| 12.03.2013 | 41 НС | Тридесет и шесто извънредно заседание | Господин Червенкондев, отново безкрайно простият въпрос: защо Гърция и Русия не се отказват от реализацията на проекта? Ако те не се отказват, за да получат компенсации от България, ние ли сме тръгнали да чупим гърнето? Защо не се отказват? Водени са разговор… |
| 12.03.2013 | 41 НС | Тридесет и шесто извънредно заседание | Разгледай си картата. |
| 12.03.2013 | 41 НС | Тридесет и шесто извънредно заседание | Благодаря, госпожо председател. Господин Мартин Димитров, нали и аз това казвам, бе – няма банка, няма финансиране! Оставете компанията да приключи с проекта. Защо занимаваме Парламента на България? Ето, задавам на Вас същия прост въпрос, какъвто зададох на м… |
| 12.03.2013 | 41 НС | Тридесет и шесто извънредно заседание | … а българите не са българи, а са тюрки. Призовавам Ви – дайте да четем Паисий, а да не четем такива издания, и да гласуваме за българския стратегически интерес, а не за турския стратегически интерес. Благодаря. |
| 12.03.2013 | 41 НС | Тридесет и шесто извънредно заседание | Не съм видял, госпожо председател, за което се извинявам. Уважаеми колеги, ние предлагаме да отпадне членът, тоест да не се гласува денонсирането на споразумението. На комисията присъстваше министърът на финансите. Простият въпрос, който му зададох и на който… |
| 07.03.2013 | 41 НС | Четиристотин Петдесет и първо заседание | Пристанище има, значи идва с кораби! С кораби идва! С кораби! Затова има разлика. Значи тези кораби са непотопяеми! Те не аварират, нищо не им се случва. Но тези 60-хилядни танкери – те са крехки като кибритена кутийка, ще протекат и ще замърсят нашето Черном… |
| 07.03.2013 | 41 НС | Четиристотин Петдесет и първо заседание | Господин Иванов, не очаквах точно от Вас да тръгнете в тази посока. (Възгласи: „Е-е-е!” от ГЕРБ. Реплика от народния представител Иван Иванов – показва документ.) Има танкери, които търпят аварии, има, така е. Господин Иванов, как идва нефтът до „Нефтохим Бур… |
| 07.03.2013 | 41 НС | Четиристотин Петдесет и първо заседание | Един друг народ преди 135 години спаси българите. Не се опитвайте да задраскате това спасение! (Силен шум и реплики от ГЕРБ.) |
| 07.03.2013 | 41 НС | Четиристотин Петдесет и първо заседание | Не съм ходил във Финландия на въпросната екскурзия. (Възгласи: „А-а-а!”.) Какви бяха изводите от тази екскурзия? Някаква заплаха? Финландия да е изгубила туризма си, да е отровена? При аналогични проекти в целия свят няма нито една авария! Нито една авария! М… |
| 07.03.2013 | 41 НС | Четиристотин Петдесет и първо заседание | Мили, скъпи господа! Господин Гагаузов е забравил, но аз също присъствах на преговорите по този въпрос. Той беше един от най-тежките въпроси. (Шум и реплики.) Разбирате, че няма как България да гарантира пълненето на нефтопровода. Няма как и Гърция да гаранти… |
| 07.03.2013 | 41 НС | Четиристотин Петдесет и първо заседание | Госпожо Цачева, съжалявам, че на Вас се пада тази чест, както са казвали руснаците, които са освободили Плевен – Плевна, съжалявам, че народен представител от Плевен ще опозори себе си с това денонсиране, тъй като всички разбирате, че то е политическо и няма … |
| 07.03.2013 | 41 НС | Четиристотин Петдесет и първо заседание | Госпожо председател, действително искам да Ви направя бележка по начина на водене. „Лично засегнат” означава да нанеса лична обида на някого. Това е лично засегнат. Не може председателят на една комисия да се засегне лично. Не може един лидер на партия всеки … |
| 07.03.2013 | 41 НС | Четиристотин Петдесет и първо заседание | Двадесет и девет цяло и седем процента от хората са участвали в референдума в Бургас. (Реплика от народния представител Иван Костов.) Ама дали и в другия са участвали толкова, господин Костов? Да сте изкарали Вашите хора и да участват в този референдум. Много… |
| 07.03.2013 | 41 НС | Четиристотин Петдесет и първо заседание | Две думи искам да кажа за екологията. Скъпи бургазлии, които сте толкова разтревожени за екологията на България! Тук Ви казаха за доставката на нефт за „Нефтохим”. Вие знаете ли, че такива нефтопроводи в България има? Знаете ли, че от „Нефтохим” до Девня има … |
| 07.03.2013 | 41 НС | Четиристотин Петдесет и първо заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Уважаеми господин вицепремиер в оставка, добре че се отзовахте, тъй като много думи се изговориха, от които няма смисъл. Няма и данни, които да ги подкрепят. По основния въпрос, който искам да задам е: защо го правим сега, к… |
| 01.03.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и девето заседание | Ще ни разпуснат дотогава. |
