| 21.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и пето заседание | В такъв случай, приключвам. Само се обръщам към всички Вас (шум и реплики от ГЕРБ) и към лидерите на политическите партии да докажат, че са държавници, а не политикани. Велико Народно събрание! Сега – решение за избори за Велико Народно събрание! (Раздава пре… |
| 21.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и пето заседание | ...с актуалната политическа обстановка в страната. |
| 21.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и пето заседание | Госпожо, това е свързано точно с оставката и... |
| 21.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и пето заседание | Велико Народно събрание! (Оживление.) Това е пътят, това е начинът, дами и господа! (Силен шум и реплики.) Хората, които протестират по улиците и ругаят пред телевизорите, не искат просто смяна на едни управляващи с други. Суверенът, нашият народ, иска смянат… |
| 20.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и четвърто заседание | Уважаеми колеги, госпожо председател, аз няма да си оттегля предложението, обаче се боя, че – както се казва – късно е либе, за китка. Мандалото хлопна. Предложението ми за промени в Закона за здравето са свързани с изключително глупавата и непремерена мярка,… |
| 16.01.2013 | 41 НС | Четиристотин Двадесет и девето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Уважаема госпожо Дукова, знаете ли, вземам думата за реплика, за да повторя онова, което други колеги малко по-мекичко казаха. Вие много упорито в иначе благата си реч се опитвате да го заобиколите. Огромният про… |
| 09.01.2013 | 41 НС | Единадесета сесия Четиристотин Двадесет и шесто заседание | Уважаеми проф. Станилов, Вие сте прав, че това се прави в услуга, разбира се, на външна сила, на Република Турция и се прави с много ясна цел обаче – нещо, което не казахте – тези хора там, които по тази улеснена процедура биха получили българско гражданство … |
| 29.11.2012 | 41 НС | Четиристотин и Шестнадесето заседание | Я кажи какво! |
| 15.11.2012 | 41 НС | Четиристотин и Десето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Уважаеми господин Матов, Вие се опитвате да убедите колегите от ГЕРБ с някакви аргументи – аргументи на логиката, аргументи от правото, аргументи от икономиката. Да, аргументите Ви са наистина основателни, между … |
| 08.11.2012 | 41 НС | Четиристотин и осмо заседание | Уважаеми господин вицепремиер, уважаема госпожо председател, колеги! Господин Чукарски, много хубаво говорихте за диференциране на ставката по ДДС, само не Ви ли прави впечатление, че в продължение на вече четвърти бюджет в този парламент се вкарват предложен… |
| 07.11.2012 | 41 НС | Четиристотин и седмо заседание | Господин Стоянов, налага се да продължа думите на колегата Гумнеров, защото ние смятаме, че дискриминация в България има. Наистина много често и основно тя е насочена към преобладаващото мнозинство от българското население, което не е защитено от тази дискрим… |
| 25.10.2012 | 41 НС | Четиристотин и второ заседание | Господин Матов, Вие добре посочихте възможностите за заобикаляне на този данък, но това, което не ми хареса в линията на Вашето разсъждение, е, че отново търсите някакви варианти за допълнително облагане на българските граждани в момент на сериозна криза. Тъй… |
| 20.09.2012 | 41 НС | Триста Осемдесет и седмо заседание | Всичко това е много хубаво, господин Нунев, обаче аз имам два въпроса. Първият ми въпрос е: защо чак сега? И вторият: като ще правим комисия за енергетика, защо само за „Белене”? Къде отидоха договорите за ЕРП-тата, да кажем? Ами, Мариците? Ами, цялата сага о… |
| 06.06.2012 | 41 НС | Триста Петдесет и осмо заседание | Етническото прочистване беше обосновано с доносите, които агенти на Държавна сигурност правеха в тези райони. Уважаеми колеги, много от доносниците в момента стоят тук, в тази зала, в редиците на ДПС. Ето това е цялата работа. |
| 06.06.2012 | 41 НС | Триста Петдесет и осмо заседание | Тъй като не остана много време, няма да повтарям аргументите, които бяха изказани против декларацията, която Народното събрание вече прие. От днешния дебат за сетен път се убеждавам колко прави сме били с колегата Гумнеров, когато още на 20 април внесохме про… |
| 01.02.2012 | 41 НС | Триста и Десето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми господин министър, колеги! От името на независимите – ние обсъдихме в нашата група и решихме да предложим Димитър Колев. |
| 01.02.2012 | 41 НС | Триста и Десето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Твърде много факти се натрупаха напоследък и твърде много се съсредоточи общественото внимание върху известни проблеми с полицейското насилие – въобще работата на полицията. Затова аз и много от моите колеги, пре… |
| 18.01.2012 | 41 НС | Триста и четвърто заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Уважаеми колеги отляво, ще бъда много кратък. Радвам се, че българското Народното събрание стигна до това решение и че точно в този му вид – като мораториум, това решение е най-правилното според мен. Благодаря за… |
