| 06.04.2001 | 38 НС | Петстотин и първо заседание | Благодаря Ви. Уважаеми господин Местан, изявлението на моя приятел и колега Ахмед Доган е абсолютно точно и вярно. Разбира се, той открива топлата вода, че етническите конфликти се премествали от запад на изток. Проблемът е кой стои зад това. Тук действително… |
| 06.04.2001 | 38 НС | Петстотин и първо заседание | И аз мисля, че трябва да направите сериозно преосмисляне на вашата политика. Благодаря. |
| 06.04.2001 | 38 НС | Петстотин и първо заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми колеги, уважаема госпожо министър! Има нещо странно, че едно споразумение, което беше обявено, че е консенсусно, че обединява всички политически сили в парламента, че неговото обсъждане в парламента започва с три крити… |
| 27.03.2001 | 38 НС | Седемдесет и девето извънредно заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги, уважаеми господин Куртев! Не бяхте прав, господин Куртев, в позоваванията, които направихте. Искам да обърна внимание, че от тези 39 партии и коалиции, регистрирани за предишните избори, пет не са регистрирали н… |
| 09.03.2001 | 38 НС | Четиристотин Осемдесет и девето заседание | Господин председателю, колеги! Всяко изречение от тази декларация е правилно. Обаче не мога да не изразя своето огромно учудване от промяната в някои формулировки. Преди година и нещо албанците бяха най-големите борци за свобода. Нарушаването на техните права… |
| 07.03.2001 | 38 НС | Четиристотин Осемдесет и седмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Уважаема госпожо Шопова! Отъждествяването от Ваша страна на парламентарно представена партия с парламентарните групи практически засяга интересите на 17 партии, които претендират, че са представени в този парлам… |
| 15.02.2001 | 38 НС | Четиристотин Седемдесет и девето заседание | Господин председател, колеги! Аз разбирам патоса на моя колега Венцеслав Димитров по повод казуса с чл. 93, ал. 2, въпреки че не го споделям. Факт е действително, че във Великото Народно събрание имаше точно определен мотив. Но той имаше и много по-широка инт… |
| 02.02.2001 | 38 НС | Четиристотин Седемдесет и четвърто заседание | Добре, вносителите. Вижте, една партия може да нарушава закона, непредставяйки навреме, в срок своите финансови отчети. Тя може да нарушава закона, ако примерно от време на време заловят нейни агитатори по месторабота, по предприятия, смущава мирния ход на ре… |
| 02.02.2001 | 38 НС | Четиристотин Седемдесет и четвърто заседание | Господин председател, уважаеми колеги! Действително не върви на този закон, а мисля, че тук е виновна преди всичко и най-вече Комисията по правни въпроси и законодателство срещу корупцията. Този хаос, при който вече се приемат твърде важни текстове, е обезпок… |
| 31.01.2001 | 38 НС | Четиристотин Седемдесет и второ заседание | Господин председателю, останах с впечатление, че се разглежда само допълнителният текст, а по основния текст има предложения и за други числа: 50 - на Димитър Луджев, 500 и дори 1000 - на Панайот Ляков. Мисля, че и те трябва да се подложат на гласуване. (Шум … |
| 19.01.2001 | 38 НС | Четиристотин Шестдесет и осмо заседание | Господин министър, не съм напълно доволен. Аз не обвинявам тук полицията в нищо друго, освен че е изпълнявала нареждания, които не е трябвало да изпълни, нареждания, които са и противозаконни. Тъй като по Закона за митингите е било достатъчно да бъдат отстран… |
| 19.01.2001 | 38 НС | Четиристотин Шестдесет и осмо заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми колеги, уважаеми господин Йорданов! На 6 януари т.г. няколко души - членове на Младежкото революционно движение "Че Гевара" отиват да поднесат цветя на бюста-паметник на Христо Ботев в Борисовата градина. Убедени, че а… |
| 18.01.2001 | 38 НС | Четиристотин Шестдесет и седмо заседание | Уважаеми колеги, аз не съм привърженик на държавното финансиране или поне на прякото финансиране. Аз съм привърженик на непрякото, индиректното, чрез оказване на помощи с офиси, по друг начин, а не директно с пари. Но ако се възприеме този принцип за държавно… |
| 18.01.2001 | 38 НС | Четиристотин Шестдесет и седмо заседание | Уважаеми колеги, разберете, той е представител на нова партия и иска и новите партии да бъдат финансирани. |
| 11.01.2001 | 38 НС | Дванадесета сесия Четиристотин Шестдесет и четвърто заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми колеги! На всички успех в новата година. И да ви призова като едно добро начало на този век, хилядолетие, година, десетилетие да подкрепите искането на разгледаме проект за решение за забрана производството, вноса, съд… |
| 13.12.2000 | 38 НС | Четиристотин Петдесет и девето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! В три парламента винаги съм застъпвал, че България трябва да участва в умиротворителни мисии, но вън от района на Балканите. Това е един допълнителен мотив да ви призова в дадения случай да подкрепите решението … |
| 12.12.2000 | 38 НС | Седемдесет и трето извънредно заседание | Ето защо смятам, че действително това е една антибългарска, вредна позиция, която българският парламент не бива да гласува. (Частични ръкопляскания в Демократичната левица.) |
