| 14.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и шесто заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Уважаеми госпожи и господа народни представители, уважаеми господин Попов, уважаеми господин Спасов! Аз не разбрах от Вашето изказване Вие приемате ли първата част от предложението, което Парламентарният съюз на Демократи за… |
| 14.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и шесто заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми госпожи и господа народни представители, уважаеми господин Попов! Пристъпваме към обсъждане на една много важна тема, която повече от десетилетия създава проблеми на бюджета, на данъкоплатците – проблем, който засега ник… |
| 05.04.2005 | 39 НС | Седемдесет и първо извънредно заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми госпожи и господа народни представители, аз ще спра своето внимание единствено върху предложението на комисията и окончателния текст, защото почти всичко според мен вече се каза като аргументи “за” и “против” предл… |
| 05.04.2005 | 39 НС | Седемдесет и първо извънредно заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми госпожи и господа народни представители, уважаеми гости, уважаеми господин Гагаузов! Нашата парламентарна група досега подкрепи всички текстове по законопроекта. Много от следващите текстове също ще бъдат подкрепени о… |
| 05.04.2005 | 39 НС | Седемдесет и първо извънредно заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми госпожи и господа народни представители, уважаеми гости, уважаема госпожо Радева! Много правителства много десетилетия са се страхували от въвеждането на този инструмент на демокрацията – референдума, било на местн… |
| 01.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и първо заседание | Благодаря Ви, уважаеми господин председател. Уважаеми госпожи и господа народни представители, уважаеми господа министри! След около две седмици, господин министър, ще бъде делото на което има шанс държавата да се окаже собственик на нови акции в резултат на … |
| 01.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и първо заседание | Благодаря Ви, уважаеми господин председател. Уважаеми господа министри, уважаеми госпожи и господа народни представители! От много време, повече от година, в завод “6-ти септември”, който е част от системата на “Балканкар холдинг” има сериозно социално напреж… |
| 01.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и първо заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Уважаеми господа министри, уважаеми госпожи и господа народни представители! Бих искал да направя реплика към Вас, господин министър - много време изразходвахте във Вашия отговор за неща, които така или иначе не интересуват … |
| 01.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и първо заседание | Господин председател, никога не съм си позволявал да реплекирам госпожата от мястото си. Аз мога да ползвам думите, мога да се изказвам. Не е въпросът да се търси отговорност коя политическа сила преди четири години как е управлявала и какво е търсила. Аз съм… |
| 01.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и първо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми госпожи и господа народни представители! Обсъждаме важен въпрос, който ще засегне в бъдеще разпределението на много средства след момента, в който станем, дай Боже, членове на Европейския съюз. Ако има дебати и те продъ… |
| 31.03.2005 | 39 НС | Четиристотин и Седемдесето заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Госпожи и господа народни представители, уважаеми господин Корнезов! Аз приемам Вашата реплика. Наистина следва да се замислим дали висшето учебно заведение би могло само да определя своите критерии. Тук обаче има проблем. А… |
| 31.03.2005 | 39 НС | Четиристотин и Седемдесето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми дами и господа народни представители! Аз нямам проблеми с първия законопроект, внесен от група народни представители, един от които е господин Дурмишев. Но не бих могъл да приема мотивите, с които уважаваният от мен госп… |
| 29.03.2005 | 39 НС | Седемдесето извънредно заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми госпожи и господа народни представители, уважаеми гости! Аз ще подкрепя законопроекта, внесен от Министерския съвет, с който ще се увеличи таванът за обезщетение на депозанти в случай на фалит на някоя от българските ба… |
| 25.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и осмо заседание | Процедурата ми е по начина на водене на заседанието, разбира се. Аз смятам, че госпожа Касабова наруши правилника и затова предлагам да бъде анулирано предишното гласуване. Благодаря. |
| 25.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и осмо заседание | Благодаря, господин председател. Господин председател, искам да направя процедурно предложение във връзка с начина, по който колежката Ви Касабова досега водеше заседанието. Аз имам това право да направя процедурното си предложение, макар че тя не ме чува в м… |
| 25.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и осмо заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми госпожи и господа народни представители! Обръщам се към Вас, господин Великов, с молба, като водите заседанието, да препоръчате на нашите колеги в такъв трагичен момент, когато се чете доклада на комисията по инцид… |
