотин и четвърто заседание | Уважаеми дами и господа, уважаеми господин председател, уважаема госпожо председател! Аз искам да направя процедура за това как се води Народното събрание и защо рейтингът на Народното събрание е толкова нисък. Тогава се сещам за това, което ми казваше моят д… |
| 24.10.2012 | 41 НС | Четиристотин и първо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Уважаеми господин Костов, след всички тези изказвания, които бяха направени тук, в тази зала, още повече от това, което казвате Вие, основният въпрос, който се поставя тук и който а… |
| 24.10.2012 | 41 НС | Четиристотин и първо заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Обръщам внимание на ръководството на Народното събрание. Миналата седмица чух думата мазмантия, днес чувам думата гювендия. Госпожо председател, в българския речник няма думи, които използват народните представители. Явно то… |
| 24.10.2012 | 41 НС | Четиристотин и първо заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Уважаеми дами и господа! Уважаеми господин Миков, с изказването си Вие току-що зачеркнахте своята работа като министър на вътрешните работи. Казахте, че българските граждани трябва да вярват на институциите, но като бивш мин… |
| 12.10.2012 | 41 НС | Триста Деветдесет и седмо заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Уважаеми господин вицепремиер, в медийното пространство наистина излезе информация, че ще бъдат поставени 174 такива камери. Предвид средствата, които се набират по Фонда, който приехме с последните изменения в Закона за дви… |
| 20.09.2012 | 41 НС | Триста Осемдесет и седмо заседание | Благодаря Ви, господин председател. Господин Василев, готов ли сте да си заложите дипломата на юрист, че Вие събрахте подписката за промяна на българската Конституция по честен начин? Аз залагам моята карта на народен представител. (Оживление.) |
| 20.09.2012 | 41 НС | Триста Осемдесет и седмо заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми колеги, пред нас е едно много интересно предложение, искрено мотивирано, но предложение, което на мен ми навява различни спомени – спомени за това как искаме да накараме пироман да пази склад с фойерверки. (Весело … |
| 19.07.2012 | 41 НС | Триста Седемдесет и седмо заседание | Уважаема госпожо председател! Уважаеми господин Казак, искам още веднъж да повторя и дано да бъда разбран правилно. Това, че някой внася налудничави идеи, искам да разбера в това Народно събрание колко налудничави хора има, които ще приемат такива идеи. Колко… |
| 19.07.2012 | 41 НС | Триста Седемдесет и седмо заседание | Благодаря, госпожо председател. Уважаеми дами и господа народни представители, преди да започна своето изказване искам да заявя пред Вас, че аз лично ще подкрепя тези два законопроекта и сега ще кажа защо. Подкрепям ги, защото искам да разбера докъде в управл… |
| 06.06.2012 | 41 НС | Триста Петдесет и осмо заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Уважаеми господин Местан, за да не бъда голословен, първо, искам да припомня исторически данни. Вие в Движението за права и свободи сте се включили на много по-късен етап, на много по-късен етап от създаването на Движението … |
| 06.06.2012 | 41 НС | Триста Петдесет и осмо заседание | Спрете, господин Сидеров, защото това няма да доведе до нищо добро в нашата страна. |
| 06.06.2012 | 41 НС | Триста Петдесет и осмо заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Уважаеми господин Сидеров, уважаеми дами и господа народни представители! Господин Сидеров, Вие говорите за исторически данни и факти, които въобще не си представяте как са в исторически план. По стечение на обстоятелствата … |
| 09.05.2012 | 41 НС | Триста Четиридесет и осмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги, искам да се обърна към ръководството на Партия ГЕРБ: вече няколко пъти поставяме въпроса, че един от независимите народни представители не е в нито една комисия. Тук, от трибуната на Народното събрание, председа… |
