| 13.01.2009 | 40 НС | Четиридесет и четвърто извънредно заседание | Поддържам го. |
| 18.12.2008 | 40 НС | Четиристотин Четиридесет и шесто заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми колеги! Освен че се присъединявам към предишното изказване на моите колеги, искам да обърна внимание върху това, че политическата подкрепа за политическите партии непрекъснато се мени. Това се вижда в социологическ… |
| 18.12.2008 | 40 НС | Четиристотин Четиридесет и шесто заседание | Благодаря, господин председател. Аз подкрепям исканията на господин Минчо Христов да се отделят повече пари за онкоболните, но не считам, че това нещо е основание да се закрие финансирането на политическите партии за тяхната дейност. Както трябва да се помага… |
| 18.12.2008 | 40 НС | Четиристотин Четиридесет и шесто заседание | Искам да се изкажа основно по две неща: във връзка с чл. 25 първият въпрос е за определяне на големината на субсидията, за което има два начина. Единият е по брой на депутатите в парламента, другият е по брой на гласове, които са дадени на изборите за отделни… |
| 26.09.2007 | 40 НС | Двеста Осемдесет и седмо заседание | Благодаря Ви, господин председател. Скъпи колеги! Господин Шопов, разбирам вашето желание да се изкарате мъченици и да се изкарате преследвани от закон, обаче фактите не са на ваша страна. За съжаление се оказва, че хората от “Атака”, които останаха в Партия … |
| 26.09.2007 | 40 НС | Двеста Осемдесет и седмо заседание | Мисля, че е редно от тяхна страна и те да осигурят някакви условия за даване възможност за наше културно представяне в тяхната столица. Благодаря. |
| 26.09.2007 | 40 НС | Двеста Осемдесет и седмо заседание | Господин председателю, уважаеми колеги! Аз гласувах „въздържал се” на първо гласуване. Нямам нищо против да им се върне сградата за ползване 99 години и да не ни плащат наем, но какво се прави от френска страна за даване на сграда за българска културна инстит… |
| 04.05.2007 | 40 НС | Двеста Четиридесет и осмо заседание | Така че съжалявам, но тук в момента са икономическите интереси на БТК – ние не можем да станем техни слуги. Затова правя обратното предложение - да не бъде гласувано, тъй като това противоречи на правилника. Благодаря ви. |
| 04.05.2007 | 40 НС | Двеста Четиридесет и осмо заседание | Аз предлагам нещата да си останат така, както сме ги гласували два пъти и както е по правилник, тъй като господин Мирчев в момента лобира за БТК. Затова той толкова разпалено обяснява нещо, което не е вярно. В момента държа директивата на английски език – ори… |
| 02.05.2007 | 40 НС | Двеста Четиридесет и шесто заседание | Благодаря, господин председателю. Аз имам едно такова предложение за редакционна поправка в текста към Допълнителните разпоредби – т. 2, определение на абонатна линия. Използвано е едно старо определение, че “абонатната линия” е физическата верига – усукана м… |
| 21.03.2007 | 40 НС | Двеста Тридесет и второ заседание | Господин председателю, аз имам само едно техническо предложение към § 28. В чл. 94, в новата ал. 2 е казано: „По двама народни представители от парламентарна група и един независим народен представител, всеки в рамките на 2 минути, могат да зададат допълнител… |
| 21.03.2007 | 40 НС | Двеста Тридесет и второ заседание | Господин председателю, господин Пирински! Във връзка с изказването, че законопроекти, които са били предложени в повече предишната седмица, остават за следващата седмица, могат да споделя две наблюдения, свързани със законопроекти, по които аз съм в съответни… |
| 21.03.2007 | 40 НС | Двеста Тридесет и второ заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Искам да подкрепя изказаното преди малко от господин Кирчев, защото действително в парламентарните групи може би не е така, но при нас, независимите, се получава така, че ние трябва да се готвим по всички законо… |
| 23.11.2006 | 40 НС | Сто Деветдесет и първо заседание | Господин председателю, моят отговор е, че фактически ние повтаряме едно и също и се движим в един омагьосан кръг. Явно зад този текст стоят други интереси, не са общодържавни, нито пък са грижа за собствеността на гражданите и техния комфорт по морето. По-ско… |
| 23.11.2006 | 40 НС | Сто Деветдесет и първо заседание | Господин председателю, колеги! Аз взимам думата във връзка с това разискване, тъй като и в комисията имаше дебати по въпроса, но основно само аз се изказах за това плажовете да останат държавна собственост, тъй като това е записано в Конституцията. Отговорът,… |
| 15.09.2006 | 40 НС | Сто Шестдесет и пето заседание | Господин министър, надявам се, че това, което казахте, ще стане реалност. Моето пожелание е поне минимум да минават полицейски патрули през това село, отвреме навреме, защото, когато няма полицейско присъствие, бандитите се окуражават, макар че, доколкото се … |
| 15.09.2006 | 40 НС | Сто Шестдесет и пето заседание | Госпожо председател, господин министре! През последните две-три години в с. Радово, с. Беранци, с. Студен извор, обединени от кметство - Радово, Трънска област вилнее местна банда. Многократно са ограбвани жилищата и хората са заплашвани. Почти цялото село е … |
| 11.08.2006 | 40 НС | Сто Петдесет и трето заседание | Господин председател, уважаеми колеги! Във връзка с предложените от мен промени в Закона за политическите партии искам да кажа, че основната идея е да се получи едно по-обективно определяне на големината и отпускането на държавната субсидия за политическа дей… |
| 21.07.2006 | 40 НС | Сто Четиридесет и четвърто заседание | Аз се присъединявам към това, което казаха колегите преди малко. Действително се радвам, че нещата са така, както те казаха, защото това, което цитирах, беше цитат на заместник-министъра господин Кадиев. Аз също не споделям, че Европейският съюз ще ни налага … |
