| 13.07.1999 | 38 НС | Петдесет и трето извънредно заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Вземам думата, без да съм специалист по тези въпроси, а те са, както всички знаем, много важни. Но малко ме подразниха изказванията на господин Такоров и на госпожа Поптодорова. И ще ви кажа защо. Защото тези пр… |
| 04.05.1999 | 38 НС | Четиридесет и четвърто извънредно заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги, уважаеми господин министър-председател, госпожи и господа министри! След емоционалната реч на Сашо Томов ми се запре дъхът, защото толкова страшни работи се казаха, че не знам как въобще ще се оправим... И все п… |
| 04.05.1999 | 38 НС | Четиридесет и четвърто извънредно заседание | Кога беше в СДС, кога стана в БСП? (Репликата е към господин Христо Смоленов.) Хубаво е да ги видиш всичките какво правят. |
| 04.05.1999 | 38 НС | Четиридесет и четвърто извънредно заседание | Коя държава Югославия? |
| 04.05.1999 | 38 НС | Четиридесет и пето извънредно заседание | Господин Чукаров, оставете ги, нека си отидат. (Оживление.) Разберете, че само ще спечелим от това нещо. България ще спечели. Но аз бих искал да кажа следното: Вече десет години съм в парламента - четвърти мандат, така или иначе съм избиран. Не съм виждал тол… |
| 04.05.1999 | 38 НС | Четиридесет и пето извънредно заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги, уважаеми господин министър-председател, уважаеми госпожи и господа министри! Няма да ви отнемам почти никакво време. |
| 04.05.1999 | 38 НС | Четиридесет и пето извънредно заседание | Моите родители не са! Четете историята. |
| 23.04.1999 | 38 НС | Двеста Петдесет и второ заседание | Аз се обръщам не към друг, а към господин председателя. Той има право да ви каже: "Махнете си тези трикольори, сложете си червените ленти." Благодаря. (Ръкопляскания от СДС и НС.) |
| 23.04.1999 | 38 НС | Двеста Петдесет и второ заседание | Господин председател, моля Ви, това е сериозен въпрос, защото с това се прави политика. С други думи, ние тук не сме българи. Те били българи. А какъв беше вашият лозунг, че "след Съветския съюз най-много обичам България"? Така ли беше или обратното? Но аз мо… |
| 23.04.1999 | 38 НС | Двеста Петдесет и второ заседание | Процедурата е много ясна: може ли в Народното събрание, и затова се обръщам към господин председателя, едните народни представители да носят българското знаме, а другите - не? (Викове от блока на ДЛ.) Вие преди всичко си прегледайте кой е американски поданик,… |
| 23.04.1999 | 38 НС | Двеста Петдесет и второ заседание | Без да цитирам член еди кой си на правилника, аз смятам, че на всички негови членове противоречи това - една част от народните представители да идват тук с българското знаме. Сложете си червеното знаме! Сложете си червеното знаме, то е ваше! (Ръкопляскания от… |
| 23.04.1999 | 38 НС | Двеста Петдесет и второ заседание | Ще имате пълна възможност после, като застанете тук, да отговорите на всичко, което ще кажа. |
| 23.04.1999 | 38 НС | Двеста Петдесет и второ заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги, уважаеми господин министър-председател! |
| 07.04.1999 | 38 НС | Четиридесет и трето извънредно заседание | Аз бих искал отговор действително ли господин Луджев говори от името на ОНС? Защото тук не му ръкопляскаха доста от народните представители от ОНС. Не Вие, господин Димитров, а най-силната партия, въобще единствената партия в ОНС и това е действително Движени… |
| 07.04.1999 | 38 НС | Четиридесет и трето извънредно заседание | Имаше ме. Ако ще си разменяме реплики, когато Вие бяхте председател на Комсомола, аз бях вече по лагери. Но това не е важно. |
| 07.04.1999 | 38 НС | Четиридесет и трето извънредно заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Вземам думата по един процедурен въпрос. Аз бих искал да знам днес кои имат думата - представителите на парламентарни групи ли? Доколкото разбрах, така е. В такъв случай, господин председател, питам господин Луд… |
