| 12.06.2009 | 40 НС | Петстотин и четвърто заседание | Формално правя предложение за прегласуване, за да е чиста съвестта ви. |
| 12.06.2009 | 40 НС | Петстотин и четвърто заседание | Добре, господин председател, оттеглям предложението си. Съзнавам, че влизаме в един спор по същество, който не може да бъде решен чрез импровизация. Оттеглям предложението си – да остане текстът на комисията в такъв случай. |
| 12.06.2009 | 40 НС | Петстотин и четвърто заседание | Тук става дума за директора на специализираната институция – така чета текста. |
| 12.06.2009 | 40 НС | Петстотин и четвърто заседание | Предлагам органът по настаняването да има задължението да прави уведомление, защото той знае много повече от директора на това заведение, в което… |
| 12.06.2009 | 40 НС | Петстотин и четвърто заседание | Благодаря Ви, господин председателю. Госпожи и господа народни представители! Аз мотивирах редакцията в последното изречение на ал. 3 на чл. 153, воден от съображенията, че директорите на специализираните институции – отварям скоба и припомням кои са специали… |
| 11.06.2009 | 40 НС | Петстотин и трето заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Госпожи и господа народни представители, наистина текстовете, които имат отношение към новите възможности чрез технически средства или системи да бъде фиксирано нарушението като такова и същевременно да бъде доказано, че то … |
| 11.06.2009 | 40 НС | Петстотин и трето заседание | Това е чл. 166 по вносител. Текстът в ал. 3 е по комисия. Имаме два органа – единият е по настойничество, а другият е по попечителство. В ал. 3 имаме хипотезата, че трябва лице, на което са известни обстоятелства, които правят необходимо учредяване на настойн… |
| 11.06.2009 | 40 НС | Петстотин и трето заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Госпожи и господа народни представители, господин Янев, обърнете внимание на чл. 153, ал. 3 по редакция на комисията. |
| 11.06.2009 | 40 НС | Петстотин и трето заседание | С уговорката, че правото е консервативна материя, ще оттегля предложението си. Но оставам с усещането, че в българския език има по-точни понятия. |
| 11.06.2009 | 40 НС | Петстотин и трето заседание | Добре. |
| 11.06.2009 | 40 НС | Петстотин и трето заседание | Ако това ще наруши естетиката на българското право, да отпадне. |
| 11.06.2009 | 40 НС | Петстотин и трето заседание | Благодаря, господин председател. Госпожи и господа народни представители, господин председателю на Правната комисия! Аз имах просто един въпрос, който е свързан евентуално с редакционна промяна в чл. 127, ал. 3 и в чл. 133, ал. 3 по комисия, където по отношен… |
| 11.06.2009 | 40 НС | Петстотин и трето заседание | Оттеглям предложението си. |
| 10.06.2009 | 40 НС | Петстотин и второ заседание | „Съвместният принос се приема до доказване на противното”, за да е нещо твърдо, което трябва да оборим, а не нещо, което ще предполагаме, дори и да не го оборваме. |
| 10.06.2009 | 40 НС | Петстотин и второ заседание | Благодаря Ви, господин председателю. Госпожи и господа народни представители, господин председателю на Правната комисия! Знам, че в правото глаголите имат не по-малко, а даже понякога и много по-голямо значение от употребените в разговорния език. Когато става… |
| 29.05.2009 | 40 НС | Петстотин и първо заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми госпожи и господа народни представители, уважаеми колега Иванов! Още веднъж изразявам несъгласие с тезата и подхода на господин Иванов. Господин Иванов, разгръщам доклада на комисията и се опитвам да видя Вашите аргуме… |
| 28.05.2009 | 40 НС | Петстотно заседание | Да. |
| 27.05.2009 | 40 НС | Четиристотин Деветдесет и девето заседание | Така, както са написани в предложението. |
| 27.05.2009 | 40 НС | Четиристотин Деветдесет и девето заседание | По закона – чл. 2, т. 4, и свързаните с това последици да отпаднат. |
| 27.05.2009 | 40 НС | Четиристотин Деветдесет и девето заседание | От действащия закон, господин председател. |