| 21.07.2006 | 40 НС | Сто Четиридесет и четвърто заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми колеги! Искам да изкажа мнението си по този чл. 177. Става въпрос за следното. Този член е вмъкнат, създаден е с цел да се прекратят злоупотребите по източване на ДДС, които се извършват по верижен принцип. Текстът е п… |
| 20.07.2006 | 40 НС | Сто Четиридесет и трето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Господин Дилов, Вие сте прав и аз ще Ви подкрепя. Действително българската книга трябва да бъде разпространявана и не за сметка на нея да се печели от държавата. Но тук има един малко по-сложен момент – ако се р… |
| 13.07.2006 | 40 НС | Сто и Четиридесето заседание | И когато е повикан да даде обяснение и не е намерен, но не е дошъл, това също е доказателство. Но това, че не си плаща годишния данък, това е твърдо доказателство, че той просто се е отказал да се грижи за превозното средство. Благодаря за вниманието. |
| 13.07.2006 | 40 НС | Сто и Четиридесето заседание | Колеги, исках да взема отношение по определението за изоставено превозно средство. Една от характеристиките на изоставеното превозно средство е това, че не му се плаща годишния данък. След като на превозното средство не се плаща годишният данък и допълнително… |
| 13.07.2006 | 40 НС | Сто и Четиридесето заседание | Господин председател, уважаеми колеги! Искам да взема отношение във връзка с наказанията, свързани с производството и разпространението на наркотични вещества. Смятам, че промените, които се предлагат в закона, дават възможност да бъдат оневинявани хората, ко… |
| 08.06.2006 | 40 НС | Сто Двадесет и пето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Аз разбирам, че този закон ще бъде приет както на първо, така и на второ четене, тъй като така налагат интересите на тези, които са поискали лобирането и вкарването на този закон за разглеждане в парламента и не… |
| 26.05.2006 | 40 НС | Сто и Двадесето заседание | Искам да се изкажа като председател на Българската националнопатриотична партия, която е мандатоносител на Коалиция „Атака”, тъй като колегите ми напуснаха залата. Аз ще гласувам против тази декларация първо, защото, когато беше взето решението България да се… |
| 26.05.2006 | 40 НС | Сто и Двадесето заседание | Господин председател, уважаеми колеги народни представители, уважаеми представители на нашата медия! Аз искам да обърна внимание на днешния момент. Това е един исторически момент, в който трябва да си дадем сметка какво всъщност правим. Действително в момента… |
| 25.05.2006 | 40 НС | Сто и Деветнадесето заседание | Господин Димитров, разбирам Вашата реакция, тъй като Вие не сте финансист и е логично да мислите съвсем така лаически по въпроса за финансирането на една професионална армия. Но това ме навежда на друга мисъл – че ако ние действително се осланяме само на проф… |
| 25.05.2006 | 40 НС | Сто и Деветнадесето заседание | Господин председател, колеги, с риск да повторя предишното изказване - на господин Тодоров, искам да обърна внимание на два момента в него и на едно основно мое виждане. Първо, действително българските младежи трябва да минават през една подготовка в рамките … |
| 17.05.2006 | 40 НС | Сто и Шестнадесето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Това, което слушам и от страна на опозицията, и от страна на управляващите, ми прави впечатление, че ние се държим като един просяк, който се опитва да влезе в царския двор и да се смеси с придворните на Европей… |
| 12.04.2006 | 40 НС | Сто и пето заседание | Господин председател, скъпи колеги! Искам да изразя отношението си към този случай. Действително ние не сме съд и не можем да взимаме решение дали има виновен или не, но изхождайки от своя личен опит като председател на Партия “Българска националнопатриотична… |
| 22.02.2006 | 40 НС | Осемдесет и пето заседание | Искам да се изкажа от името на независимите, и тъй като всяка минута парламентарно време е скъпоструваща на българския народ, господин Софиянски лично ни призова да гласуваме за снемане на неговия имунитет, предлагам да съкратим дебатите, да удовлетворим него… |
| 11.10.2005 | 40 НС | Четвърто извънредно заседание | Да, оттеглям го. |
| 16.08.2005 | 40 НС | Второ извънредно заседание | Ще бъда кратък. Просто исках да кажа, че когато има президентска република, има еднолична отговорност за действията, които се приемат от президента, докато когато има правителство съставено от различни политически сили, има колективна отговорност или по-скоро… |
| 16.08.2005 | 40 НС | Второ извънредно заседание | Поемането на отговорност също е важно, защото когато има един ръководител на правителството, което е избрано от една политическа сила и предлага програмата и екипа, той носи пълната отговорност за това правителство, и след това може да бъде наказан със свалян… |
| 16.08.2005 | 40 НС | Второ извънредно заседание | Господин председател, господин министър-председател, господин президент, дами и господа народни представители, скъпи колеги! Свидетели сме на политическите усилия или родилните мъки да се състави ново правителство, които траеха доста дълго време и изнервиха в… |
| 27.07.2005 | 40 НС | Шесто заседание | Не, нямам намерение. Кратко ще ви кажа, че прави впечатление стоплянето на отношенията между групата на НДСВ и останалите опозиционни политически сили. Какво ви говори това? Дали няма още купени съвести по вашата терминология? Благодаря ви. (Продължителни рък… |
| 27.07.2005 | 40 НС | Шесто заседание | Господин председател, дами и господа, уважаеми народни представители! Тъй като по мой адрес се говори твърде много, искам да кажа следното. |