| 18.05.2005 | 39 НС | Четиристотин Осемдесет и осмо заседание | Благодаря Ви, господин председател. Моето изказване щеше да бъде около това, което каза господин Тошев, но не искам да повтарям. Използвам това, че взех думата, за да попитам уважавания от мен господин Гиньо Ганев, който е омбудсман, какво е неговото мнение п… |
| 28.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Осемдесет и второ заседание | Не е така. |
| 28.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Осемдесет и второ заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми дами и господа, въздържах се при гласуването в Комисията по енергетика не че съм против това, което каза и господин министърът, да се санират училищата, по-скоро за някакви значителни пропуски в самия Закон за енер… |
| 28.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Осемдесет и второ заседание | Благодаря Ви, господин председател. “ДОКЛАД относно проект за Решение за приемане на Стратегически насоки за осъществяване на проекти за енергоефективно саниране на училищни сгради, № 502-03-11, внесен от Министерски съвет на 25.03.2005 г. Комисията по енерге… |
| 22.04.2005 | 39 НС | Четиристотин и Осемдесето заседание | Моята процедура, господин председател, е свързана с парламентарния контрол. Вярно е, че има малко време, но за трета поредна седмица земеделският министър господин Нихат Кабил отказва да дойде в парламента. Забележете, аз имам питане от 20 октомври 2004 г. Се… |
| 14.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и шесто заседание | Благодаря Ви, уважаема госпожо председател. Уважаеми дами и господа, аз съм един от членовете на тази комисия. Подписах доклада с особено мнение и само с няколко изречения искам да обоснова защо се подписах с особено мнение. Защото, според мен, може би нямаше… |
| 14.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и шесто заседание | Това го кажи на себе си! |
| 13.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и пето заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми дами и господа, повод за нашето проекторешение е пълната тайнственост в действията на правителството по отношение на изграждането на нова ядрена мощност на площадката на АЕЦ "Белене". На първо място, прави впечатление… |
| 06.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и второ заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми дами и господа, на 11 март петчленен състав на Върховния административен съд потвърди решението на тричленния състав на съда, с което отменя решение на Държавната комисия по енергийно и водно регулиране за повишаване … |
| 01.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и първо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър-председател! На 11 март т.г. Върховният административен съд в петчленен състав окончателно отмени решението на Държавната комисия по енергийно регулиране за увеличаване на цените на електроенергията за… |
| 25.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и осмо заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми господин заместник министър-председател, аз задавам въпроса за Вашето лично мнение – дали ще подкрепите Вие такова предложение, тъй като проектонаредбата ще влезе в Министерския съвет. Защо поставям този въпрос? Пак к… |
| 25.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и осмо заседание | Никой не оспорва факта, господин заместник министър-председател, че е имало хора, които са си спирали неправомерно парното, но означава ли това, че трябва да бъдат наказвани бедни, болни хора за това, че всъщност “Топлофикация” не може да направи сериозен кон… |
| 25.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и осмо заседание | Ето защо Ви питам, господин министър: в края на краищата предвижда ли се Министерският съвет да направи някакъв по-човешки начин за отчитане на потребената топлоенергия за битови нужди? Благодаря. |
| 25.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и осмо заседание | Така например госпожа Иванка Борисова от гр. Русе, ул. “Доростол” № 73, се оплаква, че в апартамента й няма монтирани никакви радиатори. Дори има протокол от “Топлофикация” – Русе, че не ползва отопление с пара и въпреки това й начисляват месечни суми за такс… |
| 25.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и осмо заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми дами и господа! Уважаеми господин заместник министър-председател, вероятно бившият председател на Народното събрание е бил воден от добри намерения, когато в началото на мандата раздаде на всички “Приказка за стълбата… |
