| 02.07.2014 | 42 НС | Сто и Тридесето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги народни представители! Правя предложение за прегласуване, защото действително смятам, че има възможност и в пленарната зала колеги народни представители, които не са успели достатъчно добре да осмислят това, коет… |
| 02.07.2014 | 42 НС | Сто и Тридесето заседание | Аз правя предложение от името на вносителите – господин Дъбов, госпожа Буруджиева и аз, за включване на Законопроекта за изменение и допълнение на Закона за вероизповеданията в дневния ред на сегашната работна седмица, защото смятаме, че с оглед на настроения… |
| 02.07.2014 | 42 НС | Сто и Тридесето заседание | Уважаеми господин председател, колеги народни представители! |
| 02.07.2014 | 42 НС | Сто и Тридесето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги народни представители! Използвам правото да поискам процедура по начина на водене, защото, господин председател, Вие не може с „елегантен израз” да се отнесете към казаното преди малко от парламентарната трибуна … |
| 02.07.2014 | 42 НС | Сто и Тридесето заседание | По начина на водене. |
| 05.06.2014 | 42 НС | Сто Двадесет и трето заседание | Заявихме категоричната си позиция с общо предложение на всички членове на комисията – представители на всички парламентарни групи, че между първо и второ четене параграфи 21 и 22 ще отпаднат Не е редно да се опитвате да политизирате въпрос, по който в Комисия… |
| 05.06.2014 | 42 НС | Сто Двадесет и трето заседание | Прав сте, господин председател, приемам Вашето уточнение. Не се изразих прецизно. |
| 05.06.2014 | 42 НС | Сто Двадесет и трето заседание | Благодаря, уважаеми господин председател. Уважаеми колеги! Уважаеми господин Михов, тъй като не сте член на Комисията по образованието и науката, редно е да знаете, че по време на обсъждането на внесения законопроект всички народни представители, които участв… |
| 05.03.2014 | 42 НС | Деветдесет и седмо заседание | Благодаря Ви, уважаеми господин председател. Уважаеми господин премиер, уважаеми вицепремиери, уважаеми колеги народни представители! Най-напред, господин министър-председател, искам да поздравя Вас и ръководеното от Вас правителство за спешното заседание на … |
| 05.03.2014 | 42 НС | Деветдесет и седмо заседание | Благодаря Ви, уважаеми господин председател. Уважаеми господин министър-председател, уважаеми вицепремиери, уважаеми народни представители! Господин премиер, моят въпрос е към Вас и е свързан с това, че през последните седмици и дни обстановката в Украйна е и… |
| 05.12.2013 | 42 НС | Шестдесет и осмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър, уважаеми колеги народни представители, използвам това право на реплика, за да се обърна не само към госпожа Аврамова, а и към всички колеги в пленарната зала и да кажа, че за първи път от много години… |
| 13.11.2013 | 42 НС | Петдесет и осмо заседание | Благодаря. Уважаеми господин председател, уважаеми министри, уважаеми народни представители! Ще Ви запозная с „ДОКЛАД на Комисията по вероизповеданията и парламентарна етика относно Законопроект за държавния бюджет на Република България за 2014 година, № 302-… |
| 22.10.2013 | 42 НС | Второ извънредно заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги народни представители! В чл. 25, ал. 1 на Закона за вероизповеданията е прогласено, че: „Държавата може да подпомага Българската православна църква, Българска патриаршия, нейните местните поделения, както и регис… |
| 17.10.2013 | 42 НС | Четиридесет и седмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми народни представители! „ДОКЛАД на Комисията по вероизповеданията и парламентарна етика относно Законопроект за изменение и допълнение на Закона за местните данъци и такси, № 302-01-24, внесен от Министерския съвет на 3 … |
| 13.09.2013 | 42 НС | Тридесет и шесто заседание | Благодаря, господин председател. Госпожи и господа народни представители! Господин министър, благодарност към Вас за бързата реакция и за управленските решения, които бяха очаквани от работещите в „Интендантско обслужване”, бяха очаквани от всички калоферци и… |
| 13.09.2013 | 42 НС | Тридесет и шесто заседание | Благодаря Ви. Уважаеми господин председател, уважаеми госпожи и господа народни представители, уважаеми министри, уважаеми министър Найденов! „Интендантско обслужване“ винаги е играло основна и определяща роля за икономическото и социалното развитие на гр. Ка… |
