| 06.06.2014 | 42 НС | Сто Двадесет и четвърто заседание | Госпожо Стоянова, аз не исках да Ви репликирам, тъй като тонът Ви беше добър, но господин Ципов ме предизвика. Няма да наруша правилника, господин председателю. Много добре знаете в каква ситуация беше държавата и хайде да не спекулираме за 2009 г. Много добр… |
| 30.05.2014 | 42 НС | Сто Двадесет и първо заседание | Ще бъда максимално кратък. Не съм Ви сочил, тъй като даже не забелязах, че сте в залата. Искам да Ви кажа едно – нямам нищо против частните болници, но имам много против системата, по която работихте Вие, когато управлявахте! Не можеш да не приемеш национална… |
| 30.05.2014 | 42 НС | Сто Двадесет и първо заседание | Три пъти. |
| 30.05.2014 | 42 НС | Сто Двадесет и първо заседание | Къде не ги търсихме министрите? Накрая Вие поехте този пост и управлявахте колко – година и половина ли беше? Една година, добре. За една година какво стана? За една година не можеш да направиш нищо. Госпожо Атанасова, когато една система е поставена на грешн… |
| 30.05.2014 | 42 НС | Сто Двадесет и първо заседание | Госпожо Атанасова, правя го, за да имате възможността да ми отговорите. Доволна сте, благодаря Ви. Като Ви слушам понякога, имам чувството, че Вие не сте били въобще в Министерството на здравеопазването, затова реагирах така. Не можеш да кажеш – абе, за всичк… |
| 30.05.2014 | 42 НС | Сто Двадесет и първо заседание | Тогава реплика. |
| 30.05.2014 | 42 НС | Сто Двадесет и първо заседание | Лично обяснение. |
| 30.05.2014 | 42 НС | Сто Двадесет и първо заседание | Е, не мога да се въздържа. |
| 29.05.2014 | 42 НС | Сто и Двадесето заседание | Уважаеми колега, аз ще подкрепя този закон и ще Ви кажа защо. Защото през миналия мандат, когато предложихте Закон за публично-частното партньорство, аз очаквах, че ще решим много важен въпрос – по какъв начин може да се направят публично-частни партньорства … |
| 09.05.2014 | 42 НС | Сто и Осемнадесето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми господин Главчев! Днес в Народното събрание наистина водим много дебати, но трудно можем да кажем, че денят ни беше ефективен. Остават съвсем малко текстове. Какъв е смисълът на това? Днес няма да се приемат поради факта… |
| 09.05.2014 | 42 НС | Сто и Осемнадесето заседание | Господин Цонев, съгласен съм с Вас, че това е деструктивният подход на ГЕРБ. Струва ми се обаче, че Вие спестявате някои неща. Това е и част от политическия характер на ГЕРБ. Днешното искане е ясен израз на политическото им лицемерие. Ще Ви кажа защо. Ще Ви п… |
| 08.05.2014 | 42 НС | Сто и Седемнадесето заседание | Няма да Ви подкрепим! |
| 04.04.2014 | 42 НС | Сто и Единадесето заседание | Затова не си позволих. Благодаря Ви. |
| 04.04.2014 | 42 НС | Сто и Единадесето заседание | Господин председател, аз предлагам един месец да е, но това не е редакционно предложение, а конкретна промяна в текста. |
| 04.04.2014 | 42 НС | Сто и Единадесето заседание | Уважаеми господин председател, дами и господа народни представители! Уважаема госпожо Бъчварова, виждам, че предложението е тримесечен срок за промяна на правилника. Не считате ли, че промените, които направихме, не са толкова много, за да затруднят Министерс… |
| 04.04.2014 | 42 НС | Сто и Единадесето заседание | Един въпрос само. |
| 27.03.2014 | 42 НС | Сто и седмо заседание | Дайте да кажем всички заедно: „Не на тази система! Ясни правила и откритост! Който получава пари от бюджета, тези пари трябва да се знаят от всички къде са отишли.”. |
| 27.03.2014 | 42 НС | Сто и седмо заседание | Не, сравняваме подхода. Навремето имаше един виц за текезесето: „Събрали се за Първи май да правят отчет и започват: на Иван – цървули; на Драган – риза; на председателя – 500 лв. Всички взели да викат: „Браво, браво, нека ходи гол и бос!” Това ли искаме да н… |
| 27.03.2014 | 42 НС | Сто и седмо заседание | Господин Ерменков, нямам предвид никакъв конкретен случай, а принципа. Искам да отговоря на колегата Николов. Никакви наредби не могат да решат въпроса с начина на разпределение на средствата и стимулирането на главния одитен орган. Кой издава наредбите? Нали… |