| 11.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и второ заседание | Благодаря Ви, уважаема госпожо председател. Не толкова реплика, колкото ще взема отношение по отговора на министър Церовски. Радвам се на това, което той каза, че има положително отношение, че този много важен проблем наистина ще бъде решен, но се надявам наи… |
| 11.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и второ заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Уважаеми господин министър, уважаеми колеги, уважаеми дами и господа! При сегашното положение по проект на автомагистрала "Тракия" не се предвижда подобно отклонение за гр. Чирпан. От автомагистрала "Марица" пък въобще няма … |
| 11.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и второ заседание | Благодаря Ви, уважаема госпожо председател. Не толкова реплика, колкото ще взема отношение по отговора на министър Церовски. Радвам се на това, което той каза, че има положително отношение, че този много важен проблем наистина ще бъде решен, но се надявам наи… |
| 11.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и второ заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Уважаеми господин министър, уважаеми колеги, уважаеми дами и господа! При сегашното положение по проект на автомагистрала "Тракия" не се предвижда подобно отклонение за гр. Чирпан. От автомагистрала "Марица" пък въобще няма … |
| 23.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Петдесет и шесто заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър-председател, уважаеми дами и господа! Всички предложени промени в Министерския съвет не отговарят на елементарната политическа и управленска логика, но особено странни и скандални са рокадите около гос… |
| 02.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Четиридесет и седмо заседание | Сега, сега. |
| 02.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Четиридесет и седмо заседание | Да не се краде. |
| 18.12.2004 | 39 НС | Шестдесет и четвърто извънредно заседание | Услуги е много широко понятие. |
| 18.12.2004 | 39 НС | Шестдесет и четвърто извънредно заседание | Да паднат и “услуги”. |
| 17.12.2004 | 39 НС | Четиристотин Тридесет и осмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги, уважаема госпожо Масларова! Тук е господин Ахмед Юсеин, тук е госпожа Станоева. През юни месец ние бяхме в най-модерната болница в Измир, най-модерната, която е построена преди два-три месеца и там ни показаха п… |
| 14.12.2004 | 39 НС | Шестдесет и трето извънредно заседание | Уважаеми колеги, това, което прочете госпожа Радева, е доста елементарно, бих казал наивно, обяснение защо това не става. Защото, ако наистина човек иска да направи нещо, той намира начин, а ако не иска, намира причина. Вие засега наистина сте намерили някакв… |
| 14.12.2004 | 39 НС | Шестдесет и трето извънредно заседание | Аз съм съгласен донякъде с Вас, господин Пирински, но същевременно на това заседание и в края на тази сесия ние разглеждаме бюджета за 2005 г. и, разбира се, разглеждаме и данъчните закони, които се отнасят до бъдещата година. Първо, с какво право, искам да п… |
| 14.12.2004 | 39 НС | Шестдесет и трето извънредно заседание | Благодаря Ви, господин председател. Взимам думата, за да подкрепя предложението на господин Соколов и господин Николов, тъй като не само в другите страни, но във всички страни на Европейския съюз е намерен начин как да се раздели потреблението на LPG газ проп… |
| 23.11.2004 | 39 НС | Шестдесет и първо извънредно заседание | Благодаря Ви, уважаема госпожо председател. Отхвърлянето на това предложение, уважаеми колеги, наистина е грубо погазване на европейските директиви. Става ясно, че това предложение се отхвърля само заради това, че консумацията на бензин в България ще намалее.… |
| 10.11.2004 | 39 НС | Четиристотин Двадесет и първо заседание | Благодаря. Господин председател, при цялото ми уважение към Вас, просто съм принуден – не е възможно, когато народен представител от тази трибуна задава въпрос на министъра, хора, които са допуснати в залата, да се разхождат тук все едно, че тук е някакво тек… |
| 10.11.2004 | 39 НС | Четиристотин Двадесет и първо заседание | Те си говорят по телефона. |
| 10.11.2004 | 39 НС | Четиристотин Двадесет и първо заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Уважаеми колеги, в страната наистина цари истерия, защото вчера и в пресата, и по другите средства за масова информация излезе информация, че в България има радиационно замърсяване. Най-малкото аз съм излязъл тук да говоря, … |
| 10.11.2004 | 39 НС | Четиристотин Двадесет и първо заседание | Уважаеми господин председател, дами и господа! Разбира се, че е престъпление да се източва ДДС от държавата, но още по-притеснително е, когато зад такива хора стоят политици и се разтваря политически чадър. Подобна информация беше изнесена още вчера в българс… |