| 27.05.2009 | 40 НС | Четиристотин Деветдесет и девето заседание | От сега действащия закон. Всичко останало е взаимно свързано с т. 4. |
| 27.05.2009 | 40 НС | Четиристотин Деветдесет и девето заседание | Да отпадне т. 4. |
| 27.05.2009 | 40 НС | Четиристотин Деветдесет и девето заседание | Благодаря Ви, господин председателю. Направил съм това предложение с ясното съзнание, че тази дискусия, макар и закъсняла, трябваше да бъде развита. Давам си сметка, че сме във времеви цайтнот и основната идея на този закон да удължим срока за регистрация тря… |
| 27.05.2009 | 40 НС | Четиристотин Деветдесет и девето заседание | Естествено. |
| 26.05.2009 | 40 НС | Петдесет и първо извънредно заседание | Благодаря Ви, господин председател. Госпожи и господа народни представители, искам да изразя своето отношение към текстовете, които са поставени на вашето внимание и които са свързани с правата и задълженията на органите на местно самоуправление, финансирайки… |
| 26.05.2009 | 40 НС | Петдесет и първо извънредно заседание | Благодаря, господин председателю. Госпожи и господа народни представители! Имам редакционно предложение по § 10, става дума за ал. 1 на чл. 9б, където във второто изречение е записано: „Всеки делегат представлява само едно читалище.“ Погледнато общо, демократ… |
| 20.05.2009 | 40 НС | Четиристотин Деветдесет и шесто заседание | Господин председател, госпожи и господа народни представители! Все пак да припомня, че тук става дума за чл. 110, който има връзка донякъде с чл. 80, доколкото и в двата случая става дума и за велосипедисти. Но чл. 80 се занимава само с велосипедистите, като … |
| 20.05.2009 | 40 НС | Четиристотин Деветдесет и шесто заседание | Благодаря Ви, господин председателю. Госпожи и господа народни представители, взимам акт от думите на председателя Корнезов за това, че и чичото на село трябва да ползва светлоотразителна жилетка. Господин председателю, ако Вие като съдия, не дай Боже, трябва… |
| 14.05.2009 | 40 НС | Четиристотин Деветдесет и четвърто заседание | Аз съм със същото впечатление, че ние приключихме дискусията. Господин заместник-министърът върна дискусията към текст, който не е коментиран тук, който е приет от комисията, аз съм вносител. При положение че едва сега се възбужда дискусия, аз съм в правото с… |
| 14.05.2009 | 40 НС | Четиристотин Деветдесет и четвърто заседание | Тогава искам думата по процедурата, господин председател. |
| 14.05.2009 | 40 НС | Четиристотин Деветдесет и четвърто заседание | И аз останах с това впечатление. |
| 14.05.2009 | 40 НС | Четиристотин Деветдесет и четвърто заседание | И противоречия. Благодаря Ви, господин председателю, за разбирането. |
| 14.05.2009 | 40 НС | Четиристотин Деветдесет и четвърто заседание | Затова Ви моля, господин председателю, да бъде прието предложението ми за добавката – към „храни за кърмачета” да се включи „и преходни храни”. Имам положително становище и на Изпълнителната агенция по лекарствата с новия й директор доц. Жасмина Мирчева. Пост… |
| 14.05.2009 | 40 НС | Четиристотин Деветдесет и четвърто заседание | Благодаря Ви, господин председател. Госпожи и господа народни представители, най-напред ще отворя дума за текста по вносител на § 80а, който става § 85. Там е моето предложение. Разбира се, благодаря, че комисията подкрепи предложението ми, но то беше подкреп… |
| 14.05.2009 | 40 НС | Четиристотин Деветдесет и четвърто заседание | В правилника. |
| 14.05.2009 | 40 НС | Четиристотин Деветдесет и четвърто заседание | Това е практика, която е ежедневие, но не мога да Ви цитирам броя. Съжалявам, че не съм сторил това, но въпросът Ви е напълно уместен. Трябва да си служим и със статистически данни. Господин председател, ако си спомним думите на Достоевски – и един да е нещас… |
| 14.05.2009 | 40 НС | Четиристотин Деветдесет и четвърто заседание | Множество, господин председател. |
| 14.05.2009 | 40 НС | Четиристотин Деветдесет и четвърто заседание | Не е така. Господин председател, под формата на реплика – този малък трик всички го правят. Съжалявам, че и аз трябва да прибягна към него. Има Правилник за устройството и организацията на работата на органите на медицинска експертиза, както и чл. 112 от Зако… |