| 03.05.2012 | 41 НС | Триста Четиридесет и шесто заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Уважаеми господин Бисеров, Вие не сте прав. Какво означава „могли са да предполагат”? Вестниците са пълни с информация за толкова много бандити, които имат имущество. В определен момент, когато човек си купи от тях фирма или… |
| 03.05.2012 | 41 НС | Триста Четиридесет и шесто заседание | Нали! Тогава съвсем естествено по нормален начин трябва да отпадне чл. 72, ал. 3, в която се казва: „трети лица, ако те са знаели или са могли да предполагат”. Ако сме искрени! А ако сме неискрени, това означава, че с формулировката за отпадането на чл. 23, т… |
| 03.05.2012 | 41 НС | Триста Четиридесет и шесто заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Аз не виждам кой от вносителите е тук, защото доколкото си спомням, приехме чл. 23, а той съдържаше същата формулировка, както ал. 3. Затова съм предложил да отпадне ал. 3, за да се възстанови справедливостта. Ако искаме да … |
| 03.05.2012 | 41 НС | Триста Четиридесет и шесто заседание | Уважаема госпожо председател! Когато съм правил предложението, не съм си и представял, че посланиците на европейските страни ще проявят такова огромно внимание към този законопроект. Имал съм предвид това, което е народопсихологията в България. Сега, честно д… |
| 03.05.2012 | 41 НС | Триста Четиридесет и шесто заседание | Благодаря, госпожо председател. Уважаема госпожо министър, уважаеми колеги! Направил съм едно предложение за отпадане на т. 5, а именно: „имуществото на лицето, с което проверяваното лице е във фактическо съжителство”. Направил съм го с презумпцията, защото з… |
| 27.04.2012 | 41 НС | Триста Четиридест и четвърто заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Уважаеми господин Петков, говорите доста аргументирано, доста правдоподобно, но бихте ли ми отговорили, защото няма как да отговоря на колежката по друг начин освен чрез реплика към Вас. Какво ще се случи с тези хора от бълг… |
| 27.04.2012 | 41 НС | Триста Четиридест и четвърто заседание | Точно така е. Точно това Ви казвам – пазарната оценка към датата на придобиване не е тази, по която са прехвърлили хората. Защото по време на една проверка, човекът ще си покаже нотариалния акт. Като се направи оценка към датата на придобиване, ще има размина… |
| 27.04.2012 | 41 НС | Триста Четиридест и четвърто заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Госпожо Колева, не мога да разбера Вашата логика. Защо тогава ще се търси пазарната стойност към момента на придобиване? Кой позволяваше на българските граждани да придобиват имоти по данъчна оценка? Кой им позволяваше да не… |
| 27.04.2012 | 41 НС | Триста Четиридест и четвърто заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Уважаеми господин Терзийски, Вие сте живо доказателство, че понякога и аз бъркам. Мислех, че сте демократ, а Вие се присъединихте към демократичната левица, обаче и аз съм жив човек и аз бъркам, както бъркат много хора. В кр… |
| 27.04.2012 | 41 НС | Триста Четиридест и четвърто заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Уважаема госпожо министър, уважаеми гости, уважаеми дами и господа народни представители! Пред нас е може би един от най-важните текстове, според мен, който се предлага на нашето внимание. Аз съм направил две предложения – т… |
| 26.04.2012 | 41 НС | Триста Четиридесет и трето заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Уважаеми господин Димитров, много внимателно слушах Вашето изказване. Господин Димитров, обръщам се към Вас с реплика: и какво ще стане, когато тази комисия се самосезира, че примерно са нарушени облаги с над 150 хил. лв.? К… |
| 26.04.2012 | 41 НС | Триста Четиридесет и трето заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Виждам, че най-накрая комисията се е вслушала в едно наше предложение, за което й благодаря. Надявам се, че и по-нататък всяко разумно предложение, което се представи пред Вас, ще бъде подкрепено. Затова още веднъж благодаря… |
| 26.04.2012 | 41 НС | Триста Четиридесет и трето заседание | …но за определени престъпления срещу гражданите! |
