| 17.09.2002 | 39 НС | Двадесето извънредно заседание | Това, което чухме, е най-блестяща подкрепа за това, което аз поддържам. То показва, че с този текст се цели да се даде възможност по целесъобразност да се поеме дълг без предварително решение на Народното събрание. Тоест по съображение за целесъобразност да с… |
| 17.09.2002 | 39 НС | Двадесето извънредно заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми дами и господа! В чл. 8, в двете алинеи се установяват два лимита, които ограничават поемането на държавен дълг. Първият лимит е размерът за държавния дълг и гаранции, които могат да се поемат през текущата бюджетна го… |
| 17.09.2002 | 39 НС | Двадесето извънредно заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми дами и господа, станало е някакво недоразумение. Моето предложение не е към чл. 7 да се създаде нова ал. 3, а към чл. 8. Това се вижда от самия текст. Предложението е независимо от спазването на изискванията на ал. 1 и… |
| 12.09.2002 | 39 НС | Сто Четиридесет и трето заседание | Няма смисъл, Вие го предрешихте. |
| 11.09.2002 | 39 НС | Сто Четиридесет и второ заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Възражението, че огромният брой кредитори на банките правят трудно провеждането на общото събрание, е несериозно. Защо? Както каза и господин Димитров, огромният брой от кредиторите на банката са нейните вложител… |
| 11.09.2002 | 39 НС | Сто Четиридесет и второ заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! С предлагания текст всъщност се суспендира събранието на кредиторите като основен орган по несъстоятелността. Не трябва да се забравя, че несъстоятелността е една процедура на принудително изпълнение в полза на к… |
| 04.07.2002 | 39 НС | Сто Двадесет и шесто заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа, уважаеми господин Кошлуков! Едва ли тук може да има някакъв спор, че Законът за вероизповеданията между другото трябва да създаде условия за преодоляване разкола в Българската православна църква. Но ние … |
| 04.07.2002 | 39 НС | Сто Двадесет и шесто заседание | За разлика от това сегашно ръководство, което явно е наложило насила тогава управляващата Българска комунистическа партия. Господин Цеков, папата не е този, който ще легитимира българското православно ръководство. Извинете много, ние уважаваме папата и самото… |
| 04.07.2002 | 39 НС | Сто Двадесет и шесто заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми дами и господа! Господин Ганев, именно Обединените демократични сили, разполагайки с цялата власт, не я използваха и не наложиха насила предпочитаното от тях ръководство на Българската православна църква. |
| 04.07.2002 | 39 НС | Сто Двадесет и шесто заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми дами и господа! Действително, ние сме поставени пред разглеждането на едни законопроекти от фундаментално значение не само за държавата, не само за обществото, а и за историята на българския народ. Неслучайно самият пр… |
| 27.06.2002 | 39 НС | Сто Двадесет и трето заседание | По отношение на привилегиите, неудачно е сравнението с юридическите лица с нестопанска цел, защото те по изключение, в много малко случаи се занимават със стопанска дейност и има оправдание да им се дават известни привилегии, макар че тези привилегии много се… |
| 27.06.2002 | 39 НС | Сто Двадесет и трето заседание | Моля Ви, господин Корнезов. Сега отиваме на чл. 31 и неговата ал. 4 - "Членът на кооперацията избира начина за ползване на земеделските земи, като ги: отдава под наем на кооперации или на други физически или юридически лица; обработва самостоятелно, като полз… |
| 27.06.2002 | 39 НС | Сто Двадесет и трето заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми дами и господа! Аз имам много сериозни забележки по представения законопроект от група народни представители начело с господин Моллов. Ще се помъча да ги изразя, колкото е възможно по-кратко. На първо място, мен ме сму… |
| 21.06.2002 | 39 НС | Сто Двадесет и първо заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми дами и господа! Предложените ни законопроекти за изменение и допълнение на Наказателния кодекс, безспорно са навременни, актуални и трябва да бъдат подкрепени. Аз винаги съм подкрепял всички мерки - законодателни и други… |
| 07.06.2002 | 39 НС | Сто и Петнадесето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми дами и господа! Аз гласувах "против" това решение, защото съм дълбоко смутен от пристрастния патос, с който се проведе целият дебат, започвайки с доклада на господин Николов. Анкетата има за цел и може да има за цел само… |
| 30.05.2002 | 39 НС | Сто и Единадесето заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми дами и господа! Вчера пред Вашия заместник направих едно процедурно уточнение, което не се взе предвид и което Вас поне моля да вземете. Става въпрос, че ние допускаме едно грубо нарушение на чл. 36, ал. 2 от нашия Пра… |
| 29.05.2002 | 39 НС | Сто и Десето заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми дами и господа! Аз най-малко очаквах от Вас да допускате непрекъснато нарушаване на правилника. Напомням Ви чл. 36, ал. 2, последно изречение: Лицата, които не са министри и народни представители, не могат да искат дум… |
