| 06.02.2001 | 38 НС | Седемдесет и шесто извънредно заседание | Господин председател, правя процедурно предложение днешното заседание да бъде предавано пряко по Българското национално радио и Българската национална телевизия. И второ предложение - в залата да бъде поканен главният прокурор господин Филчев и ген. Славчо Бо… |
| 15.11.2000 | 38 НС | Четиристотин Четиридесет и седмо заседание | За да представя България пред света! |
| 11.10.2000 | 38 НС | Четиристотин Тридесет и второ заседание | Защо подкрепяхте тази война десет години? |
| 14.09.2000 | 38 НС | Четиристотин Двадесет и второ заседание | Аз приемам неговото допълнение. |
| 14.09.2000 | 38 НС | Четиристотин Двадесет и второ заседание | Благодаря, господин председател! Вчера, приемайки § 4 от законопроекта, ние включихме понятието "грубо нарушение на разпоредбите на чл. 10". Във връзка с това аз предлагам да приемем т. 24 от проекта на вносителя по § 26, в която т. 24 се обяснява понятието "… |
| 14.09.2000 | 38 НС | Четиристотин Двадесет и второ заседание | Благодаря, господин председател! В така предложената т. 4 се визира: "Националният съвет за радио и телевизия възлага проверката за липса на забраните по ал. 4 на съответните специализирани органи." Просто изразът "липса на забраните" ми звучи малко странно, … |
| 13.09.2000 | 38 НС | Четиристотин Двадесет и първо заседание | Благодаря, господин председател. Ще предложа на народното представителство да гласува така предложения текст. И искам да отбележа, че неслучайно беше включен изразът "в съответствие с приетите от Република България задължения, влезли в сила международни догов… |
| 13.09.2000 | 38 НС | Четиристотин Двадесет и първо заседание | Благодаря, господин председател, но мисля, че човек все пак трябва да е прочел Закона за радио и телевизия, когато се изказва за него. Защото тук не става въпрос за еднолични търговци или за не знам какви търговци, тук става въпрос за изменение на чл. 7, койт… |
| 13.09.2000 | 38 НС | Четиристотин Двадесет и първо заседание | Благодаря, господин председател. Искам да напомня на народното представителство, че ние се намираме на второ четене на закона, при което ние приемаме вече принципите, схемите и философията на приетия на първо четене закон за изменение и допълнение. И когато н… |
| 13.09.2000 | 38 НС | Четиристотин Двадесет и първо заседание | Благодаря, господин председател. Аз наистина не искам да влизам в дебат, просто искам да уточня, че и в съществуващия сега закон фигурират физическите лица. И тук не става въпрос въобще дали да има физически или нефизически лица, а кои физически лица се визир… |
| 30.06.2000 | 38 НС | Четиристотин и шесто заседание | Най-напред ще отговоря на репликата на господин Нешев. Господин Нешев, председателят Ви каза точно, има закони, няма тенденции. Освен това, след като е променена директивата, въз основа на тази директива ние сме ратифицирали конвенцията и там правим необходим… |
| 30.06.2000 | 38 НС | Четиристотин и шесто заседание | Уважаеми господин председател, уважаема госпожо министър, госпожи и господа народни представители! Би било хубаво, когато някой се изказва, все пак да се изказва подготвен, защото по-добре е да замълчиш, ако не можеш да кажеш нещо по-мъдро от мълчанието. А в … |
| 19.05.1999 | 38 НС | Двеста и Шестдесето заседание | Да се коригира в т. 1, 3 и 4б. |
| 05.04.1999 | 38 НС | Четирдесет и второ извънредно заседание | Благодаря Ви, господин председател. Изключвам неуместността на искането на вот на недоверие, но така или иначе хората трябва да видят и чуят какво става в тази зала. Важни са дебатите, а пък и в крайна сметка всички ние трябва да покажем политическата неграмо… |
| 21.12.1998 | 38 НС | Тридесет и седмо извънредно заседание | Господин Бончев, ние не избираме хора, за да копаят градинки или да вдигат щанги. Избираме хора, които имат интелектуалния потенциал да осъществяват обществения контрол върху електронните медии. И аз заставам зад всеки един от тези хора, за които съм гласувал… |
