| 30.05.2009 | 40 НС | Петдесет и второ извънредно заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Без да влизам в детайли по техниката, искам да подчертая, че е избрана една изключително подходяща схема за усвояване на средствата. Средствата са много важни за средния и дребния бизнес. Това е едно финансово с… |
| 28.05.2009 | 40 НС | Петстотно заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин Искров, уважаеми колеги! За съжаление, за пореден път се плъзгаме встрани от дискусията, която трябва да водим в тази зала. Много важен е изборът на управител на Българската народна банка и ние трябва да се със… |
| 27.05.2009 | 40 НС | Четиристотин Деветдесет и девето заседание | Благодаря, господин председател. Госпожо Масева, репликата ми е към Вас. Ако човек е обществено ангажиран, не трябва да дели събитията така както му е изгодно. Не през последните четири години, а през последните десет години Столична община не е имала абсолют… |
| 22.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и осмо заседание | Господин председател, аз съм независим народен представител. |
| 15.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и седмо заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми колеги, аз мисля, че влизаме в един абсурден спор за едно решение. Давате ли си сметка как оценяваме българския парламент? С какво ще се занимаваме ние? Един сърбин, сигурно престъпник, хванат от сръбските власти, … |
| 13.04.2009 | 40 НС | Четиридесет и седмо извънредно заседание | Точно в този тон бяха Вашите думи, господин Илчев. Грешите! В Англия, в Германия е точно този принципът на мажоритарно избраните кандидати. |
| 13.04.2009 | 40 НС | Четиридесет и седмо извънредно заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Уважаеми господин Илчев, за пореден път подменяме принципа с лошото му изпълнение. Не бива да обругавате така принципа за мажоритарност, защото всичко, което казахте, е факт в страни с традиционна демокрация. В … |
| 24.03.2009 | 40 НС | Четиридесет и пето извънредно заседание | Уважаеми колеги, правя обратното процедурно предложение – да имаме нормален срок. Ще се аргументирам. Нека да ви върна във времето миналата година, когато гласувахме предизборното законодателство за местните избори, в последния момент, когато по същия начин п… |
| 04.03.2009 | 40 НС | Четиристотин Шестдесет и девето заседание | Защо не се гледа? |
| 04.03.2009 | 40 НС | Четиристотин Шестдесет и девето заседание | Нека да помислим за избирателя – да му дадем възможност да се концентрира, да му дадем възможност както в цяла Европа – това е допълнителен стимул, в този ден да изрази една балансирана позиция. Госпожо Дончева, ако още веднъж кажете, че не разбирам от парлам… |
| 04.03.2009 | 40 НС | Четиристотин Шестдесет и девето заседание | Думите за магистралата, пък се скараха с Бойко Борисов за коя магистрала става въпрос. Това си е негова позиция. Той каза: “20 милиона са 2-3 километра от една магистрала”. След това пък Николай Василев излезе и каза, че не били. И стана една дълга и широка. … |
| 04.03.2009 | 40 НС | Четиристотин Шестдесет и девето заседание | Този законопроект го има внесен, мисля, от 23 септември 2008 г. – промени на Избирателния закон, който включва избирателен елемент. По отношение на икономиите на изборите. Господин Найденов, 20-те милиона – аз няколко пъти казах, това не е моя реплика. Това с… |
| 04.03.2009 | 40 НС | Четиристотин Шестдесет и девето заседание | Благодаря Ви, господин председател. Права е госпожа Дончева. Не мога да отрека, че аз искам нещата да стават, да се случват бързо и да бъдем по-полезни на себе си и на обществото. По отношение на това дали тя има представа кое е кметство и изпълнителна власт … |
| 04.03.2009 | 40 НС | Четиристотин Шестдесет и девето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги, уважаеми гости! Аз подкрепих и съм се подписал за промените в Конституцията с пълното съзнание, че подкрепям изборите да бъдат в една и съща дата. От друга страна, тук ние спорим, според мен, до известна степен … |
| 25.02.2009 | 40 НС | Четиристотин Шестдесет и шесто заседание | И третото – рязко увеличение, категорично увеличение на пенсиите. |
| 25.02.2009 | 40 НС | Четиристотин Шестдесет и шесто заседание | Още две мерки – втората мярка, която препоръчвам и смятам, че задължително трябва да бъде предприета, е такова преразпределение на земеделската субсидия, която между другото още не е стигнала до земеделците, че те да получат този ресурс през м. април. Април е… |
