| 22.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и осмо заседание | Казах, че винаги може да се намери съучастник на управляващите и опозицията, затова предпочетох да се обърна към оригинала на цялото това начинание – хората, чиито мотиви са ми по-ясни и тези, които реално задвижиха цялата тази процедура - хората от БСП и ДПС… |
| 22.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и осмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Намираме се на една много ниска, може би най-ниската точка на българското демократично развитие след 1990 г. След откраднатите първи избори ние имаме опит през закон за първи път управляващите да откраднат избор… |
| 21.04.2009 | 40 НС | Четиридесет и девето извънредно заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Мисля, че всички, които се подготвихме за днешния дебат, се чувстваме странно. Пълната безпомощност на мнозинството се изразява в отказ от защита, отказ от аргументи „за”. По-категорично опровергаване и морално … |
| 24.03.2009 | 40 НС | Четиридесет и пето извънредно заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Искам да последвам призива на господин Янаки Стоилов да бъда откровен и да кажа, че просто ми се гади от начина, по който се подходи към изборното законодателство през последната година и половина от Българската… |
| 04.03.2009 | 40 НС | Четиристотин Шестдесет и девето заседание | Бих искал да се обърна към господин Местан по следния начин – не мога да Ви направя удоволствието като представител на ДПС, да водим дебат за принципите на Конституцията. Изпитвам дълбоко съмнение, че сте искрени, когато говорите за тези неща. Изпитвам дълбок… |
| 04.03.2009 | 40 НС | Четиристотин Шестдесет и девето заседание | Затова не бих искал да останете с някакво грешно впечатление. Ние ще подкрепим законопроекта на първо четене, но по никакъв начин не можем да подкрепим нарушаването на принципа на свободния мандат, който е в основата на парламентаризма и е много по-голям и мн… |
| 04.03.2009 | 40 НС | Четиристотин Шестдесет и девето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Всеки конституционен дебат предполага говорене по принцип и говорене за принципите на парламентаризма, на конституционализма. Така или иначе ние имаме и конкретен повод и съвсем конкретни и не чак толкова принци… |
| 30.01.2009 | 40 НС | Четиристотин Петдесет и шесто заседание | Уважаеми дами и господа, възползвам се от правото да говоря от името на парламентарна група, за да изразя отношението на Демократи за силна България към Законопроекта за изменение и допълнение на Закона за радиото и телевизията, обсъждан вчера в пленарната за… |
| 29.01.2009 | 40 НС | Четиристотин Петдесет и пето заседание | Уважаеми дами и господа! Изглежда такава е съдбата на нещата, свързани с нашата комисия – винаги става малко в последния момент, без почти никакъв дебат. Аз се надявам, че ще имам възможност малко по-късно да изкажа общото становище за този законопроект, но з… |
| 24.10.2008 | 40 НС | Четиристотин Двадесет и трето заседание | Уважаеми колеги! На пръв поглед става дума за нещо не толкова важно, става дума за попълване състава на един орган, чийто престиж, както беше споменато, най-малкото е под въпрос. Но начинът, по който става всичко това, начинът, по който преминават дискусиите,… |
| 16.10.2008 | 40 НС | Четиристотин и Деветнадесето заседание | Уважаеми колеги, тази декларация е повод за размисъл. Разбира се от ДСБ ние ще я подкрепим. Но бих искал да не свикваме с това, което става, особено, когато става дума за избори за демокрация. Има дори една известна фраза, че изборите при демокрацията са най-… |
| 08.10.2008 | 40 НС | Четиристотин и Петнадесето заседание | Първо искам да благодаря на уважаемата Мая Манолова, че допусна, че може да има нещо вярно в това, което съм казал. Това рядко се случва, имайки предвид почти безукорните законопроекти, които влизат тук от БСП. Изглежда не сте разбрали това, което съм казал, … |
| 08.10.2008 | 40 НС | Четиристотин и Петнадесето заседание | Благодаря. Политическите партии са материя, по която се смята, че политиците могат да се изказват винаги, по всяко време с лекота. Изглежда тази заблуда е обхванала особено хората от БСП. Лекотата, с която са написани тези промени, показва не само повърхностн… |
| 17.12.2007 | 40 НС | Тридесето извънредно заседание | Уважаеми колеги, това предложение за прегласуване е последната възможност може би за дълго време напред да се поправи една несправедливост. Това е отношението към едно професионално съсловие, конкретно на българските моряци, към които могат да бъдат причислен… |
| 17.12.2007 | 40 НС | Тридесето извънредно заседание | Уважаеми колеги, искам да напомня само част от аргументите, които изтъкнах, когато това се обсъждаше в пленарната зала и срещу които аргументи не чух никога контрааргументи. Продължавам да смятам, че става дума за недоразумение, което може да бъде поправено м… |
