| 25.07.2014 | 42 НС | Сто Тридесет и шесто заседание | Уважаема госпожо министър, тук има налице закъснение с повече от два месеца от Вашите ангажименти, но това не е най-големият проблем. Зная, че по места общините като първостепенни разпоредители са се договорили там, където има обществен транспорт, на някои ме… |
| 25.07.2014 | 42 НС | Сто Тридесет и шесто заседание | Благодаря, господин председател. Уважаема госпожо министър, уважаеми колеги! На основание чл. 90, ал. 1 от Конституцията на Република България и чл. 89 от Правилника за организацията и дейността на Народното събрание внасям следния въпрос. „Уважаема госпожо м… |
| 09.05.2014 | 42 НС | Сто и Осемнадесето заседание | По темата говоря. Серията от закони, с които Вие тръгнахте, защото хората, които са със седем години стаж, са млади хора, а Вие искате да им дадете най-високите постове. Това е причината, това е проблемът, за който Мая Манолова си изпуска нервите нееднократно… |
| 09.05.2014 | 42 НС | Сто и Осемнадесето заседание | Уважаеми господин председателстващ, уважаеми колеги! Днес ние сме тук за дебат относно това дали Мая Манолова се справя с нейните задължения като заместник-председател на Народното събрание. Този дебат не е от вчера – той има много дълга история. За онези, ко… |
| 25.03.2014 | 42 НС | Шестнадесето извънредно заседание | В случая той не беше изчерпателен. Става дума за заместник-председателя на Сметната палата Хюсеин Чауш, който на третия месец през 2009 г., след като ГЕРБ пое властта, излязоха публикации за прикрити актове в размер на милиард и сто милиона. Човекът, който е … |
| 25.03.2014 | 42 НС | Шестнадесето извънредно заседание | Точно различно мнение! |
| 25.03.2014 | 42 НС | Шестнадесето извънредно заседание | Подкрепям това, че господин Николов доста неуверено говори от трибуната и в подкрепа на тези негови думи по отношение на партизацията в Сметната палата искам да припомня само... |
| 20.03.2014 | 42 НС | Сто и четвърто заседание | Това са хората, които ще дават тон в българската политика. Честито и на БСП, и на ДПС! (Реплики.) Не може от тази трибуна да се говори и да се оспорват избори, президентски избори, да се говорят обидни квалификации за президента и към колеги, които седят в та… |
| 20.03.2014 | 42 НС | Сто и четвърто заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Доживяхме такива красиви приказки в това Народно събрание! За съжаление, още от първия ден се започна с такива обръщения. След като една антиевропейска партия иска да зададе дневния ред в този Парламент, какво п… |
| 05.03.2014 | 42 НС | Деветдесет и седмо заседание | Уважаеми господа, не си мислете, че ние не сме за индустриализация на страната. Но това, което говори господин Мутафчиев – към него се обръщам, защото той ме обвини в популизъм... Само две неща ще Ви кажа. Когато съществуваше СИВ и когато икономиките в цяла И… |
| 05.03.2014 | 42 НС | Деветдесет и седмо заседание | Уважаема госпожо председателстваща, уважаеми колеги, за мен е много странна темата на този дебат. Всъщност ние какво трябва да решим? – Да задължим изпълнителната власт да предприеме определени стъпки за възстановяване на нещо, което е 100%-ва частна собствен… |
| 17.01.2014 | 42 НС | Седемдесет и осмо заседание | Уважаеми господин Орешарски, доколкото знам, има създадени две работни групи от двете държави, които трябва да работят по предпроектни проучвания. Досега заседания на тези две групи не знам да са били проведени. Също така, за да се осъществят, а имаме възможн… |
| 17.01.2014 | 42 НС | Седемдесет и осмо заседание | Благодаря. Уважаеми господин председател, уважаеми колеги, господин премиер, господа министри! Въпросът ми е на основание чл. 90, т. 1 от Конституцията на Република България и чл. 89 от Правилника за организацията и дейността на Народното събрание. Уважаеми г… |
| 05.12.2013 | 42 НС | Шестдесет и осмо заседание | Господин председател, съвсем кратък ще бъда. По повод предишно мое изказване искам да кажа няколко думи за един човек, който дълбоко уважавам – председателят на Комисията по културата и медиите. Желая му скорошно оздравяване. Това, което казах, е, че не присъ… |
| 05.12.2013 | 42 НС | Шестдесет и осмо заседание | Дълбоко сте неправи! Мисля, че Вашите ръководители имат голяма грешка по отношение на бюджета за културата. |
