| 12.04.2001 | 38 НС | Осемдесет и трето извънредно заседание | Уважаеми господин председател, колеги! Господин Стоилов, Вие говорихте, че се обезсмисля законът, след като не беше приета глава пета. Това е вярно. Но Вие не обяснихте, че това е причинност, тъй като квалификацията "чирак", "калфа" и "майстор" явно не е изми… |
| 12.04.2001 | 38 НС | Осемдесет и трето извънредно заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Господин Николов, искам да Ви предложа нещо, да помислите и Вие. Не съм сигурен дали това, което ще Ви кажа, е много прецизно. В чл. 52, в ал. 2 т. 2 мисля, че трябва да отпадне, защото е записано: "лице, което … |
| 12.04.2001 | 38 НС | Осемдесет и трето извънредно заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Мисля, че създаването на тази глава заедно с целите, които се поставя - регионални браншови занаятчийски сдружения, се дублира със създадената вече регионална занаятчийска камара, която е юридическо лице, но в н… |
| 12.04.2001 | 38 НС | Осемдесет и трето извънредно заседание | Наистина доста вече са ми снижени възможностите. В чл. 22 се налага един имуществен ценз, който е срещу Конституцията на Република България. Занаятчийската камара не може да регистрира собственици, т.е. имотни хора, защото майсторско свидетелство може да има … |
| 12.04.2001 | 38 НС | Осемдесет и трето извънредно заседание | Карате ме да гласувам! Мога ли да се изкажа по същество? |
| 12.04.2001 | 38 НС | Осемдесет и трето извънредно заседание | О, Бога ми! Ами как да бъда честен пред клетвата си, че във всичките си действия ще се ръководя от интересите на народа, като вече съм преуморен? |
| 12.04.2001 | 38 НС | Осемдесет и трето извънредно заседание | Това е най-лесното да го направите! |
| 12.04.2001 | 38 НС | Осемдесет и трето извънредно заседание | Тези, които ни убеждават, че трябва да... |
| 12.04.2001 | 38 НС | Осемдесет и трето извънредно заседание | Ние не сме правили предложение за извънредно заседание. Ние знаем, че човешкият ум има някакви възможности. |
| 12.04.2001 | 38 НС | Осемдесет и трето извънредно заседание | Господин председател, Вие проявявате една неделикатност в поведението си като председател на Народното събрание. Къде е председателят на Парламентарната група на СДС? Къде са заместник-председателите? Къде е председателят на Народен съюз? Къде са тези, които … |
| 12.04.2001 | 38 НС | Осемдесет и трето извънредно заседание | В нормалните страни работният ден е осем часа. |
| 12.04.2001 | 38 НС | Осемдесет и трето извънредно заседание | Господин председателю, първо искам да се изкажа по процедурата, а след това по същество. Уважаеми господин председател, моята процедура е следната: тъй като вече осем часа работим в тази зала, бих искал един специалист да каже какви са възможностите на човешк… |
| 12.04.2001 | 38 НС | Петстотин и трето заседание | А каква личност е бил? Канцлер на една държава! |
| 12.04.2001 | 38 НС | Петстотин и трето заседание | Благодаря Ви, господин председател. Господин Величков, това, което каза господин Корнезов, почти изчерпа това, което исках аз да ви кажа. Само с две думи искам да допълня. Тези неща, които определят и големите интереси на държавата, могат да бъдат увредени от… |
| 12.04.2001 | 38 НС | Петстотин и трето заседание | Защо? |
| 12.04.2001 | 38 НС | Петстотин и трето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Аз се чудя защо така реагирате. Може би по навик, че освен вас никой друг не знае и няма право да каже нещо. Когато слушах дебата, аз се притесних, че се изместват целите и ценностите в организацията и управлени… |
| 12.04.2001 | 38 НС | Петстотин и трето заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми колеги! Господин Иванов, имам една молба към Вас. В изказа си не употребявайте думата "абсолютни". В реалния живот такива стойности няма, а в законодателството и правото - още повече. Това е наука, която има подчер… |