| 25.04.2002 | 39 НС | Сто и трето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми дами и господа! Господин Димитров е съвършено прав за сделки, които ще се извършат след влизането на закона в сила. Но аз поставих въпроса какво е положението на огромния брой сделки, които са извършени с компенсаторни и… |
| 25.04.2002 | 39 НС | Сто и трето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми дами и господа, моите предложения към този чисто технически закон са също така чисто технически. Става въпрос за висящи преходни положения, които са заварени от влизането на закона в сила. За какво става дума? Лицето, ор… |
| 25.04.2002 | 39 НС | Сто и трето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа! Ние нарушихме правилника, като прескочихме точката в програмата - второ четене на законопроекта за туризма. На какво основание? Ние сме приели дневния ред. Дневният ред за нас е задължителен и ние трябва… |
| 24.04.2002 | 39 НС | Сто и второ заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми дами и господа, аз държа да се приеме нашето допълнение, че не може да се редуцира държавен дълг или да се опрощава окончателно от Министерския съвет. Това е привилегия по Конституция на президента (чл. 98, т. 12 от Конс… |
| 24.04.2002 | 39 НС | Сто и второ заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа! Аз съм благодарен на комисията, че отчасти е приела нашето предложение, но не мога да се съглася с това, че тя отхвърля нашето искане да отпадне т. 6, защото трябва да се направи ясно разлика между държа… |
| 29.03.2002 | 39 НС | Деветдесет и второ заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми господин министър-председател! Аз поначало съм доволен от Вашия отговор, защото знам за значението на Закона за сделките с компенсаторни инструменти, който аз на първо гласуване тук подкрепих и по който направих някои те… |
| 29.03.2002 | 39 НС | Деветдесет и второ заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми господин министър-председателю, уважаеми дами и господа министри и народни представители! След тая цветуща политическа дискусия моето питане може да звучи прозаично, но аз го правя, защото държа да защитя правата на пове… |
| 22.03.2002 | 39 НС | Осемдесет и девето заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми дами и господа! За да се произнесем по това дали е необходимо да се създава тая анкетна комисия, трябва най-напред да си отговорим на въпроса какво ще свърши тази анкетна комисия. Изказаха се няколко мнения. Първо, че … |
| 21.03.2002 | 39 НС | Осемдесет и осмо заседание | Казвам ви какво е положението. Заводът не е получил субсидия. Така че тук няма смисъл въобще да се дискутира този въпрос. Аз пак ви казвам. Това, което сега се случва, даже с тези реплики, подчертава дебело политическия характер на акцията срещу бившия минист… |
| 21.03.2002 | 39 НС | Осемдесет и осмо заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми дами и господа! Първо, искам да дуплицирам репликата на господин Ралчев. Господин Соколов в никакъв случай не е казвал, че един министър не може да бъде съден. Такова нещо просто той не е казал. Въпросът е дали има доста… |
| 21.03.2002 | 39 НС | Осемдесет и осмо заседание | Вие го обвинявате, разбира се. Вие искате да снемете неговия имунитет и дори имате, какво да ви кажа, тупето да кажете, че той сам трябва да поиска да се снеме имунитета, за да предостави въпроса за решаване от съда. Господа, ние сме правова държава. Ние имам… |
| 21.03.2002 | 39 НС | Осемдесет и осмо заседание | Ама, видите ли, какво станало, ужас, престъпление - бил даден аванс на единствения завод, който произвежда трактори в страната, да произведе трактори, предназначени за това земеделско стопанство. Ами нали досега непрекъснато се приказваше, че нашето земеделск… |
| 21.03.2002 | 39 НС | Осемдесет и осмо заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми дами и господа, малко ме е срам да застана на тази трибуна, защото проблемът за даване съгласие за снемане имунитета на един народен представител е преди всичко един чисто юридически въпрос. Всички патоси от политически … |
| 14.03.2002 | 39 НС | Осемдесет и пето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа! Моля да се извиним на българските избиратели за грубото нарушаване на правилника, който допуснахте с вашите гласувания. Благодаря ви. (Ръкопляскания от ОДС.) |
| 14.03.2002 | 39 НС | Осемдесет и пето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа! Уважаема госпожо Мингова, Вие спестихте малко Вашия цитат. Народният представител се избира по предложение на групата или на народен представител. Така че не е задължително той да бъде кандидатиран само … |
| 14.03.2002 | 39 НС | Осемдесет и пето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа, просто се чудя и мая как може да се дискутира един въпрос, без да се прочете Правилникът за организацията и дейността на Народното събрание, защото в нашия правилник този въпрос е решен изрично. Ето какв… |