| 27.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и седмо заседание | Хората казаха „да” на този референдум. Не пренебрегвайте тази воля! Завършвам. Вашият лидер Бойко Борисов се опита да замени демокрацията със себе си, да замени държавата със себе си – той дава всичко, той строи, той сваля, той предлага 20 депутати на килогра… |
| 27.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и седмо заседание | Няма пари, понеже господин Дянков каза, че няма държавни гаранции. Откъде да ги извади? Да отиде да събира от джобовете на българите авансово, за да финансира проекта?! Няма да стане тази работа! От тази гледна точка аз си задавам и другия въпрос: защо не обс… |
| 27.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и седмо заседание | Аз не знам как си представяте тази работа. (Шум и реплики в ГЕРБ.) Борисов непрекъснато обяснява, че Сергей не бил подписал договора. Четири години той не можа да разбере, че договорът се подписва от НЕК и договорът се разтрогва от НЕК. Съветът на директорите… |
| 27.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и седмо заседание | Казвам Ви, от последното увеличение от 600 млн. лв., 330 млн. лв. са за НЕК. Те са за тази дупка, за тези похарчени пари, за да го няма „Белене”. Вие разбирате, че тези пари ще растат. Напомням Ви какво се случи – в навечерието на увеличението на тока преди 1… |
| 27.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и седмо заседание | Така беше. Значи при 27,9 всичко е наред, а когато е 20 и няколко процента, тогава нищо не е наред и не може да се случи. Господа от ГЕРБ, напомням Ви! Напомням Ви: Вие управлявате 1 млн. 678 хил. гласа от 7 милиона, както сме записали – самите Вие имате 1 мл… |
| 27.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и седмо заседание | Малко, точно така! Да де, на референдума в Бургас, казвам за Бургас-Александруполис – 27,9%. (Реплика от ГЕРБ.) Да, ама тогава за Вашия лидер, за Вашата политическа сила това беше „да”. Вие смачкахте проекта Бургас – Александруполис. Нали така беше? |
| 27.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и седмо заседание | Благодаря Ви, госпожо председателстваща. Уважаеми колеги, днес ще присъстваме на урок по политическа аритметика. Парламентът трябва да докаже, че 60% „да”, не е 60%, а е 60% „не”. След днешното заседание всички сме вече убедени, че отговорът ще е точно такъв.… |
| 01.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Тридесет и седмо заседание | Благодаря Ви, госпожо министър. Зарадва ме фразата, че сте сезирали прокуратурата. Само две думи за 10-годишния период. През 2006 г. дружеството е получило изключително изгоден банков кредит от 15 млн. лв. С 11,5 милиона ВиК Добрич покрива всичките си стари з… |
| 01.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Тридесет и седмо заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаема госпожо министър, случаят е поостарял – от края на лятото е, но съдбата обича иронията и го актуализира през месец декември. На 11 август гражданите на Добрич бяха предупредени, че от 0,00 ч. на 13 август ще остана… |
| 01.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Тридесет и седмо заседание | Бяха Ви спрени всички евроинструменти, господин министър. |
| 23.01.2013 | 41 НС | Четиристотин Тридесет и второ заседание | Разбирате какво е отговорил НЕК след изявите на Дянков – че няма да има държавни гаранции, че няма да има държавно ангажиране в никаква степен, че държавата ще слезе на 30, на 20, или на 0%. НЕК е могъл да отговори само едно нещо: „Няма как да осигурим финанс… |
| 23.01.2013 | 41 НС | Четиристотин Тридесет и второ заседание | Като свършите, ще продължа. Най-интересното е, че на комисията не беше поканен представител на „Атомстройекспорт”, представител на RWE, няма го БАН, няма ги учените, няма ги академиците, няма го „Булатом”, няма ги управляващите министри – госпожа Маргарита Пе… |
| 23.01.2013 | 41 НС | Четиристотин Тридесет и второ заседание | Да си извадя картата, ако ще се изказвате Вие? (Силен шум и реплики.) |
| 23.01.2013 | 41 НС | Четиристотин Тридесет и второ заседание | Говоря за институцията, която е готвила докладите, госпожо председател, а не говоря за нейната председателка. |
| 23.01.2013 | 41 НС | Четиристотин Тридесет и второ заседание | Искам да дам пример – целият доклад се гради върху докладите, които е направила. Напомням, че от 24 акта на въпросната Агенция за държавна финансова инспекция спрямо община Смолян съдът е отхвърлил 24. От тази гледна точка разбирате каква ще е коректността... |
| 23.01.2013 | 41 НС | Четиристотин Тридесет и второ заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Междинен доклад на Временна комисия – такова чудо не е имало и аз честно казано очаквах да няма, но виждате, че има такъв доклад. Като се замислих, названието „междинен доклад” е много сполучливо, тъй като периодът за работа… |