| 14.05.2009 | 40 НС | Четиристотин Деветдесет и четвърто заседание | Благодаря Ви, господин председател. Госпожи и господа народни представители, аз подкрепям текстовете, които бяха изчетени и които са подкрепени от комисията, но се чувствам задължен да доразвия тезата си, която развих в Комисията по здравеопазването, във връз… |
| 14.05.2009 | 40 НС | Четиристотин Деветдесет и четвърто заседание | Благодаря Ви, господин председателю. Госпожи и господа народни представители, предлагам ви една дребна редакция. Първо, извинение, че не съм забелязал в комисията тези дребни редакционни нужди. Става въпрос за чистотата на българския език. В § 28 по вносител … |
| 14.05.2009 | 40 НС | Четиристотин Деветдесет и четвърто заседание | Госпожи и господа народни представители! Репликата ми към колегата Аталай е свързана с финала на неговото изказване за сроковете. Няма как да не икономизираме, няма как и да не политизираме темата в крайна сметка, икономизирайки я. Не може от 1 юни, имаме да … |
| 14.05.2009 | 40 НС | Четиристотин Деветдесет и четвърто заседание | Благодаря, господин председател. Колкото и да е голямо уважението ми към Вас, ще направя тази реплика, защото се чувствам задължен да го сторя. Това са мои права – не ми ги отнемайте. |
| 14.05.2009 | 40 НС | Четиристотин Деветдесет и четвърто заседание | Благодаря Ви, господин председателю. Нямам какво да отговоря, уважаеми колеги – порокът има много лица. Вие просто видяхте две от тях. |
| 14.05.2009 | 40 НС | Четиристотин Деветдесет и четвърто заседание | Благодаря Ви, господин председателю. Госпожи и господа народни представители, искам да се изкажа във връзка с § 22 в Законопроекта за изменение и допълнение на Закона за здравето в частта му за забрана за тютюнопушене в закрити помещения. Нека да сложим нещат… |
| 30.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Деветдесет и второ заседание | Господин председател, госпожи и господа народни представители! Тук се занимаваме с предложението на колегата Щерев, което по принцип е разумно. Много от идеите са възприети. Тъй като в този закон не можем по императивен начин да преустройваме една изпълнителн… |
| 23.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и девето заседание | Благодаря, господин председател. Предлагам срокът за предложения между първо и второ четене по Законопроекта за изменение и допълнение на Закона за народните читалища да бъде 3 дни, за да можем да приемем закона и на второ четене в рамките на мандата. |
| 22.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и осмо заседание | Благодаря, господин председателю. Госпожи и господа народни представители, уважаеми колега Адемов! Формално съм съгласен с това, че категорията военнослужещ, присъствайки в закона, е трудно да бъде заобиколена и не искам да я заобиколя. Но ако прочетете чл. 3… |
| 22.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и осмо заседание | Благодаря Ви, господин председател. Госпожи и господа народни представители! Колега Колачаков, твърде идеологически прочит на историята направихте. Вие четете като човек, който живее през 2009 г., но погледнете историята през очите на човек, който участва в н… |
| 22.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и осмо заседание | Благодаря Ви, господин председател. Госпожи и господа народни представители, просто е редно да се кажат няколко добри думи на признателност към тези огнища на родолюбие. Да, думите са може би клишета, но те съдържат истинското отношение към тези наистина огни… |
| 22.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и осмо заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Госпожи и господа народни представители! Първо, да заявя, че не съм в състояние на конфликт на интереси и при двата законопроекта – единия, внесен от Министерския съвет, другия – от уважаваните колеги. Нямам никакви дейности… |