| 13.03.2002 | 39 НС | Осемдесет и четвърто заседание | Най-напред за сведение на господата от левицата, че аз през цялото време на управление на партията, към която принадлежа, бях против нейната приватизационна политика. Това го запомнете и го знайте хубаво. Второ, със своето предложение господин президентът над… |
| 13.03.2002 | 39 НС | Осемдесет и четвърто заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин вицепремиер, уважаеми дами и господа! Ще изкажа мнение по разисквания въпрос, различно от това на моята парламентарна група. Аз се обявявам "за" приетия законопроект и "против" приемане ветото на президента. (Р… |
| 27.02.2002 | 39 НС | Седемдесет и осмо заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми дами и господа! Държавата влиза в отношения с гражданите в две насоки. Най-напред - по публичноправни отношения, тоест по отношения на вземания, създадени в изпълнение на държавните функции на публичната власт. На първ… |
| 21.02.2002 | 39 НС | Седемдесет и шесто заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа, моля да обърнете малко по-голямо внимание на това, което ще ви кажа, понеже този текст, както е предложен, създава една огромна несправедливост. Когато се създаваха нарочните баланси, а и след това, кога… |
| 21.02.2002 | 39 НС | Седемдесет и шесто заседание | Уважаеми господин Димитров, аз Ви благодаря за разяснението, обаче този закон ще се прилага от маса органи, не само от такива, които са на висотата на своите компетенции. Затова аз смятам, че няма нищо вредно, нищо лошо, ако тук също предвидим една възможност… |
| 21.02.2002 | 39 НС | Седемдесет и шесто заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми дами и господа, както § 18, така и § 17, който преди малко приехме, урежда случаите на висящи производства между двата закона. Безспорно, че в § 18 трябва да се приравнят всички лица, които са предявили претенции за об… |
| 21.02.2002 | 39 НС | Седемдесет и шесто заседание | Оттеглям предложението. |
| 20.02.2002 | 39 НС | Седемдесет и пето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа! Благодаря на комисията, че е приела моето първо предложение, обаче моля да приемете и второто. За какво става дума? Става дума за заявени права за обезщетяване по Закона за обезщетяване на собствениците … |
| 20.02.2002 | 39 НС | Седемдесет и пето заседание | Втори въпрос. Можем ли да изберем член на СЕМ, докато не сме легализирали положението на сега съществуващия член на СЕМ? Това е абсолютно невъзможно. Защото, ако дадем право на СЕМ сам да отменя правомощията на избран представител от Народното събрание, ние п… |
| 20.02.2002 | 39 НС | Седемдесет и пето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа! Вземам думата, за да внеса яснота по въпросите. Първи въпрос. Вие, господин председател, направихте едно заключение, че пленарната зала е длъжна да се съобразява със заключенията на комисията. Това е абс… |
| 14.02.2002 | 39 НС | Седемдесет и трето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми дами и господа, уважаеми господин Стоилов! Няма защо да четем закона, както дяволът чете Евангелието. В самата първоначална, основна редакция на Закона за обезщетяване на собственици на одържавени имоти е записано, че с … |
| 14.02.2002 | 39 НС | Седемдесет и трето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми дами и господа, уважаеми господин Стоилов! Най-после трябва да разберем, че тази така наречена "общинска собственост" не е самостоятелна собственост на общините, не е придобита от тях по някакъв възмезден начин, а е прос… |
| 14.02.2002 | 39 НС | Седемдесет и трето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми дами и господа! Дискусията се насочи в посока, която според мен е явно неправилна и по която вече се говори. Законът, който ни се предлага, е чисто технически и определя начините, по които се търгува с компенсаторни запи… |
| 13.12.2001 | 39 НС | Петдесет и четвърто заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми господин министър, уважаеми дами и господа! През цялата си политическа дейност съм се борил за подобряване хала на съдебната власт, тоест за отдаване на заслуженото внимание на съдебната власт в нашия обществен живот. … |
| 23.11.2001 | 39 НС | Четиридесет и шесто заседание | Благодаря Ви, господин министър! Смятам, че ще бъдете акуратен в изпълнението на това задължение, което всъщност е за възстановяване на справедливостта. Благодаря ви. |
| 23.11.2001 | 39 НС | Четиридесет и шесто заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми господин министър, уважаеми дами и господа! Съгласно чл. 2, ал. 7 от Закона за обезщетяване на собствениците на одържавени имоти, цитирам: "Когато имотът е превърнат след 25 февруари 1992 г. в публична собственост на д… |
| 13.11.2001 | 39 НС | Второ извънредно заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми дами и господа! Аз нямам абсолютно нищо против. Напротив, горещ привърженик съм на това надзора върху хазарта да се обособи и да няма нищо общо със застрахователното дело. Това са две съвсем различни неща със съвсем разл… |