| 18.05.2005 | 39 НС | Четиристотин Осемдесет и осмо заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми дами и господа народни представители, уважаеми господин омбудсман на България! Народното представителство е в дълг към тази институция, тъй като в нарушение на собствения си правилник, повече от една година не назначи … |
| 18.05.2005 | 39 НС | Четиристотин Осемдесет и осмо заседание | Да, ще направя предложения по всички точки, по които ще говоря. В чл. 12, ал. 4 е предвидено лицата, които ще работят в институцията омбудсман да носят униформено облекло. Тоест, много ми е интересно какво ще бъде униформеното облекло на хората, работещи за о… |
| 18.05.2005 | 39 НС | Четиристотин Осемдесет и осмо заседание | Благодаря Ви, господин председателю. Уважаеми дами и господа народни представители, първо, искам да изкажа огорчението си, че този правилник и това предложение не беше разпределено от Председателството на Народното събрание в Комисията по правата на човека и … |
| 13.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и пето заседание | Благодаря Ви, уважаема госпожо председател. Уважаеми дами и господа народни представители! Предстои изборът за членове и председател и заместник-председател на една от най-важните комисии, която ще работи за осигуряване на защита от дискриминация в българскот… |
| 16.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и трето заседание | Благодаря на уважаемия господин председател, че ми даде възможност да взема думата по това предложение на госпожа Калканова. Първо, искам да декларирам, че моето изказване е по принцип. Изобщо не се отнася за моята позиция като независим народен представител,… |
| 15.03.2005 | 39 НС | Шестдесет и осмо извънредно заседание | Уважаеми господин председателю, дами и господа народни представители! Аз съжалявам, че трябва да опонирам на заместник-министър Боев, но европейската практика на много от страните, например Белгия и Германия, показват, че отстоянията са в десетки и стотици пъ… |
| 15.03.2005 | 39 НС | Шестдесет и осмо извънредно заседание | Уважаеми господин председателю, с предложението ми по § 9, където давам възможност на Министерството на околната среда и водите да изготви доклад относно институционалната готовност, този едногодишен срок, който ми се струва, че беше доста голям, в случая има… |
| 15.03.2005 | 39 НС | Шестдесет и осмо извънредно заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми дами и господа народни представители! Аз наистина не разбирам защо комисията отхвърля предложението на колегата Тошев, но това означава да направим всичко онова, което не искаме да направим от този закон. Ние направихм… |
| 15.03.2005 | 39 НС | Шестдесет и осмо извънредно заседание | Добре, но то се съотнася. С памука е направено едно изключение, така че можем и това изключение да го сложим в този параграф - тук му е мястото, щом като правим едно изключение и то само за една култура. |
| 15.03.2005 | 39 НС | Шестдесет и осмо извънредно заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители, правя процедурно предложение към този текст по същия ред, по който е направено и предложението ад хок на Комисията по околната среда и водите в залата - забраната за тютюн да отпадн… |
| 15.03.2005 | 39 НС | Шестдесет и осмо извънредно заседание | Благодаря Ви, господин председателю. Аз правя предложение законът да влезе в сила от датата на обнародване в “Държавен вестник” и това е моето процедурно предложение, което е напълно в унисон с невъзможността някои от предложените текстове тук да бъдат подлаг… |
| 15.03.2005 | 39 НС | Шестдесет и осмо извънредно заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин Калъчев, аз не можах да разбера за кой Мендел говорите – дали за онзи, който правеше опити в съответните лагери, които също са били за някакъв принос в науката, или става въпрос за някой друг. Но аз си мисля, ч… |
| 11.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и второ заседание | Уважаема госпожо Андреева, аз знам, че в моето изказване засегнах и принципната позиция на хората, които защитаваха закона и правото. Тук става въпрос не за привилегия, а за право и задължение на народния представител. И затова направих това процедурно предло… |
| 11.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и второ заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми дами и господа! Явно е, че няма кой да попречи на нарушаването на правилника и на Конституцията, няма кой да попречи, когато един човек е унижен като политик и като народен представител, този път ще бъде унижен като чо… |
| 11.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и второ заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Правя процедурно предложение този проект за решение да не бъде подлаган на гласуване, докато не бъде извършена промяна в Правилника за организацията и дейността на Народното събрани… |
| 11.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и второ заседание | Уважаема госпожо Андреева, аз знам, че в моето изказване засегнах и принципната позиция на хората, които защитаваха закона и правото. Тук става въпрос не за привилегия, а за право и задължение на народния представител. И затова направих това процедурно предло… |
