| 09.04.2001 | 38 НС | Осемдесет и първо извънредно заседание | Уважаеми господин председател, дами и господа народни представители! Искам да поясня, че и моите колеги внесохме този законопроект с единствената цел неговото прилагане да бъде пълно и да не се стига до затрудняване на работата в общините. Ние предложихме той… |
| 03.04.2001 | 38 НС | Осемдесето извънредно заседание | Благодаря Ви. Уважаеми господин председател, дами и господа народни представители! Часът е 8,40. Аз много съжалявам, но не мога повече да слушам упражнения в популизъм. На този, който чете текстовете му е ясно, че има критерий, а не става въпрос за бой с палк… |
| 27.03.2001 | 38 НС | Седемдесет и девето извънредно заседание | Уважаеми господин председател, дами и господа народни представители! Мислех да не вземам отношение, но непрекъснатите вопли за морал и за политическа култура просто ме предизвикаха. Уважаеми колеги, моето изказване ще бъде обратно на вашите. Ние сега тук ще с… |
| 21.03.2001 | 38 НС | Четиристотин Деветдесет и трето заседание | По отношение на репликата на колегата Миков. Колега Миков, аз не знам дали ние с Вас говорим на различни езици, но от реакцията на всички колеги стана ясно, че с този протокол от това събрание, който Вие предлагате да го приложим, дарението не става по-малко … |
| 21.03.2001 | 38 НС | Четиристотин Деветдесет и трето заседание | Как ще го докажа ли? Ще го докажа по един много прост начин. С Правилника за финансовия ред, който е регламентиран и е публичен документ. Аз съм го предоставил на медиите. За съжаление такъв документ не съм виждал, приет от вашата политическа сила. С това ще … |
| 21.03.2001 | 38 НС | Четиристотин Деветдесет и трето заседание | Уважаеми господин председател, дами и господа народни представители! По ред на репликите. Уважаеми акад. Сендов, аз не знам Вие как сте слушали, но аз от тази трибуна никога в моето изказване не съм използвал думата, че само СДС не получава анонимни дарения. … |
| 21.03.2001 | 38 НС | Четиристотин Деветдесет и трето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Моето изказване ще бъде по целия текст, който се разглежда и ще обхване едно мнение във връзка с изказванията на колегите, говорили преди мен, както и едно предложение. Аз много вни… |
| 13.02.2001 | 38 НС | Седемдесет и седмо извънредно заседание | Уважаеми господин председател, господин министър-председател, господа министри, дами и господа! Уважаеми колега Миков! Понеже започнахте професионално, аз ще Ви отговоря професионално. Недейте бърка неизбежната отбрана, която приехме, с престъпността. Защото … |
| 13.02.2001 | 38 НС | Седемдесет и седмо извънредно заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър-председател, господа министри, дами и господа народни представители, уважаеми колега Смоленов! Дупликата ми ще бъде в следното естество. Вие явно говорите за приетото решение на Министерския съвет, а н… |
| 13.02.2001 | 38 НС | Седемдесет и седмо извънредно заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър-председател, господа министри, дами и господа народни представители! Аз мисля в моето изложение да говоря конкретно, за разлика от колеги, които представиха една политическа позиция, която не засягаше … |
| 08.02.2001 | 38 НС | Четиристотин Седемдесет и шесто заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми господин министър, дами и господа народни представители! Уважаеми колега Статков, аз явно нещо не съм разбран добре и сега в дупликата ще се опитам да Ви отговоря. Никой не е против допълнителния доход. Аз в моето изказв… |
| 08.02.2001 | 38 НС | Четиристотин Седемдесет и шесто заседание | Уважаема госпожо председател, дами и господа народни представители! Аз в моето изказване ще изразя обратната позиция не поради това, че колегите и госпожа Масларова са го направили, а поради принципни съображения, които мисля са водили и комисията, и законода… |
| 06.02.2001 | 38 НС | Седемдесет и шесто извънредно заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър-председател, господа министри, дами и господа народни представители! Уважаеми господин Миков, на когото аз не съм студент! Нямаше да стана, ако наистина не бях засегнат от начина, по който нападнахте е… |
| 18.01.2001 | 38 НС | Четиристотин Шестдесет и седмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! По принцип предложението на колегата Куртев е разумно, но то страда от един чисто технически недостатък според мен. Наистина ние само по тези глави правим чисто правно-технически размествания. От глава трета нат… |
| 07.12.2000 | 38 НС | Четиристотин Петдесет и седмо заседание | Благодаря, уважаеми господин председател! Уважаеми дами и господа народни представители, правя процедурно предложение във връзка с разглеждането на този законопроект да поканим в залата да присъства заместник-министър Пламен Минев. Благодаря ви. |
| 22.11.2000 | 38 НС | Четиристотин и Петдесето заседание | Господин председател, съжалявам, но аз и колегите отгоре, когато гласувахме за предложението, не можахме да разберем това предложение на комисията ли е или конкретно на господин Величков, поради което Ви моля да бъде прегласувано това предложение. Благодаря в… |
