| 05.04.2007 | 40 НС | Двеста Тридесет и девето заседание | С отказа за господин Георги Костадинов беше минирана логиката, по която се съставя тази комисия. Това категорично ни накара да откажем участие. Не че не можехме да предложим друг човек – разбира се, че можехме. Аз схващам много добре желанието на всички парла… |
| 05.04.2007 | 40 НС | Двеста Тридесет и девето заседание | Сега съм длъжен да заявя, че Парламентарната група на Обединените демократични сили казва от един месец и продължава да защитава своето становище, че ние няма да предлагаме друг човек за Комисията по разкриване на досиетата. Ние се отнасяме изключително серио… |
| 05.04.2007 | 40 НС | Двеста Тридесет и девето заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми госпожи и господа, ако нямах задължение като председател на Парламентарната група на ОДС да направя това изказване, бих призовал след изказването на господин Георги Пинчев да няма повече изказвания, защото всичко с… |
| 28.02.2007 | 40 НС | Двеста Двадесет и трето заседание | Следователно нямате нито едно основание да ме обвинявате в изопачаване на фактите. Защо се е получило така, коя от двете страни е права, каква загриженост сте изразявали вие – моите уважения, ако сте изразявали такава загриженост, това е друг въпрос. Но аз ви… |
| 28.02.2007 | 40 НС | Двеста Двадесет и трето заседание | Благодаря Ви, господин председател. Господин Йорданов, по никакъв начин не искам да всявам напрежение между отделните части на управляващата коалиция. Аз работя само с факти, тъй като прочетох протокола. Факт ли е, че Министерският съвет внесе този законопрое… |
| 28.02.2007 | 40 НС | Двеста Двадесет и трето заседание | Схващам, че оценката за състоянието на българското здравеопазване, която дава мнозинството от българските граждани, се различава драстично с оценката за българското здравеопазване, което дава мнозинството в парламента. И няма никакво значение дали българското… |
| 28.02.2007 | 40 НС | Двеста Двадесет и трето заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми господин министър-председател, уважаеми госпожи и господа министри, уважаеми народни представители! Първият въпрос, на който трябва да дадем отговор днес, е защо поискахме вот на недоверие към Министерския съвет в обл… |
| 14.02.2007 | 40 НС | Двеста и Седемнадесето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми народни представители! Господин председателю, от процедурна гледна точка най-важното е какво ще подложите сега на гласуване. Очевидно обединеното гласуване за предложенията на народни представители, принадлежащи към ОДС… |
| 14.02.2007 | 40 НС | Двеста и Седемнадесето заседание | Процедура! |
| 07.02.2007 | 40 НС | Двеста и Четиринадесето заседание | Уважаеми госпожи и господа, въпросът не е на елементарно противопоставяне на едно предложение, което е дошло от мнозинството. Въпросът е далеч по-сериозен. Той не опира само до това да изпратим четирима души представители. С изпращането на тези четирима народ… |
| 02.02.2007 | 40 НС | Двеста и Тринадесето заседание | Уважаеми госпожи и господа народни представители, на 1 и 2 февруари 1945 г. по решение на два състава на тъй наречения Народен съд са разстреляни повече от 100 души – трима регенти, трима бивши министър-председатели, 67 народни представители от 24-то Обикнове… |
| 02.02.2007 | 40 НС | Двеста и Тринадесето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми госпожи и господа народни представители, уважаеми госпожи и господа министри, уважаеми магистрати! В политиката има и трудни решения. Решението да подкрепим Четвъртата поправка на Конституцията за нас – народните предст… |
| 26.01.2007 | 40 НС | Двеста и Десето заседание | Уважаеми господин председател, искам да внеса яснота по дискусията от името на нашата парламентарна група. Ние смятаме, че трябва да се гласува разделно, защото отсега обявяваме, че при разделно гласуване ще защитим нормата на ал. 2 от чл. 132 от Конституцият… |
| 26.01.2007 | 40 НС | Двеста и Десето заседание | Уважаеми господин Тодоров, уважаеми господин Стоилов! Категорично възразявам въпросът за гласуването на ал. 2 на чл. 59 да бъде поставен на плоскост патриоти срещу непатриоти. Не допускам, че в тази зала има хора, които не са патриоти. Не можахте да ме убедит… |
| 26.01.2007 | 40 НС | Двеста и Десето заседание | Господин Стоилов, ние приехме закон, който има много по-голяма тежест – професионализирахме Българската армия, без това да е конституционно закрепено. Трябва да призная, че нито парламентът, нито обществото имаме сили в момента да дадем такава конституционна … |
| 26.01.2007 | 40 НС | Двеста и Десето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми госпожи и господа народни представители! Сутринта пристъпих прага на Народното събрание с мисълта, че ще подкрепя както ал. 2 на чл. 9, така и ал. 2 на чл. 59. След дискусията заявявам, че няма да подкрепя ал. 2 на чл. … |
