| 06.03.2013 | 41 НС | Четиристотин и Петдесето заседание | След което Министерският съвет взема решение да уважи позицията на Министерството на финансите! След което Вашата регионална министърка поругава решението на Министерския съвет! Вие деинституционализирате държавата – за Вас кражбата е въпрос на съществуване! … |
| 06.03.2013 | 41 НС | Четиристотин и Петдесето заседание | Този законопроект трябва да бъде приет не заради друго, а защото Вашата регионална министърка продължава да краде. (Смях от ГЕРБ.) Тя внася в Министерския съвет проект за решение да откраднете половината плаж на Бургас. (Възгласи от ГЕРБ: „Е-е-е!”.) |
| 06.03.2013 | 41 НС | Четиристотин и Петдесето заседание | Аз отбелязвам, че не е нормално Вие да водите заседанието, защото Вие показахте абсолютна неспособност. |
| 06.03.2013 | 41 НС | Четиристотин и Петдесето заседание | Да, Коиловци е сериозен въпрос. Уважаема госпожо председател, скъпи Пенко, уважаеми останали колеги! Не е нормално да водите заседание на Народното събрание, защото Вие провалихте едно ключово заседание. |
| 27.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и седмо заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Няма как да не сме благодарни на ръководството на Народното събрание за прекия му ангажимент към Проекта „Белене”, защото с цялата технология по вземането на решението Вие го направихте уязвимо. Всъщност Вие дадо… |
| 27.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и седмо заседание | Уважаема госпожо Цачева, не вземайте върху себе си позора на госпожа Стоянова! Оставете я да си тъне в него! (Реплики и провиквания от ГЕРБ.) Тя Ви лъже по най-циничния начин! Такава неспособност, такова некадърие за водене на Народно събрание!... (Реплики и … |
| 27.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и седмо заседание | Благодаря Ви, уважаема госпожо председател. Уважаеми колеги! Господин Червенкондев, много Ви моля да спрете с тези спекулации за бъдещата цена на Проекта „Белене”. Това са спекулации, които не почиват върху нищо. Преди референдума беше организирана много соли… |
| 27.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и седмо заседание | Не е това решението на въпроса. Въпросът трябва да бъде решен от легитимни институции, от легитимно Народно събрание. Това Народно събрание нито има легитимност, нито има подкрепа, нито има поддръжка! Ето затова трябва да оставим на следващото Народно събрани… |
| 27.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и седмо заседание | Много е добре да дойдат и да Ви набият, но не това е решението на въпроса. (Реплик и възгласи от ГЕРБ.) |
| 27.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и седмо заседание | Благодаря Ви, уважаема госпожо председател. Първо, Народното събрание взе решение за провеждане на референдума под натиска на 700 хиляди български граждани. Тези 700 хиляди български граждани много ясно искаха да се произнесем, но настъпилите след това събити… |
| 27.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и седмо заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Предлагам да отложим дебата по тази точка с мотив, че това Народно събрание по становището на всички политически сили е изчерпало своя ресурс. То няма доверие в обществото и не би могло да вземе решение по такъв … |
| 21.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и пето заседание | Вие ще останете в историята като човека, който подложи Златомир Иванов да бъде разстрелян на прага на Съдебната палата, за да не се допусне неговият ефективен разпит в съдебната зала. (Силен шум и реплики от ГЕРБ. Ръкопляскания от КБ.) |
| 21.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и пето заседание | Мисля, че не е имало в българската история така бързо и така необяснимо забогатял човек, който обясни собственото си богатство с тъщи, тъстове и така нататък. Второ, Вие ще останете в историята като човека, който осигури осъдени български граждани да избягат … |
| 21.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и пето заседание | Госпожа Цачева много добре знае, че съм ремонтирал фонтана. Естествено, това имаше предвид. Уважаеми дами и господа народни представители! Господин Цветанов, Вие ще останете в историята с няколко неща, и колкото по-бързо – толкова по-добре! Първо, с шестте Ви… |
| 15.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и трето заседание | ...и това е в компетенциите на министър-председателя, а не на който и да е от министрите. |
| 15.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и трето заседание | За нас това е абсолютно неприемливо. Има фалшифицирано решение. Това, че е влязло в сила фалшифицираното решение, не подменя момента на фалшификацията. Аз не разбирам защо Вие след като виждате, че става дума за подмяна на решение на Министерския съвет, ни вр… |
| 15.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и трето заседание | ...като за Вас очевидно фактът, че е фалшифицирано решението на Министерския съвет, е въпрос от прерогативите на министъра на регионалното развитие и благоустройството. |
