| 19.06.2014 | 42 НС | Сто Двадесет и осмо заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Господин Ципов, тъй като Вие несъмнено професионално се занимавате с проблемите на сигурността и на МВР, бих искала да ми помогнете да се ориентирам в вземането на решение как да гласувам. Слушам от Вашата парлам… |
| 11.06.2014 | 42 НС | Сто Двадесет и пето заседание | Как не Ви е срам въобще?! (Шум и реплики от ГЕРБ.) |
| 11.06.2014 | 42 НС | Сто Двадесет и пето заседание | И отивайки си бягайки, забележете, само за три седмици какво сте успели да направите – едно от хилядите неща, и хората от Несебър го знаят. Успели сте да дадете една концесия срещу 20 хил. евро за 99 години и разрешение да се построи мол на мястото на старото… |
| 11.06.2014 | 42 НС | Сто Двадесет и пето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Госпожо Йорданова, трябваше да попитам как е Вашето име. Простете, но за една година не успях да го науча, защото излизате тук да правите единствено политически изказвания и така и не разбрах Вашата професионалн… |
| 09.05.2014 | 42 НС | Сто и Осемнадесето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Уважаеми господин Жаблянов, като Ваш преподавател съм опечалена. Големи пропуски имахте във Вашия анализ. Бих Ви препоръчала следното. Изобщо не се спряхте дори и най-бегло върху проблема за колективната несъзна… |
| 09.05.2014 | 42 НС | Сто и Осемнадесето заседание | Да. |
| 28.02.2014 | 42 НС | Деветдесет и шесто заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър! Искам да изкажа пълното си удовлетворение от Вашия отговор най вече в частта, че сте положили усилия да обмислите варианта за възстановяване на възможността за един влаков състав и един локомотив след… |
| 28.02.2014 | 42 НС | Деветдесет и шесто заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър! Не само аз, всички български граждани имат представа в какво тежко положение заварихте Вие железопътните комуникации и най-вече жп транспорта. Всички ние също така добре си спомняме нелепите основания… |
| 12.12.2013 | 42 НС | Седемдесет и първо заседание | Това също Ви моля да бъде обект на Ваша забележка. Грижете се за нормалните отношения в тази зала. Благодаря. (Реплики от ГЕРБ.) |
| 12.12.2013 | 42 НС | Седемдесет и първо заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги народни представители! Госпожо председател, много Ви моля, когато от тази трибуна се изричат обидни квалификации към други народни представители, да правите забележка. Защото не можеш да казваш, че едно нещо е лъж… |
| 12.12.2013 | 42 НС | Седемдесет и първо заседание | Процедура! |
| 12.12.2013 | 42 НС | Седемдесет и първо заседание | Процедура по начина на водене! |
| 06.12.2013 | 42 НС | Шестдесет и девето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги, уважаема госпожо Узунова! Колеги, господин Мърков, дълбоко уважаеми господин Мърков! Нали разбирате сега защо толкова време господин Мърков не взема думата? Защото абсолютно безсмислено е, господин Мърков, да об… |
| 06.12.2013 | 42 НС | Шестдесет и девето заседание | Това няма нищо общо с контент-анализа. |
| 05.12.2013 | 42 НС | Шестдесет и осмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги, уважаеми господин министър! Уважаема госпожо Неуважаема, това, с което искам да репликирам колегата, са няколко неща. (Реплики от ГЕРБ: „Кой колега?”.) Първо, в комисията, когато обсъждахме бюджета за образовани… |
| 05.12.2013 | 42 НС | Шестдесет и осмо заседание | Ами, да бяхте си свършили работата! |
| 05.12.2013 | 42 НС | Шестдесет и осмо заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми господин министър, уважаеми колеги! Уважаема госпожо Узунова! Искам да Ви задам въпрос: малко ли са европейските средства, които откраднахте, че говорите за още?! (Бурна реакция в опозицията.) Уважаема госпожо Узунова! И… |
| 05.12.2013 | 42 НС | Шестдесет и осмо заседание | Господин Иванов, след този скандал на култура, който заявихте, не е много прилично. Това е, което исках да кажа. |
| 05.12.2013 | 42 НС | Шестдесет и осмо заседание | Защото ставаше дума, той обиди неоснователно кой е културен и кой не е. |
| 05.12.2013 | 42 НС | Шестдесет и осмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър – толкова дълго очакван, уважаеми колеги! Взимам думата за лично обяснение, първо, да благодаря за оценката на господин Иванов, но щеше да е прекрасно, ако представителите на нашата парламентарна група… |