| 27.03.2014 | 42 НС | Сто и седмо заседание | Така вместо бонус, с дрехи... |
| 27.03.2014 | 42 НС | Сто и седмо заседание | Кой я прави тази наредба? |
| 27.03.2014 | 42 НС | Сто и седмо заседание | Гласувал съм „за”. |
| 27.03.2014 | 42 НС | Сто и седмо заседание | Никой! Защо тогава не направим така, че да има система, по която да има възможност да се увеличава заплатата в зависимост от това, че ти си вършил работа и знаеш, че следващата година ще получиш по-висока заплата? Какво направихме ние със Сметната палата? Дав… |
| 27.03.2014 | 42 НС | Сто и седмо заседание | Уважаема госпожо председател, дами и господа народни представители! Аз ще се изкажа по чл. 30, където отново даваме възможност с ал. 2 – обърнете внимание – служителите на Сметната палата да могат да получават допълнителни възнаграждения за постигнати резулта… |
| 26.03.2014 | 42 НС | Сто и шесто заседание | Има предложение – трябва да се гласува. (Реплики от КБ.) |
| 25.03.2014 | 42 НС | Шестнадесето извънредно заседание | Уважаеми господин председател, тъй като голяма част от вносителите на предложението да отпадне чл. 1 се изказаха, предлагам да прекратим дискусията, тъй като тезите започнаха да се повтарят. Благодаря. |
| 19.03.2014 | 42 НС | Сто и трето заседание | Аз също съм най-големият противник на личните обяснения, но след като излезе господин Московски с авторитета си и каза, че ако не се подложа на неговия рекет – да изляза да трибуната и да кажа мнението си, аз съм лобист, не мога да не отговоря на това обвинен… |
| 19.03.2014 | 42 НС | Сто и трето заседание | Уважаеми господин председателю, искам да Ви обърна внимание да спазвате Правилника на Народното събрание! Когато става дума за процедура за прегласуване, трябва да са ясни мотивите защо трябва да се прегласува, а не отново да се мотивира едно предложение защо… |
| 12.03.2014 | 42 НС | Стотно заседание | Мога да Ви кажа, че няма сервизи, които да контролират и големите фирми, защото се качваме в таксита, които са в много по-лошо качество, отколкото колите на повечето хора. Благодаря Ви. |
| 12.03.2014 | 42 НС | Стотно заседание | Господин Иванов и господин Московски, уважавам Вашето мнение, но искам да Ви насоча в една посока. Защо ние ходим с автомобилите си на годишен преглед?! За да се гарантира, че автомобилът ни е в изправност. Ако това, което Вие искате, искам да Ви попитам: сле… |
| 12.03.2014 | 42 НС | Стотно заседание | Няма право? Значи ще си взема колата някой да ми я тегли или ще си поръчам „Пътна помощ” да дойде да я закараме до сервиза заради това, че трябва да дойде някой да ми смени релето или да погледне и така нататък?! Продължавам с глобите. „Наказва се с глоба от … |
| 12.03.2014 | 42 НС | Стотно заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми дами и господа народни представители, тъй като господин Шопов ме провокира с изказването си, аз ще започна от втория закон, където вносители са господин Московски и господин Вълков. Ако четем внимателно мотивите, ще разб… |
| 11.03.2014 | 42 НС | Петнадесето извънредно заседание | Благодаря, уважаема госпожо председател. Уважаеми господин Ангелов, аз също съм привърженик на това да има стабилност в законодателството и законите да не се променят и винаги съм пледирал, че задачата на един нов парламент е не да обърне цялото законодателст… |
| 05.03.2014 | 42 НС | Деветдесет и седмо заседание | Затова Ви моля: зарежете и Вие популизма, господин Господинов! |
| 05.03.2014 | 42 НС | Деветдесет и седмо заседание | Уважаеми господин Господинов, аз си позволявам да Ви направя реплика, тъй като Вие обвинихте, че едно такова предложение от страна на „Атака” е популистко, но, слушайки Ви внимателно какво говорите от трибуната, мисля че и Вашите позиции са популистки и ще Ви… |
| 26.02.2014 | 42 НС | Деветдесет и четвърто заседание | Благодаря Ви, уважаеми господин председател. Предлагаме следното решение на Народното събрание: „Народното събрание на основание чл. 34 от Правилника за организацията и дейността на Народното събрание |