| 07.04.1999 | 38 НС | Четиридесет и трето извънредно заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър-председател, госпожи и господа министри, уважаеми колеги народни представители! Благодаря на господин Луджев, че ми отстъпи мястото. Аз нямам кой знае какво да кажа, затова защото каквото трябваше да б… |
| 05.04.1999 | 38 НС | Четирдесет и второ извънредно заседание | Аз не съм говорил за бюджет. |
| 05.04.1999 | 38 НС | Четирдесет и второ извънредно заседание | Аз не съм говорил за бюджетните приходи. |
| 05.04.1999 | 38 НС | Четирдесет и второ извънредно заседание | За България, разбира се. В момента управляваме ОДС. Ние насочваме съдбините на България. Но научих още нещо и за мен това е един много важен урок. Той е, че господин Томов, въпреки своите близки връзки с посланиците на Съединените щати в България - не един, н… |
| 05.04.1999 | 38 НС | Четирдесет и второ извънредно заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър-председател, уважаеми господа министри, уважаеми и скъпи колеги! От господин Томов, когото познавам отдавна, научих две неща. Едното е, че нашата работа е спукана и второто е, че въобще няма никакви на… |
| 31.03.1999 | 38 НС | Двеста Четиридесет и пето заседание | Аз не бих искал да се повтарят историите, които съм преживял. Не може отново, както беше, диктатори като Хитлер, Сталин, Мусолини и т.н., да си развяват знамето. Аз смятам, че и сега господин Милошевич го прави и, за съжаление, по-голямата част от обществото … |
| 31.03.1999 | 38 НС | Двеста Четиридесет и пето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Колкото и да ви се стори чудно, аз споделям мислите на господин Пирински, може би за пръв път, откакто десет години съм в Народното събрание. И то е, че ние трябва действително да обсъждаме въпроса за Косово, но… |
| 31.03.1999 | 38 НС | Двеста Четиридесет и пето заседание | Господин Томов, нас въобще не сте ни питали. |
| 31.03.1999 | 38 НС | Двеста Четиридесет и пето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Разбира се, че всички станахме, както предложи господин Томов. Но аз смятам, че един факт трябва да бъде завършен, тази война трябва да бъде завършена. Как ще бъде сега - всеки ден ли ще ставаме? Всеки ден има ж… |
| 25.03.1999 | 38 НС | Четиридесет и първо извънредно заседание | Нямат права при гласуването, когато вече парламентът си казва думата. Моля Ви се! |
| 25.03.1999 | 38 НС | Четиридесет и първо извънредно заседание | Господин председател, прочетете правилника и ще видите, че вносителите нямат никакви права. |
| 25.03.1999 | 38 НС | Четиридесет и първо извънредно заседание | Господин Соколов, мисля че грешите. Вносителите могат преди, обаче не когато се гласува. Нашите вносители не са съгласни. Извинявайте, но това не е начинът. |
| 25.03.1999 | 38 НС | Четиридесет и първо извънредно заседание | Въпросът за смяната от първо на второ място. |
| 25.03.1999 | 38 НС | Четиридесет и първо извънредно заседание | Те са вносители, но само парламентът може да реши този въпрос. |
| 25.03.1999 | 38 НС | Четиридесет и първо извънредно заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър-председател, уважаеми колеги! Това е въпрос за прегласуване, който аз повдигам, тъй като тук излезе на таблото, че пет души от Народен съюз са гласували "за" тази декларация, а това не отговаря на исти… |
| 25.03.1999 | 38 НС | Четиридесет и първо извънредно заседание | Стига сте плашили!... |
| 25.03.1999 | 38 НС | Четиридесет и първо извънредно заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми госпожи и господа министри, уважаеми колеги! Времето тече неуморимо, но след като чух, че има една партия в България - Зелената партия, която е за разпускане на НАТО (смях от мнозинството), докато всички ние се надяваме… |