| 09.11.2004 | 39 НС | Петдесет и девето извънредно заседание | А тогава кой ще им плаща? |
| 04.11.2004 | 39 НС | Четиристотин и Деветнадесето заседание | Господин Имамов, Вие казахте, че няма технологични начини да се осъществи това диференциране. Бихте ли подкрепили акцизна ставка от 125 евро? |
| 04.11.2004 | 39 НС | Четиристотин и Деветнадесето заседание | Аз му направих реплика. |
| 04.11.2004 | 39 НС | Четиристотин и Деветнадесето заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми господин Пирински, искам да Ви уверя, че промяна на Директива 2003/96 въобще няма. Така че, това което каза господин Тасев, въобще не е вярно. Но аз се обръщам и към господин Имамов. |
| 04.11.2004 | 39 НС | Четиристотин и Деветнадесето заседание | Благодаря Ви, господин председател. Господин Имамов, Вие бяхте прав, когато казвате, че потреблението на газьола като относителен дял е доста високо над 50%. Но на заседание на Комисията по енергетика господин Ерменков, който е прeдседател на Àãåíöèÿòà ïî åíå… |
| 04.11.2004 | 39 НС | Четиристотин и Деветнадесето заседание | Благодаря, уважаеми господин председател. Аз съм един от съвносителите заедно с господин Жотев и затова се изказвам. Аз не знам заместник-министър Тасев коя директива е имал предвид, като говори, че акцизът трябвало да се увеличава. Господин Тасев, Директива … |
| 03.11.2004 | 39 НС | Четиристотин и Осемнадесето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Както е известно, съгласно Правилника за организацията и дейността на Народното събрание при второ четене могат да се правят предложения единствено за редакционни бележки и за отпадане, но не за добавяне на нови… |
| 15.10.2004 | 39 НС | Четиристотин и Единадесето заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми господин министър, уважаеми дами и господа! Частично съм удовлетворен от този отговор, защото все пак ще има явно, Вие казвате, преразглеждане на акциза, но прави впечатление, че когато прилагаме директиви, когато … |
| 15.10.2004 | 39 НС | Четиристотин и Единадесето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа, уважаеми господин министър! Съгласно чл. 26 от Директива 2003/96 на Европейската общност се препоръчва създаването на рамка на общността, която да позволи на държавите-членки да освобождават от акцизи ил… |
| 08.10.2004 | 39 НС | Четиристотин и осмо заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Това беше може би най-стенографският отговор, който е получаван от тази трибуна. Все пак благодаря на министъра. Целта е да обърна внимание на този сериозен проблем и се надявам всичко, което казахте, особено за първото полу… |
| 08.10.2004 | 39 НС | Четиристотин и осмо заседание | Кога през 2005 г.? |
| 08.10.2004 | 39 НС | Четиристотин и осмо заседание | Благодаря Ви, уважаема госпожо председател. Уважаеми господин министър, уважаеми дами и господа! За община Павел баня единствената връзка с общините Братя Даскалови и Чирпан през Средна гора е второкласен път Б-56 от Пловдив за Шипка и Русе. Този път минава п… |
| 01.10.2004 | 39 НС | Четиристотин и пето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа! Четири часа парламентарен контрол, а са минали едва 12 питания и актуални въпроса. В списъка има близо 50, ако не са и над 50, затова, уважаеми господин председател, моля да подложите на гласуване следва… |
| 24.09.2004 | 39 НС | Четиристотин и второ заседание | Преди два дни в с. Горилово ми показаха домати с големината на орех – кафяви, изпопадали по земята. Миналия петък бях в с. Мирово. Говорих с господин Добри Кобуров. Той сподели, че няколко дни след тези инциденти над селото пада дъжд – те го наричат киселинен… |
| 24.09.2004 | 39 НС | Четиристотин и второ заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми дами и господа министри, уважаеми дами и господа! Точно преди две седмици по време на парламентарния контрол аз зададох въпрос на господин Свинаров – министър на отбраната, за това кой е източникът на обгазяване на… |
| 10.09.2004 | 39 НС | Триста Деветдесет и седмо заседание | Благодаря, господин председател. Не мога да не бъда резервиран към този отговор, господин министър. Вие казахте, че знаете кой е източника, а сега тук не го назовавате. Не може щом има взривове да няма и облаци, след като и хората са ги забелязали. Аз разбира… |
| 10.09.2004 | 39 НС | Триста Деветдесет и седмо заседание | Благодаря Ви, уважаеми господин председател. Уважаеми дами и господа, уважаеми господин министър! През последните месеци ние, старозагорци, бяхме подложени на поредица обгазявания. Особено масирани, както знаете, бяха те на 2 юни и 6 август т.г. Тези трагични… |