| 22.11.2000 | 38 НС | Четиристотин и Петдесето заседание | Вашите примери само доказват моята теза, че процесът на масова приватизация, който вие създадохте, е погрешен като модел. По отношение на господин Аталай. Съжалявам, че не го виждам в залата, но би трябвало господин Аталай да е човекът, който да знае, че имен… |
| 22.11.2000 | 38 НС | Четиристотин и Петдесето заседание | Трябваше да продължите списъка, колега Миков, защото примерът Ви е много добър. Ако искате, можем да си поговорим за АКБ "Форест", ако искате за "Мел инвест" да си поговорим? |
| 22.11.2000 | 38 НС | Четиристотин и Петдесето заседание | Уважаеми господин председател, дами и господа народни представители! Уважаеми господин Миков, примерът Ви за фонда може да е бил удачен, но защо не продължите нататък? Той потвърждава правилото... (Реплики от ДЛ.) Моля да не ме репликирате, колежке Дончева. В… |
| 22.11.2000 | 38 НС | Четиристотин и Петдесето заседание | Добре, тогава ще направя процедурното си предложение след това. |
| 22.11.2000 | 38 НС | Четиристотин и Петдесето заседание | Ако някъде имаме проблем, аз съм го казвал, проблемът е свързан с масовата приватизация. И нека идеолозите на тази масова приватизация да говорят за нея. И ако ние като управляващи, според мен, направихме грешка, това беше, че ние продължихме този процес. Аз … |
| 22.11.2000 | 38 НС | Четиристотин и Петдесето заседание | Уважаеми господин председател, дами и господа народни представители! Искам да започна с това, че според мен дебатът се измести. Той би бил добър, ако законопроектът беше на първо гласуване. Ние говорим сега за конкретни текстове, а някои колеги за съжаление и… |
| 22.11.2000 | 38 НС | Четиристотин и Петдесето заседание | Уважаеми господин председател, дами и господа народни представители! Уважаеми господин Аталай, във Вашето изказване отново изтъкнахте аргументи, които изтъкнахте в комисията, когато обсъждахме Вашето предложение. Аз ще Ви отговаря със същия аргумент, с който … |
| 15.11.2000 | 38 НС | Четиристотин Четиридесет и седмо заседание | Уважаеми господин председател, дами и господа народни представители! Имам процедурно предложение, тъй като остават съвсем малко текстове, за да приемем този законопроект и с оглед натоварената програма на парламента, която предстои, аз правя процедурно предло… |
| 03.11.2000 | 38 НС | Четиристотин Четиридесет и трето заседание | Уважаеми господин председател, дами и господа народни представители! От станалия досега дебат аз очаквах да се разискват философията и принципите на предложения законопроект - нещо, което е принцип при гледане на първо четене. Разбира се, от колегите от парла… |
| 01.11.2000 | 38 НС | Четиристотин Четиридесет и първо заседание | Такава е философията... |
| 01.11.2000 | 38 НС | Четиристотин Четиридесет и първо заседание | И аз ще приема завишаване на тези глоби или Вашето предложение между първо и второ гласуване, което предвижда и допълнителни наказания. Но това касае предложение между първо и второ гласуване. Поне аз знам, че Вие сте човек, който има добри познания по тази м… |
| 01.11.2000 | 38 НС | Четиристотин Четиридесет и първо заседание | Благодаря Ви, господин председател. Ще отговоря на дупликите по обратния ред. Първо, искам да благодаря на колежката Мариела Митева, защото тя доказва, че когато говорим за сериозна юридическа материя, няма значение общо взето кой от коя политическа сила е. И… |
| 01.11.2000 | 38 НС | Четиристотин Четиридесет и първо заседание | ..., така че не би следвало да се твърди, че не са защитени правата на кредиторите. Действително, и тук аз споделям, че тези кредитори, които са извън вложителите в банка, би трябвало да имат възможност да обжалват актовете. Аз това го споделих в комисията, с… |
| 01.11.2000 | 38 НС | Четиристотин Четиридесет и първо заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми дами и господа народни представители, аз мислех отначало да не вземам думата, но след като чух изказването на колегата Миков, реших и аз да се изкажа. И то е това, защото мен ме подразни различната позиция на колег… |
| 12.10.2000 | 38 НС | Четиристотин Тридесет и трето заседание | Уважаеми господин председател, дами и господа народни представители! Провокиран съм от изказванията на колегите преди мен. Ще се опитам да направя в моето изказване една граница, която няма да бъде толкова остра като при колегата Корнезов. Аз също потвърждава… |
| 20.09.2000 | 38 НС | Четиристотин Двадесет и четвърто заседание | А, ако е така, моля за извинение. Благодаря. |
| 20.09.2000 | 38 НС | Четиристотин Двадесет и четвърто заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин Козалиев! Аз мислех да не взимам реплика, но просто Вашето изказване ме принуди. Много Ви моля, преди да правите изявления от тази трибуна, направете си труда да проверите как точно стоят нещата! Съгласно дейст… |
