| 09.11.2011 | 41 НС | Двеста Осемдесет и второ заседание | „Член единствен. Ратифицира Международната конвенция за изваждане на потънало имущество от Найроби, 2007, приета от Международната морска организация на дипломатическа конференция, проведена в периода от 14 до 18 май 2007 г. със следната декларация по член 3,… |
| 09.11.2011 | 41 НС | Двеста Осемдесет и второ заседание | Прегласуване? |
| 09.11.2011 | 41 НС | Двеста Осемдесет и второ заседание | Благодаря, господин председател. С това изменение в заглавието, което направихме, нашето предложение става така: „Закон за ратифициране на Международната конвенция от Найроби, 2007, за изваждане на потънало имущество”. |
| 09.11.2011 | 41 НС | Двеста Осемдесет и второ заседание | Благодаря, госпожо председател. Както видяхме по комисиите, и сега на гласуването нямаше „против” или „въздържали се”. Поради тази причина и на основание чл. 70, ал. 2 от Правилника за организацията и дейността на Народното събрание, предлагам законът да бъде… |
| 09.11.2011 | 41 НС | Двеста Осемдесет и второ заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. „ДОКЛАД по Законопроект за ратифициране на Международната конвенция за изваждане на потънало имущество от Найроби, 2007, № 102-02-25, внесен от Министерския съвет на 28 септември 2011 г. На заседанието на Комисията по трансп… |
| 20.09.2011 | 41 НС | Деветнадесето извънредно заседание | Благодаря, госпожо председател. Уважаеми колеги, вземам думата, за да изкажа моето задоволство от така предложените ни поправки и допълнения към кодекса от Министерството на транспорта, информационните технологии и съобщенията. Стана ясно от всички доклади, ч… |
| 27.07.2011 | 41 НС | Двеста и Шестдесето заседание | Уважаеми колеги „ДОКЛАД относно Законопроект за ратифициране на Споразумението за свободна търговия между Европейския съюз и неговите държави членки, от една страна, и Република Корея, от друга страна, № 102-02-16, внесен от Министерския съвет на 11 юли 2011 … |
| 02.06.2011 | 41 НС | Двеста Тридесет и седмо заседание | Благодаря, госпожо председател. Господин Георгиев, аз също съм съгласен на 50% с това, което Вие казахте. Наистина ми харесва тезата, че районните кметове трябва да бъдат финансово обезпечени и в това спор няма. Но в този момент това не може да стане. Слушах … |
| 24.02.2011 | 41 НС | Двеста и трето заседание | Благодаря Ви, господин председател. Господин Осман, може би невнимателно сте слушали доклада, но ние и в комисията обсъждахме точно това, което Вие изразихте като Ваше притеснение тук пред залата. В доклада сме записали точно това – че при обсъждане на законо… |
| 10.02.2011 | 41 НС | Сто Деветдесет и седмо заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми колеги, и от нашата комисия кратък, но важен доклад. Господин министър, сигурно не сме си и мислили преди двадесет години, че може да имаме такова нещо. „ДОКЛАД на Комисията по транспорт, информационни технологии и съ… |
| 09.02.2011 | 41 НС | Сто Деветдесет и шесто заседание | Благодаря, госпожо председател. Господин Мутафчиев, може би има резон в това, което казвате за маршрутките, но идеята да се увеличат местата, е продиктувана от друго. Аз и мои колеги сме имали разговори с браншовите организации. Тези превози се оказват много … |
| 09.02.2011 | 41 НС | Сто Деветдесет и шесто заседание | Благодаря Ви, господин председател. Господин Мутафчиев, разбирам, но както и да го наречем, каквото и понятие да употребим, все пак същността на това, което прави той. От тази гледна точка това, което прочетох преди малко съвсем бегло – тази същност на този а… |
| 09.02.2011 | 41 НС | Сто Деветдесет и шесто заседание | Благодаря Ви, господин председател. Колеги, вземам думата да кажа, че е вярно това, което каза господин Карбов – че Министерството на транспорта, информационните технологии и съобщенията е вкарало този текст в миналия закон и така нататък, но той беше оттегле… |
| 09.02.2011 | 41 НС | Сто Деветдесет и шесто заседание | Благодаря, господин председател. Господин Мутафчиев, очевидно съм разбран неправилно. Не казвам да освободим общините от това задължение, напротив – точно общините трябва да извършват този контрол. Но в момента какво им казваме: „Ей от утре, общините, започва… |
| 09.02.2011 | 41 НС | Сто Деветдесет и шесто заседание | Благодаря, господин председател. Вземам думата, за да подкрепя отчасти господин Карбов, и да кажа, че аз също искам този закон да има една нова философия и по съвсем друг начин той да регулира този вид дейност – говоря за таксиметровите превози. В случая само… |
| 02.02.2011 | 41 НС | Сто Деветдесет и трето заседание | „ЗАКОН за ратифициране на Спогодбата между правителството на Република България и правителството на Сирийската арабска република за международни автомобилни превози на пътници и товари Член единствен. Ратифицира Спогодбата между правителството на Република Бъ… |
| 02.02.2011 | 41 НС | Сто Деветдесет и трето заседание | Уважаеми господин председател, на основание чл. 70, ал. 2 от Правилника за организацията и дейността на Народното събрание, Комисията по транспорт, информационни технологии и съобщения предлага законопроектът да бъде приет и на второ гласуване. |
| 02.02.2011 | 41 НС | Сто Деветдесет и трето заседание | Благодаря, господин председател. „ДОКЛАД относно Законопроект за ратифициране на Спогодбата между правителството на Република България и правителството на Сирийската арабска република за международни автомобилни превози на пътници и товари, № 002-02-40, внесе… |