| 05.07.2013 | 42 НС | Двадесето заседание | Благодаря, госпожо председател. Господин министър, използвам последното казано от Вас, за да заявя категорична позиция, която беше споделена по време на срещите във „Вазовските машиностроителни заводи” – че това Ваше изискване за ефективно и прозрачно управле… |
| 05.07.2013 | 42 НС | Двадесето заседание | Благодаря, уважаема госпожо председател. Уважаеми колеги народни представители, уважаеми министри, уважаеми министър Стойнев! Задавам актуалния въпрос с ясното съзнание, че по този начин не само представлявам, но и защитавам интересите на живеещите в двете об… |
| 27.06.2013 | 42 НС | Шестнадесето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър, уважаеми колеги народни представители! Вземам думата като народен представител от Пловдивска област, който представлява избиратели, граждани на общините Карлово и Сопот, които професионално и човешки … |
| 30.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Деветдесет и второ заседание | Оттеглям го. |
| 30.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Деветдесет и второ заседание | Оттеглям предложението си. |
| 24.04.2009 | 40 НС | Четиристотин и Деветдесето заседание | Защо нарушаваш правилника? |
| 23.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и девето заседание | В заключение ще ви попитам директно: Вие като говорите за рекомунизация, защо не отговорите направо на въпроса: вие за фашизма ли сте? Вие приемате ли, че имало антифашистка съпротива в България? Нека отговорът на този въпрос да бъде отговор на въпроса: вие з… |
| 23.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и девето заседание | Вие, вашето правителство и управление, които окрадохте пенсионерите, които отнехте пенсиите на хората, вие ли, госпожо Понева, ще поставяте този въпрос? Най-малко Вие трябва да мълчите по този въпрос в пленарната зала! |
| 23.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и девето заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми колеги народни представители, провокиран съм от трите реплики и ще им отговоря едновременно, защото духът и внушенията, които те се опитваха да направят, показват първо, че тези, които поставят въпроса, явно не са чел… |
| 23.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и девето заседание | Благодаря Ви, господин председател. Дами и господа народни представители, считам за особено важно в рамките на дискусията, която провеждаме, да насочим вниманието си върху текстовете в закона и върху мотивите на закона. Аз приемам за напълно нормално внимание… |
| 23.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и девето заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми колеги народни представители! Уважаеми господин Методиев, както вчера господин Иван Колчаков, така и Вие днес се опитвате да изместите същността на разискването. То е по един конкретен законопроект, който сме внесл… |
| 23.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и девето заседание | А не да се държи по начин, който е обиден за дебата, който водим. |
| 23.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и девето заседание | Господин председател, най-напред бих Ви помолил да направите забележка на господин Атанас Атанасов – ако има нещо да казва, да го направи на трибуната. |
| 21.04.2009 | 40 НС | Четиридесет и девето извънредно заседание | На чл. 92, ал. 3 трябва да бъде: „образователна и научна степен д-р”, а не „или”. Така ще съответства на текста на Закона за висшето образование. |
| 21.04.2009 | 40 НС | Четиридесет и девето извънредно заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги народни представители! В окончателния текст – така, както беше прочетен от господин Дъбов... |
| 13.04.2009 | 40 НС | Четиридесет и седмо извънредно заседание | Нали ваши хора внесоха предложението! |
| 26.03.2009 | 40 НС | Четиристотин Седемдесет и девето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми дами и господа народни представители! Аз се присъединявам към казаното от госпожа Гроздилова, както и към основните акценти и принципи, които са залегнали в мотивите на вносителя. Но както и друг път съм имал възможност,… |