| 26.11.2013 | 42 НС | Шесто извънредно заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа министри, колеги! Аз, господин Цонев, понеже бях предизвикана от благопожеланията на колегите отдясно, реших също да Ви отправя едно пожелание! Не зная дали догодина ще внасяте бюджета на Здравната каса, … |
| 21.11.2013 | 42 НС | Шестдесет и второ заседание | Уважаема госпожо председател, апелирам към Вас да не допускате изказвания на народни представители, в които те се дискредитират поради незнание. Затова беше редно да обясните по някакъв начин на колегата депутат, че думата фюрер означава водач. (Реплики от ГЕ… |
| 21.11.2013 | 42 НС | Шестдесет и второ заседание | По начина на водене. |
| 21.11.2013 | 42 НС | Шестдесет и второ заседание | … искам да им кажа само едно: колеги, Вие в миналото Народно събрание направихте комисия по „случая Хохегер“. Написахте доклад. Установихте, че няма какво да установите. (Реплики от ГЕРБ.) Продължавате двама души, с основен говорител – човекът, който и до ден… |
| 21.11.2013 | 42 НС | Шестдесет и второ заседание | Ще има време да обсъждаме и водачите на моторни превозни средства, господин Михов. Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Нямах намерения да вземам думата, но тъй като тук представителите на една политическа партия, които нямат никакво право да говоря… |
| 15.11.2013 | 42 НС | Шестдесето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Изразявам обратното мнение на изразеното току-що със следните мотиви. Неслучайно сме гласували правилник на Народното събрание. Неслучайно в него е записано как работят комисиите, какво трябва да съдържат доклад… |
| 14.11.2013 | 42 НС | Петдесет и девето заседание | Госпожо Дамянова! Уважаеми господин председател, уважаеми колеги, господа министри! Наистина не мога да Ви се начудя как можете с такава липса на чувство за срам, с вечните усмивки – след като слезете от тази трибуна Вие се смеете, намигвате си как сте си изи… |
| 24.10.2013 | 42 НС | Петдесето заседание | Господин председател, колеги! По повод изказването на колегата искам и на него да обясня защо в нашата комисия застанахме срещу тази ратификация. Колега, разбираме цялата важност България да има стратегия за иновации за следващия програмен период, но не разби… |
| 16.08.2013 | 42 НС | Първо извънредно заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми господин министър-председател, уважаеми господа министри и вицеминистър-председател, уважаеми колеги народни представители! Уважаема госпожо Стоянова, аз съм изумена. Очаквах, че и вътре в Народното събрание Вие ще бъ… |
| 26.07.2013 | 42 НС | Двадесет и осмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! И аз не разбирам какъв е този дебат по процедурата. Ето програмата, която всички заедно сме гласували вчера. (Шум и реплики.) В нея първа точка е Законопроектът за изменение и допълнение – чета, ако обичате, да … |
| 26.07.2013 | 42 НС | Двадесет и осмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Гласувах „против” освобождаването на госпожа Искра Фидосова като народен представител по две причини. Първата е, че не обичам двойните стандарти – не може един да си отива, друг не. Второ, защото не мога да глас… |
| 19.07.2013 | 42 НС | Двадесет и шесто заседание | Добър ден! Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър-председател, уважаеми господин Местан, уважаеми колеги! Репликата ми е относно Вашите финални заключителни думи, базирани на казаното от господин Писанчев, че ДАНС служи на България. Аз все … |
| 20.06.2013 | 42 НС | Четиринадесето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Като се съгласявам с огромната част от казаното от вносителите и с изказването на госпожа Манолова, имам следното предложение към вносителите. Два са законите, които дават възможност и гарантират волеизявлението… |
| 06.06.2013 | 42 НС | Осмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми народни представители! Имам следното предложение, господин председател: да поканите Парламентарната група на ГЕРБ или поне онези представители, които в момента са част от акцията „Парламентарен папарак”. След като се на… |