| 26.04.2012 | 41 НС | Триста Четиридесет и трето заседание | Ето на това искам да ми отговорите - не над 250 хиляди, а и 10 хиляди искам да можем да отнемаме,... |
| 26.04.2012 | 41 НС | Триста Четиридесет и трето заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Уважаеми господин Анастасов, аз така и не можах да си отговоря, тогава Вие ми отговорете на въпроса, защото аз съм категорично против административните нарушения да влизат в този законопроект. Категорично съм против! Ако утр… |
| 26.04.2012 | 41 НС | Триста Четиридесет и трето заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Уважаема госпожо Манолова, Вие сте абсолютно права и не мога да разбера колегите, които ръкопляскат, дали ще ръкопляскат, като видят чл. 27, ал. 2! Когато Ви върнат 15 години назад (много добре внимавайте в това, което говор… |
| 26.04.2012 | 41 НС | Триста Четиридесет и трето заседание | Благодаря, госпожо председател. Уважаеми колеги! Уважаема госпожо Манолова, обръщам се с реплика към Вас, защото моето опасение се потвърди, че нито има чуваемост в тази зала, нито в председателството, което е факт. Аз вчера си позволих да кажа някои истини, … |
| 25.04.2012 | 41 НС | Триста Четиридесет и второ заседание | Много са малко, господин Анастасов. Затова аз казвам, че в този закон в чл. 21 трябваше да има три основни положения – наркотрафик, рекет, изнудване, за да можем да тръгнем да работим. Ами административните нарушения, които сте вкарали, вкарват в заблуждение … |
| 25.04.2012 | 41 НС | Триста Четиридесет и второ заседание | Уважаеми господин председателстващ! Уважаеми господин Анастасов, аз за къщичката за един милион лева не искам да питам. Искам да попитам за един наркотрафикант, за който комисията е установила примерно, че притежава имущество за 200 хил. лв. Ще му вземем ли и… |
| 25.04.2012 | 41 НС | Триста Четиридесет и второ заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Уважаеми господин Миков, защо в крайна сметка ние сме извън тази рамка? Ние сме извън тази рамка, защото Вие не присъствахте на срещата с британския посланик и когато аз го попитах: „А какво ще кажете, господин посланик, за … |
| 25.04.2012 | 41 НС | Триста Четиридесет и второ заседание | Ами няма процедура, госпожо председател, затова. Господин Радославов, Вие всъщност разбрахте ли от изказванията на госпожа министърката каква е същността на този законопроект? Как, по какъв начин чуждите фирми ще изместят българските фирми по време на участие… |
| 25.04.2012 | 41 НС | Триста Четиридесет и второ заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Уважаеми колеги, искам да отговоря първо на репликата на колегата Гумнеров. Аз не съм съгласен с Вас да наричаме европейските ни партньори с тези изрази. Те много добре знаят какво искат да направят с този законопроект. Коле… |
| 25.04.2012 | 41 НС | Триста Четиридесет и второ заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Уважаема госпожо министър, уважаеми колеги, пред нас е законопроект и наше предложение, което група народни представители направихме, с което искаме да продължим нашето поведение по отношение на този законопроект, който мина… |
| 05.04.2012 | 41 НС | Триста Тридесет и осмо заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми господин президент, уважаеми колеги! Аз искам да се обърна към ръководството на Народното събрание и лично към господин президента и да го попитам – това е моята процедура и тази на колегите ми – ние днес трябва да напус… |
| 29.03.2012 | 41 НС | Триста Тридесет и пето заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Уважаеми господин Димитров! Имах Ви за добър икономист, но днес се показахте като лаик в областта на икономиката. (Реплики: „Е-е-е!” от ГЕРБ и Синята коалиция.) Ще Ви кажа защо – заради това, което говорите тук, от тази триб… |
| 29.03.2012 | 41 НС | Триста Тридесет и пето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Искам да започна изказването си с мисъл на един американски бизнесмен: „Кажете ми една дефицитна стока и аз ще ви покажа как мога да стана богат”. Смятам, че българското правителство отърва своя шанс. Чрез изслед… |