| 05.12.2013 | 42 НС | Шестдесет и осмо заседание | Знаете много добре, че артистите излязоха точно по тази тема и искаха да променят нещата по отношение на бюджета. |
| 05.12.2013 | 42 НС | Шестдесет и осмо заседание | Този театър наистина работи и пълни своите зали. По отношение на изкуството това, което се създава под формата на комитети и други организации за възстановяване, наистина е лицемерно! В театрите имаше сериозна криза и липса на посетители до реформата, направе… |
| 05.12.2013 | 42 НС | Шестдесет и осмо заседание | Колеги, това наистина е важно. С много лека ръка преминахме към следващата тема. Културата е нещо, по което всички ние и най-вече Вашите лидери отляво, като започнем от господин Станишев, говорителя на партията, и всички останали, пряко ангажирани, при тях би… |
| 05.12.2013 | 42 НС | Шестдесет и осмо заседание | Въпреки това! |
| 05.12.2013 | 42 НС | Шестдесет и осмо заседание | Аз се обръщам по-скоро към мнозинството. (Силен шум от КБ ДПС.) |
| 05.12.2013 | 42 НС | Шестдесет и осмо заседание | Идеята е тук да има дебат. |
| 05.12.2013 | 42 НС | Шестдесет и осмо заседание | Господин председател, мисля, че не е уместно по този начин да приключваме с всички теми, които касаят... |
| 05.12.2013 | 42 НС | Шестдесет и осмо заседание | Срам го е от този бюджет, господа! (Силен шум и реплики от КБ.) |
| 05.12.2013 | 42 НС | Шестдесет и осмо заседание | То отне моята възможност да кажа няколко думи на хората, които би трябвало да бъдат много по-съпричастни по отношение на културата. Неслучайно председателят на Вашата Комисия по културата не е тук – господин Стефан Данаилов. (Силен шум и възгласи: „Е-е-е!” от… |
| 05.12.2013 | 42 НС | Шестдесет и осмо заседание | Уважаеми господин председател, това, което се случва тук, не е най-приятното, което могат да гледат студентите. |
| 05.12.2013 | 42 НС | Шестдесет и осмо заседание | Не мога да се въздържа, когато се лъже от трибуната. |
| 05.12.2013 | 42 НС | Шестдесет и осмо заседание | Разбира се, репликата ми обаче е свързана с това, че в крайна сметка култура имаше, имаше ръст, ако говорим за театралното изкуство и артистите бяха стимулирани. А това, което се казва оттук не е вярно. Аз не знам за някакво възстановяване на някакъв театър, … |
| 05.12.2013 | 42 НС | Шестдесет и осмо заседание | Говорим за Бюджет 2014... |
| 05.12.2013 | 42 НС | Шестдесет и осмо заседание | А демагогията, с която се излиза... |
| 05.12.2013 | 42 НС | Шестдесет и осмо заседание | Уважаеми колеги, не можах да се въздържа от реплика, защото това, което се каза тук, беше една гола лъжа. Затворен театър в Силистра няма, първо. (Силен шум и реплики от КБ.) Второ, говорим за бюджета за култура. Това че той е намален с 2 млн. лв. и това, че … |
| 22.10.2013 | 42 НС | Второ извънредно заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Извинявам се, че излизам от контекста на дебата, който водим, но явно хора от левицата, които са доста жълто изразени, бих казал, започват с лични конфликти. Това, което господин Кутев си позволи да говори от та… |
| 02.10.2013 | 42 НС | Четиридесет и първо заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Вземам думата за процедура по начина на водене (силен шум и реплики отляво), защото не е възможно този Парламент – говорим за рейтинг, проблемите на този Парламент не са от вчера, те са от неговото ситуиране. Спо… |
| 13.09.2013 | 42 НС | Тридесет и шесто заседание | Смятам, че след този рецидив, който се повтаря с протестите и арестите, с извършените проверки в Благоевград и в Горна Оряховица, в Бургаско (смях, оживление в КБ), във всяка европейска държава той би довел до подаване на оставка на вътрешния министър, защото… |
| 13.09.2013 | 42 НС | Тридесет и шесто заседание | Аз също като господин Цветанов не чух името на офицера, който отговаряше за акцията и боя с палки, който видяхме всички. |
| 13.09.2013 | 42 НС | Тридесет и шесто заседание | Моят въпрос е също относно полицейското насилие, упражнено на 23 юли 2013 г. По-скоро това, което се случи след проведената полицейска акция за освобождаване на коридор за народни представители и министри, приключила неуспешно и несъобразена с изискванията и … |
