| 07.03.2013 | 41 НС | Четиристотин Петдесет и първо заседание | Благодаря Ви, уважаема госпожо председател. Уважаеми дами и господа народни представители, мисля, че дебатът, който водим тук, е много незрял, което показва последните три години и половина какъв беше климатът в това Народно събрание. Защото, уважаема госпожо… |
| 07.03.2013 | 41 НС | Четиристотин Петдесет и първо заседание | Ако искате да Ви кажа за предложение, може би имаше формално, когато Петър Димитров каза, че няма да Ви стигне време да отмените 3 март. (Шум и възгласи в ГЕРБ.) |
| 07.03.2013 | 41 НС | Четиристотин Петдесет и първо заседание | Извинете, но ал. 4 казва по какво се дискутира на първо четене – по целостта на закона, по предложенията, които са направени по принцип. |
| 07.03.2013 | 41 НС | Четиристотин Петдесет и първо заседание | Госпожо председател, искам да Ви обърна внимание – прочетете какво пише в ал. 4: „При първото гласуване законопроектът се обсъжда по принцип и в цялост. Народните представители се произнасят по основните положения в законопроекта.” Никъде не е написано, че ту… |
| 07.03.2013 | 41 НС | Четиристотин Петдесет и първо заседание | Благодаря Ви, уважаема госпожо председател. Уважаеми колеги, вчера казах това на комисията, но може би не се обърна внимание. Вижте, получава се нещо нелогично – където текстовете са приети по принцип, те не се гласуват в залата. Ето, в чл. 62б приехме текст,… |
| 06.03.2013 | 41 НС | Четиристотин и Петдесето заседание | Така че, господин Иванов, ако сте имали желание да го направите, щяхте да го направите. Но като се върнете тук за дуплика, кажете ми една страна, в която има въведени фискални устройства за автобуси! Една-едничка! Кажете ми една-едничка от тук, като дойдете. … |
| 06.03.2013 | 41 НС | Четиристотин и Петдесето заседание | Благодаря Ви, уважаема госпожо председател. Уважаеми господин Иванов, нали цялата власт е във Вас? (Реплика от народния представител Станислав Иванов.) Народът ще Ви я вземе сега. (Реплика от народния представител Станислав Иванов.) Ако искаш, след това напра… |
| 06.03.2013 | 41 НС | Четиристотин и Петдесето заседание | Хайде де, заповядай. |
| 06.03.2013 | 41 НС | Четиристотин и Петдесето заседание | Чакайте, не ми казвайте: „Против ли сте?” – аз Ви казах, че ще го подкрепя. Но Вие разбирате ли, че този текст можеше да мине на две четения, да мине през комисията и да си влезе по законоустановения ред в тази зала?! Всеки един в момента, ако иска да оспори … |
| 06.03.2013 | 41 НС | Четиристотин и Петдесето заседание | Ще Ви обясня, госпожо председател, ако толкова много се вълнувате. Защото между първо и второ четене на Закона за автомобилните превози, в Закона за ДДС или по-точно в наредбата, господин Дянков въведе текстове, с което даде възможност на превозвачи, които им… |
| 06.03.2013 | 41 НС | Четиристотин и Петдесето заседание | Защото тогава пак ти набивах нещо в главата, ама нищо не влезе. Така че искам да Ви кажа, колеги, че още в началото, когато казвахме, че тази поправка не трябва да влиза сега, Вие всички през март миналата година казвахте: „Не, всичко е наред, всичко ще стане… |
| 06.03.2013 | 41 НС | Четиристотин и Петдесето заседание | Това нещо го казах на 18 декември 2012 г. (Реплики от народния представител Стоян Иванов.) Ако искаш да ме репликираш, ела тук. |
| 06.03.2013 | 41 НС | Четиристотин и Петдесето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми дами и господа народни представители! Въпросът е чисто технически. Той не може да се реализира. От тази трибуна през февруари пак станах да говоря и да Ви питам защо, когато казахме, че няма да стане, господин Вълков ни … |
| 01.03.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и девето заседание | Благодаря Ви, уважаема госпожо председател. Уважаеми колеги! Господин Димитров, аз все пак се радвам, че в края на този мандат Вие разбрахте, че законопроектът е важен и трябва да влезе, тъй като Вие сте основната и водещата комисия. Този законопроект е от ме… |
| 08.02.2013 | 41 НС | Четиристотин и Четиридесето заседание | Вие ще ми отговорите ли за пътищата и за техните паспорти? Вие лъжете. |
| 08.02.2013 | 41 НС | Четиристотин и Четиридесето заседание | Благодаря Ви, уважаема госпожо председател. Уважаема госпожо министър, отново некоректно са Ви подготвили отговора на въпроса. Пред мен е писмото, с което ние се излагаме, където е написано и вижте: писмото е от 1 октомври (показва документ на министър Лиляна… |