| 15.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и трето заседание | По начина на водене е. Вие връщате въпроса... |
| 15.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и трето заседание | ...и по този начин е подменено решението на Министерския съвет практически... |
| 15.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и трето заседание | Уважаема госпожо председател, господин министър-председател, уважаеми колеги! Поставихме актуален въпрос заедно с колегите Орешарски и Атанасов до министър-председателя във връзка със статута на част от крайбрежната плажна ивица „Морски плаж – Бургас-централе… |
| 14.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и второ заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Подкрепата на един такъв текст ще е много ясен израз и на обща политическа воля, която да покаже и пред служителите в администрацията, и пред кандидатите за народни представители в перспектива кметове, общински с… |
| 14.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и второ заседание | Да, разбирам ги, естет съм. Вие няма как да ги разберете, така е. Така че като говорим за тези неща, нека да отстраним, да свием до максимално подозренията за стремеж за манипулация на изборния процес. Защото ако оставим „членовете”, е въпрос на отговорност н… |
| 14.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и второ заседание | Благодаря Ви, уважаема госпожо председател. Уважаеми колеги, със записа, който отхвърляте, да приемем, че евентуално гласуваме „членове на комисията”, нали разбирате, че е същото като въобще без запис. Членове на комисията са и Вашите членове. С този запис Ви… |
| 14.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и второ заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Предложението, което беше направено след опаковането, успоредно с печата на секционната избирателна комисия – да бъдат поставени подписите на членовете на избирателната комисия, ще отнеме много въпросителни, от к… |
| 14.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и второ заседание | Да, това казвам, че като приключи изборният ден, ще започне този процес на изсипване на пликовете, на броене на бюлетините, на подреждането им, но този процес ще бъде последван от снимането на протоколите. Тук, разбира се, въпросът е свързан с това не толкова… |
| 14.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и второ заседание | Да, правилно. Изборният ден е 13 часа. Могат да бъдат вадени всякакви аргументи в различни посоки. (Реплика от докладчика Искра Фидосова.) Четиринадесет часа с добавката, възможната добавка, която далеч не във всички секции е практика. Ако се направи справка … |
| 14.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и второ заседание | В последните двадесетина години, а може би и петдесет няма жена кандидат за кмет за Плевен, още по-малко да е успяла, но това е въпрос на елементарно познание върху този процес. По конкретния текст, който обсъждаме, мисля, че е ясно за всички, че Вие ще прием… |
| 14.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и второ заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Аз не можах да разбера къде го намесихме Плевен в случая. |
| 14.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и второ заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. От гледна точка на видността не бих се мерил с Вас, госпожо Фидосова. Проблемът е в това, че го няма разписан технологично процеса и това е въпрос на закона. Това не е въпрос, който може да бъде решаван от друг орган! Ако ни… |
| 14.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и второ заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Въвеждането на този принцип на печатане на бюлетините на няколко различни места не дава никакви плюсове нито от гледна точка на организацията на изборния процес, нито от гледна точка на финансовата страна, финанс… |
| 14.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и второ заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Текстът, който се предлага на Вашето внимание, е издържан от гледна точка на интересите на обществото и от гледна точка на интересите на политическите партии да имат възможност да представят своите платформи и ви… |
| 13.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и първо заседание | Благодаря Ви, уважаема госпожо председател. Уважаеми колеги! Господин министър, имам към Вас два въпроса. Единият е свързан с ценообразуването на топлофикацията в София. Вие твърде фанфарно обявихте, че намаляваме цената на газта с 23%. Още тогава ние от Соци… |
| 13.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и първо заседание | ...нежеланието на Народното събрание да разгледа всички тези въпроси; съгласието на Народното събрание с факта, че министърът на вътрешните работи не желае да се яви в комисията и да отговори на въпросите, които и членовете на комисията, и други народни предс… |
