| 13.02.1997 | 37 НС | Двеста Петдесет и шесто заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Очевидно процентната бариера е основният проблем на този закон и той произтича от политическите интереси на представените парламентарни групи в този парламент. За всички е ясно, че … |
| 31.01.1997 | 37 НС | Двеста Петдесет и четвърто заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Аз нямах намерение да се изказвам, но моето изказване е продиктувано от досега направените предложения и искам да обърна внимание на следното, че приемането на този законопроект е п… |
| 03.01.1997 | 37 НС | Четиридесет и трето извънредно заседание | Това е всъщност азбуката на бъдещото развитие на България. Завършвам с убеждението, че именно на тези два основни пункта ние би трябвало да дадем тежест, за да можем да постигнем общото съгласие. Благодаря. |
| 03.01.1997 | 37 НС | Четиридесет и трето извънредно заседание | Уважаеми господин председател! Уважаеми дами и господа! Аз също искам да изразя моето несъгласие, че към този документ ние се отнасяме несериозно. Напротив, за мен това е един сериозен документ, една основа, върху която ние можем да водим диалог, за да постиг… |
| 28.12.1996 | 37 НС | Четиридесет и второ извънредно заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа! Аз смятам, че излишно се нагорещи атмосферата, тъй като предложението за т. 2 аз не го възприемам толкова като ангажимент на самото правителство, колкото ангажимент на самия парламент. Какво имам предвид… |
| 27.11.1996 | 37 НС | Двеста Тридесет и четвърто заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа! Комисията по бюджет и финанси, както и работната група не приемат това предложение. От това не бива да се разбира, че ние не желаем да подпомагаме селското стопанство, или че има лошо отношение към него,… |
| 27.11.1996 | 37 НС | Двеста Тридесет и четвърто заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Аз искам да изразя подкрепата на текста, предложен от работната група. Действително имаше спорове за относителния дял на средствата, които трябва да бъдат предоставени на Български … |
| 27.11.1996 | 37 НС | Двеста Тридесет и четвърто заседание | Да, благодаря Ви. |
| 27.11.1996 | 37 НС | Двеста Тридесет и четвърто заседание | Да, има една малка корекция, но на практика поддържам това предложение. |
| 27.11.1996 | 37 НС | Двеста Тридесет и четвърто заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми дами и господа народни представители! Аз изразявам противно мнение на това процедурно предложение, тъй като то не ми дава възможност да предложа един текст, който всъщност обединява изложените досега становища. И на прак… |
| 10.10.1996 | 37 НС | Двеста и Осемнадесето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Всъщност това, което каза господин Осман, в голяма степен потвърждава моята теза, че целта на този закон е преди всичко да решава важните държавни проблеми. Аз не твърдя, че точно транзитните пътища трябва да бъ… |
| 10.10.1996 | 37 НС | Двеста и Осемнадесето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Аз ще си позволя да изкажа едно малко по-различно становище от това, което досега беше казано, като становище на комисиите и на вносителите. Искам да ви върна малко назад към първо … |
| 10.10.1996 | 37 НС | Двеста и Осемнадесето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господа народни представители! Господин Гоцев, аз не съм особено изненадан от това, че Вие влагате по-друг смисъл в думата "спекула". Думата сама по себе си не е лоша, важното е какъв смисъл се влага в тази дума. Но сми… |
| 10.10.1996 | 37 НС | Двеста и Осемнадесето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Днес ние обсъждаме важни проблеми, свързани със законодателството, което би трябвало да подобри правилата на играта не само в търговията, но изобщо във важни за морала на нашето общ… |
| 09.10.1996 | 37 НС | Двеста и Седемнадесето заседание | Уважаеми господин председател, дами и господа народни представители! Аз в голяма степен съм съгласен с предложенията, които господин Димитров направи, тъй като те представляват едно разбиране за самоуправлението на общините, бих казал в идеален вид. Ако погле… |
| 18.09.1996 | 37 НС | Двеста и девето заседание | Господин председател, уважаеми колеги! Аз уважавам мнението на колегата, който поиска гласуване на удължаване на работното време, но нека всички да помислим, че по този начин се спъва работата на комисиите. Всички участвуваме в заседания на постоянни комисии … |