| 08.02.2013 | 41 НС | Четиристотин и Четиридесето заседание | Благодаря Ви, уважаема госпожо председател. Уважаема госпожо министър, казахте, че Северозападна България наистина страда от инвестиции в областта на пътната инфраструктура. Ето един обект, който не е точно в Северозападния район, може би е с център до Северо… |
| 08.02.2013 | 41 НС | Четиристотин и Четиридесето заседание | Благодаря, уважаема госпожо председател. Уважаема госпожо министър, най-напред ще се спра на последните Ви думи – за некоректността на господин Миков. Имах у себе си убеждението, че за един некоректен отговор, който ми дадохте от тази трибуна, мисля, че днес … |
| 08.02.2013 | 41 НС | Четиристотин и Четиридесето заседание | Благодаря, уважаема госпожо председател. Уважаема госпожо министър, уважаеми дами и господа народни представители! Уважаема госпожо Павлова, през 1989 г. във връзка с въвеждане в експлоатация на склада за твърди битови отпадъци за гр. Търговище, който е край … |
| 20.12.2012 | 41 НС | Четиристотин Двадесет и четвърто заседание | Благодаря, уважаема госпожо председател. Уважаема госпожо министър, уважаеми колеги! Не мога да разбера защо със смях и с гласуване „против” отхвърлихте искането да бъде изслушана министърката на регионалното развитие и благоустройството. Вчера медиите казаха… |
| 18.12.2012 | 41 НС | Тридесет и четвърто извънредно заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Уважаеми дами и господа народни представители, аз считам, че нито срокът, който е предложен в законопроекта на господин Мутафчиев, нито срокът, който е предложен в законопроекта на господин Вълков и група народни представите… |
| 12.12.2012 | 41 НС | Четиристотин Двадесет и първо заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Уважаеми господин Янев, най-малкото Вие имате право да говорите тези данни или пак сте прочели от „бракувания” труд и от оня същия сайт, където пише, че на първия тур за президентските избори недействителните бюлетини са 229… |
| 12.12.2012 | 41 НС | Четиристотин Двадесет и първо заседание | Защото на първия тур са били 229, уважаеми дами и господа! (Ръкопляскания и реплики от КБ.) |
| 12.12.2012 | 41 НС | Четиристотин Двадесет и първо заседание | Това, дами и господа, са официалните данни, по които са отчетени изборите и по които те са обявени. Ето къде са – в сайта на ЦИК и в бюлетина на ЦИК! Не знам какво повече можете да кажете, но това е огромната фалшификация! Мисля, че оттук нататък трябва да се… |
| 12.12.2012 | 41 НС | Четиристотин Двадесет и първо заседание | Благодаря Ви, уважаема госпожо председател. Уважаема госпожо Фидосова, може би не можем да работим с електронни носители, но на всички ще Ви покажа официалния сайт на ЦИК (показва таблета), където цифрите съвпадат едно към едно с цифрите в този бюлетин. (Пока… |
| 07.12.2012 | 41 НС | Четиристотин и Двадесето заседание | Те хората нямат какво да ядат! |
| 07.12.2012 | 41 НС | Четиристотин и Двадесето заседание | Ами усвоете го. |
| 05.12.2012 | 41 НС | Четиристотин и Осемнадесето заседание | Само точката, отделно от другите, тъй като мисля, че тези пари са крайно необходими и може би забравих в изказването си преди да кажа, че всичките тези 110 милиона са от приходи, от доходи от собственост, където тази цифра е много занижена. Благодаря Ви. |
| 05.12.2012 | 41 НС | Четиристотин и Осемнадесето заседание | Благодаря Ви, уважаема госпожо председател. Искам да направя едно процедурно предложение. Предложението, което сме направили с колегите Мутафчиев и Петърнейчев, тъй като обхваща две различни сфери, да го подложите на отделно гласуване точка „з” – за техническ… |
| 05.12.2012 | 41 НС | Четиристотин и Осемнадесето заседание | Благодаря Ви, уважаема госпожо председател. Уважаеми колеги, мисля, че тишината на тези столове показва безхаберието на изпълнителната власт и безхаберието по отношение на бюджета за 2013 г. Ще се спра конкретно на предложението, което сме направили с колегит… |
| 05.12.2012 | 41 НС | Четиристотин и Осемнадесето заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Уважаеми господин Дянков, уважаеми колеги, правя процедурно предложение за прегласуване – да се покани в залата министърът на земеделието господин Найденов при гледането на бюджета. През месец юли, когато отправих питане към… |
| 23.11.2012 | 41 НС | Четиристотин и Четиринадесето заседание | Тя не ми отговори нищо. |