| 24.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и седмо заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми госпожи и господа народни представители, уважаеми господин министър! Законопроектът, който група народни представители от Парламентарната група на Демократи за силна България и Българската социалдемократическа парт… |
| 23.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и шесто заседание | Вие толкова време работихте по този законопроект. Той изостана във времето, за голямо съжаление. Бих подкрепил такава идея, ако тя по същество води, че преди парламентарните избори всяка парламентарна група изминава този път с проблеми или без проблеми – без … |
| 23.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и шесто заседание | По § 1, уважаеми дами и господа народни представители, аз правя предложение да отпадне ал. 1 на § 4. Питам господин Кошлуков и другите хора… |
| 23.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и шесто заседание | Това е друга власт. Ние тук трябва да преценим и аз твърдя, че това е предложение по същество. Естествено, че Народното събрание ще прецени това с гласуване. |
| 23.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и шесто заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми дами и господа народни представители, бих искал да направя изказване и по ал. 1, и по ал. 2 на § 4. Първо, много странно би било, ако парламентът приеме като логика, която определя нашите решения, какво е мисли пре… |
| 23.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и шесто заседание | Е, разбира се, ако сте толкова единни и коалицията от трите парламентарни групи отстоява каквото ви падне, да. Моля Ви все пак да не ме репликирате. Аз Ви правя реплика, после Вие ще дойдете тук, ще обясните колко сте прав, макар че аз смятам, че това, което … |
| 23.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и шесто заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители, уважаеми господин Цеков! Претендирате, че предлагате редакционна поправка, но това, което предлагате, е промяна на смисъла на текста, това е промяна по същество. Опитвате се да хитр… |
| 22.03.2005 | 39 НС | Шестдесет и девето извънредно заседание | Благодаря Ви, господин председател. Искам да направя нещо като редакционно предложение, макар че едва ли е моя работа да коригирам документите на НДСВ и СДС. Ако си спомняте, господин Илчев направи предложение комисията да се занимава с кредити, отпускани от … |
| 17.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и четвърто заседание | Да, господин председател – “оправомощен” – това е моето редакционно предложение. Благодаря. |
| 17.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и четвърто заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми дами и господа народни представители, уважаеми гости от Българска народна банка и от платежната система на България! Моето изказване и предложение аз също бих го квалифицирал като редакционно. Преди малко председат… |
| 16.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и трето заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми дами и господа народни представители, уважаеми гости! Добре звучат няколко месеца преди изборите такива текстове, които очевидно ще се харесат на младите хора, на кандидат-студентите, на дипломантите и т.н. Но тук … |
| 16.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и трето заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми дами и господа народни представители, преди доста време Народното събрание утвърди състава на Временна анкетна комисия за проверка на междуправителствените споразумения за кредити, предоставени на други държави към… |
| 15.03.2005 | 39 НС | Шестдесет и осмо извънредно заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми дами и господа народни представители! Взимам думата, за да изразя моите резерви към току-що предложения проект за промяна в закона. За голямо мое съжаление доста глупави текстове вече минаха в предишните часове. На… |
| 01.03.2005 | 39 НС | Шестдесет и седмо извънредно заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители, уважаеми господа министри! Моята процедура е насочена срещу Вас, господин председател. Имал съм повод няколко пъти при предишния председател Герджиков да правя бележка за начина, по… |
| 23.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Петдесет и шесто заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми дами и господа народни представители, уважаеми членове на кабинета, уважаеми гости! Гласувах “против” предложените структурни и персонални промени в Министерския съвет с ясното съзнание, че този парламент в последн… |
| 04.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Четиридесет и девето заседание | Нормално, ние сме опозиция. |
| 03.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Четиридесет и осмо заседание | Благодаря, госпожо председател. Уважаеми дами и господа народни представители, уважаеми министри! След като се запознахме с документите, които ни бяха представени, аз искам да изразя своята лична позиция. Първото нещо е, че стратегията, която прие Народното с… |