| 13.09.2013 | 42 НС | Тридесет и шесто заседание | За мен е необяснимо как един областен управител ще изпълнява своите задължения без да има достъп до класифицирана информация. В момента кой в областната управа изпълнява тази функция с достъп до класифицирана информация и как се вземат решенията? |
| 13.09.2013 | 42 НС | Тридесет и шесто заседание | Благодаря. Госпожо председателстваща, уважаеми министри, уважаеми колеги! Моят въпрос е относно досъдебно производство срещу настоящия областен управител на област Силистра Насуф Насуф. Уважаеми господин Йовчев, досъдебното производство срещу Насуф Насуф бе о… |
| 16.08.2013 | 42 НС | Първо извънредно заседание | Ще пропусна официалностите. Пролича си, че това изказване беше от колеги от „Атака”. Аз искам да ги попитам в този бюджет заложени ли са 500 лв. минимална пенсия и 1000 лв. минимална заплата? (Бурни ръкопляскания от ГЕРБ.) И ако това е Вашият бюджет, гласувай… |
| 05.06.2013 | 42 НС | Седмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Мислех, че тези циркове, с които започна Парламентът още в първите дни, ще приключат с отрезвяване и започване на сериозната работа. Но има някои хора, които се припознават в други лица. Беше станало ясно преди … |
| 16.11.2012 | 41 НС | Четиристотин и Единадесето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги, уважаеми господин министър! Обръщам се към колегите отляво и по-скоро към господин Тасим – не е вярно, че Вие сте най-загрижените относно дървата за огрев за българското население. Като пример ще Ви дам, най-веро… |
| 03.10.2012 | 41 НС | Триста Деветдесет и второ заседание | Аз правя реплика на господин Терзийски. Благодаря. |
| 03.10.2012 | 41 НС | Триста Деветдесет и второ заседание | Господин Терзийски, всички разбрахме, че сте специалист по всичко, но когато се изказвате на тема „Енергетика”, наистина трябва да говорите с цифри, а не общо изказване. Колкото до смеха, смехът не е жалък, смехът е полезен, господин Терзийски, и хората, коит… |
| 19.01.2012 | 41 НС | Триста и пето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Това, което говори господин Пирински, като цяло беше на база демагогия. Това, което една опозиция може да прави в този момент, е да спъва по всякакъв начин работата на правителство, което се опитва да извади бълг… |
| 15.12.2011 | 41 НС | Двеста Деветдесет и осмо заседание | Уважаеми господин председател, господин министър! Уважаема госпожо Манолова, в хода на този дебат все повече се убеждавам, че връх взема демагогията. Тук говорим за много реални неща. Казва се следното: би ли имало работници, ако ги няма работодателите, госпо… |
| 01.06.2011 | 41 НС | Двеста Тридесет и шесто заседание | Благодаря. „ДОКЛАД относно Проект за Решение за приемане на Енергийна стратегия на Република България до 2020 г., № 102-03-7, внесен от Министерския съвет на 9 март 2011 г. На редовно заседание, проведено на 24 март 2011 г., Комисията по регионална политика и… |
| 16.03.2011 | 41 НС | Двеста и осмо заседание | Уважаеми господин председателстващ, уважаеми колеги народни представители! „ДОКЛАД относно законопроекти за изменение и допълнение на Закона за управление на етажната собственост, № 102-01-3, внесен от Министерски съвет, и № 154-01-4, внесен от Николай Пехлив… |
| 23.02.2011 | 41 НС | Двеста и второ заседание | Господин председател, колеги, законът наистина е престъпен срещу интересите на обръчите на ДПС. Това е, което мога да кажа. Срещу всички други интереси той е само в положителна посока. |
| 23.02.2011 | 41 НС | Двеста и второ заседание | Господин председател, уважаеми колеги, аз искам да помоля колегите да спрем да се повтаряме в някои части от изказванията и да говорим по същество. Колкото се отнася до преработвателите, Вие сам казахте, че големите фирми остават на пазара, те ще си изкупят к… |
| 23.02.2011 | 41 НС | Двеста и второ заседание | Уважаеми господин председател, колеги! Не мисля, че бизнесът на един или друг колега в миналото е толкова важен, че да занимаваме колегите. Явно не сте намерили нищо нередно, за да го кажете от трибуната. Става въпрос за нещо друго – че всеки от нас тук е пре… |
| 23.02.2011 | 41 НС | Двеста и второ заседание | Господин председател, уважаеми колеги! Виждам, че по точките започваме да се повтаряме в някои изказвания. Ще помоля колегите, когато говорят специално за преработвателите, да се има предвид, че тези, които присъстваха на срещата тук, в парламента – това, кое… |