| 23.11.2012 | 41 НС | Четиристотин и Четиринадесето заседание | Не ми отговорихте на въпроса. |
| 23.11.2012 | 41 НС | Четиристотин и Четиринадесето заседание | Отговорете ми на въпроса – какво пише в ОВОС-а? |
| 23.11.2012 | 41 НС | Четиристотин и Четиринадесето заседание | Онзи ден бях там. Дори не ни пуснаха да влезем, но това е отделен въпрос. Най-голямото признание за това, че с действията си Вие не можете да решите проблемите на сметосъбирането, на сметоизвозването на София е именно с утвърждаването на решението за ОВОС от … |
| 23.11.2012 | 41 НС | Четиристотин и Четиринадесето заседание | Кога сте ходили? |
| 23.11.2012 | 41 НС | Четиристотин и Четиринадесето заседание | Благодаря, уважаема госпожо председател. Уважаема госпожо министър, Вие много елементарно отклонихте въпросите, които Ви зададох и на практика изговорихте куп неистини. Ходили ли сте на Долни Богров, за да видите какво се прави? |
| 23.11.2012 | 41 НС | Четиристотин и Четиринадесето заседание | Благодаря Ви, уважаема госпожо председател. Благодаря Ви, уважаема госпожо министър, че сте заинтересована за Търговище – региона, от който съм избран. Все пак аз съм депутат в Народното събрание не само от Търговище, но това е друг въпрос. Уважаема госпожо м… |
| 23.11.2012 | 41 НС | Четиристотин и Четиринадесето заседание | Благодаря Ви, уважаема госпожо председател. Колеги! Госпожо министър, не са 600 хил. т, а 650 хил. т по комплексното разрешително. Сигурно не са били коректни тези, които са писали отговора Ви. Това, което казвате, също не отговаря на истината, защото през 20… |
| 23.11.2012 | 41 НС | Четиристотин и Четиринадесето заседание | Благодаря Ви. Уважаема госпожо председател, уважаема госпожо министър, господин министър, уважаеми дами и господа народни представители! Моят въпрос е относно сметището на квартал Суходол, Столична община. Уважаема госпожо министър, повече от година постоянно… |
| 26.10.2012 | 41 НС | Четиристотин и трето заседание | И за три години какво направихте?! |
| 12.10.2012 | 41 НС | Триста Деветдесет и седмо заседание | Благодаря Ви, уважаеми господин председател. Уважаема госпожо министър, не заставам на тази трибуна, за да се заяждам с Вас. Това, което отговорихте, показва непознаване на материята на Наредба № 5 от тези, които са Ви написали отговора, поради простата причи… |
| 12.10.2012 | 41 НС | Триста Деветдесет и седмо заседание | Не сте ме разбрали правилно, госпожо министър, по отношение на финансирането. Аз исках да кажа, че Вие никъде не казахте по какъв начин ще се финансират тези проекти. Това е голямата заблуда, а не това, че аз съм бил против финансиране със средства от Европей… |
| 12.10.2012 | 41 НС | Триста Деветдесет и седмо заседание | Не съм казал това! |
| 12.10.2012 | 41 НС | Триста Деветдесет и седмо заседание | От всичко, което се говори за автомагистрала „Хемус” през последните години, Вие много добре разбирате от приказки, че ако бяхте в ролята на Пинокио, с господин Плевнелиев сигурно нямаше да можете да влезете в тази зала. (Оживление в залата.) |
| 12.10.2012 | 41 НС | Триста Деветдесет и седмо заседание | Благодаря, уважаеми господин председател. Уважаема госпожо министър, това, което казахте, е известно, но явно Вие не казвате някои основни неща – че това, което сме предложили в основната трансевропейска мрежа, е приоритет и на българското правителство. Тези … |
| 12.10.2012 | 41 НС | Триста Деветдесет и седмо заседание | Благодаря Ви, уважаеми господин председател. Уважаеми колеги, уважаема госпожо министър! Само заради парламентарния контрол въпросът е зададен от юни месец. Въпреки всичко той не е загубил актуалността си, затова ще го задам, за да отговорите и да могат да чу… |
| 28.09.2012 | 41 НС | Триста Деветдесет и първо заседание | Между другото, той е държавна собственост. |
| 28.09.2012 | 41 НС | Триста Деветдесет и първо заседание | Благодаря Ви, уважаеми господин председател. Уважаеми колеги! Уважаема госпожо министър, на практика Вие казвате, че концесионерът не е в нарушение на закона, а има нарушение на договора – това е във Ваше интервю, мога да Ви го дам. Ако концесионният договор … |
| 28.09.2012 | 41 НС | Триста Деветдесет и първо заседание | Благодаря Ви, уважаеми господин председател! Уважаеми колеги, уважаема госпожо министър, чрез открита процедура на 10 септември 2010 г. е подписан Договор Д-30-75 за заснемане и измерване на реалната концесионна площ, определяща се от границите на обектите, п… |