| 13.11.1996 | 37 НС | Двеста Двадесет и осмо заседание | Да, и на други. А не ви ли мирише почивната станция в Хисаря, където от сауната и от плувния басейн не излизате?! Поне сме били три пъти с Вас там. Значи, там плувате в басейна и влизате по пет пъти в сауната, една тоталитарна сграда - почивна станция, която … |
| 13.11.1996 | 37 НС | Двеста Двадесет и осмо заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми народни представители, господин Михайлов! Аз смятам, че изказването на господин Михайлов в този случай е неуместно. Ще се аргументирам защо. Там, в центъра, е сградата на Президенството. Там е Министерският съвет. Тук на… |
| 19.07.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и девето заседание | Затова, аз предлагам процедурно да отложим на днешното заседание разглеждането на въпроса, като през следващата седмица той може да бъде включен, когато всички заинтересовани комисии дадат своето становище. Моето процедурно предложение е на днешното заседание… |
| 19.07.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и девето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми народни представители! Включването на точката в дневния ред стана възможно благодарение на 10 гласа от демократичната левица, в това число и на моя глас. Но тъй като политически причини, според мен, няма, този въпрос да … |
| 03.07.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и второ заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми народни представители! Не мога да се съглася с твърдението на господин Благой Димитров, че утре, ако има две или три национални мрежи, видите ли, трябва да се променя законът. В крайна сметка сега съществуващото положени… |
| 20.06.1996 | 37 НС | Сто Осемдесет и седмо заседание | Най-напред по репликата на господин Благой Димитров за това, че сме искали червена телевизия. Напротив, ако искаме действително Националната телевизия и Националното радио да бъдат независими институции, именно Народното събрание трябва да гласува техния бюдж… |
| 20.06.1996 | 37 НС | Сто Осемдесет и седмо заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми народни представители! В Постоянната комисия по радио и телевизия, когато се обсъждаше въпросът за възнагражденията на членовете на Националния съвет нямаше, или поне нямаше в такава степен различия относно определяне въ… |
| 03.05.1996 | 37 НС | Сто Шестдесет и осмо заседание | Моята реплика към господин Александър Йорданов е във връзка с неговото твърдение, че политически орган като Народното събрание трябвало да избира и ще се внесе известен политически елемент в този текст, който е заложен. Много естествено е, че Народното събран… |
| 06.03.1996 | 37 НС | Сто Четиридесет и седмо заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми господин министър, уважаеми народни представители! Приетият през 1945 г. Наредба-закон за народните читалища отдавна е престанал да действува в правното пространство. Законовата и подзаконовата уредба, засягаща тази ун… |