| 15.05.2009 | 40 НС | Четиристотин Деветдесет и пето заседание | „Р Е Ш Е Н И Е за определяне на статута на Регионалния секретариат за парламентарно сътрудничество в Югоизточна Европа към Народното събрание на Република България Народното събрание на основание чл. 77, ал. 1, т. 6 и чл. 86, ал. 1 от Конституцията на Републи… |
| 29.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Деветдесет и първо заседание | Така е. |
| 24.04.2009 | 40 НС | Четиристотин и Деветдесето заседание | Но не много. |
| 24.04.2009 | 40 НС | Четиристотин и Деветдесето заседание | Господин председател, правя предложение във вторник, 28 април 2009 г., да имаме извънредно пленарно заседание с точка в дневния ред – Законопроектът за отбраната и въоръжените сили на Република България. Благодаря. |
| 23.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и девето заседание | В светлината на тази констатация, господин председател, правя предложение сега за удължаване на днешното работно време до 16,00 ч. |
| 23.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и девето заседание | Господин председател, ще Ви помоля да разместим т. 14 и т. 12. Ако е възможно т. 14 да стане т. 12, за да може след гласуванията да продължим със Закона за отбраната и въоръжените сили. Благодаря Ви. |
| 22.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и осмо заседание | Благодаря Ви, господин председател. Това е по-скоро едно пояснение, тъй като се изказахме според нас изчерпателно миналия път, както и днес направи същото колегата ми Яни Янев. Тоест, нашите аргументи, надяваме се, са чути и двойно повече се надяваме да са ра… |
| 21.04.2009 | 40 НС | Четиридесет и девето извънредно заседание | И ще ни бъдат необходими 60 нови пилоти само след една година! |
| 21.04.2009 | 40 НС | Четиридесет и девето извънредно заседание | Да, а не да се концентрираме върху този излишен спор дали Българската армия да има военновъздушно училища. Финансови разчети ще се направят. Няма по любимо занимание за счетоводителите от това. Ама във Варна обучавали цивилни моряци – и в Долна Митрополия се … |
| 21.04.2009 | 40 НС | Четиридесет и девето извънредно заседание | Уважаеми господин председател, преди две-три години успяхме да се преборим с порочната доктрина за нишите на специализация, според които Германия трябваше да пренася пехотата на Полша, румънците да формират алпийски части, а ние – снайперисти. Слава Богу, стр… |
| 13.04.2009 | 40 НС | Четиридесет и седмо извънредно заседание | С репликите към мен приключихме! |
| 13.04.2009 | 40 НС | Четиридесет и седмо извънредно заседание | Благодаря, господин председател. Един социалдемократ да се обръща така към един либерал е класика, класика в жанра, дори и извън жанра. Но, да караме по ред. Аз не слушах много внимателно репликата на господин Софиянски, но той е слушал моето изказване още по… |
| 13.04.2009 | 40 НС | Четиридесет и седмо извънредно заседание | Благодаря, господин председател. Искам да споделя със залата, че съм много доволен от днешните дебати, тъй като с нищо не съм изненадан. Очаквах храбрата „Атака” да се измъкне по някое време, за да се инсценира падащ кворум, в който БСП и ДПС като вносители н… |
| 02.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и второ заседание | Благодаря, господин председател. Предлагам утре да отменим парламентарния контрол, за да можем да посветим цялото работно време на второто четене на Закона за отбраната и въоръжените сили. |
| 27.03.2009 | 40 НС | Четиристотин и Осемдесето заседание | Благодаря, господин председател. В един момент начинът на водене ме огорчи, тъй като Вие коментирахте, и то критично, само моето изказване. Направих безутешния за мен извод, че сте на страната на офицера от резерва Тодоров, но не и на страната на офицера от р… |
| 27.03.2009 | 40 НС | Четиристотин и Осемдесето заседание | Мен ме коментирахте, господин председател, а него не го коментирахте. Имам възражения по начина на водене на заседанието. |
| 27.03.2009 | 40 НС | Четиристотин и Осемдесето заседание | Това важи и за всеки друг закон. |
| 27.03.2009 | 40 НС | Четиристотин и Осемдесето заседание | Благодаря, господин председател. Много странно е това да се доказва колко недъзи крие модел, който още не е задействан, колко безпомощен ще бъде първият военен, след като интегрираният модел още не е факт. Аз твърдя, че тази фигура, този човек, тази личност, … |
| 27.03.2009 | 40 НС | Четиристотин и Осемдесето заседание | Благодаря, господин председател. Имам желание да уточним нещо, което, надявам се след това уточнение поне няма да възпроизвежда изкушението сред колеги, които дълго и неограничавано в комисията оспорваха философията на закона. Философията на закона е основана… |
| 04.03.2009 | 40 НС | Четиристотин Шестдесет и девето заседание | Благодаря, господин председател. Искам от името на нашата парламентарна група да изразя дълбокото ни огорчение от начина, по който представители на други политически сили вчера участваха на връх Шипка по един своеобразен, да го наречем, начин в отбелязването … |
| 04.03.2009 | 40 НС | Четиристотин Шестдесет и девето заседание | Парламентът. |
| 04.03.2009 | 40 НС | Четиристотин Шестдесет и девето заседание | Да, с въздишка беше. Спомням си. |
| 04.03.2009 | 40 НС | Четиристотин Шестдесет и девето заседание | Няма да го приеме. Защо ще го гони? |