| 11.01.2012 | 41 НС | Триста и първо заседание | Господин Осман, няма нужда да заставате толкова на амбразурата. Искам да Ви кажа, че по повод окончателното решение на еврейския въпрос даже няма 4 члена. Даже няма такъв немски закон. Що се отнася до това, което се опитвате да ни внушите, много е нелепо да с… |
| 24.11.2011 | 41 НС | Двеста Осемдесет и девето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Господин Казак, какви шпиц команди Ви се привиждат, какъв етнически мир?! Защо не Ви се привиждат, да кажем, башибозушки орди? Вижте, тук не става въпрос за връщане на някакви практики, които са съществували в ед… |
| 24.11.2011 | 41 НС | Двеста Осемдесет и девето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Господин Гумнеров, не сте прав! Тук присъстват, доколкото виждам, повече хора от инициаторите за внасяне на такъв закон, отколкото стоят там отпред. Част от хората стоят в другия край на залата, в групата на неза… |
| 18.11.2011 | 41 НС | Двеста Осемдесет и седмо заседание | Аз Ви благодаря, господин министър-председател, че повторихте тук от трибуната на Народното събрание своето отношение и отношението на ръководеното от Вас правителство към този, меко казано, „доста съмнителен” проект. Но искам да Ви помоля за няколко неща. Не… |
| 18.11.2011 | 41 НС | Двеста Осемдесет и седмо заседание | Уважаеми господин министър-председател, уважаеми господин вицепремиер, дами и господа министри, уважаема госпожо председател, колеги! Въпросът ми е свързан с прословутия Проект за Петролопровод „Бургас-Александруполис”, част от още по-прословутия „Голям шлем”… |
| 17.11.2011 | 41 НС | Двеста Осемдесет и шесто заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги, уважаеми гости на Българска телеграфна агенция! Ще бъда кратък, тъй като колегите дотук –госпожа Михайлова и господин Данаилов, казаха основните неща, които и аз исках да кажа. Смятам че парламентът наистина е в… |
| 05.10.2011 | 41 НС | Двеста Седемдесет и шесто заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Уважаеми господин Велчев, знаете ли, колебаех се как да гласувам и почти смятах да подкрепя това предложение, почти бях убеден заради втората част на изказването Ви. Там говорехте за морал. Само че сега, с първат… |
| 28.09.2011 | 41 НС | Двеста Седемдесет и трето заседание | Госпожо председател, съжалявам, но по този начин, по който беше отговорено, или по-точно не беше отговорено на част от въпросите, цялата тази процедура по изслушването започва да губи смисъл. Защото господин заместник-министърът не отговори на доста от въпрос… |
| 28.09.2011 | 41 НС | Двеста Седемдесет и трето заседание | Процедура! |
| 27.07.2011 | 41 НС | Двеста и Шестдесето заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Бях споменат лично с някакви намеци, за някакви чашки. Господин Шопов, Вие поне сте човек, който не знам да е замесван в такива офшорни истории – да е създавал такива, Вашият вуйчо да е собственик, или вуйчото на жена Ви – В… |
| 27.07.2011 | 41 НС | Двеста и Шестдесето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Господин Шопов, Вие нещо зъб ли му имате на Волен Сидеров? Защото нали знаете, че всеки път, когато излезете тук да правите изказване и ние ще излизаме, и ще припомняме, че ако има някои зависими, те са създадени… |
| 27.07.2011 | 41 НС | Двеста и Шестдесето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Първо, нещо малко странно става в това Народно събрание – ние преди малко гласувахме всички тези предложения да минат като т. 1, сега, при предложението на предния колега пак гласувахме то да бъде т. 1, другите … |
| 02.06.2011 | 41 НС | Двеста Тридесет и седмо заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги, уважаема госпожо Манолова! Това е знакът „Х”. (Показва листче със знак „Х”) Това! И това е „Х”, и така е „Х”. (Върти листа във всички посоки.) Всякак е „Х”. Вижте, аз наистина имам много сериозни притеснения, че … |
| 12.05.2011 | 41 НС | Двеста Двадесет и осмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги, уважаеми господин Радославов! Извинявайте, но аз нещо не мога да Ви разбера. Отделен е спорът дали въобще трябва или не трябва да има такъв орган. Моето убеждение е, че начинът, по който сега той е конструиран, … |
| 10.03.2011 | 41 НС | Двеста и шесто заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Вероятно си спомняте, че при първото четене „Атака” не подкрепи отпадането на чл. 26. Тогава имахме уверението на колегите от ГЕРБ, че тази грешка – нещо, което според нас, и не само според нас, беше грешка – ще … |
| 17.02.2011 | 41 НС | Двестотно заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Ще се постарая да бъда максимално кратък, тъй като ние в „Атака” обсъждахме, разбира се, този проблем и също сме на мнение, че е необходима промяна на нормативната база. Ще започна с последните думи на колежката … |