| 21.12.1998 | 38 НС | Тридесет и седмо извънредно заседание | Изказване е. (Парламентарните групи на ДЛ, на ОНС и на ЕЛ напускат залата.) Наговориха се един куп лъжи. Била нарушена процедурата. Процедурата беше спазена така, както изисква правилникът на Народното събрание. Всички кандидати, съгласно решение на комисията… |
| 21.12.1998 | 38 НС | Тридесет и седмо извънредно заседание | Благодаря Ви, господин председател. Мислех си дълго време, че поведението на опозицията е някакъв сценарий, някакъв театър, сега обаче разбирам, че те наистина са такива, каквито се представят тук. Изговориха се един куп празни приказки. Защо? Само и само, за… |
| 11.12.1998 | 38 НС | Двеста и Десето заседание | Благодаря Ви, господин председател. На основание чл. 34, ал. 3 от Правилника за организацията и дейността на Народното събрание предлагам да бъде проведено извънредно заседание на Народното събрание във вторник, 15 декември 1998 г., от 15,00 ч. при следния дн… |
| 13.11.1998 | 38 НС | Сто Деветдесет и осмо заседание | Аз оттеглих предложението си. |
| 13.11.1998 | 38 НС | Сто Деветдесет и осмо заседание | Благодаря, господин председател. Направих моето предложение, заедно с колежката ми Ева Жечева за отпадане на § 9, водени от убеждението, че ако няма реклами в праймтайма на БНТ, това ще срине рекламния пазар и ще предизвика финансови загуби за частните електр… |
| 13.11.1998 | 38 НС | Сто Деветдесет и осмо заседание | Как можеш да говориш такива глупости? |
| 23.09.1998 | 38 НС | Сто Седемдесет и пето заседание | Благодаря Ви, господин председател. Аз, обаче, не съм убеден, че трябва да приемем този текст, просто защото той касае друг закон. Колегите в момента го нямат този друг закон. Вероятно ще има момент на обсъждане. В комисията не го приехме, именно защото може … |
| 17.09.1998 | 38 НС | Сто Седемдесет и трето заседание | Оттеглям го. |
| 17.09.1998 | 38 НС | Сто Седемдесет и трето заседание | Благодаря, господин председател! Имам усещането, че тук преливаме от пусто в празно. Едната половина на залата или не може, или не иска да разбере това, което се предлага. Ето защо аз правя процедурното си предложение да прекратим дебатите и да минем към глас… |
| 17.09.1998 | 38 НС | Сто Седемдесет и трето заседание | Какво значение има това? |
| 17.09.1998 | 38 НС | Сто Седемдесет и трето заседание | Какво значение има това? |
| 17.09.1998 | 38 НС | Сто Седемдесет и трето заседание | Благодаря, господин председател. Аз не виждам никъде в този закон каква такса смет се определя, нито къде се определя, че се плаща такса за гледане само на една програма. Правя конкретно редакционно предложение за обръщане на словореда. Изразът "за всеки реги… |
| 17.09.1998 | 38 НС | Сто Седемдесет и трето заседание | Плаща се правото да се гледа телевизия и да се слуша радио! |
| 16.09.1998 | 38 НС | Сто Седемдесет и второ заседание | Благодаря, господин председател. Най-напред на репликата на господин Нешев. Господин Нешев, Конвенцията "Телевизия без граници" е ратифицирана от Тридесет и осмото Народно събрание. Проверете в протоколите на това събрание. Ако Вие случайно не сте присъствали… |
| 16.09.1998 | 38 НС | Сто Седемдесет и второ заседание | Благодаря Ви, господин председател! Най-напред, предложеният чл. 94 в тази си редакция аз не виждам с кой текст от чл. 47 си противоречи. Когато ние отхвърлихме в чл. 47 предложения текст, го отхвърлихме не защото трябва да има предавания, произведени от поли… |
| 16.09.1998 | 38 НС | Сто Седемдесет и второ заседание | Господин Сендов, спонсорство е подпомагане на дадено предаване с цел излъчване на търговската марка на спонсора. Спонсорството не е дарителство по смисъла на този закон и по смисъла на Конвенцията за телевизия без граници. Спонсорството е подпомагане с цел из… |