| 11.01.2007 | 40 НС | Тържествено заседание | Благодаря Ви, господин председателю. Уважаеми госпожи и господа народни представители, уважаеми господин президент, уважаеми господин министър-председател, уважаеми госпожи и господа министри, Ваши Превъзходителства, скъпи гости! Позволете ми в самото начало … |
| 20.12.2006 | 40 НС | Двеста и второ заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми госпожи и господа! Днес и утре са последните дни от работата на парламента, след което общо-взето политическата класа в България излиза във ваканция. Вчерашната присъда на либийския съд обаче ще бъде коментирана не само… |
| 14.12.2006 | 40 НС | Двестотно заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми госпожи и господа! Материята е изключително чувствителна, обществените реакции стават почти драматични. Затова за мен е много важно да изясним какво точно ще гласуваме. Става въпрос за прегласуване – а аз усещам, че точ… |
| 06.12.2006 | 40 НС | Сто Деветдесет и шесто заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин Сидеров! Най-напред, съвсем конкретно. Аз няма как да отговарям за сайта на ЦРУ. Питате ме какво правим. (Реплики от КА.) Питате ме какво правим – правим това, което сме правили и досега – защитаваме българскит… |
| 06.12.2006 | 40 НС | Сто Деветдесет и шесто заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми госпожи и господа народни представители! От името на Съюза на демократичните сили и Парламентарната група на ОДС ние заявяваме категорично, че ще гласуваме “против” този текст. Мотивите ни за това са съвършено ясни. Иск… |
| 29.11.2006 | 40 НС | Сто Деветдесет и трето заседание | Уважаема госпожо Дончева, уважаеми колеги! Ако бяхте говорили само на тема колко е важно създаването на морална среда, на нетърпимост към този тип хора – даже не бих искал да споменавам техните имена, защото е под достойнството ми, някак си бихте могли да ме … |
| 29.11.2006 | 40 НС | Сто Деветдесет и трето заседание | Сега е тази. |
| 29.11.2006 | 40 НС | Сто Деветдесет и трето заседание | Ние подкрепяме напълно тезата, която разви господин Анастасов. Казвам “господин Анастасов”, защото познаваме в детайли имената на своите политически опоненти. Подкрепяме тази теза, защото е принципна и защото винаги сме я защитавали. Уважаеми госпожи и господ… |
| 29.11.2006 | 40 НС | Сто Деветдесет и трето заседание | Репликата ми е съвършено принципна. Тя се отнася не просто и не само до изказването на господин Величков, то е поводът, отнася се до една цяла тенденция, която се развива напоследък в България. Става въпрос за така наречената македонска нация, за така наречен… |
| 23.11.2006 | 40 НС | Сто Деветдесет и първо заседание | В римското право има две поговорки. Едната казва: “Това, което го няма в закона, го няма никъде!”, другата казва: “Перфектният юрист е истинско магаре!” – в смисъл, че перфектният юрист може да направи такава беля, че и лаикът не може да направи. Както искате… |
| 23.11.2006 | 40 НС | Сто Деветдесет и първо заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми госпожи и господа народни представители! Всъщност от половин час се опитвам да проведа някакви консултации на тази тема, търсейки по-голяма подкрепа сред всички народни представители. Миналия четвъртък Законопроектът за … |
| 21.11.2006 | 40 НС | Шестнадесето извънредно заседание | Затова защото в четвъртата промяна са регламентирани четири изключително важни за нас неща. Нека да започна така, както са предложени в този проект. Точно по идея на Съюза на демократичните сили, по наше настояване, по наша инициатива – на Съюза на демократич… |
| 21.11.2006 | 40 НС | Шестнадесето извънредно заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господа магистрати, уважаеми омбудсман на Република България, уважаеми госпожи и господа народни представители! Започвам с най-важното - Съюзът на демократичните сили и Парламентарната група на ОДС ще подкрепим на първо… |
| 16.11.2006 | 40 НС | Сто Осемдесет и осмо заседание | Тогава нямате право да се оплаквате. |
| 16.11.2006 | 40 НС | Сто Осемдесет и осмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми присъстващи министри, уважаеми госпожи и господа народни представители! Ще започна своето изказване по един съвършено нетрадиционен начин за лидер на най-голямата опозиционна партия. Това също е един жест към присъстващ… |
| 16.11.2006 | 40 НС | Сто Осемдесет и осмо заседание | Господин председателю, след като обявихте началото на това заседание веднага след почивката, си помислих, че отсъствието на министър-председателя и министрите се дължи на обичайната нетолерантност към времето и правилата на точността, които са доста характерн… |
| 16.11.2006 | 40 НС | Сто Осемдесет и осмо заседание | Господин председател, първо бих искал да поставя един процедурен въпрос, като Ви моля времето за процедура да не бъде отчитано като време за изказване на парламентарната група на ОДС. |