| 18.01.2013 | 41 НС | Четиристотин Тридесет и първо заседание | ... до началото на ХХІІ век, енергия за ускореното развитие на България и висок стандарт на живот, без външна зависимост от вносна нефт, газ, въглища или електроенергия, без страх от изчерпване или спиране на този внос, без газови, нефтени или други енергийни… |
| 18.01.2013 | 41 НС | Четиристотин Тридесет и първо заседание | Цената на проекта „Белене” е най-мащабната лъжа на кабинета Борисов. Договорената цена на проекта е 3 млрд. 997 млн. евро. (Шум и реплики.) Три четвърти от тези разходи ще се правят в България и в Русия и се индексират с българската инфлация, която за този пе… |
| 18.01.2013 | 41 НС | Четиристотин Тридесет и първо заседание | Благодаря, госпожо председател. Уважаеми господин вицепремиер, колеги! „ДЕКЛАРАЦИЯ от името на Коалиция за България На свое заседание така наречената комисия „Белене”, по-справедливо би било да се нарича „Анти-Белене”, прие междинен доклад, който управляващит… |
| 21.12.2012 | 41 НС | Четиристотин Двадесет и пето заседание | Благодаря Ви, господин председател. Господин министър, няма да Ви благодаря. Никога предходното правителство не се е съгласявало да бъде спрян транзитът през Украйна въпреки натиска на Русия в преговорите. Тук ни се обясняваше как било достатъчно Русия да си … |
| 21.12.2012 | 41 НС | Четиристотин Двадесет и пето заседание | Благодаря, господин председател. Аз ще прочета най-напред въпросите. Във връзка с приетото решение за реализация на проекта „Южен поток” на територията на България, моля да ми отговорите: Запазва ли се доставката и транзита на газ през България по досегашната… |
| 21.12.2012 | 41 НС | Четиристотин Двадесет и пето заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми господин министър, въпросът ми е във връзка с растящата тревога на населението от Югоизточна България и особено по Южното Черноморие. Молим да ни отговорите правителството разполага ли с информация за инвестиционни… |
| 07.12.2012 | 41 НС | Четиристотин и Двадесето заседание | Това беше декларация! |
| 05.12.2012 | 41 НС | Четиристотин и Осемнадесето заседание | Госпожо Масларова, не знам дали сте чели доклада, явно сте обърнали внимание преди всичко на самия бюджет. В доклада по бюджета това мнозинство, този министър и това правителство са обещали безработицата за тази година да бъде 12,4%, а догодина да бъде 12,4%.… |
| 30.11.2012 | 41 НС | Четиристотин и Седемнадесето заседание | Те остават в тях, просто не ги внасят. |
| 30.11.2012 | 41 НС | Четиристотин и Седемнадесето заседание | Благодаря Ви. Господин министър, стигнахте дотам, откъдето винаги започвате – тройната коалиция, това е започнало през 2008 г. През 2008 г. и през 2009 г. „Булгаргаз” съдеше ДКЕВР и съдът отменяше решения на ДКВЕР. Това е в посока независимост на ДКЕВР тогава… |
| 30.11.2012 | 41 НС | Четиристотин и Седемнадесето заседание | Благодаря Ви. Уважаеми господин министър, въпросът ми е за едно незаслужено мразено държавно търговско дружество „Булгаргаз”. Виждате, че всеки път се повтаря една и съща история – лошият „Бургаргаз” иска едни увеличения, пък добрият ДКЕВР не му ги дава и нам… |
| 30.11.2012 | 41 НС | Четиристотин и Седемнадесето заседание | Сравнете и цените. |
| 29.11.2012 | 41 НС | Четиристотин и Шестнадесето заседание | Да, благодаря Ви, господин Иванов, който казвате „На съд”. Завършвам с цитат: „Най-голямото наказание за един политик не е дори самата присъда”, господин Иванов, слушайте, за Вас го цитирам. „Най-голямото наказание за един политик не е дори самата присъда, а … |
| 29.11.2012 | 41 НС | Четиристотин и Шестнадесето заседание | Така че аз съм категорично против това да удължаваме срока за работа на комисията. И завършвам с... |
| 29.11.2012 | 41 НС | Четиристотин и Шестнадесето заседание | Вместо да се занимавате с този реален проблем, който виси над България, тъй като съсипахте енергетиката на България с решенията си за последните три години, Вие се занимавате с глупости! |
| 29.11.2012 | 41 НС | Четиристотин и Шестнадесето заседание | Ако съберем всички тези неща, се получава скромната сума от 5 млрд. и 200 милиона. |
| 29.11.2012 | 41 НС | Четиристотин и Шестнадесето заседание | В момента НЕК има загуби от над 1 млрд. и 200 милиона – сериозен проблем. Вместо да се занимавате с това как да изкарате НЕК от дупката, се занимавате с глупости. Добавете към този 1 млрд. и 200 милиона 1млрд. евро и иска на „Атомстройекспорт”, който е за 2 м… |
| 29.11.2012 | 41 НС | Четиристотин и Шестнадесето заседание | Живи сте, като в казармата сте, млади сте, можете да свиркате и да подвиквате, вместо да приказвате. Тук не е място за свиркане и подвикване. В същото време имате реални, и то много сериозни проблеми. Договорът за изграждане на „Белене” не е прекъснат. „Атомс… |