| 13.12.2007 | 40 НС | Триста и Седемнадесето заседание | Точно така е дошло недоразумението. Очевидно авторите на закона са се запитали: след като тези хора плуват от пристанище на пристанище, в коя държава точно са регистрирани? Тук некомпетентността на законодателя е издадена по следния начин – в закона очевидно … |
| 13.12.2007 | 40 НС | Триста и Седемнадесето заседание | Уважаеми колеги, ще продължа логиката на своето изказване преди малко. Става дума за освобождаване от данъци на доходи на морски лица. На пръв поглед това може да изглежда като незаслужена привилегия – някакво съсловие се освобождава от данъци. Нормалният въп… |
| 13.12.2007 | 40 НС | Триста и Седемнадесето заседание | Уважаеми колеги, макар и в тази оредяла зала, мисля, че могат да бъдат чути няколко аргумента в полза на тази поправка, които да бъдат гласувани утре. Става дума за една важна промяна, която според мен ще поправи едно недоразумение, свързано с понятието “цент… |
| 28.11.2007 | 40 НС | Триста и Десето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Упълномощен съм като член на българската делегация към Парламентарната асамблея на организацията за сигурност и сътрудничество в Европа да ви запозная със следната декларация на парламентарните групи на ДСБ, СДС… |
| 07.11.2007 | 40 НС | Триста и първо заседание | Уважаеми дами и господа, ще се опитам да бъда кратък, тъй като става дума за нещо съвсем конкретно. Вероятно си спомняте протестите на български моряци и на българските моряци, плаващи под чужд флаг, през късната пролет. Те бяха сравнително скромни, добре орг… |
| 17.05.2007 | 40 НС | Двеста Петдесет и трето заседание | Стори ми се, че четохте и затова репликата беше съвсем странична. Аз не можах да разбера какво искате да кажете. Искам обаче да ви кажа още няколко неща. Очевидно е, че не чувате гласа на опозицията. Очевидно е. Обаче ще чуете гласа на гражданите на Бургас и … |
| 17.05.2007 | 40 НС | Двеста Петдесет и трето заседание | За България не е изгоден! И ми говорите за някакви 35 милиона – ами то е смешна сума, много добре го знаете! Работната ръка, взета при изграждането – хиляда човека, ами че това е персоналът на един-два хотела по Южното Черноморие. Огромни рискове, дългосрочна… |
| 17.05.2007 | 40 НС | Двеста Петдесет и трето заседание | Това всички по Черноморието го знаят, разбира се, не го знае господин Миков, защото той не е от Бургас. (Шум и реплики от КБ.) Ако знае, тогава по-добре да не се подсмихва, защото това още отсега започва да носи тежки екологични последствия. Да, трябва да се … |
| 17.05.2007 | 40 НС | Двеста Петдесет и трето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Започна дебатът за един от най-вредните проекти за България – проект, който ще нанесе дългосрочни вреди на Южното Черноморие и ще донесе непосилни рискове. Искам да кажа с няколко д… |
| 16.05.2007 | 40 НС | Двеста Петдесет и второ заседание | Искам да направя предложение за прегласуване. Уважаеми дами и господа от мнозинството! Колеги от БСП! Отказът ви да подкрепите създаването на такава временна комисия за мен не е косвено, а е директно потвърждение, че вие се притеснявате от такова независимо р… |
| 16.05.2007 | 40 НС | Двеста Петдесет и второ заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа! Искам от името на Демократи за силна България да внеса предложение за Решение за създаване на Временна анкетна комисия за проверка на действията на министъра на икономиката и енергетиката господин Румен … |
| 25.04.2007 | 40 НС | Двеста Четиридесет и трето заседание | Такава арогантност аз никога не съм очаквал от лидер на ДПС – публично да направи връзката между поведението, повтарям, на българската държава и Република Турция по две толкова различни неща. Днес Движението за права и свободи символично напусна българския па… |
| 25.04.2007 | 40 НС | Двеста Четиридесет и трето заседание | Той си позволи да прави аналогия между поведението на турската и българската държави, след като всички знаят, че виновниците за възродителния процес бяха заклеймени от българското общество, бяха направени компенсации и българските демократи, българските гражд… |
| 25.04.2007 | 40 НС | Двеста Четиридесет и трето заседание | Той си позволи да говори за възродителния процес и да го сравнява с отношението към това, което се е случило в неговата, щях да кажа, империя – с това, което е станало в Турция преди толкова години. |
| 25.04.2007 | 40 НС | Двеста Четиридесет и трето заседание | Уважаеми дами и господа, изключително ми е трудно да отправя това обръщение днес към част от българския парламент, която отсъстваше, когато отдавахме почит към жертвите на арменския геноцид – депутатите от ДПС. Искам да изкажа дълбокото си възмущение от повед… |
| 28.02.2007 | 40 НС | Двеста Двадесет и трето заседание | ... кой е министър-председател в момента и какво е правителството, за да не се забравя. Благодаря. |
| 28.02.2007 | 40 НС | Двеста Двадесет и трето заседание | Вземам думата за процедура по начина на водене. Бих искал да помоля председателстващия господин Пирински да напомня от време на време... |