| 27.09.2006 | 40 НС | Сто Шестдесет и осмо заседание | Уважаеми господин председателстващ, уважаеми госпожи и господа народни представители, уважаеми министри! От името на Съюза на демократичните сили и Парламентарната група на Обединените демократични сили искаме най-напред да изразим своята категорична удовлетв… |
| 13.09.2006 | 40 НС | Сто Шестдесет и трето заседание | Чисто процедурно, господин председател. Виждам, че народните представители в известен смисъл са изненадани, че трябва да обсъждаме точно тази тема и, няма защо да се лъжем, в първия работен ден едва ли всички са подготвени, за да я обсъждаме достатъчно аргуме… |
| 13.09.2006 | 40 НС | Сто Шестдесет и трето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми госпожи и господа народни представители, позволете ми най-напред от името на Парламентарната група на Обединените демократични сили да ви поздравя с началото на новата парламентарна сесия. Да си пожелаем успех! Това без… |
| 29.08.2006 | 40 НС | Петнадесето извънредно заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми госпожи и господа! Съюзът на демократичните сили и Парламентарната група на Обединени демократични сили е вносител на един от законопроектите, поради което заявяваме, че ще подкрепим и трите законопроекта с желанието в … |
| 29.08.2006 | 40 НС | Петнадесето извънредно заседание | Да продължим след почивката. |
| 16.08.2006 | 40 НС | Сто Петдесет и четвърто заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми госпожи и господа, правя изявление от името на Съюза на демократичните сили и Парламентарната група на ОДС. Уважаеми госпожи и господа, първата година от управлението на всяко правителство е най-показателна за ефек… |
| 21.06.2006 | 40 НС | Сто и Тридесето заседание | ...щото да бъдат освободени от правителството всички онези лица, върху които тежи съмнение за участие в скандала. Ние искаме в крайна сметка българското Народно събрание да защити авторитета и образа на България като правова държава. Нищо повече! Ето защо аз … |
| 21.06.2006 | 40 НС | Сто и Тридесето заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми господин председател, уважаеми госпожи и господа! Не съм зареден с много оптимизъм относно съдбата на предложената от нас декларация след последните две гласувания, но аз съм длъжен от името на Съюза на демократичните… |
| 14.06.2006 | 40 НС | Сто Двадесет и седмо заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми господин министър-председател, госпожи и господа министри, уважаеми госпожи и господа народни представители! От името на Съюза на демократичните сили и Парламентарната група на ОДС искам да заявя следното: ние нямаме ник… |
| 07.06.2006 | 40 НС | Сто Двадесет и четвърто заседание | Благодаря Ви, господин председател. Процедурата за прегласуване започва да става унизителна. Смисълът на прегласуването е, ако някой от народните представители не е разбрал точно за какво се гласува и през оставащите няколко минути се дава възможност на вноси… |
| 07.06.2006 | 40 НС | Сто Двадесет и четвърто заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми госпожи и господа! Още миналата седмица, възползвайки се от правото на ал. 7 на чл. 40, Парламентарната група на ОДС внесе законопроект за Института за национална памет за престъпленията срещу българския народ. Заб… |
| 17.05.2006 | 40 НС | Сто и Шестнадесето заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми госпожи и господа народни представители! След вчерашното оповестяване на Доклада на Европейската комисия, без всякакво съмнение огромната част от нашата политическа активност като народни представители и като политици… |
| 10.05.2006 | 40 НС | Сто и Тринадесето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми госпожи и господа народни представители! Позволете ми най-напред да ви поздравя с началото на тази пролетна сесия на Народното събрание и да си пожелаем успех в нашата работа и успех за България! Уважаеми госпожи и госп… |
| 19.04.2006 | 40 НС | Сто и осмо заседание | Уважаеми госпожи и господа, един вот на недоверие може да има много значение. Аз мисля, че ние постигнахме едно от най-важните значения – ударихме камбаната и накарахме гражданската съвест в България, ако не съвестта в това Народно събрание, да се пробуди. Пр… |
| 19.04.2006 | 40 НС | Сто и осмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми госпожи и господа от управляващото мнозинство! Аз съм изумен! (Смях в мнозинството.) Как нито един представител на управляващото мнозинство не намери сили да каже, че поне малка част от критиките, които са отправени, за… |
| 18.04.2006 | 40 НС | Тринадесето извънредно заседание | В правилника нямаше ли текст, който казва, че ако името ти многократно е споменавано, можеш да направиш обяснение? |
| 18.04.2006 | 40 НС | Тринадесето извънредно заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми госпожи и господа народни представители, уважаеми господин министър-председател, уважаеми госпожи и господа министри! В основата на този вот на недоверие стои очевидното несправяне на правителството с последиците о… |