| 21.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и девето заседание | Кой го е направил през 2000 г.? Аз като че ли не знам! |
| 21.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и девето заседание | Има значение, не можете да давате политическа оценка! |
| 21.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и девето заседание | Уважаеми господин председател, госпожи и господа народни представители! Уважаеми господин Адемов, Вие сте съвършено прав. Аз не приемам това напомняне като упрек към мен, че не познавам кодекса, защото Вие прекрасно знаете, че го познавам. Това е направено за… |
| 21.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и девето заседание | Уважаеми господин председател, госпожи и господа народни представители! Отчитайки изключително тежките условия на труд на миньорите в България, още когато беше приет Кодекса за социално осигуряване, за тях и за военните, но от тези, които работят в стопанскат… |
| 21.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и девето заседание | Ежедневен, да, д-р Адемов иска да допълни аргументите. В края на всеки работен ден се прави отчет. Всичко това се прави с една-единствена цел, защото основният стълб, върху който се гради пенсионноосигурителната система, особено в частните пенсионни фондове, … |
| 21.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и девето заседание | Уважаеми господин председателю, госпожи и господа народни представители! Защо ще подкрепим този текст? По много прости правила: първо, защото този текст е охранителен – охранителен не за пенсионноосигурителните дружества, а охранителен за средствата, които хо… |
| 21.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и девето заседание | Но Вие ги внасяте! Във Вашата програма няма нито ред, госпожо Масларова, да се намалява осигурителната вноска. Няма. Аз съм я чела много внимателно. Вие искате днес да направите нещо друго. Разбирайки, че стремежът на една част от политическите формации е нас… |
| 21.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и девето заседание | Вчера не сте протестирали. Всичко се записва, но Вашето име не фигурира във вчерашното разглеждане на един изключително важен закон – Закона за насърчаване на заетостта. Поставям само този въпрос, но тъй като Вие казвате, че днес ще започнете да внасяте предл… |
| 21.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и девето заседание | Уважаеми господин председател! Уважаема госпожо Масларова, аз задавам въпроса: “Защо Вие вчера не протестирахте?” Да бяхте протестирали, за да Ви разбера позицията. |
| 21.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и девето заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми господин председател на Комисията по труда и социалната политика, госпожи и господа народни представители! Аз винаги съм отстоявала правилата да бъдат спазвани от всички. Но днес искам да кажа следното. Вчера, когато г… |
| 21.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и девето заседание | Как ще процедираме сега? |
| 20.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и осмо заседание | Такова е разбирането, но текстът не е такъв! |
| 20.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и осмо заседание | Уважаеми господин председател, госпожи и господа народни представители! Вземам отношение по § 12, т. 3 – какво е това “самотен родител или осиновител”. Напълно съгласна съм с логиката, която е представена в закона синтезирано в едно изречение, което заменя та… |
| 20.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и осмо заседание | Ако на някой му е скучно, може да излезе. Господин Атанасов, ще Ви черпя лично едно кафе, ако желаете да излезете. Използвам формално тази процедура, за да кажа следното нещо. Първо да си направя процедурата за прегласуване. Господин Атанасов, всеки един от в… |
| 20.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и осмо заседание | Господин председателю, смятам, че не нарушавам правилника. |
| 20.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и осмо заседание | Уважаеми господин председателю, уважаема госпожице Хачикян! Това, което казвате, е много далеч от истината, защото обучението на безработните не се извършва по заявка на работодатели. Признание за това е фактът, че като огромен успех се приема това, че една ч… |
| 20.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и осмо заседание | Уважаеми господин председателю, следва едно изключително важно предложение, което е свързано с отчитане на потребностите на българските граждани, които работят, и на българските работодатели, защото съгласно сега действащия закон обучението за придобиване на … |
| 20.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и осмо заседание | Да. |
| 20.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и осмо заседание | Приемам това обяснение, макар че имам известни притеснение. |
| 20.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и осмо заседание | Уважаеми господин председателю, аз искам да взема отношение по § 6г и правя процедурно предложение т. 1 на § 6г да отпадне. Всъщност за какво става дума? Става дума за една насърчителна мярка, която е за насърчаване на работодателите за разкриване на работни … |
| 20.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и осмо заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми госпожи и господа народни представители! Още веднъж искам да благодаря за разбирането от колегите от мнозинството за насърчителните мерки, като условията, редът и критериите да се определят с правилник. Сега говорим за… |
| 20.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и осмо заседание | Добре. |
| 20.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и осмо заседание | Няма нужда. |
| 20.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и осмо заседание | Уважаеми господин председателю, тук става въпрос за една изключително важна и чувствителна сфера. Мисля, че наше задължение е да търсим общото решение. Радвам се, че представител от мнозинството подкрепя моето предложение и аз напълно съм съгласна ал. 5 да пр… |
| 20.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и осмо заседание | Да, това е при положение, че не отпаднат. Категорично възразявам и много ви моля, обръщам се към всички колеги в пленарната зала, нека да не създаваме възможности да се търси друг подтекст в тези предложения, който е много близо до това, че може да се злоупот… |