| 12.09.2000 | 38 НС | Шестдесет и осмо извънредно заседание | Уважаеми господин председател, дами и господа народни представители, уважаеми колеги! Доколкото аз разбирам, молбата на колегата Христо Стоянов е, тъй като част от неговото предложение и на колегата Смоленов е прието, да се включи и Българската академия на на… |
| 12.09.2000 | 38 НС | Шестдесет и осмо извънредно заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители, уважаеми колега! Ще се опитам да Ви отговоря на въпроса, който зададохте за чл. 36, ал. 1, защото смятам, че принципът, заложен в чл. 36, е основополагащ за целия закон. Какво ще пр… |
| 30.06.2000 | 38 НС | Четиристотин и шесто заседание | Не мога да отговоря на господин Ганчев, ако обичате, колеги! Ако става въпрос за другата част от репликата Ви - аз се опитах в моето изложение да изброя поне осем начина на контрол, които са регламентирани от законодателството. Ако Вие пледирате за това ние д… |
| 30.06.2000 | 38 НС | Четиристотин и шесто заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа, уважаеми господин Ганчев! Сигурно сте прав за поканата. Аз мога да изразя своето мнение при гласуването и защо гласувах "против", за да Ви отговоря. Би било добре да присъстват тези хора. Проблемът е при… |
| 30.06.2000 | 38 НС | Четиристотин и шесто заседание | На нескритите заплахи за извънредни законодателни мерки и ревизия на вече подписани договори и сключени приватизационни сделки ние да противопоставим ясната позиция на демократичния български парламент, че в България никога вече няма да има извънредно законод… |
| 30.06.2000 | 38 НС | Четиристотин и шесто заседание | Те се страхуват, че тези финансови постъпления ще позволят ние успешно да проведем такива важни реформи в здравеопазването, в социалните фондове и в крайна сметка - да изпълним целите на правителството в "Програма 2001". Ето, затова е този панически страх. За… |
| 30.06.2000 | 38 НС | Четиристотин и шесто заседание | На следващо място, наличие на контрол от самите участници в сделката. Участник, който счита, че е нарушен законът, има право да го обжалва. Искам да ви кажа, че по моя информация до този момент са обжалвани около 140 сделки и Върховният административен съд е … |
| 30.06.2000 | 38 НС | Четиристотин и шесто заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин вицепремиер, господа министри, дами и господа народни представители! Когато започва дебат за приватизацията като процес, трябва да се отчита безспорният факт, че този процес е неразделна част от цялостната икон… |
| 07.06.2000 | 38 НС | Триста Деветдесет и пето заседание | Уважаеми господин председател, дами и господа народни представители! Аз също участвах в дебата по § 7 на вносителя и ще си позволя да изложа и моите виждания. Аз бях от хората, които се присъединиха към предложението на колегата Любен Корнезов и изпитвах в ко… |
| 31.05.2000 | 38 НС | Триста Деветдесет и второ заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги, уважаеми господин Статков! Кратко и ясно: точно защото съм юрист, не смятах за необходимо да Ви отговарям дали законът е специален, защото това го учат студентите в първи курс "право". Ясно е, че е специален, за… |
| 31.05.2000 | 38 НС | Триста Деветдесет и второ заседание | Благодаря, уважаеми господин председател. Дами и господа народни представители, моето изказване ще бъде коренно противоположно на това, което направи колегата Статков. И това е така, защото, за съжаление, този дебат не можахме да го проведем в комисията, на з… |
| 26.04.2000 | 38 НС | Триста Осемдесет и второ заседание | Уважаеми господин председател, дами и господа народни представители! Общо взето споделям предложението на колегата Цонев. Действително е необходимо да има някакъв типов образец. Въпросът е, че според мен би било по-удачно не да се прави нов текст в ал. 3, защ… |
| 29.03.2000 | 38 НС | Триста и Седемдесето заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми дами и господа народни представители! Поради неприкритата ирония на уважаваната от мен колежка, аз считам предложението направено неискрено, а с друга цел. И тъй като никога не приемам подобни цели, които противоречат… |
| 08.03.2000 | 38 НС | Триста Шестдесет и първо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Уважаеми господин Корнезов, това за документа не беше към мен, защо не е част от моето изказване, а може би към колегата Васил Гоцев. По отношение на другото, което казахте, да, Вие предлагате 5000 лв. в ал. 2. … |
| 08.03.2000 | 38 НС | Триста Шестдесет и първо заседание | Уважаеми господин председател, дами и господа народни представители! Аз исках да направя изказването си веднага след колегата Миков, защото поводът за моето изказване произтича от неговите думи. А неговите думи бяха доказателство за това от какви тези следва … |
| 09.12.1999 | 38 НС | Триста Тридесет и трето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър, дами и господа народни представители, уважаеми колега Статков! Аз никога не съм си позволявал да се изказвам по въпроси, които моята професионална компетенция не позволява. Но смея да заявя, че това, … |
| 28.07.1999 | 38 НС | Петдесет и шесто извънредно заседание | Моля за прегласуване, защото има два варианта на предложението. |