| 13.03.2009 | 40 НС | Четиристотин Седемдесет и четвърто заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър-председател, уважаеми господин министър, дами и господа народни представители! Упълномощен съм от ръководството на Парламентарната група на Коалиция за България да ви запозная с текста на следната декл… |
| 05.02.2009 | 40 НС | Четиристотин Петдесет и осмо заседание | Господин председател, уважаеми дами и господа народни представители, господин Костов! Начинът, по който Вие се изказахте, за мен лично е обиден, срамен за българския парламент. Вие ли ще говорите за скудоумие? Вие ли точно ще говорите за скудоумие пред народн… |
| 05.02.2009 | 40 НС | Четиристотин Петдесет и осмо заседание | Благодаря Ви, уважаеми господин председател. Уважаеми колеги народни представители, уважаеми господин началник на Генералния щаб! Аз и моите колеги от Парламентарната група на Коалиция за България ще подкрепим на първо четене Законопроекта за отбраната и въор… |
| 30.01.2009 | 40 НС | Четиристотин Петдесет и шесто заседание | То е еднакво с въпроса, който прозвуча! |
| 14.01.2009 | 40 НС | Четиристотин Четиридесет и осмо заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми колеги! Уважаеми господин Кирчев, учудвам се, че критичността, с която се отнасяте към желанието на държавата да реализира своите правомощия и да подкрепи условията, при които се развиват държавни висши училища, защот… |
| 14.01.2009 | 40 НС | Четиристотин Четиридесет и осмо заседание | Но няма здрава общинска администрация! |
| 16.12.2008 | 40 НС | Четиридесет и второ извънредно заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми дами и господа народни представители, уважаема госпожо Михайлова! В интерес на прецизността и точността правя тази реплика към Вас, за да Ви припомня, защото вероятно сте забравили, че именно в сегашното 40-ото Народно с… |
| 09.12.2008 | 40 НС | Четиридесето извънредно заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Втори ден всички български граждани, които изповядват исляма, честват големия мюсюлмански празник Курбан Байрам. Предлагам да отправим нашите поздрави и благопожелания към тях за зд… |
| 04.12.2008 | 40 НС | Четиристотин и Четиридесето заседание | Те така правят винаги. |
| 15.10.2008 | 40 НС | Четиристотин и Осемнадесето заседание | Благодаря, уважаема госпожо председател. Уважаеми дами и господа народни представители, представям: “ДОКЛАД на Комисията по образованието и науката относно Проект за решение за откриване на Факултет “Здравни грижи” в структурата на Медицинския университет – П… |
| 03.10.2008 | 40 НС | Четиристотин и Четиринадесето заседание | Няма да потънат. |
| 01.10.2008 | 40 НС | Четиристотин и Дванадесето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Позволете ми да използвам първото заседание от нашата работна седмица, за да ви предложа от името на всички нас, да отправим поздрави към всички мюсюлмани – граждани на Република Бъ… |
| 10.09.2008 | 40 НС | Четиристотин и трето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители, уважаеми господин Спасов! Използвам правото на реплика, за да напомня и на Вас, и на всички останали колеги в пленарната зала това, което и на заседанието на Комисията по правата на… |
| 17.07.2008 | 40 НС | _____________________________________________________ Триста Деветдесет и шесто заседание | Завършилият бившето полувисше образование – тригодишният бакалавър. |
| 03.07.2008 | 40 НС | Триста и Деветдесето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги народни представители! Ще се постарая да споделя пред вас в пленарната зала своите виждания по годишния доклад за работата на Комисията за защита от дискриминация за 2007 г., които коментирах и с колегите в Комиси… |
| 05.06.2008 | 40 НС | Триста Седемдесет и осмо заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми колеги, уважаеми господин Шопов! Не Ви прави чест, че, отсъствайки от залата и вчера, и днес, влизате и започвате да говорите неща, които са несъстоятелни. Това е едно неуважение и към Народното събрание, и към инс… |
| 05.06.2008 | 40 НС | Триста Седемдесет и осмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин омбудсман, уважаеми колеги народни представители! Истина е, че така, както задълбочено и много обстойно върви дискусията в пленарната зала, по подобен начин тя прочете и в постоянната Комисия по правата на чове… |