| 08.02.2007 | 40 НС | Двеста и Петнадесето заседание | Естествено, че съм го чел и сега ще ви цитирам това проучване, за да се приключи веднъж завинаги с тази манипулация. (Шум и реплики в залата.) Не, не! Ще ви прочета и това! Вижте какво пише в това проучване, на което се позовавахте досега, първо да приключим … |
| 08.02.2007 | 40 НС | Двеста и Петнадесето заседание | Всички вече разбират това, което се опитваме да скрием тук от кумова срама, че по някакъв начин имаше някакви минимални въвеждания на ограничения на принципа на отседналост и от страна на БСП, и по някакъв начин вие – от БСП, сте клекнали. И от НДСВ вероятно,… |
| 08.02.2007 | 40 НС | Двеста и Петнадесето заседание | Ще имате право на реплика. Обръщам се към колегите от БСП: направете и вие някаква реплика, защото се остава с впечатлението, че това е битка на ДПС с всички останали партии! Направете и вие реплика. Тук само представители на ДПС... |
| 08.02.2007 | 40 НС | Двеста и Петнадесето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Много неща се казаха днес от принципна гледна точка, от гледна точка на конституционните правила, от гледна точка на практиките в другите държави. Бих искал да направя следното обоб… |
| 04.10.2006 | 40 НС | Сто Седемдесет и първо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми госпожи и господа народни представители! Естествено, че изказването на депутата от Българската социалистическа партия е в състояние да извади всеки от равновесие. Преди всичко, като представител на по-младото поколение,… |
| 23.06.2006 | 40 НС | Сто Тридесет и второ заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители, уважаеми господин Гиньо Ганев! След като от управляващото мнозинство Ви хвалят, значи нещо дълбоко не е наред с дейността на омбудсмана. Разбира се, аз имах своите комплименти към и… |
| 18.04.2006 | 40 НС | Тринадесето извънредно заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър-председател, дами и господа народни представители и министри! Правя предложение дебатите по т. 1 да се предават директно по Българското национално радио и Българската национална телевизия. Благодаря. |
| 14.04.2006 | 40 НС | Сто и седмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа! Ние, от Демократи за силна България, бихме искали да представим кандидатурата на доц. Георги Лозанов като член на Съвета за електронни медии. В професионалните среди, а смея да твърдя и в хората, които с… |
| 10.03.2006 | 40 НС | Деветдесет и второ заседание | Аз Ви питах: какви са нарушенията, какво открихте и какви мерки ще вземете за носене на отговорност. Искам да Ви кажа за още две много тежки нарушения при вземането на решение за тази концесия. Тя е дадена без търг и конкурс. Законът за концесиите изрично пре… |
| 10.03.2006 | 40 НС | Деветдесет и второ заседание | Уважаеми господин министър, отговорът Ви е възмутителен! Първо, Вие току-що признахте, че при вземането на решение за даване на тази концесия е нарушен законът, защото не е имало оценка на въздействието върху околната среда – така наречения ОВОС, който задълж… |
| 10.03.2006 | 40 НС | Деветдесет и второ заседание | Уважаеми дами и господа народни представители, уважаеми господин министър! В момента, в който формулирах своя въпрос към Вас – 31 януари 2006 г., общественото недоволство на жителите на гр. Несебър ескалираше с всеки изминал ден. Само два дни по-късно – на 2 … |
| 24.02.2006 | 40 НС | Осемдесет и седмо заседание | Те доказаха по категоричен начин, че не става дума за техническа грешка. Очевидно е, че идеята, ако щете политиката, която се крие зад тази техническа грешка, се споделя, но общо взето се споделя по принципа на това, че не му е дошло сега времето чак толкова … |
| 24.02.2006 | 40 НС | Осемдесет и седмо заседание | Няма никакво съмнение, че това бяха реплики на истински социалисти. |
| 24.02.2006 | 40 НС | Осемдесет и седмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Между другото, господин председател, искам да отбележа, че в момента правя изказване и ако има реплики към мен, бих искал да имам право на дуплика, да не стане както последния път, … |
| 03.02.2006 | 40 НС | Седемдесет и осмо заседание | Реплика или дуплика, мисля, че разбрахте за какво става дума. Аз направих изявление от името на група, и то изключително кратко, може би най-краткото. |
| 03.02.2006 | 40 НС | Седемдесет и осмо заседание | (Излиза на трибуната.) Аз направих изявление от името на група за 45 секунди. (Силен шум в залата.) |
| 03.02.2006 | 40 НС | Седемдесет и осмо заседание | За една минута не може да се каже много, но понеже тук се говори за това какви отговори искали да чуят българските граждани, аз ще ви кажа със сигурност един отговор, който те искаха да чуят на следния въпрос: “Готови ли са онези в парламента – това е най-мек… |
| 04.11.2005 | 40 НС | Четиридесет и шесто заседание | Отново се обръщам, за да се отговори тъкмо като глава на изпълнителната власт, а не за това какви закони има! |