| 28.01.2011 | 41 НС | Сто Деветдесет и второ заседание | Аз Ви благодаря, господин вицепремиер. Давам си сметка, че смисълът на тези заграждения е в две посоки. Но Ви моля да уточните: има ли вече яснота в правителството за евентуални срокове, хайде да не е за възстановяване, а за изграждане на такива заграждения с… |
| 28.01.2011 | 41 НС | Сто Деветдесет и второ заседание | Уважаеми господин вицепремиер, уважаеми господин председател, уважаеми колеги! През 90-те години съществуващите заграждения по границата на Република България и Република Турция бяха премахнати въпреки предупрежденията на специалистите, че те са не толкова и … |
| 21.12.2010 | 41 НС | Четиринадесето извънредно заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Уважаеми господин Шопов, Вие говорихте за вътрешния изборен туризъм на миналите местни избори, а истината е, че този вътрешен изборен туризъм се проявява не само в миналите, в по-миналите, а и дори в по-по-минали… |
| 15.12.2010 | 41 НС | Сто и Осемдесето заседание | Оставете споразуменията и не ме репликирайте от място! Това, което в крайна сметка целите, е наистина създаване на медиен хаос, създаване на затруднения за националните медии реално да отразяват действителните политически субекти – това ще се получи на практи… |
| 15.12.2010 | 41 НС | Сто и Осемдесето заседание | Господин Стоилов, знаете ли, ако наистина в предложението се съдържаха някакви ясни лимити и лимитиране на тези изяви, аз може би щях да размисля и да гласувам за него, само че такова ясно лимитиране няма. |
| 15.12.2010 | 41 НС | Сто и Осемдесето заседание | Не сте прав, господин Шопов. Вие посочихте някои от причините, които според Вас карат госпожа Манолова толкова да настоява този текст да влезе. Според мен пропуснахте някои от много важните причини. Например да се даде възможност на някои български избиратели… |
| 07.12.2010 | 41 НС | Девето извънредно заседание | Уважаеми господин председател! Уважаема госпожо Петрова, правилно ли Ви чух, че решението на съда е, че компенсационните възнаграждения не противоречат на законодателството на Европейския съюз и че всъщност този текст, който и досега съществува в закона в чл.… |
| 07.12.2010 | 41 НС | Девето извънредно заседание | Уважаеми господин председателстващ! Уважаема госпожо Шопова, всичко това, което обяснявате, е чудесно, само че аз така или иначе не мога да схвана какво налага промяната на въпросния чл. 26. За тези в залата, които не са наясно какво правим, той предвижда изп… |
| 18.11.2010 | 41 НС | Сто Шестдесет и девето заседание | Уважаеми господин Казак, Вие говорите тук много за права на човека, за защита на Конституцията, за демокрация. Обяснете ми, ако обичате, демокрация ли е да извозите с автобуси 1000 избиратели и да провалите в две други общини избирателния вот на хората?! Това… |
| 30.07.2010 | 41 НС | Сто Тридесет и шесто заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Уважаеми господин министър, аз Ви благодаря, че най-сетне един министър се ангажира с конкретен срок. Правилно ли чух – на 15 август стартират конкурсите? Е, само ще Ви помоля, ако е възможно, да определите в ка… |
| 25.06.2010 | 41 НС | Сто Двадесет и първо заседание | Уважаеми господин министър, аз се радвам, че Вие осъзнавате, че очевидно има проблеми в тази методика. Впрочем Вие в движение нанесохте няколко корекции – Вие и вашият екип. Само че това отново стана малко късничко. Наистина и тази година част от плажовете, к… |
| 25.06.2010 | 41 НС | Сто Двадесет и първо заседание | Уважаеми господин министър, уважаеми колеги! Министър Плевнелиев, аз Ви благодаря за отговора. Факт е наистина, че при новото правителство проверките и контролът започнаха да стават доста по-систематични. Чудесно е, че се правят проверки с междуведомствени ко… |
| 05.05.2010 | 41 НС | Стотно заседание | Уважаеми господин председателстващ, уважаеми колеги, уважаеми господин Курумбашев! Бяхме помолени в комисията да си спестим политическото лицемерие при обсъждането на този въпрос, но очевидно не успяхме да си го спестим. Съвсем накратичко относно Вашите тези.… |
| 05.05.2010 | 41 НС | Стотно заседание | Уважаеми господин Кутев, има Конституционен съд в Република България, той ще каже дали това е противоконституционно или не, ако решите да го сезирате. Що се отнася до налагането на политически диктат, аз пак искам да Ви попитам: от сегашните 9 членове на Съве… |
| 05.05.2010 | 41 НС | Стотно заседание | Уважаеми професор Данаилов, ще се съглася в едно нещо с Вас. То е, че тази промяна трябваше да я направим доста по-рано. Впрочем Вие знаете, че в комисията неофициално се говореше, че такава промяна се подготвя – още в края на миналата и началото на тази годи… |
| 30.04.2010 | 41 НС | Деветдесет и девето заседание | Аз Ви благодаря, господин министър, за този отговор, защото най-сетне публично тук от тази трибуна един министър се ангажира с начин, по който евентуално, въпреки че знам, че стъпките са дълги след това, би могъл да бъде решен този сложен проблем. Само ще нап… |