| 01.02.2005 | 39 НС | Шестдесет и шесто извънредно заседание | Известно ли Ви е, господин премиер, че вашите министри, които участват в Надзорния съвет на “Булгартабак холдинг”, направиха два опита за стратегия, която да обслужи определени корпоративни интереси? Колко още стратегии трябва да ни се представят тук, господи… |
| 01.02.2005 | 39 НС | Шестдесет и шесто извънредно заседание | Как ще се чувства чуждестранният инвеститор – единственият купувач, който чува отвсякъде атаки косвено върху себе си? (Силен шум и реплики в НДСВ.) Господин председател, бихте ли ми помогнали да продължа с въпросите си? Много Ви моля! |
| 01.02.2005 | 39 НС | Шестдесет и шесто извънредно заседание | Усещате ли, господин премиер, че с фокусирането върху темата “Булгартабак” Вие пряко или косвено съдействахте за провалянето на сделката за тази важна приватизационна процедура? (Силен шум и реплики в НДСВ.) |
| 01.02.2005 | 39 НС | Шестдесет и шесто извънредно заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми дами и господа народни представители, уважаеми дами и господа министри! Първо, бих искал да изразя своето огорчение, господин премиер, че във Вашето несръчно изказване – кратко, нефокусирано, Вие не казахте дума за… |
| 27.01.2005 | 39 НС | Четиристотин Четиридесет и шесто заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми народни представители, уважаеми гости, уважаеми господин Пантелеев! Самият факт, че се въвежда квота вече е някакво отклонение от пазарния принцип. Според мен какъвто и механизъм да се предложи, той няма да реши пр… |
| 19.01.2005 | 39 НС | Четиристотин Четиридесет и второ заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! В последно време темата за външния дълг на България отново се завъртя в публичното пространство. По принцип аз съм песимист по отношение на това какво би могло да бъде получено като… |
| 16.12.2004 | 39 НС | Четиристотин Тридесет и седмо заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми народни представители, чудя се защо през последните месеци, когато излизам на трибуната, малко преди това финансовият министър напуска. Дали защото днес преди няколко часа Международният валутен фонд обяви, че се о… |
| 15.12.2004 | 39 НС | Четиристотин Тридесет и шесто заседание | … да не е в състояние да си упражнява функцията. Господин председател, все още имам 5 мин. и не съм се отклонил, според мен, можем да спорим по това. Проблемите, които виждаме тук като вносители, са свързани с това, че нашата дейност не е оценена. Как да не е… |
| 15.12.2004 | 39 НС | Четиристотин Тридесет и шесто заседание | Докога ще търпим един човек, който въпреки желанието си, не си върши добре работата? Отвсякъде валят критики, поставя се под заплаха бюджетът за следващата година. Докога ще продължава това нещо? Моля ви, колеги, нека след ваканцията да се върнем, да намерим … |
| 15.12.2004 | 39 НС | Четиристотин Тридесет и шесто заседание | Предложението не е гласувано, госпожо Радева, не сте го гласували в Комисията по бюджет и финанси. Какво е било нашето нарушение? След като веднъж сте сгрешили, че законопроектът, който е внесен от Висшия съдебен съвет, е приет на първо гласуване, това вече в… |
| 15.12.2004 | 39 НС | Четиристотин Тридесет и шесто заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми дами и господа народни представители, уважаеми господин министър! Група народни представители от Парламентарната група на ОДС правим две предложения по чл. 2. Първо, предлагаме да се приеме законопроекта на Висшия … |
| 15.12.2004 | 39 НС | Четиристотин Тридесет и шесто заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Уважаеми дами и господа народни представители, господин министър, уважаеми гости! Нашето предложение засяга приходната част в обобщен вид. Ако то бъде прието, ще осигури 503 млн. лв. допълнителни приходи от данъци и от по-до… |
| 15.12.2004 | 39 НС | Четиристотин Тридесет и шесто заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Уважаеми дами и господа народни представители, уважаеми господин министър, уважаеми гости! Уважаеми господин Димитров, очевидно почивката сте я използвали за консултации и сте възприели, за голямо съжаление, посоката с глава… |
| 15.12.2004 | 39 НС | Четиристотин Тридесет и шесто заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми дами и господа народни представители, уважаеми господин министър! Уважаема госпожо Радева, в шахмата има един термин, който се нарича цугцванг. Имал съм шанс и друг път да обяснявам термина цугцванг, което значи безизход… |
| 15.12.2004 | 39 НС | Четиристотин Тридесет и шесто заседание | Само секунда, господин председател. Някой трябва да направи предложение за отпадане от дневния ред на днешната седмица, за да няма парламентарен контрол. Ако някой иска да го направи това нещо, аз не желая. Аз желая да има парламентарен контрол. Дори председа… |
| 15.12.2004 | 39 НС | Четиристотин Тридесет и шесто заседание | Никой не е направил предложение за отпадане. |
| 14.12.2004 | 39 НС | Шестдесет и трето извънредно заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Министърът го няма. Омръзна му да слуша, не проявява интерес – очевидно нещата са договорени предварително. Аз започвам моето изказване, господин председател, с предложението, което… |