| 30.07.1996 | 37 НС | Тридесет и осмо извънредно заседание | Уважаеми господин председател! Уважаеми дами и господа! Текстът, който предлагам, е свързан с режима, в който се поставят предприятията съгласно чл. 3, ал. 1. Тук са две групи предприятия. Едните, които могат да изплащат задълженията си и съответно да получав… |
| 30.07.1996 | 37 НС | Тридесет и осмо извънредно заседание | Оттеглям моето предложение. |
| 24.07.1996 | 37 НС | Двестотно заседание | Господин Радев, надявам се, че ви е интересно. Затова искам да обърна внимание на този въпрос, той да не се подценява, да не се оставя само в ръцете на общината, тъй като общината трудно би могла да реши този въпрос. Трябва да сме наясно и с проб¬ле¬ма за суб… |
| 24.07.1996 | 37 НС | Двестотно заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа! Едва ли ще се намери човек в тази зала, който би заявил, че този бюджет е добър и той отговаря на потребностите и на всички изисквания. Споделям мнението, че това е един труден за държавата бюджет, който… |
| 24.07.1996 | 37 НС | Двестотно заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми господин министър-председател, господа министри, дами и господа народни представители! На свое извънредно заседание, проведено на 22 юли 1996 г., Комисията по енергетика и енергийни ресурси обсъди внесения законопроект. … |
| 19.07.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и девето заседание | "Закон за ратифициране на Договора към Европейската енергийна харта и на Протокола за енергоефективност и свързаните с нея природозащитни аспекти. Член единствен. Ратифицира Договора към Европейската енергийна харта и Протокола за енергоефективност и свързани… |
| 19.07.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и девето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Предвид на това, че не бяха направени предложения по текста на законопроекта, а разбирам и се надявам, че той ще бъде подкрепен единодушно и на второ четене, правя процедурно предложение законопроектът да бъде пр… |
| 19.07.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и девето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми дами и господа народни представители! На свое редовно заседание Комисията по енергетика и енергийни ресурси прие следното становище. През 1991 г. в Хага, Холандия, беше подписана Европейската енергийна харта, като полити… |
| 17.07.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и седмо заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми дами и господа! Аз съм напълно съгласен с принципите, които господин Димитров изложи, свързани с правилата на пазарната икономика и със защита на интереса на стопанските субекти и на играчите в тази пазарна икономика. Ня… |
| 17.07.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и седмо заседание | Само едно изречение. Но този приход, който е свързан със задълженията на производствените предприятия, каквито са "Химко" и "Кремиковци", е предвиден в държавния бюджет и те са длъжни да изпълнят този приход. Благодаря. |
| 17.07.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и седмо заседание | Има такива факти. Има становища на Борда на директорите, има становища на отделните министерства. Всичко това го има и то съществува. Правителството на госпожа Инджова взе решение въпреки този договор. Правителството на господин Жан Виденов наследи този спор … |
| 17.07.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и седмо заседание | Уважаема госпожо председател! Уважаеми дами и господа! Господин Димитър Иванов постави няколко важни проблема. Но аз смятам, че най-важният е, когато говорим дали законодателната власт трябва да служи за инструмент при решаване на спорове. Въпросът не е юриди… |
| 14.06.1996 | 37 НС | Сто Осемдесет и пето заседание | Съгласен съм с предложението на комисията. |
| 13.06.1996 | 37 НС | Сто Осемдесет и четвърто заседание | Уважаеми колеги, уважаеми господин председател! Аз не съм специалист в тази област. Искам само да се включа в дискусията от гледна точка на това, че тук бяха поставени въпроси малко по-широки от темата, която се разглежда в конкретния случай. Вярно е, господи… |
| 11.06.1996 | 37 НС | Тридесет и второ извънредно заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа! Аз не зная колко добър специалист е господин Муравей Радев, но зная, че добрите специалисти обикновено не крещят, когато защитават своите позиции. Що се отнася до прехода бих искал да кажа следното. Дали… |