| 16.09.1998 | 38 НС | Сто Седемдесет и второ заседание | Благодаря Ви, господин председател! Тук не става въпрос за това дали предаванията могат или не могат да бъдат спонсорирани, а за това дали могат да бъдат спонсорирани изцяло или отчасти, и дали, ако това изрично не е споменато, може да създаде такава хипотеза… |
| 16.09.1998 | 38 НС | Сто Седемдесет и второ заседание | Благодаря, господин председател. Текстът на чл. 91 кореспондира с текста на чл. 82, който ние вече сме приели и в който се казва, че не могат да участват журналисти, водещи на новините, политически и икономически предавания. Но тъй като текстът на чл. 91 каса… |
| 16.09.1998 | 38 НС | Сто Седемдесет и второ заседание | Благодаря, господин председател. Тъй като конвенцията е ратифицирана, ако някой не си го спомня, от Тридесет и осмото Народно събрание и тъй като не е вярно, че ограниченията не се отнасят за регионалните центрове, тъй като се казва: "до 20 процента", а не то… |
| 16.09.1998 | 38 НС | Сто Седемдесет и второ заседание | Благодаря Ви, господин председател. Господин Нешев, ще Ви говоря много бавно и се надявам да ме разберете. (Председателят призовава за тишина в залата.) Точка 4, господин Нешев, възпроизвежда норма, определена от Европейската конвенция за телевизия без границ… |
| 16.09.1998 | 38 НС | Сто Седемдесет и второ заседание | Благодаря, господин председател. Аз правя следното предложение: така, както е прочетено становището на комисията в ал. 3, да бъде приет текстът, както е предложен от народните представители Райчевски, Влашки, Жечева и Стоянов, без думата "спонсори". Тъй като … |
| 16.09.1998 | 38 НС | Сто Седемдесет и второ заседание | Терминът "платен репортаж" съществува във всички електронни медии. |
| 16.09.1998 | 38 НС | Сто Седемдесет и второ заседание | Този, който предоставя, плаща. |
| 16.09.1998 | 38 НС | Сто Седемдесет и второ заседание | Те плащат. |
| 16.09.1998 | 38 НС | Сто Седемдесет и второ заседание | Благодаря, господин председател. Аз не зная къде са точките и запетайките в текста, който прочете господин Иво Атанасов, но тридесетте минути се отнасят само за детските предавания. Аз подкрепям становището на комисията и предлагам да приемем текста такъв, ка… |
| 16.09.1998 | 38 НС | Сто Седемдесет и второ заседание | Благодаря, господин председател. Искам да кажа, вероятно да повторя, че всички тези текстове, които са приети, са взети от Конвенцията. Възможно е да са недомислици. Аз не споря относно смислеността на тези текстове, както каза господин Марангозов, но така ил… |
| 11.09.1998 | 38 НС | Сто Седемдесет и първо заседание | Имам я много повече от твоята. |
| 11.09.1998 | 38 НС | Сто Седемдесет и първо заседание | Имам я. |
| 11.09.1998 | 38 НС | Сто Седемдесет и първо заседание | Рекламният продукт и правилата за реклама са две различни неща. |
| 11.09.1998 | 38 НС | Сто Седемдесет и първо заседание | Ние не казваме такова нещо! |
| 11.09.1998 | 38 НС | Сто Седемдесет и първо заседание | Благодаря Ви, господин председател! Господин Атанасов, преди малко господин Райчевски на ясен български език Ви обясни за кои правила става въпрос. Аз ще Ви обясня още веднъж, дано да разберете. Става въпрос за всички правила на рекламата, уредени както в тоз… |
| 11.09.1998 | 38 НС | Сто Седемдесет и първо заседание | Уважаеми господин председател, колеги! Аз предлагам да приемем текста такъв, какъвто е предложен от вносителя, тоест в по-пълната му редакция. Мотиви: рекламата и спонсорството се уреждат с договори между радио- и телевизионния оператор, а когато махнем "межд… |
| 11.09.1998 | 38 НС | Сто Седемдесет и първо заседание | Естествено. Така и пише на български език. |
| 11.09.1998 | 38 НС | Сто Седемдесет и първо заседание | Това е прието и като предложение. |
| 11.09.1998 | 38 НС | Сто Седемдесет и първо заседание | Двете точки трябва да са еднакви. |