| 13.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и първо заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Уважаеми колеги, още първия път казах, че ако някой има илюзията, че този въпрос ще остане някак си назад във времето, ще бъде заместен, подминат, забравен – дълбоко бърка. За последните няколко месеца имаме не много тежки п… |
| 13.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и първо заседание | Благодаря Ви и аз. |
| 13.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и първо заседание | Благодаря, уважаема госпожо председател. Уважаеми колеги, почти четири месеца поставям на Вашето внимание предложението за формиране на Анкетна комисия, която да разгледа случая с инцидента, състоял се между българи и чужденци в село Коиловци, община Плевен. … |
| 07.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Тридесет и девето заседание | Това е реалността, пред която са изправени и ВМЗ, не дай Боже, и „Терем”, и като цяло военнопромишления комплекс в резултат на едно безумно управление! |
| 07.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Тридесет и девето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Уважаеми господин Червенкондев, господин Пирински започна със същностния въпрос: къде видяхте оздравителен план? Къде виждате оздравителна програма? Това Ви твърдение не е несериозно, то е абсурдно. Второ, говори… |
| 07.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Тридесет и девето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми дами и господа народни представители! Вземам думата, за да подкрепя предложението на господин Пирински за изваждане на ВМЗ – Сопот от Забранителния списък, с няколко достатъчно сериозни причини и аргументи, които би тряб… |
| 06.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Тридесет и осмо заседание | Благодаря Ви, уважаема госпожо председател. Уважаеми колеги, това може би е най-високият резултат като подкрепа за формирането на такава комисия. Това ме кара да съм обнадежден от факта, че се съ-буждаме. И това би било едно добро решение за България, за бълг… |
| 06.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Тридесет и осмо заседание | Благодаря Ви, уважаема госпожо председател. Уважаеми колеги народни представители, за пореден път предлагам на Вашето внимание създаването на анкетна комисия, която да проучи случая в с. Коиловци, за да е ясно на обществото по какъв точно незаконен начин чужд… |
| 30.01.2013 | 41 НС | Четиристотин Тридесет и пето заседание | Благодаря Ви, уважаема госпожо председател. Уважаеми колеги, нежеланието ни да сформираме една такава анкетна комисия действително е обида. Обида е за националната ни сигурност, обида е за гражданското общество, обида е за гражданите, обида е преди всичко за … |
| 30.01.2013 | 41 НС | Четиристотин Тридесет и пето заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. |
| 30.01.2013 | 41 НС | Четиристотин Тридесет и пето заседание | Благодаря Ви. Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Вече три месеца предлагам на Вашето внимание формирането на анкетна комисия, която да събере нужната информация, да направи съответния анализ и конкретни предложения към институциите, произтичащи от… |
| 23.01.2013 | 41 НС | Четиристотин Тридесет и второ заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Предложението да бъде изваден ВМЗ – Сопот, от забранителния списък се прави в един крайно неподходящ момент. Първо, ние нямаме яснота какво е реалното състояние на предприятието. Аз сутринта имах възможност да ка… |
| 23.01.2013 | 41 НС | Четиристотин Тридесет и второ заседание | Уважаема госпожо председател, колеги! Обръщам се към Вас с настояване да подкрепим предложението за изслушване на министър Добрев в залата, и то с много сериозни аргументи. С колегите от парламентарната група – с някои от колегите имаме основание да считаме, … |
| 23.01.2013 | 41 НС | Четиристотин Тридесет и второ заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Ние действително допускаме Парламентът да бъде унизен по един небивал начин. Става въпрос за националната ни сигурност. Вие отказвате Парламентът да провери този инцидент, защото си давате сметка, че истината за … |
| 23.01.2013 | 41 НС | Четиристотин Тридесет и второ заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми дами и господа народни представители! За пореден път се обръщам към Вас с настояване да формираме Временна анкетна комисия, която да изясни инцидента в село Коиловци от 16 октомври на миналата година. Правя това предложе… |
| 18.01.2013 | 41 НС | Четиристотин Тридесет и първо заседание | И второ, Вие не сте проверили какъв е интересът на здравното заведение и по този начин допринасяте за неговото ощетяване. |
| 18.01.2013 | 41 НС | Четиристотин Тридесет и първо заседание | Уважаема госпожо министър, аз много се надявам да не съм Ви чул, както трябва. Моят въпрос е: кой плаща? Вие споделихте, че преводът е направен от Алианц Банк България. Тоест искате да кажете, че Алианц Банк България е платила лечението на чужденците на базат… |