| 11.04.2001 | 38 НС | Петстотин и второ заседание | Благодаря Ви, господин председател! Уважаеми колеги, господин Миков! Има нещо по-съществено от това, което ни раздалечава от ценностната система на Европа. В Европа не правят лицензионни режими, за да дават работа, а контролират тези, които изпълняват извършв… |
| 11.04.2001 | 38 НС | Петстотин и второ заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Уважаеми господин министър, госпожо Дянкова! Повод да Ви направя реплика е това, че Вие твърдите, че направихме всичко, каквото е необходимо, за да се извърши социална реформа. Аз искам да Ви уверя, че дори да се е създала н… |
| 10.04.2001 | 38 НС | Осемдесет и второ извънредно заседание | Господин Христов ми подсказва, че има такъв проект. Благодаря Ви, господин Христов. Исках да апелирам евентуално, ако трябва да се включи и община София, за да може и този проблем да бъде решен в полза на ромското общество. Благодаря. |
| 10.04.2001 | 38 НС | Осемдесет и второ извънредно заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Аз ще подкрепя това решение, добре разбирайки, че един твърде сложен социален въпрос в община Пловдив ще започне да бъде решаван. Но си позволявам от тази трибуна да се обърна към Вас и да попитам дали в това ре… |
| 10.04.2001 | 38 НС | Осемдесет и второ извънредно заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Това, че и аз ще подкрепя решението да се сключи заем за рехабилитация на пътищата искам да декларирам предварително, но има нещо смущаващо. Първо, тези пътища, които ще отремонтирваме или ще поддържаме в трансп… |
| 09.04.2001 | 38 НС | Осемдесет и първо извънредно заседание | Уважаеми господин председател, господин Ремзи! Слушах внимателно Вашето пледиране. Останах с убеждението, че мнозинството се страхува от гурбетчиите, които е прогонило от държавата си, понеже няма препитание тук, като се върнат, да не го подкрепи. Аз искам об… |
| 09.04.2001 | 38 НС | Осемдесет и първо извънредно заседание | Точно партийно пристрастие проявявате, защото не понасяте критика! Аз Ви питам - 31 декември ще ви стигне ли да подготвите всички подзаконови нормативни актове? Колко на брой са? Какъв е потребният ресурс от време, за да се подготвят? Ще имат ли нужда от няка… |
| 09.04.2001 | 38 НС | Осемдесет и първо извънредно заседание | Именно. Аз искам да Ви питам обаче, господин председател, след като ме репликирате и пак проявявате партийно пристрастие... |
| 09.04.2001 | 38 НС | Осемдесет и първо извънредно заседание | Това, че не са верни преценките кога ще може да влезе законът в сила. |
| 09.04.2001 | 38 НС | Осемдесет и първо извънредно заседание | Не, като политик и като депутат критикувам... |
| 09.04.2001 | 38 НС | Осемдесет и първо извънредно заседание | Но, аз конкретно по датата... |
| 09.04.2001 | 38 НС | Осемдесет и първо извънредно заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми господин председател, уважаеми колеги, по стечение на обстоятелствата аз бях член на тази комисия, когато се приемаше този закон. Знам, че е голям по обем. Имаше сериозни поправки от това, което Министерският съвет… |
| 09.04.2001 | 38 НС | Осемдесет и първо извънредно заседание | Благодаря Ви, господин председател! Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Мисля, че спорът, който се разгръща в залата по отношение начина на съставяне на Централната избирателна комисия, е в резултат от грешно провежданата политика на управляващото… |
| 06.04.2001 | 38 НС | Петстотин и първо заседание | Благодаря Ви, господин председател! Госпожо министър, господин министър! Господин Глушков, първо, притеснен съм, че Ви отговарям на репликата, защото помня един момент от подписването на Конституцията, когато твоите съпартийци, които те направиха заместник ми… |
| 06.04.2001 | 38 НС | Петстотин и първо заседание | Аз мисля, че говоря като човек, който притежава претенцията да бъде достоен човек. И ред други неща ми подсказват, че вие провеждате една политика, за която съм много притеснен, от нейния автор във времето, когато я е провеждал - Богдан Филов. Прекаленото обв… |