| 02.02.2011 | 41 НС | Сто Деветдесет и трето заседание | Благодаря, госпожо председател. Преди това процедура за допускане. Предлагам да бъде допусната до залата Христина Велинова, която е представител на „Автомобилни превози и международни дейности” в Изпълнителна агенция „Автомобилна администрация” и Иванка Тодор… |
| 19.01.2011 | 41 НС | Сто Осемдесет и седмо заседание | Благодаря, госпожо председател. Господин Мутафчиев много добре знае от устава в казармата: „Едно нарушение – едно наказание!” Тук като че ли се получават повече. Не е „като че ли”. Първо, ние глобяваме този, който е нарушил законът с парична глоба. Второ, взе… |
| 19.01.2011 | 41 НС | Сто Осемдесет и седмо заседание | Уважаеми господин председател, предлагам да прегласуваме тази точка. Моля, призовете народните представители в залата да гласуват. Благодаря. |
| 19.01.2011 | 41 НС | Сто Осемдесет и седмо заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми господа Мутафчиев, Петърнейчев, и господин Такоров! Аз разясних общо взето същността на понятието т. нар. „Синя зона”. Вие ми давате примери от общината в София. Законът не го правим за София, нали? Законът го правим … |
| 19.01.2011 | 41 НС | Сто Осемдесет и седмо заседание | Благодаря, господин председател. Имам усещането, че има някакво неразбирателство около понятието „Синя зона” или на български език се казва зона за кратковременно паркиране. Господин Иванов преди малко обясни. Аз искам още малко да внеса пояснение. Така нареч… |
| 13.12.2010 | 41 НС | Единадесето извънредно заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Господин Стоилов, репликата ми е към Вас, но всъщност е към всички онези, които се изказват в подкрепа на избора на районни кметове. Имам чувството, че много от тях нямат пълната представа, не са работили тази работа, не зна… |
| 08.12.2010 | 41 НС | Сто Седемдесет и седмо заседание | Уважаеми господин председател, колеги, господин Такоров! И на заседанието на комисията казах, и тук пред колегите искам да кажа, че Народното събрание не е институцията, която ще реши проблема със сините зони, с трафика в градовете и т.н. Институциите са общи… |
| 16.11.2010 | 41 НС | Шесто извънредно заседание | Благодаря, господин председател. Господин Карбов, много моля да не се подновява темата с транспортния агент. За по-голямата част от народните представители вероятно темата не е чак толкова позната, но Вие сигурно знаете и аз знам, че в развитите страни в тран… |
| 23.09.2010 | 41 НС | Сто Четиридесет и пето заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Може би по друг закон едва бих се изказал, но за този – няма начин, и особено за това, което чухме от господин Мутафчиев. Господин Мутафчиев, категорично заявявам пред всички мои колеги тук, че този закон не се прави за една… |
| 23.09.2010 | 41 НС | Сто Четиридесет и пето заседание | В реалния живот няма как да стане. Съгласен съм с Вас, но приемете нещо, което Ви го казват специалисти. Вижте в закона и мотивите. Кой ги е приел? Това са почти всички браншови организации. Вие на тях ако не вярвате, на кого?! По-добре, мисля аз, по законите… |
| 23.09.2010 | 41 НС | Сто Четиридесет и пето заседание | Благодаря, госпожо председател. Господин Радославов, аз съм на същото мнение, че когато се правят закони, те трябва да се правят ако не за 200, то поне за 20 години. Но как да Ви убедим, че това, което приемаме в момента, не е най-доброто? Вие и това не искат… |
| 23.09.2010 | 41 НС | Сто Четиридесет и пето заседание | Благодаря, госпожо председател. Уважаеми колеги, винаги съм мразел да слушам хора, които нищо не разбират, да се изказват, и то компетентно. Веднага след комисията – събота и неделя, имах среща с морския бранш. Трябва да ви кажа, че от 25 години трудов стаж 2… |
| 14.07.2010 | 41 НС | Сто Двадесет и осмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! „ДОКЛАД относно Законопроект за изменение и допълнение на Закона за държавната собственост, № 002-01-54, внесен от Министерски съвет на 18 юни 2010 г. Законопроектът за изменение и допълнение на Закона за държав… |
| 14.07.2010 | 41 НС | Сто Двадесет и осмо заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Вземам отношение към този законопроект, за да кажа, че напълно ще го подкрепя, защото той е логичен и необходим. Освен това, е едно имплементиране на европейското законодателство в българското. Бих направил само … |
| 03.12.2009 | 41 НС | Четиридесет и девето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми господин министър, уважаеми колеги! Уважаеми господин Миков, абсолютно съм съгласен с Вашата забележка и предлагам на колегите наистина да я подкрепят. Не може да има само морски, има и други кораби – и речни, така че ни… |
| 24.09.2009 | 41 НС | Деветнадесето заседание | Благодаря, госпожо председател. Уважаеми колеги, и в нашата комисия беше разгледан този въпрос. Както се досещате, почти идентичен е и нашият доклад, който бих искал да представя на вашето внимание. „ДОКЛАД на Комисията по транспорт, информационни технологии … |
| 23.09.2009 | 41 НС | Осемнадесето заседание | Благодаря, госпожо председател. Уважаеми колеги, същият законопроект беше разгледан и в Комисията по транспорт, информационни технологии и съобщения и искам да предложа на вашето внимание доклада, който бе изготвен относно Законопроект за изменение на Закона … |