| 04.03.2009 | 40 НС | Четиристотин Шестдесет и девето заседание | Давай четири. |
| 04.03.2009 | 40 НС | Четиристотин Шестдесет и девето заседание | Най-напред искам да благодаря на господин Светослав Малинов, защото той по-пряко и по-смело разкри част от основанията на колегите, които искат изборите да са в края на юни, или може би в началото на юли, или дори в края на юли, които до този момент оратор от… |
| 04.03.2009 | 40 НС | Четиристотин Шестдесет и девето заседание | Господин председател, щях да съм по-доволен, ако бяхте прекъснали изказването на господин Христов, което този път, за разлика от друг път, 99% не беше в рамките на темата, която се обсъжда по ал. 7. Това – първо. Второ, ако го бяхте наказали заради издевателс… |
| 04.03.2009 | 40 НС | Четиристотин Шестдесет и девето заседание | И аз също. |
| 04.03.2009 | 40 НС | Четиристотин Шестдесет и девето заседание | След малко. |
| 04.03.2009 | 40 НС | Четиристотин Шестдесет и девето заседание | След малко ще Ви отговоря. |
| 04.03.2009 | 40 НС | Четиристотин Шестдесет и девето заседание | Може ли да говориш по същество? |
| 20.02.2009 | 40 НС | Четиристотин Шестдесет и пето заседание | Благодаря, господин председател. Благодаря и за констатацията, че ни движи обща загриженост. Очевидно гледните ни точки ще останат раздалечени, просто защото аз не си представям действията на тези лица по начина, по който господин Атанасов, а донякъде и госпо… |
| 20.02.2009 | 40 НС | Четиристотин Шестдесет и пето заседание | Второ, разбира се, че е по-ефективно, ако се използва и този метод, който ни поставя малко нащрек, отколкото ако вменим на полицията да инфилтрира агитките наистина с една мощна агентура. Ето тогава вече би имало нарушаване на човешки права. Ето тогава вече и… |
| 20.02.2009 | 40 НС | Четиристотин Шестдесет и пето заседание | Благодаря, господин председател. Аз съм съгласен, че това не са най-съвършените текстове в един подобен закон. Но те са от категорията текстове или идеи, облечени в текст, предизвикани, както казвахме според едно клише, от живия живот. Трябва да си дадем смет… |
| 11.02.2009 | 40 НС | Четиристотин и Шестдесето заседание | Благодаря, господин председател. Нашето предложение за създаване на такава анкетна комисия съдържа естествено основания, които съвпадат с част от чутото дотук, както и съществени разлики. За нас най-напред МВР не е събирателен образ на една хомогенна и еднооб… |
| 05.02.2009 | 40 НС | Четиристотин Петдесет и осмо заседание | Благодаря ви за вниманието и очаквам да се направят действително конструктивни предложения. |
| 05.02.2009 | 40 НС | Четиристотин Петдесет и осмо заседание | Благодаря, господин председател. Парламентарната група на НДСВ ще подкрепи Законопроекта за отбраната и Въоръжените сили на първо четене, а както трябва да сме сигурни и на второто четене след, надявам се, три седмици по много причини. Едната от тях е историч… |
| 23.01.2009 | 40 НС | Четиристотин Петдесет и трето заседание | Няма да споменавам думите реактор и... |
| 23.01.2009 | 40 НС | Четиристотин Петдесет и трето заседание | От името на парламентарна група искам да направя декларация! |
| 23.01.2009 | 40 НС | Четиристотин Петдесет и трето заседание | По-висок е и го виждате по-отдалеч. |
| 22.01.2009 | 40 НС | Четиристотин Петдесет и второ заседание | Като себестойност кажи, не като цена на пазара. |
| 15.01.2009 | 40 НС | Четиристотин Четиридесет и девето заседание | Благодаря, господин председател. Ситуацията, в която се намираме, колеги, е изненадваща с някои елементи и традиционна. Традиционните са повече, но новите, изненадващите заслужават повече внимание, тъй като са динамични и вероятно ще се развиват и през следва… |
| 14.01.2009 | 40 НС | Четиристотин Четиридесет и осмо заседание | Това го казваш вече за трети път. |
| 18.12.2008 | 40 НС | Четиристотин Четиридесет и шесто заседание | Точно така, Минчо! |
| 18.12.2008 | 40 НС | Четиристотин Четиридесет и шесто заседание | Благодаря Ви, господин председател. Господин Ралчев, изобщо не е имало спор за мнения. Има огромни коалиции, в които бушуват огромен брой мнения. Когато обаче там се появят идеологически разминавания, настъпва разпад. Изобщо не става дума тук да се делят пари… |
| 17.12.2008 | 40 НС | Четиристотин Четиридесет и пето заседание | Приемам. |
| 17.12.2008 | 40 НС | Четиристотин Четиридесет и пето заседание | Благодаря, господин председател. Този път предлагаме т. 15 да стане т. 8 – да си разменят местата, и призоваваме колегите от Българската социалистическа партия да ни подкрепят, тъй като поне ангажименти, поети само преди 12 часа, трябва да се изпълняват. Благ… |
| 16.12.2008 | 40 НС | Четиридесет и второ извънредно заседание | Кое е по-важно? Формата или съдържанието? |
| 16.12.2008 | 40 НС | Четиридесет и второ извънредно заседание | Благодаря Ви, господин председател. Моля да прегласуваме този текст. |
| 16.12.2008 | 40 НС | Четиридесет и второ извънредно заседание | Господин председател, моля да прегласуваме това предложение. |
| 10.12.2008 | 40 НС | Четиристотин Четиридесет и второ заседание | И аз не искам да нося отговорност, че правим едно нещо, а тридесет минути след това го ревизираме. Кой модерен закон не е засягал десет други?! Така беше и със Закона за спортното хулиганство, така се отказахме да приемем Закон за евтаназията. Все се боим, че… |