| 20.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и осмо заседание | Точка 2 изцяло да отпадне. И второто ми процедурно предложение е думите “със заповед” в двете алинеи да отпаднат и да се заменят “с акт”, тоест да се извършва това с акт на министъра, който може да бъде инструкция, наредба, някакъв акт, който да има по-голяма… |
| 20.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и осмо заседание | Да, след закона. И ал. 5 всъщност си остава с текста, който и сега съществува в чл. 30, ал. 5. Същото смятам, че трябва да стане и с ал. 6 – да отпадне. |
| 20.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и осмо заседание | Уважаеми господин председателю, позволих си да Ви помоля дотук да бъде представен докладът, защото аз имам предложение по чл. 30, който регламентира планирането на програми и мерки за насърчаване на заетостта и условията за ползването на такива преференции. И… |
| 20.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и осмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми госпожи и господа народни представители! Искам да Ви обърна внимание, господин председател, че всъщност моето предложение е прието по принцип, тъй като първоначално то беше отхвърлено, но при разглеждането на следващия … |
| 15.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и седмо заседание | Македония не я забравяй! |
| 25.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и осмо заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми господин Василев, госпожи и господа народни представители! Вие за компютрите бяхте много словоохотлив и непрекъснато ни обяснявахте как е по-добре да се плати 1400 лв. за един компютър, отколкото 900 лв., защото така п… |
| 23.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и шесто заседание | Вие сте там като председател на парламента, а не като член на ДПС! |
| 23.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и шесто заседание | Когато влезе в сила. |
| 22.03.2005 | 39 НС | Шестдесет и девето извънредно заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми госпожи и господа народни представители! Госпожо Цветкова, в Конституцията е казано, че един мандат на Народното събрание е четири години. Така че вие за четири години трябваше да изпълните това, което бяхте обещали, защ… |
| 22.03.2005 | 39 НС | Шестдесет и девето извънредно заседание | Уважаеми госпожо председател, уважаеми госпожи и господа народни представители! Опитвам се да се въздържа да не започвам изказването си с това, че социалната политика присъства много ярко в говоренето извън пленарната зала, обаче на всички народни представите… |
| 17.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и четвърто заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми госпожи и господа народни представители! Тъй като тези предложения в данъчните закони – за облагане на доходите на физическите лица, за местните данъци и такси и други, бяха внесени в нашия законопроект, аз не се отказ… |
| 17.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и четвърто заседание | Съгласна съм. |
| 17.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и четвърто заседание | Да. |
| 17.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и четвърто заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми госпожи и господа народни представители! Аз искам да ви предложа в чл. 25, ал. 1 изразът “до 5000” да отпадне и в ал. 2 изразът “до 10 000” да отпадне. Струва ми се, че така определените горни размери на глобите са твъ… |
| 17.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и четвърто заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми госпожи и господа народни представители! Нашето предложение отново е свързано с най-близките на загиналите при изпълнение на своите задължения по Конституцията на Република България, и към тези военноинвалиди, които се… |
| 17.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и четвърто заседание | Не можах да гласувам! |
| 17.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и четвърто заседание | Уважаеми господин председателю, госпожи и господа народни представители! Нашето предложение е израз точно на търсенето на този компромис, към който се стремеше комисията по време на дискусията. И в това предложение не се включват всички тези права, които са р… |
| 17.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и четвърто заседание | Да, да, но ти си го каза! |
| 17.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и четвърто заседание | Уважаеми господин председателю, госпожи и господа народни представители, уважаеми д-р Ценков. Аз също смятам, че трябва да се даде възможност за равнопоставеност за участие в реалиозирането на този закон. Това е всъщност гарантиране на безопасност и здраве пр… |
| 17.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и четвърто заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми госпожи и господа народни представители, уважаеми господин Адемов! Започнах да забелязвам у себе си, че оптимизмът се връща, защото от това, което казахте, разбирам, че споделяте основните ми притеснения и тревоги,… |
| 17.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и четвърто заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми госпожи и господа народни представители! Безспорно е, че основният проблем на българската икономика са условията на труд. Има ли в българските предприятия здравословни и безопасни условия на труд и ако няма, което е бе… |
| 16.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и трето заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми госпожи и господа народни представители! Господин Пирински, този текст не създава проблем във взаимоотношенията между работник и работодател. Създава проблем когато работодателят отказва да сключи такъв допълнителен тр… |
| 16.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и трето заседание | Да, точно така. И питам аз: защо веднъж трябваше да се променя по този начин и сега отново да се променя? Ако вие смятате, че нямам право да питам, това е във вашия стил на поведение. В нашия стил е, когато се приема нещо добро, ние да го подкрепяме. Но този … |
| 16.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и трето заседание | Ами вие - депутатите, другите депутати! Ние в комисията сме приели предложението на Министерския съвет, нали? |
| 16.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и трето заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми госпожи и господа народни представители! Господин Василев обясни, че всъщност става дума за допълнителния труд, тоест не се променят условията за полагане на извънредния труд и там всички ограничения и за деня, и за се… |