| 20.03.1996 | 37 НС | Сто Петдесет и трето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми дами и господа народни представители! Аз излизам пред вас с предложение ал. 2 така, както е предложена от вносителя, да не отпада от законопроекта. Какво имам предвид? Първо, този текст на ал. 2 съответства на изисквания… |
| 29.02.1996 | 37 НС | Сто Четиридесет и пето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Предложеният Закон за водите според мен среща едно несъвсем добро разбиране главно от страна на опозицията. Целта на този закон според мен е да се провежда една цялостна държавна по… |
| 29.02.1996 | 37 НС | Сто Четиридесет и пето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа! На две свои заседания Комисията по енергетика и енергийни ресурси разгледа проекта за Закон за водите, внесен от Министерския съвет. Проектът бе представен от ръководството на Националния съвет по водите… |
| 28.02.1996 | 37 НС | Сто Четиридесет и четвърто заседание | Благодаря ви. |
| 28.02.1996 | 37 НС | Сто Четиридесет и четвърто заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Действително текстът е труден от юридическа гледна точка, тъй като понятието "хазартна игра" засега не е формулирано в нашето законодателство конкретно и ясно. Ние много се колебахме как да намерим най-вярната фо… |
| 28.02.1996 | 37 НС | Сто Четиридесет и четвърто заседание | Това е истината! Защото това мнозинство, което Вие обвинявате в некомпетентност, съвсем не е некомпетент¬но. Точно това мнозинство носи отговорността. И този министър носи отговорността. И затова това мнозинство ще гласува този закон и е приело този бюджет. М… |
| 28.02.1996 | 37 НС | Сто Четиридесет и четвърто заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми лами и господа! (Силен шум в залата, реплики от опози¬цията) уважаеми господин председателю, моля да ми дадете думата! ПРЕДСЕДАТЕЛ БЛАГОВЕСТ СЕНДОВ: Имате думата! ПЛАМЕН ДЕНЧЕВ: Благодаря. Очевидно опозицията има да се … |
| 21.02.1996 | 37 НС | Сто Четиридесет и първо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Изказвам противно мнение на това предложение на господин Куртев, тъй като беше цитирана Комисията по енергетика и енергийни ресурси. Комисията е направила своето становище по първо четене на законопроекта. Съвсе… |
| 14.02.1996 | 37 НС | Сто Тридесет и осмо заседание | Поддържам предложението, но то е в следващия параграф. |
| 14.02.1996 | 37 НС | Сто Тридесет и осмо заседание | Оттегляме го. |
| 14.02.1996 | 37 НС | Сто Тридесет и осмо заседание | Имам само кратка реплика. Аз съм напълно съгласен с господин Димитър Иванов, че не бива цената на земния газ да се обвързва с цената на мазута, но от чисто юридическа гледна точка мисля, че не е нужно да записваме такъв текст в закона, тъй като няма закон, в … |
| 14.02.1996 | 37 НС | Сто Тридесет и осмо заседание | Уважаема госпожо председател! Уважаеми дами и господа народни представители! Комисията е възприела в основната част нашите предложения за увеличаване на размера на санкциите, поради това че в закона според нас са предвидени сравнително ниски суми. Не е възпри… |
| 14.02.1996 | 37 НС | Сто Тридесет и осмо заседание | Оттеглям. |
| 09.02.1996 | 37 НС | Сто Тридесет и седмо заседание | Не, аз ще ви обясня какво държим да гласуваме. Искам само да подчертая следното - че всъщност увеличението на таксата на автомобилните бензини не е 19 на сто, а е 9 на сто, тъй като досега то беше 10 на сто, съгласно параграф 22 на Закона за държавния бюджет … |
| 09.02.1996 | 37 НС | Сто Тридесет и седмо заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми колеги, чл. 3 е възловият член в този закон, тъй като той определя размера на таксите и то размера, който според мен остава трайно не само за тази година, не само във връзка с този бюджет. Ето защо ние се постарахме да… |
| 08.02.1996 | 37 НС | Двадесет и второ извънредно заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Аз искам да потвърдя това, което вече беше казано от господин финансовия министър. Тук въпросът не е толкова юридически, колкото икономически. От една страна, този механизъм вече се прилага и благодарение на този… |
| 08.02.1996 | 37 НС | Двадесет и второ извънредно заседание | Само това не се подкрепя от Комисията по бюджет и финанси. |
| 08.02.1996 | 37 НС | Двадесет и второ извънредно заседание | Уважаема госпожо председател! Уважаеми дами и господа! Фактически параграф 10 е правоприемник, така да се каже, на параграф 17 на Закона за държавния бюджет за 1995 г. Нашите предложения произтичат преди всичко от анализа, който беше направен за приложението … |
| 08.02.1996 | 37 НС | Двадесет и второ извънредно заседание | Оттеглям го. |