| 20.02.2014 | 42 НС | Деветдесет и второ заседание | Благодаря Ви, господин председател, че ме забелязахте най-накрая. Моето процедурно предложение е да прекратим дискусиите по този член. Мисля, че комисията ясно е заявила волята на мнозинството в самата комисия. Партиите трябва да се съобразяват с предложения … |
| 12.02.2014 | 42 НС | Осемдесет и осмо заседание | И това беше лозунгът. Дайте да не насилваме хората да гласуват, да не ги задължаваме да гласуват, защото тяхно демократично право е сами да отидат и да дадат своя глас на определените избори. Май това нещо го забравихте и това, което критикувахте, сега се опи… |
| 12.02.2014 | 42 НС | Осемдесет и осмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Аз гласувах „против”, тъй като с това предложение на народни представители от ГЕРБ се потвърди една теза – че голяма част от българските политици страдат от заболяването КПП. Това о… |
| 05.02.2014 | 42 НС | Осемдесет и пето заседание | Госпожо председател, аз давам пример и на колегите от ГЕРБ, че когато не са ме обидили, а са ми споменали името, няма да злоупотребя да взема лично обяснение, а ще взема реплика (ръкопляскания и възгласи: „Браво!” от ГЕРБ), с риска отново да дадем три минути … |
| 05.02.2014 | 42 НС | Осемдесет и пето заседание | Господин Рашидов, аз внимателно Ви слушах и честно да Ви кажа, съгласен съм с много от тези неща, които казахте. Да, корупционни практики – във всички управления, сигнали за тези корупционни практики – във всички управления, като започнем от самата смяна на с… |
| 30.01.2014 | 42 НС | Осемдесет и трето заседание | Господин председателю, разрешете ми да се извиня на всички останали в пленарната зала, с изключение на представителите на ГЕРБ, че си позволих да се моля за това да има разум в нашата работа на колегите ни от ГЕРБ. Честно казано, слушайки Ви каква реплика пра… |
| 30.01.2014 | 42 НС | Осемдесет и трето заседание | Да не превръщаме един закон, по който има консенсус, в закона, по който най-много заслужаваме упреци! Благодаря Ви. |
| 30.01.2014 | 42 НС | Осемдесет и трето заседание | Допреди малко някой апелираше: „Не обиждайте колегите!”. Не мисля, че някога съм казал обидна дума към някого от колегите си, но сега ще Ви кажа – ние обиждаме Българския парламент и в момента Вие се самообиждате. Оставете текстовете, в които има разлика. На … |
| 30.01.2014 | 42 НС | Осемдесет и трето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господа и дами народни представители! Аз ще продължа апела на Таско Ерменков. Уважаеми дами и господа, обръщам се към всички тези от ГЕРБ, госпожо Василева, и към Вас лично, които проявявате здрав разум. Закон, който им… |
| 30.01.2014 | 42 НС | Осемдесет и трето заседание | Много добре знаете за фирмите, които са вързани там. За да премахнем тази несправедливост, да премахнем корупцията, подкрепете тези промени, а там, където мислим, че може да е грешно, ще се съгласим съответно да направим обратни... |
| 30.01.2014 | 42 НС | Осемдесет и трето заседание | Госпожо Танева, най-напред искам да кажа, че няма да оспорвам Вашето право да говорите за горите, а не за мелници. Така че Вие имате право, защото сте народен представител, но нямате ресор в Народното събрание. Това, че сте в Комисията по земеделието, е друг … |
| 24.01.2014 | 42 НС | Осемдесет и първо заседание | Благодарим за декларацията. |
| 24.01.2014 | 42 НС | Осемдесет и първо заседание | За прегласуване. Господин председател, моля процедура за прегласуване, тъй като не всички народни представители можаха да гласуват поради технически проблем. Мерси. (Смях, оживление в ГЕРБ.) |
| 23.01.2014 | 42 НС | Осемдесето заседание | Господин Горанов, точно от Вашето изказване разбрах защо е допусната тази грешка. Не може да твърдите и аз дори и за Вашето управление не мога да кажа, че при системата за издаване на билети има възможност, при която да се издават фалшиви билети и така нататъ… |