| 11.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и второ заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми дами и господа! Явно е, че няма кой да попречи на нарушаването на правилника и на Конституцията, няма кой да попречи, когато един човек е унижен като политик и като народен представител, този път ще бъде унижен като чо… |
| 11.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и второ заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Правя процедурно предложение този проект за решение да не бъде подлаган на гласуване, докато не бъде извършена промяна в Правилника за организацията и дейността на Народното събрани… |
| 10.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и първо заседание | Благодаря, господин председателю. Бих искала да направя реплика на господин Чакъров и косвено на господин Лъчезар Тошев. Защото предложението, което включва, че се забраняват генетичните модификации със селскостопански животни е едно добро предложение, но то … |
| 10.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и първо заседание | Благодаря, господин председател. Искам да кажа, че предложението на колегата Белчилов по принцип е прието, защото модифицираният текст в т. 2 показва, че наистина предоставяне на генетично модифицирани организми, които да бъдат използвани изключително за осво… |
| 10.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и първо заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми дами и господа народни представители! Аз няма да се спирам върху анализ на инвестицията, която ще бъде направена за автомагистрала “Тракия”. Дали тази инвестиция е изгодна, дали договорните клаузи са изгодни за българс… |
| 09.03.2005 | 39 НС | Четиристотин и Шестдесето заседание | Благодаря, госпожо председател. Уважаеми дами и господа народни представители, току-що вие чухте всички принудително-административни и административно-наказателни разпоредби, които се предлагат на вашето внимание и в повечето случаи след предложението на съот… |
| 09.03.2005 | 39 НС | Четиристотин и Шестдесето заседание | Уважаеми дами и господа народни представители! Първо, искам да поднеса извиненията си, че не успях да направя реплика на предложението на господин Чакъров по отношение отпадането от текста на Изпълнителната агенция по околната среда и тези правомощия да бъдат… |
| 09.03.2005 | 39 НС | Четиристотин и Шестдесето заседание | Техническа поправка е това, че в протокола е предложено така. |
| 09.03.2005 | 39 НС | Четиристотин и Шестдесето заседание | Той е оттеглен под условие. |
| 09.03.2005 | 39 НС | Четиристотин и Шестдесето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми господин Чакъров, дами и господа народни представители! Тези, които проявяват сериозен интерес към материята за генетично модифицираните организми и тяхното освобождаване в околната среда, включително и по предходната гл… |
| 09.03.2005 | 39 НС | Четиристотин и Шестдесето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Бих искала да обърна вашето внимание върху едно преповтаряне на текстовете в Раздел ІІІ и Раздел ІV на тази глава. Става въпрос за чл. 77с, където е казано, че “Разпоредбите на чл. … |
| 09.03.2005 | 39 НС | Четиристотин и Шестдесето заседание | Аз си позволявам да направя реплика на уважаемия колега Димов по отношение на предложението от текста за забрани да отпадне освобождаването в околната среда на културата памук. Тъй като България не е страна, която е развита в тази област и в която основен при… |
| 17.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Петдесет и четвърто заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми дами и господа народни представители! Моля ви да вникнете в същината на предложението на госпожа Манева! Това е предложение, което е в обществен интерес и той е защитен, и с това решение ще можете да се гордеете. По ни… |
| 17.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Петдесет и четвърто заседание | Под формата на реплика бих искала да попитам господин Маринчев за тези 25% от загубите, които се начисляват и които фактически би следвало потребителите да не плащат. Може ли да съобщите, господин Маринчев, някаква по-конкретна информация на уважаемото народн… |
| 17.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Петдесет и четвърто заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми дами и господа народни представители! По някакво странно стечение на обстоятелствата проблемът за водите и Законът за водите се превърна в един много сериозен морален казус на българския парламент и постави първо и гла… |
| 04.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Четиридесет и девето заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми господин министър-председателю, уважаеми дами и господа народни представители, господа министри! Днес българският парламент е изправен пред едно сериозно изпитание – да направи сериозен избор. От една страна се обсъжда… |
| 27.01.2005 | 39 НС | Четиристотин Четиридесет и шесто заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми господин Чачев! Искам под формата на реплика да Ви задам един въпрос, защото Вие обезпокоихте залата – както Вие, така и Вашият колега Иванов, като казахте, че за да бъде рентабилна една магистрала, би следвало по нея … |