| 25.02.2009 | 40 НС | Четиристотин Шестдесет и шесто заседание | ... да бъде съкратен. |
| 25.02.2009 | 40 НС | Четиристотин Шестдесет и шесто заседание | ... към конкретни адресанти, който да облекчи високия лихвен процент, който го има и той да играе грантова роля, така че върху целия ресурс... |
| 25.02.2009 | 40 НС | Четиристотин Шестдесет и шесто заседание | Уважаеми господин председателстващ, уважаеми господин министър-председател, уважаеми дами и господа министри! Дълго слушахме обясненията и, бих казал, оправданията на правителството. Аз лично останах с впечатление, че все още самочувствието пречи да бъде осъз… |
| 25.02.2009 | 40 НС | Четиристотин Шестдесет и шесто заседание | Колко инфлация предвидихте, колко стана? |
| 06.02.2009 | 40 НС | Четиристотин Петдесет и девето заседание | Уважаеми господин председателстващ, уважаеми дами и господа министри, уважаеми колеги! На 22 януари т.г. Пети състав на Европейския съд за правата на човека произнесе осъдителна за страната ни присъда. В присъдата се казва, че Европейският съд за правата на ч… |
| 23.01.2009 | 40 НС | Четиристотин Петдесет и трето заседание | Аз не приемам такава позиция и затова категорично съм „против”. Благодаря. |
| 23.01.2009 | 40 НС | Четиристотин Петдесет и трето заседание | ...след като изтече нормалното време за такова решение, разрешихме да преразгледаме договора с Европейския съюз. |
| 23.01.2009 | 40 НС | Четиристотин Петдесет и трето заседание | Аз съм по-далеч, господин Илчев. Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Гласувах „против” и ще ви обясня просто. Първо, гласувах „против”, защото нямаме правителство и ако имаме изобщо такова, то няма ясна политика за енергетиката. Вместо да си губим… |
| 15.01.2009 | 40 НС | Четиристотин Четиридесет и девето заседание | БКП! БКП! |
| 12.01.2009 | 40 НС | Единадесета сесия Четиридесет и трето извънредно заседание | Всички нормативни документи са приети и никой не казва да няма обезщетения. Напротив, ние трябва да търсим обезщетения, но трябва да ги търсим оттам, откъдето трябва. Това, за което Вие говорите, Вие говорите с някакви съвсем различни измерения. Директива № 6… |
| 12.01.2009 | 40 НС | Единадесета сесия Четиридесет и трето извънредно заседание | Благодаря, господин председател. Първата реплика не я разбрах – беше доста объркана, а втората реплика мога да я коментирам, но ми се струва, че не заслужава. Първо, аз съм изненадан от факта, че на министър-председателя му стана неудобно да слуша истините и … |
| 12.01.2009 | 40 НС | Единадесета сесия Четиридесет и трето извънредно заседание | С това си поведение това правителство, уважаеми колеги, ни върна 12 години и един ден назад във времето. Нека да престане да тормози България и да се оттегли. |
| 12.01.2009 | 40 НС | Единадесета сесия Четиридесет и трето извънредно заседание | Тогава, господин Пирински, защото аз съм бил потърпевш като министър-председател, нямаше гориво. Тогава имаше енергийна криза, защото горивото се изнасяше. Репликата ми е абсолютно основателна, защото горивото се изнасяше за Сърбия и отново беше студено, и от… |
| 12.01.2009 | 40 НС | Единадесета сесия Четиридесет и трето извънредно заседание | Договорите ги подписва „Булгаргаз”. Оттам-нататък ние трябва в тази декларация задължително да дадем мандат на правителството да си потърси обезщетение. Уважаеми колеги, вчера беше 11 януари. Преди 12 години вие със същата политика, със същото поведение напъл… |
| 12.01.2009 | 40 НС | Единадесета сесия Четиридесет и трето извънредно заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър-председател, дами и господа министри, уважаеми колеги! Ще започна от заглавието на декларацията. Дали така, както ни е раздадена, или мерките, в нея трябва да има два безспорни компонента. Първият комп… |
| 16.12.2008 | 40 НС | Четиридесет и второ извънредно заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми министри, уважаеми колеги! Естествено е основата на дебата по второ четене на бюджета да бъде в първа точка, защото каквито и предложения да правим, те трябва да бъдат отразени в ал. 1, т. 1 и 2 – приходната и разходнат… |
| 04.12.2008 | 40 НС | Четиристотин и Четиридесето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Вчера изслушването на госпожа Плугчиева доведе до две сериозни заключения. Първото беше, че управлението е изненадано, съответно и госпожа Плугчиева, от решението на Брюксел. Второто е, че през последните шест м… |
| 04.12.2008 | 40 НС | Четиристотин и Четиридесето заседание | Едно и също нещо го казваш три пъти! |