| 06.04.2001 | 38 НС | Петстотин и първо заседание | Благодаря Ви, господин председател. Казвам всичко това, защото е притеснително, когато в това споразумение за строителство, за интендантско обслужване ще се внасят стоки и съоръжения, които не подлежат на обмитяване. Аз съм съгласен, че всичко онова съоръжени… |
| 06.04.2001 | 38 НС | Петстотин и първо заседание | От Вашето, господин председател. |
| 06.04.2001 | 38 НС | Петстотин и първо заседание | Благодаря Ви. Страхувам се само отново да не налагате демократичен диктат върху едно различно мнение. Казвам всичко това, защото ние приемаме... |
| 06.04.2001 | 38 НС | Петстотин и първо заседание | Не казах "различно". Не говоря от името на парламентарната група. |
| 06.04.2001 | 38 НС | Петстотин и първо заседание | Аз говоря в рамките на 35 мин. |
| 06.04.2001 | 38 НС | Петстотин и първо заседание | Уважаеми господин председател, уважаема госпожо министър, уважаеми колеги! Вземам думата, но преди това искам да декларирам, че не говоря от името на Парламентарната група на Демократичната левица. Аз искам да изразя едно лично становище като гражданин, като … |
| 04.04.2001 | 38 НС | Четиристотин Деветдесет и девето заседание | Оттеглям го. |
| 30.03.2001 | 38 НС | Четиристотин Деветдесет и осмо заседание | И нека те да бъдат пример за това как трябва да се отнасяме към законите. (Председателят Йордан Соколов изключва микрофона.) Толкова ли са притеснителни думите ми, че една секунда не ми дадохте или аз съм притеснителен за Вас? |
| 30.03.2001 | 38 НС | Четиристотин Деветдесет и осмо заседание | Например в Българския тълковен речник, който е издаден от Академията на науките, "служба" е обяснено като постоянна работа в учреждение с определена заплата; "служа" - заемам някаква служба; "министерство" - централно правителствено учреждение, което ръководи… |
| 30.03.2001 | 38 НС | Четиристотин Деветдесет и осмо заседание | Юристи, добре, приемам, колега Миков. (Реплики.) |
| 30.03.2001 | 38 НС | Четиристотин Деветдесет и осмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Заставам на тази трибуна, за да защитя направеното от мен предложение, като си давам явна сметка, че това е един сложен казус и не можем да се отнасяме с убедеността си, че различните хипотези са абсолютно прави… |
| 29.03.2001 | 38 НС | Четиристотин Деветдесет и седмо заседание | Секцията кога ще я направиш? В деня на изборите ли? |
| 29.03.2001 | 38 НС | Четиристотин Деветдесет и седмо заседание | Предварително? Кога ще стане? |
| 29.03.2001 | 38 НС | Четиристотин Деветдесет и седмо заседание | Господин председател, аз искам да Ви обърна вниманието върху едно противоречие и се надявам, че Вие като коректен човек ще заемете принципно поведение върху него. В чл. 37 по предложението на господин Корнезов ние в залата отхвърлихме текста в ал. 2, че човек… |
| 29.03.2001 | 38 НС | Четиристотин Деветдесет и седмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! (Докладчикът Пламен Марков и народният представител Иван Тодоров разговарят.)Чакам господин Марков, защото той води като от водеща комисия дебата и предложенията. |
| 29.03.2001 | 38 НС | Четиристотин Деветдесет и седмо заседание | Уважаеми господин председател! Господин Куртев, искам да Ви кажа, че омбудсманът, понеже все още не е приет законът, се изпълнява от народните представители като функция. Тоест при представителната демокрация народните представители трябва да представляват ин… |
| 29.03.2001 | 38 НС | Четиристотин Деветдесет и седмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Повод да се изкажа беше последната реплика на господин Лучников за "мъртвите графства". Аз искам да Ви попитам, господин Лучников, каква е целта. Ясно, има миграция, има спад на населението, това го показва и ст… |
| 28.03.2001 | 38 НС | Четиристотин Деветдесет и шесто заседание | "Незабавно" е необходимо, така ли? |