| 20.01.2005 | 39 НС | Четиристотин Четиридесет и трето заседание | Бих искала в този смисъл да дам малко информация. През последните две и половина години, въпреки многото препятствия, които стояха пред това дружество, въпреки ниските води, въпреки голямата криза с горивата, която всъщност доведе до повишаване на цените, дру… |
| 20.01.2005 | 39 НС | Четиристотин Четиридесет и трето заседание | Благодаря Ви, господин председателю. Уважаеми господин Папаризов, като русенски народен представител искам да възразя срещу Вашето твърдение, че дружеството "Български речен флот" се намира в ужасно състояние. |
| 19.01.2005 | 39 НС | Четиристотин Четиридесет и второ заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми дами и господа народни представители! Аз напълно споделям убежденията на госпожа Мингова за оставането на този законопроект в рамките на Комисията по въпросите на гражданското общество, и то с основния аргумент, че сле… |
| 13.01.2005 | 39 НС | Четиристотин и Четиридесето заседание | Уважаеми господин Божинов! Вашите основни аргументи в защита на текста – да отпадне ограничението, което би следвало Народното събрание да наложи върху ВиК-операторите, Вашата защита всъщност беше подплатена от едни лозунги, които Вие цитирахте в чл. 7. След … |
| 13.01.2005 | 39 НС | Четиристотин и Четиридесето заседание | Благодаря, господин председателю! Аз наистина щях да направя реплика към колегата Благой Димитров и щях да се изкажа точно в посоката, в която се изказа и уважаемият господин министър Церовски. Отговорностите по този закон са преди всичко на това Народно събр… |
| 12.01.2005 | 39 НС | Дванадесета сесия Четиристотин Тридесет и девето заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми колеги! Вземам думата за това изказване, защото не бих искала в тази зала да звучат обидни квалификации и реплики към всички онези членове на Комисията по околната среда и водите, които работиха много задълбочено и пъл… |
| 12.01.2005 | 39 НС | Дванадесета сесия Четиристотин Тридесет и девето заседание | Това бе изказване, господин председател. Всяко българско правителство би следвало да се счита защитено от парламентарно представеното мнозинство, от дискусия в Народното събрание и от опозицията за решаването на един важен за ежедневните проблеми на България … |
| 12.01.2005 | 39 НС | Дванадесета сесия Четиристотин Тридесет и девето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Аз смятах, че можех да развия моята теза в рамките на репликата, която отправих към колегата Великов, но поради малкото време бих искала да доизясня позицията, която предлагам за гласуване в Народното събрание, … |
| 12.01.2005 | 39 НС | Дванадесета сесия Четиристотин Тридесет и девето заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми господин министър, уважаеми колега Великов! Аз приемам предложението, което е направено от комисията и от вносителите, че в един такъв изключително отговорен сектор, какъвто е водният сектор, в управлението на целите и… |
| 18.12.2004 | 39 НС | Шестдесет и четвърто извънредно заседание | Тъй като в процедурата на гласуване се включваше и предложението ми по т. 3 да бъде включено в ал. 2 на чл. 45, искам да обоснова защо. След като не решихте, че върховният орган на партията може да взема решение по отношение на имуществото, това означава, че … |
| 18.12.2004 | 39 НС | Шестдесет и четвърто извънредно заседание | Уважаеми колеги, правя процедурно предложение за прегласуване с аргумента, че в чл. 41 по решение на народното представителство записахме, че се разпускат политически партии след решение на Конституционния съд. Това означава, че би следвало имуществото на пол… |
| 18.12.2004 | 39 НС | Шестдесет и четвърто извънредно заседание | Благодаря, господин председателю. Уважаеми колеги, в случая става въпрос чрез закон и единствено законът да задължи всяка една политическа партия, когато става въпрос за разпределяне на имущество, това да се извършва чрез върховния орган. Не може някакъв ниск… |
| 18.12.2004 | 39 НС | Шестдесет и четвърто извънредно заседание | Благодаря, господин председател. Уважаема госпожо Дончева, точно това е проблемът – че спазването на устава на една политическа партия не гарантира спазването на закона. И това се отнася не само за спазването на писания закон, но и спазването на моралния зако… |
| 18.12.2004 | 39 НС | Шестдесет и четвърто извънредно заседание | Благодаря, господин председателю. Искам да задам един въпрос на вносителите по отношение на чл. 45, ал. 1, където се казва, че при прекратяване на политическа партия съответният орган определя начина на разпореждането с имуществото. Бих искала да попитам кой … |
| 15.12.2004 | 39 НС | Четиристотин Тридесет и шесто заседание | Тъй като уважаемата госпожа председател отказва моето процедурно предложение, а то щеше да бъде да направим разделно гласуване… (Народният представител Теодора Литрова говори на микрофони, изключени от председателстващата Камелия Касабова.) Предлагам процедур… |
| 15.12.2004 | 39 НС | Четиристотин Тридесет и шесто заседание | Това са два различни текста, взаимно изключващи се! Не можем да гласуваме две такива различни предложения заедно. |
| 15.12.2004 | 39 НС | Четиристотин Тридесет и шесто заседание | Моля Ви, имам процедура по това гласуване! |