| 10.03.1999 | 38 НС | Двеста Тридесет и шесто заседание | Аз Ви я припомних единствен. Единствен Ви казах в лицето кой сте. |
| 10.03.1999 | 38 НС | Двеста Тридесет и шесто заседание | Не случайно беше комсомолски ръководител. |
| 10.03.1999 | 38 НС | Двеста Тридесет и шесто заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми народни представители! Госпожо Величкова, вярвайте, че действително изпитвам към Вас и цялата дейност, която ние заедно все пак прекарахме, симпатия. И нямаше да взема думата, която ще бъде съвсем кратка, ако не беше па… |
| 18.02.1999 | 38 НС | Тридесет и девето извънредно заседание | Аз няма какво повече да кажа, освен това, което казах вече. И то е: недейте да говорите за Левски по този начин, както говорите, особено пък хора, които в продължение на петдесет години правиха всичко възможно против идеалите, против заветите на Левски. Тези … |
| 18.02.1999 | 38 НС | Тридесет и девето извънредно заседание | Време е да излязат. |
| 18.02.1999 | 38 НС | Тридесет и девето извънредно заседание | Така е, господине! Така е! Може да е извън дневния ред. Ще си позволя извън дневния ред, да. |
| 18.02.1999 | 38 НС | Тридесет и девето извънредно заседание | Уважаеми господин председател, още от времето, когато аз бях председател, непрекъснато говорех това на нашите приятели комунистите - че трябва да четат и да се научат. Няма да четат и няма да се научат, това е ясно! (Смях и оживление в залата.) Да, господин П… |
| 18.02.1999 | 38 НС | Тридесет и девето извънредно заседание | Извинявайте, ОНС. Все пак, ДПС, нали? Така или иначе в края на краищата вносителят има право да изкаже мнение дали приема или не приема една поправка. Смятам, че това е съвсем парламентарно, съвсем ясно, защото ние така, както сме тръгнали, в края на краищата… |
| 18.02.1999 | 38 НС | Тридесет и девето извънредно заседание | Ние, да, "Народен съюз" и ДПС. Някой пита - "Кои ние?". Ами ние, да. (Неразбираеми реплики от ДЛ.) |
| 18.02.1999 | 38 НС | Тридесет и девето извънредно заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господа министри, уважаеми колеги! От името на вносителите искам да кажа, че поправките, които тук госпожа Елена Поптодорова и госпожа Татяна Дончева предложиха, ние не можем да ги приемем. Ние приемаме нашата деклараци… |
| 18.02.1999 | 38 НС | Тридесет и девето извънредно заседание | Няма такова нещо. Защо говорите така? |
| 18.02.1999 | 38 НС | Тридесет и девето извънредно заседание | Ние по този въпрос вече дебатирахме и сме гласували. Вече сте закъснели. |
| 18.02.1999 | 38 НС | Тридесет и девето извънредно заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър-председател, уважаеми господа министри, уважаеми колеги! Това, което каза господин Лъчезар Тошев, още своевременно Народният съюз и ДПС го казаха на предното заседание. Ние казахме, че тези лица и малц… |
| 18.02.1999 | 38 НС | Двеста Двадесет и девето заседание | Ние сме били наясно защо слагаме всичко това - слагаме го, за да можем да съберем колкото си може повече гласове. И сега, за да не бъда дългословен и голословен, ще кажа, че все още се надявам, че членове на БСП, че членове на независимите, ще намерят смисъл … |
| 18.02.1999 | 38 НС | Двеста Двадесет и девето заседание | Приемам го - от ОНС. Приемам, разбира се! Ние изрично казваме в Декларацията, повтаряме това, което го има в Конвенцията, и не случайно, че тази ратификация не дава право на дейност, нарушаваща териториалната цялост и суверенитета на единната българска държав… |
| 18.02.1999 | 38 НС | Двеста Двадесет и девето заседание | Господин Димитров, обаче никъде не Ви видях при преговорите. |
| 18.02.1999 | 38 НС | Двеста Двадесет и девето заседание | Сложих я при това в джоба си, за да не я забравя. (Смее се.) Какво да се прави, стар човек! (Шум в залата.) Разбира се, трудно е да се говори, когато човек непрекъснато е апострофиран, но аз искам да се спра малко на нашата декларация. Трябва да ви кажа, че д… |