| 02.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Четиридесет и седмо заседание | Не, проблемът е в това каква болница ще се направи. (Реплики от КБ и ОДС.) И вместо ”Мерцедес” може да се купят 20 “Москвич”-а. Обаче искам да кажа на всички вас, колеги, едно. Вие казвате, че не сте, обаче сте. Вие, които 10-15 години рушихте, ще ви кажа нещ… |
| 02.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Четиридесет и седмо заседание | Сега за кражбата. Аз нямам чувството, че се краде. Обаче тук застават колеги народни представители, които вероятно имат много богат опит в това. И те подозират същото. И затова аз съм спокоен, колеги. Обаче вие не сте спокойни и вас ви притеснява, че някой др… |
| 02.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Четиридесет и седмо заседание | Уважаеми дами и господа народни представители, ще ви припомня нещо, особено на господата отляво. Когато се строеше НДК аз всяка сутрин и вечер пътувах с тролей за работа и се връщах. Аз всяка сутрин и вечер слушах ропота и недоволството на хората, и псувните … |
| 02.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Четиридесет и седмо заседание | Да не се краде, но за това ще говоря малко по-късно. |
| 02.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Четиридесет и седмо заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми дами и господа народни представители, почти към края сме на дебата. Всички, които тук се изказаха, като че ли казваха едно и също: ние искаме болница, ние не сме против болницата. Обаче в действителност така ли е? … |
| 09.12.2004 | 39 НС | Четиристотин Тридесет и четвърто заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Уважаеми колеги, освен това, което казаха много мои колеги за господин Додов, че бил добър човек, днес аз се убедих, че той е и голям стоик, защото мисля, че ние, членовете на Комисията по здравеопазването, вече се изморихме… |
| 23.11.2004 | 39 НС | Шестдесет и първо извънредно заседание | Уважаеми колеги, преди три години, когато един болен влизаше в операционната зала, на вратата го чакаше старшата сестра и го проверяваше дали той носи кислородна вода, спирт, йод, бинтове, марли. Окладът, храноденът на един болен преди четири години беше 70 с… |
| 23.11.2004 | 39 НС | Шестдесет и първо извънредно заседание | Бюджетът за здравеопазване в България е 4,3% от брутния вътрешен продукт. Вие знаете много добре, че в страни, където за здравеопазване се отделят 10%, 15%, хората пак не са доволни от здравеопазването. Няма лимит в тези изисквания. Аз ви питам, но вече се съ… |
| 23.11.2004 | 39 НС | Шестдесет и първо извънредно заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Уважаеми колеги, впечатлява ме поведението на колегите народни представители от опозиционните сили. Когато тук обсъждаме бюджета на Националната здравноосигурителна каса, те предричат колко време ние ще останем да управлявам… |
| 02.06.2004 | 39 НС | Триста Шестдесет и пето заседание | Уважаеми господин Тошев, сега чух, че сте учили анатомия при проф. Овчаров. Това още повече би трябвало да Ви накара да приемете това, което ние предлагаме. Госпожо Литрова, то и във ВИФ учат анатомия, и в Художествената академия. Всички ли те сега трябва да … |
| 02.06.2004 | 39 НС | Триста Шестдесет и пето заседание | Благодаря Ви, господин председател! Господин министър, уважаеми колеги! Току-що проф. Козовски каза: “колко много време загубихме за елементарни неща?” Аз още в самото начало искам да кажа, че твърдо подкрепям предложението на проф. Камбуров ал. 5 да отпадне.… |
| 16.03.2004 | 39 НС | Четиридесет и шесто извънредно заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаема госпожо Масева! То пък я няма. Вижте, нещо не сте ме разбрали добре. Алтернативата на едно друго страшно нещо е затворът. Мисля, че няма разумен човек, който може да предложи това. Тук има само две възможности. Ням… |
| 16.03.2004 | 39 НС | Четиридесет и шесто извънредно заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми колеги, аз искам да започна от емоциите. Добре е, че има емоции. Какво би било тук, ако стояха някакви същества – машини без емоции? От какво са породени емоциите, господин Миков? Разбира се, могат да се правят мно… |
| 11.03.2004 | 39 НС | Триста и Тридесет и седмо заседание | Такова нещо имаше, да, но то беше до 1 януари 2004 г. в резултат на установения ред и закони, въведени от вашето правителство. От 1 януари 2004 г. всеки гражданин на Република България може да постъпи във всяко лечебно заведение по избор. Другото, което искам… |
| 11.03.2004 | 39 НС | Триста и Тридесет и седмо заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми господин премиер, уважаеми дами и господа министри, уважаеми дами и господа народни представители! Обръщам се към народните представители в ляво. Не мога да проумея откъде черпите сили да имате това самочувствие от тази … |
| 11.09.2003 | 39 НС | Двеста Седемдесет и трето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми господин министър, уважаеми дами и господа народни представители! Днес разглеждаме поредното вето на уважавания господин президент. Мисля, че стана ясно на всички, че днешното вето е много различно от предишните вета, ко… |
| 08.05.2003 | 39 НС | Двеста Тридесет и второ заседание | Уважаемо Председателство, уважаеми дами и господа народни представители, разбира се, днес като че ли е много по-приятно и по-добре, когато разглеждаме работата на тази комисия, като си спомням първия доклад. За мен е още по-удобно, по-приятно след изказването… |
| 11.04.2003 | 39 НС | Двеста Двадесет и пето заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми колеги! “СТАНОВИЩЕ по законопроект за изменение и допълнение на Закона за защита на вредното въздействие на химичните вещества, препарати и продукти № 302-01-12, внесен от Министерския съвет на 13.02.2003 г. На сво… |
| 17.12.2002 | 39 НС | Двадесет и седмо извънредно заседание | Много благодаря на д-р Игнатов. Виждате, че нямаме различия с него, освен в едно: че той не е в Омуртаг. Защото, ако е в Омуртаг, никога няма да дойдат тези болни, които идват и обременяват тази болница. Така ли е, д-р Игнатов? Тогава в бюджета ще се намести … |
| 17.12.2002 | 39 НС | Двадесет и седмо извънредно заседание | Благодаря Ви, госпожо председател! Уважаеми госпожи и господа народни представители, уважаеми господин министър! Когато тук се говори за бюджета на здравеопазването, аз чувам и виждам с каква тревога мои колеги идват на тази трибуна и говорят, че бюджетът е м… |
| 26.06.2002 | 39 НС | Сто Двадесет и второ заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Уважаеми колеги, многоуважаеми господин Ганев! Аз в никакъв случай не съм допуснал, че тази комисия може да Ви засенчи, Вас, с такъв голям парламентарен опит. Аз просто съм допуснал грешка. Обаче не е виновен този, който идв… |
| 26.06.2002 | 39 НС | Сто Двадесет и второ заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми дами и господа народни представители! Като член на Комисията по жалбите и петициите на гражданите се чувствам до известна степен обезоръжен от доклада на господин Корнезов, тъй като той беше много обстоен, много стойност… |
| 22.11.2001 | 39 НС | Четиридесет и пето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър, уважаеми дами и господа народни представители! Уважаеми колеги отляво и отдясно, ние тук сме от три месеца, обаче аз съм слушал изказвания на народни представители от много години и някои от тях и дне… |