| 19.11.2008 | 40 НС | Четиристотин Тридесет и трето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър-председател, който Ви няма в буквален и в преносен смисъл на думата, уважаеми господа министри! Как можем да квалифицираме този бюджет? Аз го наричам панически бюджет. Защо панически? Защото е бюджет, … |
| 18.11.2008 | 40 НС | Тридесет и осмо извънредно заседание | Ако утре започнем с това, не виждам защо трябва да работим при спряно време днес? Това ми е въпросът. |
| 18.11.2008 | 40 НС | Тридесет и осмо извънредно заседание | Господин председателстващ, процедурата ми е проста. Чета дневния ред за утре и виждам, че първата точка е първо четене на Законопроект за бюджета на Националната здравноосигурителна каса, тоест, това, което разискваме в момента. Питам се и Ви питам Вас като п… |
| 30.10.2008 | 40 НС | Четиристотин Двадесет и пето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Предлагам процедура на прегласуване. Мотивите са ми два. Единият е чисто технически – не можа да заработи системата при мен. Вторият е, че СЕМ се нуждае от промяна, че СЕМ има недобри обществени позиции. Работат… |
| 24.10.2008 | 40 НС | Четиристотин Двадесет и трето заседание | Да, други раздават, но той ми обеща. Така или иначе това се случи. Нека да погледнем какво дебатирахме днес. Всъщност какво дебатираха управляващите? Управляващите дебатираха повече положението в Ирландия, в Румъния, световната криза и нищо не разбрахме за ту… |
| 24.10.2008 | 40 НС | Четиристотин Двадесет и трето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър-председател, господа министри, уважаеми колеги! Вземам повод от думите на господин Орешарски – кой кога разбрал за кризата. Само ще напомня, записано е в протоколите на Народното събрание, че лятото ми… |
| 24.10.2008 | 40 НС | Четиристотин Двадесет и трето заседание | „Проект РЕШЕНИЕ за избиране на член на Съвета за електронни медии Народното събрание на основание чл. 86, ал. 1 от Конституцията на Република България и чл. 24, ал. 1 и 2 от Закона за радиото и телевизията |
| 24.10.2008 | 40 НС | Четиристотин Двадесет и трето заседание | Извинете, господин председател, но ние направихме предложения, а решението е в комисията. То е еднотипно за трите кандидатури. |
| 24.10.2008 | 40 НС | Четиристотин Двадесет и трето заседание | Уважаеми господин председателстващ, уважаеми колеги, уважаеми господин Атанасов! Цялата Ви пледоария няма никакъв смисъл по отношение на политическите назначения, защото аз по стечение на обстоятелствата два пъти присъствах да представям кандидатурата и видях… |
| 24.10.2008 | 40 НС | Четиристотин Двадесет и трето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Ще изразя съжалението си, че усложнихме с процедурни проблеми този изключително важен въпрос, но в края на краищата от гледна точка на опозицията ние постигнахме целта си този въпрос да бъде разискван в една пъл… |
| 24.10.2008 | 40 НС | Четиристотин Двадесет и трето заседание | Добре, тогава аз ще го прочета сам. Защото казвам, че ние сме извън точката, не сме я започвали. „ИВАН СОТИРОВ: Предлагам дискусията да бъде отложена за следващото заседание. |
| 24.10.2008 | 40 НС | Четиристотин Двадесет и трето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин председателстващ, уважаеми колеги! За съжаление вземам думата по формален повод като процедура, като твърдя много категорично, че вчера господин Атанасов е прочел становището на комисията извън процедурата. И а… |
| 23.10.2008 | 40 НС | Четиристотин Двадесет и второ заседание | Мнозинството, защото се предлагаше на комисия, комисията не събираше кворум и т.н. Аз поддържам предложението за отлагане, но не само го поддържам, но ме поставяте в неудобното положение да направя нещо за пръв път в парламентарната си практика – да поискам п… |
| 23.10.2008 | 40 НС | Четиристотин Двадесет и второ заседание | Второто, което искам да подчертая, защото ние в сряда нямахме нито решение на комисията, нито нищо. Просто ни се каза в сряда сутрин – „бързайте”. Звучи неправдоподобно това бързо решение на полупразна зала, при положение, че вие отлагахте този проблем да не … |
| 23.10.2008 | 40 НС | Четиристотин Двадесет и второ заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Първо, най-отговорно искам да кажа, че общо решение за влизане на тази точка в дневния ред на Председателския съвет няма. Няма! Тази позиция, господин председател, заедно бяхме с Вас на Председателски съвет – не… |
| 23.10.2008 | 40 НС | Четиристотин Двадесет и второ заседание | Абсолютно. |