| 12.12.2000 | 38 НС | Седемдесет и трето извънредно заседание | Той каза: това, което вие направихте като събиране на информация, беше много полезно за Пакта. Вашето военно разузнаване, сиреч българското военно разузнаване, действително знаеше много подробности и детайли за картината и тази информация беше предадена на НА… |
| 12.12.2000 | 38 НС | Седемдесет и трето извънредно заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Искрено съжалявам, че и аз бях от тези хора, които във Великото Народно събрание се поддадоха, както много от вас в момента, на тази еуфория и гласувах решението за комисия, която да извади на показ имената на д… |
| 16.11.2000 | 38 НС | Шестдесет и девето извънредно заседание | Уважаеми господин председател, господин министър-председател, уважаеми господа министри, уважаеми народни представители! Ще изразя не само моята лична позиция, а и позицията на Политическия клуб "Екогласност", на Зелената партия България и на Комитетите за не… |
| 15.11.2000 | 38 НС | Четиристотин Четиридесет и седмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Смятам, че действително има основание в мотивите за исканата оставка и в значителна степен съм солидарен с вносителите. Неслучайно и аз съм между тях и смятам, че действително е надмината определена граница, в и… |
| 15.11.2000 | 38 НС | Четиристотин Четиридесет и седмо заседание | Господин Драганов, аз съм избран с бюлетината на коалиция от името на Политически клуб "Екогласност", с коалиционен партньор Българската социалистическа партия. Така че аз не съм си сменял партията. Единствено и само съм членувал в Политически клуб "Екогласно… |
| 15.11.2000 | 38 НС | Четиристотин Четиридесет и седмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Естествено право на всяка парламентарна група е в рамките на своята квота в комисиите, които са договорки в рамките на Народното събрание още при неговото конституиране да прави промени в състава на комисиите. Т… |
| 10.11.2000 | 38 НС | Четиристотин Четиридесет и шесто заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми госпожи и господа министри, уважаеми колеги! Днес е 10 ноември - единадесет години, откакто България, смятам, вече окончателно тръгна по пътя на демократичните промени. Като представител на "Екогласност", един от двига… |
| 09.11.2000 | 38 НС | Четиристотин Четиридесет и пето заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми колеги! Както знаете, като представител на "Екогласност" ние се разделихме с Българската социалистическа партия по причини за външнополитическата ориентация и курса към НАТО, някои десни забежки. Но аз като гражданин, … |
| 11.10.2000 | 38 НС | Четиристотин Тридесет и второ заседание | Господин председателю, госпожо министър, колеги! Мисля, че господин Методиев трябва да повтори това, което каза пред микрофоните, още веднъж - че няма значение дали е от интерес на България и Югославия двустранно или не, важно е, че то е в това, което се нари… |
| 11.10.2000 | 38 НС | Четиристотин Тридесет и второ заседание | Уважаеми господин председател, уважаема госпожо министър, уважаеми колеги! Тезата, която ще застъпя по този важен за българския парламент и общество дебат относно промените в Югославия, не е самоцелна, не е лична. Аз съм убеден, че много от вас, независимо ко… |
| 04.10.2000 | 38 НС | Четиристотин Двадесет и девето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! По същество договорът е едно техническо доуточняване на статута на военнослужещите при препредаване, минаване през страната и т.н. Моите задръжки са не в характера на самия договор, колкото в предхождащата го це… |
| 03.08.2000 | 38 НС | Шестдесет и седмо извънредно заседание | Уважаеми колеги, уважаеми господин Христов! Много бъркате. Рядко съм виждал такъв анализ, който да е почти изцяло интересен, но все пак на погрешна теза. Първо, скандал има. Не може да се отрече това нещо. В цял свят има и в много по-недоразвити демократични … |
| 28.07.2000 | 38 НС | Четиристотин и Осемнадесето заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми колеги! Мисля, че има доста аргументи и "против" предлаганото решение. Вярно е, че първото пленарно заседание може да се състои някъде около 7 септември, но за да бъде то подготвено, трябва да се съберат комисиите. Так… |
| 27.07.2000 | 38 НС | Четиристотин и Седемнадесето заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми колеги! Проблемът по същество не е в това дали нашия колега акад. Сендов е подписвал или не нещо и дали това е главната причина да бъде свалена или не дадена паметна плоча. За мен проблема е дали в името на това, за ко… |
| 25.07.2000 | 38 НС | Шестдесет и шесто извънредно заседание | Няма да подкрепя и проекта на Българската социалистическа партия, защото в седмото тире ясно и категорично е казано, че България трябва военно да се интегрира в НАТО. Ние тук не сме избирани като народни представители, за да вкарваме страната във военни блоко… |
| 25.07.2000 | 38 НС | Шестдесет и шесто извънредно заседание | Капиталната грешка безспорно е самият курс за НАТО. Завършвам, господин председателю, има все пак едно увеличение с 10 минути, нека и един независим да го ползва. |
| 25.07.2000 | 38 НС | Шестдесет и шесто извънредно заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми господин министър-председател, господа министри, уважаеми колеги! Безспорно е, че полагаме началото на един добър прецедент в демократичната история на България - правителството чрез парламента, а покрай него и цялото … |
| 19.07.2000 | 38 НС | Четиристотин и Тринадесето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Както и много пъти по подобни поводи заставам зад тази трибуна да ви призова да гласувате против преминаването на тези части. Причината е единствено в основното обществено-политическо и историческо заключение, ч… |
| 06.07.2000 | 38 НС | Четиристотин и осмо заседание | И затова е толкова настоятелно според мен единственото и може би най-демократичното партиите да започнат на чисто - част от държавната собственост да бъде обявена от публичен характер и да задоволява изключително нуждите на партиите според тяхното влияние в о… |
| 06.07.2000 | 38 НС | Четиристотин и осмо заседание | Господин Пинчев, жена ми беше дълго време член на БЗНС, така че мисля, че покрай нея познавам донякъде земеделското движение. Разбира се, правоприемността, когато става дума за партия, за духовна връзка, може да съществува. Но когато става дума за правни осно… |
| 06.07.2000 | 38 НС | Четиристотин и осмо заседание | Това знам, господин Пинчев, въз основа на документи. Аз просто искам да Ви подскажа, че дори и при най-добра воля на Народното събрание, то няма да може да извърши този акт, както Вие смятате, че лесно може да стане. Разбира се, тук са в правото си и колегите… |
| 06.07.2000 | 38 НС | Четиристотин и осмо заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми колеги! Законът, засягащ имуществата на политическите партии, е изключително важен, определящ структурата на гражданското общество и политическия живот в бъдеще в страната. Решаването на тези проблеми в областта на фин… |
| 26.05.2000 | 38 НС | Триста Деветдесет и първо заседание | Относно изказаните становища на господин Абаджиев и господин Сунгарски. Мисля, че тук става дума за следване на нашите идеи още от времето на самото начало на "Екогласност", които сега ние защитаваме и в Политически клуб "Екогласност". Става дума за идеите на… |
| 26.05.2000 | 38 НС | Триста Деветдесет и първо заседание | Да, те действително може би тръгват, за което ще си носят последствията и отговорността. Прав сте, господин Костов, те действително тръгват към НАТО, това е и нашето заключение, от което ще следват и съответните ревизии на коалиционните ни споразумения. Така … |
| 26.05.2000 | 38 НС | Триста Деветдесет и първо заседание | Най-напред, господин председател, може да отбележите, че моето изказване е по чл. 44, ал. 4 от Правилника за организацията и дейността на Народното събрание. Сиреч, аз не изразявам становище, което е възприето от парламентарната група. Мисля, че с проекта за … |
| 11.05.2000 | 38 НС | Триста Осемдесет и пето заседание | Ако зависи от войнишките майки, значи няма да има армия изобщо. Моля ви. |
| 11.05.2000 | 38 НС | Триста Осемдесет и пето заседание | И ако искате можем да си направим състезание - Вие развръщайте Вашата полева болница, аз ще развърна свързочен възел, да видим кой по-добре ще се справи. Мисля, че това не е основата на спора тук. Явно е, че има хора, които могат да се справят и по-бързо, и д… |
| 11.05.2000 | 38 НС | Триста Осемдесет и пето заседание | Да, господин Марангозов, вярвам Ви, че след шест месеца обучение Вие можете да развърнете полева болница. Аз съм служил 26 месеца, повече от срока, също съм запасен офицер... |
| 11.05.2000 | 38 НС | Триста Осемдесет и пето заседание | Виждам, че много от вас са склонни да дадат някакво преимущество на знанието, на квалифицирания човек, за да не стои той дълго време в казармата. Аз мисля, че по-скоро тук трябва да се застъпят едни обратни аргументи. И мисля, че тази логика просто не е постр… |
| 11.05.2000 | 38 НС | Триста Осемдесет и пето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! (Шум и реплики, оживление в цялата зала.) |
| 10.05.2000 | 38 НС | Триста Осемдесет и четвърто заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Зная, че формата, под която се внасят тези законопроекти, е едно право на парламентарните групи. И все пак, както и Вие, господин председател, отбелязахте, има още един законопроект - той в някаква степен обобща… |
| 26.04.2000 | 38 НС | Триста Осемдесет и второ заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Призовавам ви да подкрепите това решение. Смятам, че то не нарушава българските национални интереси в рамките на една нормална практика на съдействие на други държави, когато те искат да проведат обучение на сво… |
| 19.04.2000 | 38 НС | Триста Седемдесет и девето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! При нормални обстоятелства подкрепям това, че български войници ще понатрупат малко опит в сътрудничеството, а и командването в този случай на учение на НАТО. Ще се поразходят до Португалия, при добър късмет ще … |